fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel İdea Çocuk Akademisi Anaokulu

Özel İdea Çocuk Akademisi Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:00
Sabahçı: 08:30/13:00
Öğlenci: 12:30/17:00

Özel İdea Çocuk Akademisi Anaokulu Hakkında

Psikolojik danışmanlık hizmetleri ve rehberlik danışmanlığı altında 15 kişilik sınıflarda yaş gruplarına değerlendirdiği çocuklara okul öncesi eğitim veren Özel İdea Çocuk Akademisi İstanbul Maltepe’ de bulunuyor.

3-6 yaş grubu çocuklara eğitim veren okulun giriş saatleri sabah 07:30 olup, çıkış saatleri akşam 19:00'dır.
Okulun çocukların bedensel ihtiyaçlarını karşılamak adına bir yemekhanesi, uyku odası, oyun bahçesi ve oyun alanı ,ders amaç ve niteliklerine göre sınıfları (İngilizce sınıfı-spor odası-vb.) bulunuyor.
Okulda güvenlik ve servis hizmetleri de vardır.
Okulun bir de yaz okulu imkânları mevcuttur. Bu sayede çocuklar hem yaz tatili yapıyor hem de eğlenerek öğrenmenin keyfine varıyor. Yaz okulunda etkinlik olarak yüzme kursu bulunmaktadır. Yaz gezilerim ve piknikler yaz aylarının daha keyifli geçmesi adına çocukları çok mutlu etmektedir.

Çocukların bedensel gelişimlerini desteklemek adına okulda her sabah jimnastik eğitimi verilmektedir. Ana dil etkinliklerinin yanında çocuklara yabancı dil eğitimi olarak da İngilizce eğitimi verilmektedir.
İdea da hem native teacher hem de çocukların öğrenme kaygısını ortadan kaldırmak için Türkçe konuşulan sorularına alacakları cevaplar için ikinci bir İngilizce öğretmeni bulunmaktadır.

Özel İdea Çocuk Akademisi'nin sanatsal etkinliği baledir spor etkinliği Taekwondodur. Okulun branş dersleri arasında taekwondo, bale, dans, satranç, orff-müzik ile eğitim, psikoloji kulübü yer almaktadır. Ana dil etkinlikleri, İngilizce, psikodrama, drama, psikotalk, imnastik, görsel sanat etkinlikleri, seramik, ebru sanatı, batik, tuğla bloklar ile bina yapımları, eğlenceli matematik ,fen ve teknoloji workshop, fen ve doğa etkinlikleri ,mutfak workshopları ,atölye çalışmaları, görsel sanat ve tasarım workshopları gibi etkinlikler mevcuttur.
Müzik ve jimnastik eğitimleri ile beden gelişimleri desteklenirken kaba motor becerileri geliştirilmektedir.
Matematik, matematik workshopları, çocuklarda felsefe, deneyler, beyin fırtınası gibi etkinlikler ile çocukların zekâ kıvraklığı ve zekâ etikliği kazanması doğru ve hızlı karar verme yetisi sağlanmaktadır. Çocuklar kendilerini daha rahat ifade edebilmeyi beden dili öğreniyorlar. Alanlarında uzman pedagojik formasyonlu öğretmenler ve branşçılar eşliğinde beden koordinasyonu sağlıyorlar ve öğrenme kaygısı yaşanılmadan kazanımlar sağlanmaktadır..

Ayrıca Türkçe dil etkinlikleri ile çocukların kendilerini daha rahat ifade edebilmesine olanak sağlanmaktadır.

Yaratıcı düşünme ve yaşam becerilerimi geliştirerek hayata hazırlama,erken yaşlarda algoritmik düşünme ve öğrenmeyi,anatilik zeka gelişim ve uygulama metot ve çalışmalrıile matematik ve bilim dünyası ile tranıştırma,farklılıklara karşı duyarlı olabilme,sosyal,duygusal,zihinsel ve fiziksel gelişimlerini destekleme,sorgulayarak,planlayarak,keşfederederek öğrenme okulumuzun eğitim temelidir.ve analitik zeka Özel İdea Çocuk Akademisi çocuklara dört öğün beslenme verilmektedir.
Sabah kahvaltısı, kuşluk, öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısı olarak uygulanan beslenme programında sağlıksız besinlere asla yer verilmiyor. Çocukların kalan ara öğün zamanlarında ise meyve, kayısı-incir-kuru üzüm gibi gıdalar veriliyor.

Maltepe İdea Çocuk Akademesi çocuklarla birlikte değişik alanlara kültürel ve bilimsel geziler düzenlenmektedir. Bu geziler sayesinde çocuklar birçok şeyi dışarıda görerek öğrenme fırsatı bulmaktadırlar.

Seramik hamuru ile oynarken, bahçede serbest zaman etkinlikleri esnasında, dramalar esnasında çocukların hayal güçleri genişliyor. Okulda sene içinde birçok gelişim tarama ölçekleri uzman çocuk ve ergen klinik psikolog eşliğinde yapılmakta ve ara görüşmeler ile ailelere geri bilgilendirmeler yapılarak gelişlim düzeylerine göre ebeveynlere önerilerde bulunulmaktadır

The purpose of our English program/İngilizce programımızın amacı biz İdea’da yetiştirmekte olduğumuz alfa kuşağı için İngilizcenin bir ders niteliği taşımasındansa, günlük hayata entegre edilen bir yaşayış süreci gibi olmasını amaçlarız. Bunun için her sabah İngilizce öğretmenleriyle başlayan İngilizce programının içerikleri, gün içerisinde sınıf öğretmenleri eşliğinde çocuklar tarafından sık sık tekrar edilir.
Maltepe İdea Çocuk Akademesinde herhangi bir günlük yaşam, matematik, fen-doğa veya sanat çalışması esnasında o günün İngilizce çalışmasıyla bağıntılı olarak tekrarlar yapılır. Sabah programının şarkıları ve oyunları gün içerisinde tekrar dinlenir ve oynanır. Bu sayede İngilizce bizim için bir ders saati olmaktan çok günlük akış içerisinde zaman zaman eğlendiğimiz başka bir araç olur.

Duyurular ve Etkinlikler

Özel İdea Çocuk Akademisi Anaokulu Soru - Cevap

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Montessori Eğitimi

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- Çoklu Zeka Modeli

- GeniuSpy Düşünme Becerileri Programı

- Oyun Temelli Eğitim

- STEM

- Aktif Öğrenme Sistemi

- SCAMPER Tekniği

- Yaparak Yaşayarak Öğrenme

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

- Gems ve High Scope

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

- Keçe

- Karton/Mukavva

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Sınıf Öğretmenleri

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Temel Cimnastik Öğretmeni

- Yoga Öğretmeni

- Robotik Kodlama Eğitmeni

- Satranç Öğretmeni

- Drama Eğitmeni

- Native Öğretmen

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

- Ahlak Gelişimi

- Denge ve Koordinasyon

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

- Mesleki Rehberlik

● Okulda Bulunan Eğitim Materyalleri Nelerdir?

- Gems Materyalleri

- Fen ve Matematik Eğitici Materyaller

- Akıl ve Zeka Kutu Oyunları

- Robotik Kodlama Materyalleri

- Sudoku

- Montessori Materyalleri

- Resim Araç ve Gereçleri

- Lego ve Yapı Blokları

- Çocuk Spor Aletleri

- Koordinasyon Aletleri

- Çocuk Oyun Parkı

- Müzik Aletleri

Özel İdea Çocuk Akademisi Anaokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel İdea Çocuk Akademisi Anaokulu ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  20
 • Özel İdea Çocuk Akademisi Anaokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 07:30 - 19:00 şeklindedir. Kurumda yarım gün eğitim seçeneği de bulunmaktadır. Sabahçı grup 08:30 - 13:00 saatleri arası eğitim görmektedir. Öğlenci grup 12:30 - 17:00 saatleri arası eğitim görmektedir.
 • Özel İdea Çocuk Akademisi Anaokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce, İspanyolca dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel İdea Çocuk Akademisi Anaokulu yaş aralığı nedir?
  3-6
 • Özel İdea Çocuk Akademisi Anaokulu yaz okulu hizmeti sunuyor mu?
  Kurumda yaz okulu hizmeti bulunmaktadır.
 • Özel İdea Çocuk Akademisi Anaokulu psikolojik danışman bulunduruyor mu?
  Kurumda psikolojik danışman bulunmaktadır.

Özel İdea Çocuk Akademisi Anaokulu Yorumları (46)

 • FA

  İdea çocuk akademisi ile yollarımız ailecek zor anlardan geçtiğimiz bir dönemde kesişti. Hayatta en değerli varlığınızı evladınızı hiç tanımadığınız insanlara sözlere inanarak güvenerek teslim etmek zordur. Ama Nilüfer Öğretmen ve ekibi sadece söz vermiyor. Söz verdikleri her kelimenin arkasını doldururup hakkını veriyorlar. Onlara yürekten teşekkür ediyorum. Çocuğunuzu güvenle emanet edebilirsiniz. Harika bir aile sıcaklığı bunun yanında inanılmaz bir güven veriyorlar. Herkes işini hakkı ile ve mutlu bir şekilde yaptığı çok belli. Gözünüz arkada aklınız çocuğunuzda asla kalmıyor. İş saatimden dolayı sabah 7.30 da akşam 7.00 de çocuğumu alan bir veli olarak bu kadar uzun saati dolu dolu ve istediğim her an arayarak istediğim her an fotoğraf ve videoları ile görerek geçirmemi sağlamaları muhteşem bir ayrıcalık. Çocuğumda görmüş olduğum özgüven ve akademik ilerleme zaten bu işi çok profesyonelce yaptıklarını kanıtlıyor. Başta Nilüfer öğretmen olmak üzere tüm öğretmen ve yardımcılarımıza ayrı ayrı teşekkür ederim. Her kreş belki benzer şeyler vaat edebilir yada edecektir. Ama güven hissini sadece birinden alacaksınızdır. İşte idea çocuk akademisi bu konuda size ilk olarak güven verecektir.

 • Ta

  Başta Nilüfer ve Havva öğretmen olmak üzere tüm ekibine gözünüz kapalı çocuğunuzu emanet edebileceğiniz bir eğitim kurumu. Oğlumun her gün severek isteyerek gittiği, eğlenerek öğrendiği herkese tavsiye edeceğim bir okul

 • Vt

  Okul ve Nilüfer hocayla 2022 Mart ayında tanıştık. Oğlum daha önceki anaokulunda mutsuzdu ve başka okullara alışması zor oluyordu. Nilüfer hoca ve ekibi sağolsun hemen oğlumu alıştirdilar. Saat 7.30 da okul açılıyor akşam 7 ye kadar açık çalışan anne babalar için güzel bahçesi büyük olduğundan dolayı çocuk bu sürede hava sıcak ise oyun oynayıp enerjisini atiyor. Aktiviteler , eğitimler, yeterli Çocuklarını emanet edecek olan velilere okulu tavsiye ederim. Herşey için teşekkürler.

 • HU

  Akliniz okulda kalmadan bir aile ortamı istiyorsanız hiç düşünmeyeceginiz bir okul kafanızda soru işaretleri olduğunda bu soru işaretlerini netligiyle hemen gideren Nilüfer Öğretmenimiz çocuğumuza kendi çocuklari gibi bakabilen öğretmenleriyle her zaman tavsiye etmeye devam edeceğim.

 • Kızımı Nisan ayında başlattık, başlarda zorlansa da tüm Öğretmenlerimizin çabası ve Anne şefkati ile kısa sürede alıştı. Artık okula severek gidiyor ve her gün yapılan aktivitelerden çok mutlu. Başta Nilüfer Hanım, Havva Hanım, Selen Hanım ve Pınar öğretmenimize çok teşekkür ederiz. Arka kısımda bulunan tüm çalışanlar çok güler yüzlü. İyi ki yolumuz kesişmiş. İyi ki İdea diyorum :)

 • NE

  Evlat bu dünyada herşeyden sakınacağınız tek kişidir şimdi şöyle düşünün evladınızı ateşliyken üstünü çıkarıp ıslak bez koyacak her aradığınızda size anlık özel bilgi veren akademik neye ihtiyacı var diye size yönlendirme yapan manevi olarak dokunarak sarılarak anne özlemini azaltmaya çalışan önce müdürü sevgili Nilüfer hocamız ve özenle seçtiği kadrosuyla birliktesiniz bir okuldan daha ne istersiniz ki

 • B

  iyi ki bu güzel ve samimi kurumla tanıştık kızım okula çok mutlu gidiyor. sevgi dolu eğitim kadrosu ile beni tanıştıran Nilüfer hocama teşekkür ediyorum.

 • Sh

  Kızımın ailesinden sonra en çok sevgi ve ilgi gördüğü yer diyebilirim. Öğretmenlerimizin hepsi adeta kelebek

 • Ne desem nasıl anlatsam Nilüfer hocanin şefkatini tüm öğretmenlerinin nasıl sevgiyle çalıştığını, ablaların tatlılığını, yemeklerinin lezzetini, bahçesinin güzelliğini.. işte öyle güzel bir okul.

 • ŞE

  Okuldaki tüm öğretmen ve yardımcılar çocuklara karşı çok hassas ve pozitifler en çok etkilendiğim şey ilklerinde çocuğumun mutluluğunu ve huzurunu düşünüp ona güven verme çabalarıdır.Eğitimleri oyunları bahçe eğlenceleri çocuklara özel süprizleri onlara kendilerini özel hissettirme çabaları anlatılmaz yaşanır.Ve okuldaki tüm öğretmenlerin her çocuğa hakim olması bence çok önemli ve güzel bir ekip işi.Ayrıca pandemi sürecinden dolayı okulun içini gezmememe rağmen okulun hijyeni konusunda oğlumun memnun olması gene bizi mutlu eden faktörlerdendir.Memnuniyetim konusunda emeği geçen tüm öğretmenlerimize yardımcılarına Ve NilüferHanıma bu kanaldanda teşekkürederim.Çocuklarla bol iletişimli oyunlarla konuşma paylaşma alanlarının daha hızlı gelişmesi konusuna ağarlık verilebilir böylece özgüvenleri daha hızlı gelişebilir ve kitap alışkanlıkşarının artması için çalışmalar yapılabilir….Spor aktiviteleri olabilir

 • PG

  Nilüfer hanım ve ekibine sonsuz teşekkürler... Gözümüz asla arkada kalmıyor, kızım artık desteksiz yemek yiyor en önemlisi eve mutlu dönüyor çalışanların hepsi ilgili teyzelerimiz ve öğretmenlerimiz hep güler yüzlü sıcaklar emeklerinize sağlık... Eğitim sistemide oldukça güzel bir anaokulu branş derslerinde yelpaze oldukça geniş kisacasi çocuklar mutlu aileler mutlu , eğer bir anaokulu arayışı icerisindeyseniz şüphesiz önerimdir...

 • SK

  Okulda ki öğretmenler çok sevecen, güler yüzlü, bir o kadar da ilgililer. Çocuklarımız açısından güvenilir bir ortam söz konusu. Bahçe ve okulun iç dizaynı harika

 • Ga

  4 yıldır bir an bile ayrılamadığım oğlumdan 2 günde yeşil ışık gördüm , bir hafta içerisindeyse kendisi annee diye ağlmadan keyifle okuluna gitti...belkide biz anneler olarak çok titiz davranıyoruz her annenın çocugu kendısı için kıymetlidir sizde benim gibi hiç ayrılmadıysanız güvenle samımıyetle ve sevgıyle bı yaklaşım arıyosanız kesinlikle idea anaokuluna gidin ! Sevgili nilüfer hn HAvva hn başta olmak üzere diğer tüm öğretmenlerimize bizi sevgıyle kucakladıkları ve sabırla güler yüzle samımıyetle yaklaştıkları için çok teşekkür ederim! Ben iyiki diyorum umuyorumkı kattıkları eğitim öğretim cümle bırakmayacak kadar hakıkattli olucaktır..yavrunuzdan ilk ayrıldıgınız yer bı anne kadar şevkatlı hayat kadar gerçek ve dsıplınlı olmalı

 • Bk

  Okulun öncelikle öğretmenleri çok güleryüzlü oğlum mutlu okula gidip geliyor bir anne olarak bana fazlasıyla yetiyor teşekkür ederim İdea ekibi

 • Yi

  Kurucusu Nilüfer hanıma ilk çocuğum emanetti, şimdi ise kendi anaokulunda ikinci çocuğumu emanettim. İlgileri sevgileri harika,

 • GD

  Anaokulu olarak tercih edilebilir bir okul gerek yönetimi gerek öğretmenleri gözünüz arkada kalmadan emanet edilebilir. Çocuğun bütünsel duygularına hedeflenmiş bir okul.Okulda kapida bir güvenlik bulunması daha da iyi olur .

 • ST

  Kızımızı geçen yıl, sezon ortasında kaydettirdik. Beklediğimizden çok daha rahat bir alışma süreci geçirdi, oryantasyon programı çok başarılıydı

 • gy

  Okula alışmakta çok çok zorlanan kızımı gerçekten büyük bir sabır ve sevgiyle yavaş yavaş ikna eden,yormadan,üzerinde baskı hissettirmeden okula alıştıran cânım okulumuz.

 • GU

  Başta Nilüfer hanım olmak üzere, bütün ogretmenlerin oğluma evladı gibi davrandığından o kadar eminim ki gözüm hiç arkada kalmıyor. İlk kez kreş deneyimi yaşayan oğlum için herşeyi en detaylı şekilde düşünüp, onun için en doğrusunu yapmaya çalıştıklarına çok kez şahit oldum. Her çocukla tek cocukmus gibi ilgilenmeleri gerçekten mutluluk verici. İyiki.

 • CC

  4 yasindaki kızım için arastırmalar sonucunda Nilufer Hanımı tanıma imkanını buldum.Çok anaç bir yapısı olduğunu farkettim.Başka okul egitimcilerinde olan yapmacıklık kendisinde yoktu.Güvenerek evladımı teslim ettim cok da memnunum.Burdan kendilerine tesekkür ederim.Okul öncesi egitimde cok iyiler, tavsiye ederim.

 • ÖI

  Okul ararken çocuğumuzs aile bulduk hayattaki en büyük şansım Nilüfer hocam her şey için teşekkürler

 • OK

  İlk kez çocuğunu tanımadığı bir kişilere emanet edecek olan pimpirikli bir ebeveyn endişesi ile çıktığım arayışta Nilüfer Hanım ve bir o kadar alanında uzman eğitimci öğretmen kadrosu tanışınca evladımı bu kadar rahat teslim edeceğimi düşünmemiştim bile....Okula alıştırma oryantasyon dönemleri dahi standartta bağlı değil çocuğun yapısına -fıtratına özel ,çocuğa göre düzenliyorlar öyle güzel aldılar ki içeri ve sonrasında nelerle karşılaşacağını tek tek anlattı Nilüfer Hanım ve hepsi gerçekleşti ,psikolog desteği de bir etkendi şok yaşamadım ,vicdanım beni zorlamadı süreci ve olması gerekenin bu olduğunu bildiğim için,bu süreçte nasıl davranmam gerektiğini bildiğim için ve biz hangi ara geldik kayıt olduk ,çocuğum ve ben hangi ara bu dönemi atlattık hangi ara alıştık okullu olduk inanın anlamadım.Güvenilir,cocugumun kendisini gercek bir yuvada gibi hissettigi, öğretmenlerimiz ve Nilüfer hanımın içten, dürüst, şevkat dolu yaklaşımları ile...isletme sahibi de olan Nilüfer hanım ve ekibinin dogal halleri le okulumuzu çok seviyoruz ....

 • Ks

  Çocuğum İçin okul ararken bir taraftan da kendim için aradım .Belki çocuğum çok sevecekti ama ben de oturtamadığım bir şeyler olacaktı bundan çok endişeliyordum duyuyordum etraftan gidenlerden .Bu duygu ve endişeler İle başladım arayışa ikisini birden hem çocuğun ,hem ebeveynin ruhuna dokunabilmek Bunu kurucusu olduğu okulda geçmişi Anaokulu öğretmeni olan kendi işini severek yapan bir anne olarak anne gözü ile bakan,bir öğretmen olarak öğretmeninin yaşadığı ve yapabileceklerini bilen ona göre öğretmen seçen ve öğretmenin huzurunu ön planda tutan ,bir eğitimci olarak çocuklarının sadece bugünlerine değil yarınlarına dokunmayı hedefleyen ilkeli,çağdaş,yenilikçi,bir eğitim-öğretim hedefleyen Nilüfer Hanım,eğitim Koordinatörü Hava Öğretmenimiz ,alanında uzman öğretmenlerimiz, Psikologumuz Sevgi Hanım,lezzetlerini evde anlata anlata bitiremedikleri yemek sorumlumuz,okulumuzu her daim pırıl pırıl tutan destek personelimiz iyi ki yolumuz kesişmiş...Bu sene ilkokula başlayacak çocuğum sadece akademik olarak değil ,sosyal,iletişim ,farkındalık ve yeterlilik olarak da her alanda daha şimdiden okula hazır...

 • KK

  Çocuğum İçin okul arayışı içinde iken dolaştığım okullar arasında anaokullarının çocukların gelişimi İçin bildiklerimin ne kadar az olduğunu bana hissetererek ilk konuşmamızda doğru yerde olduğuma inandığım kurum sahibi ve sorumlusu Anaokul öğretmeni olan Nilüfer Hanıma ve çocuğum başladıktan sonraki kurum öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsem azdır.Ticari kaygı içermeyen ve bunu velisine de hissettiren güvenilir,çocukların kişisel gelişimini herşeyin önünde tutarak akademik çalışmaları ,eğitsel oyunları ,güçlü psikolog desteği ile çocuğumu hayata hazırlayan İdea Çocuk Akademi iyiki varsınız

 • Mt

  Hayatımda hep iyi ki dediğim insanlar olmuştur ama bu güzel kurumla beraber iyi ki dediim bir yere ve aileye de sahip oldum. Gerek konumu gerek eğitim kadrosu, sevgi ve eğlence dolu bu eğitim kurumuyla beni tanıştıran Nilüfer Hanıma çok teşekkür ediyorum. Çocuklarınızın gerçekten gönül rahatlığıyla gelişmesini büyümesini sağlayan bu eğitimli kadroya ve kuruma sonsuz güvenebilirsiniz.

 • Nilüfer hanım ile 2020 yılında başka bir kurumda tanıştım. Kendi okuluna açacağını öğrenince hiç tereddüt etmeden kızımın kaydını idea çocuk akademisine aldırdım. Şu an okulumuzdan ve öğretmenlerimizden çok memnunum.Teşekkürler her şey için

 • Okulumuz ve öğretmenlerimizden çok memnunum, çok ilgililer 1 ay oldu başlayalı kızımdaki değişimi evde görebiliyorum konuşması bilgisi arttı.Yeteri kadar geliştirilmiş bi okul.

 • DD

  Okul muhitinin en geniş imkanlarına sahip, insan odaklı ve vizyonu olan bir okul. oğlum özellikle kendi ogretmenine hayran ve onu çok benimsedi.. bu bir anne ve bir çocuk için çok önemli pedagog hanımefendi çok ilgili ve donanımlı biri.. benim gibi aşırı pimpirikli bir anne için gayet sabırlı ve rahatlatıcı bir kadrosu var .. asla pişman değilim seneye de vermek isterim ..Çocukların birbirleriyle iletişiminin iyileştirilmesi yönünde bir şeyler yapılabilir.

 • İd

  Her aile çocuğa mutlaka önem veriyordur o yüzden çocuğunuza önem veriyorsanız bu okula verin diye bir yazı yazmayacağım. Çocuğunuzu bıraktığınızda çocuğunuza hiçbir şey yapılmayacağına ve okulda çocuğunuzun mutlu olacağına eminim. Belki daha iyi eğitim veren okullar vardır araştırmak lazım ancak müdürümüz başta Nilüfer hanım olmak üzere çocuklara karşı çok ilgililer ve mutlu karakterli çocuk yetiştirmeye çalışıyorlar. Güvenerek ve gönül rahatlığıyla çocuğunuzu teslim edebilirsiniz.Pandemi sebebiyle yapılamayan sosyal aktiviteler.

 • SS

  Çocuğumun hergün okula çok isteyerek gitmesi en güzel gösterge benim için. Teşekkürler.

 • İki çocuğum da İdea Akademiye devam ediyor şu anda. Hayatımızda yer alan ‘iyi ki’lerimizden birisi de İdea Akademi oldu. Öğretmen ve çalışan kadrosu ile son derece gönül rahatlığıyla çocuklarımı emanet edebiliyorum. Eğitim-öğretim açısından da bizi hiç yüzüstü bırakmadılar. Beklentilerimizin karşılığını hep aldık ve hala daha alıyoruz. Güleryüz, samimiyet, ilgi, alaka ve şeffaflık sayabileceğim nice değerlerden bir kaçı.

 • GK

  İlk okul deneyimimiz olduğu için çok fazla araştırma yaptım. Eğitim kalitesi ve kullanilan materyaller çok iyi. Ayrıca öğretmenlerin öğrencilerini kendi çocukları gibi anaç tavırlarla sahiplenerek aynı zamanda egittikleri bir kurum. Gözüm arkada kalmadan iki yaşındaki çocuğumu emanet ettim ve şimdi iyi ki İdealı olmuşuz diyorum. Kızım okula uçarak gidiyor. Yeni kayıt yaptıracak herkese tavsiye ederim.

 • Tb

  İlk başta her anne baba gibi bizimde endişelerimiz vardı ve Nilüfer hanım o kadar çok ilgilendi o kadar çok hoşgörü ile yaklaştı ki bizlere endişelerimiz zamanla oğlumuzunda okulunu, öğretmenini ve arkadaşlarını sevmesiyle kafamızdan tamamen silindi endişenin yerini mutluluk ve huzur yer aldı o kadar memnunuz ki iyi ki bu okulu seçmişiz iyi ki Herşey düşünülmüş bir okulda daha ne olabilir ki? ☺️

 • Kb

  İdea Okulundan çok memnunuz .. Çok ilgili çocuklara karşı çok sevgi ile yaklaşıyorlar ..

 • MC

  İstanbul hic yasamak istemedigim bi sehirdi, hep tereddutlerim vardi en cok dusundugum şey çocuguma kres bulamama korkusuydu. 2021yilinin basinda cok sukur ki nilufer hanimla başka bir kreste yollarimiz kesişti kizim 2bucuk yasindaydi. Nilufer hanimin k buendi kresini açmis olmasi sebebiyle hemen idea çocuğa kaydimizi yaptirdik. Kesinlikle bir anne merhametiyle yaklaşan sizi anlayan bir insan. Nilufer hanimi tanidiginizda ne demek istedigimi anliycaksiniz. Evladinizi gonul rahatligiyla birakabileceginiz bir kres. Cunku sahibi hem egitimci hem muduru, oğretmenleri de kendi gibi, iyi ki varsiniz. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

 • İk

  İdea çocuk akademisi çocuğunuzu gözünüz kapalı emanet edebileceğiniz bir okul. Okul içinde yapılan etkinliklerin çocuğuma farklı bir bakış açısı kattığını düşünüyorum. Gözüm kapalı tavsiye ederim bu okulu özellikle akademik kadrosu çok başarılı.Yok

 • EH

  3 yaşındaki kızım için Maltepe'de çok okul araştırdım. Gitmediğim, görmediğim okul kalmadı diyebilirim. Kaç tane okul gezdim ama bu okul kadar tecrübeli, ilgili, sevgi dolu, samimi ve sıcak bir okul bulamadım. Öyle ki o kadar okul gezdikten sonra Nilüfer Hanım'la bir kez görüşmem sonucunda direk kayıt yaptırdım. İnsana güven veriyor. Gözünüz arkada kalmıyor. İlk gün kızım sadece bir kez ağladı o anlarda hep yanındaydım. İkinci gün ise severek gitmeye başladı. Öğretmeni o kadar mükemmel bir insan ki kızıma ilk günden sevgisini ve güvenini vermiş. Kızımın dediği cümle aynen şu şekilde " Öğretmenim benimle çok güzel ilgileniyor." Öğretmeni için okula gidiyor. Eğitimde mükemmel öğretmenlere denk gelmek çok zordur. Böyle bir imkanı bize sağladığı için okuldaki herkese sonsuz teşekkürler.Daha yeniyiz okulda bu yüzden geliştirmelerini istediğim her hangi bir yanları yok ama olacağını da sanmıyorum.

 • GA

  Okul bina ve bahçe olarak çok uygun eğitim çocuklara yaklaşım ilgi çok güzel güvenliHer konuda iligili alakalı ve eğitimli bir kadro var

 • ÖI

  Okul seçimim verdiğim en doğru karar oldu. Okul öncesi eğitimde çocuklarımızın gelişimi, kendini ifade etmesindeki özgüven artışları ve okul sevgisi bundan sonraki tüm eğitim hayatları için temel taş niteliğinde en güzelinden verildiği için kurucumuz değerli öğretmenimiz Nilüfer Hanıma tüm öğretmenlerimize ve okul çalışanlarımıza sonsuz teşekkürler ❤️

 • YG

  Akademik anlamda donanımlı,çocuklar İle eğlenerek öğreten çoklu eğitim -modeli İle güvenerek ,gönül rahatlığı İle çocuğumu teslim ettiğim okulumuz

 • EE

  Oğlumu 4,5 yıldır gözüm kapalı teslim ettiğim Nilüfer hocamızın yeni okulu.Hiç pişman olmazsınız, tereddüt etmeyin, tecrübeyle sabittir.

 • Mb

  Okulun sahibi Nilüfer Hanım çok sıcak kanlı, sempatik aynı zamanda uzun zamandır eğitim sektörünün içerisinde olduğu için çocuklara yaklaşımı ve veli beklentilerini çok iyi bilen çocukların mutluluğunu ön planda tutan bir eğitimcidir.Yok

 • Okulu yeni devir alan Nilüfer Hanım ve ekibine güvenerek, gönül rahatlığı ile çocuğumu emanet edebiliyorum. Her şey için teşekkür ederiz.

 • CY

  Gerçekten ilgili bir kadro sadece öğretmen değil aynı zamanda bir aile şefkatiyle yaklaşan bir kurumdan ziyade adeta bir yuva.

 • Veli

  süper bir anaokulu, sabırlarından ve yerinde yaklaşımlarından dolayı tüm kadroyu kutlarım.

 • Veli

  Gözlerinin içi gülen, ilgili bir kadro. Ayrıntılara önem veren bir anaokulu

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel İdea Çocuk Akademisi Anaokulu İletişim Bilgileri

Zümrütevler Mah. Gül Caddesi̇ No:14 Maltepe/İstanbul
0 216 706 6902
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum