fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel İdeal Çocuk Anaokulu

Özel İdeal Çocuk Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:00

Özel İdeal Çocuk Anaokulu Hakkında

İstanbul Ümraniye 'de kayıtlı bulunan, Çekmeköy ilçesine de komşu konumda, Sinpaş Aqua City, İstanbul Palace Evleri gibi bir çok yerleşim yerinin hemen yanında olan Özel İdeal Çocuk Anaokulu merkezi lokasyonu ile ulaşım kolaylığı sağlamaktadır. Okulumuzda 2-6 yaş aralığındaki çocuklara okul öncesi eğitim vermektedir. 15 kişilik geniş, ferah sınıflarda öğretmenlerin çocuklarla birebir ilgilenmeleri sağlanmaktadır. Her sınıfta sınıf öğretmeni ve yardımcı öğretmen olmak üzere iki öğretmen bulunmaktadır. Özel İdeal Çocuk Anaokulu Montessori, Waldorf, Reggio Emilia vb. bir çok eğitim yaklaşımını eklektik bir biçimde uygulamaktadır. Robotik kodlama, İngilizce, Modern Dans, Ritim-Orff Bale, Jimnastik, rehberlik gibi bir çok branş dersimiz alanında uzman eğitmenler tarafından verilmektedir. Bunların yanı sıra Türkçe Dil Etkinlikleri, Matematik Etkinlikleri, Hikaye Sandığı Çalışmaları, İnce motor- kaba motor gelişimi destekleyici çalışmalar yapılmaktadır. Okulumuzda sabah, öğle, ikindi olmak üzere üç öğün yemek verilmektedir. Beslenme programı yaş gelişimine uygun, kalori hesaplamaları yapılmış, sağlıklı menülerden oluşmaktadır. Yemeklerimiz hijyen ve aşçılık belgesi olan personelimiz tarafından günlük olarak okulumuzda pişirilmektedir. Paketli gıda girişine izin verilmemektedir. Özel İdeal Çocuk Anaokulu 07:30-19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Müzik Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Psikolojik Danışman

- Temel Cimnastik Öğretmeni

- Yoga Öğretmeni

- Bale ve Dans Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- İnce Motor Becerileri

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

- Denge ve Koordinasyon

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Psikolojik Danışma

- Rehberlik

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Montessori Eğitimi

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okulda Bulunan Eğitim Materyalleri Nelerdir?

- Gems Materyalleri

- Fen ve Matematik Eğitici Materyaller

- Akıl ve Zeka Kutu Oyunları

- Robotik Kodlama Materyalleri

- Montessori Materyalleri

- Resim Araç ve Gereçleri

- Lego ve Yapı Blokları

- Çocuk Oyun Parkı

Yorumlar (13)

 • LG

  Okulumuz çok güzel hersey icin tsk ederız öğretmenleri özenle islerını yapıyo Hersey çok güzel ☺️☺️

 • ŞM

  Birbirinden değerli öğretmenleri , ilgili yardımcıları ile çok iyi bir kurum.bahçe düzenlemesi

 • Kurum temiz, öğretmenler ilgili ve güleryüzlüHerhangi bi eksiklik görmedim.

 • SA

  İkiz kızlarım için okul ararken internetteki yorumlar bana çok yardımcı olmuştu. Belki başka annelere de yardımcı olur diye yorum yazmak istedim.Anaokuluna 2 yaşında başladılar şu anda 4,5 yaşındalar ve hala isteyerek keyifle gidiyorlar okullarına. Başladıklarında henüz tuvalet eğitimi almamışlardı. Ciltleri çok hassas olmasına rağmen bir kere bile okulda pişik olayını yaşamadık ki anneme bıraktığım 3-4 saatlik zaman diliminde bile pişik oldukları zamanlar oldu. Öğretmenleri anne özeni ile ilgileniyorlar. Okulun öyle güzel bir ev enerjisi var ki ikizleri sabah bıraktığımda akşama kadar içim rahat ediyor. Öğretmenlerimiz Yeliz, Beyza ve Ayşenur'a, Aşçımız Havva Hn 'a, temizlik görevlimize, Müdürümüz Merve Hn' a hepsine ilgilerinden ve nezaketlerinden ötürü sonsuz teşekkürler. Kayıt yaptırırken karar vermemde etkili olan diğer özelliklere gelirsek.... Okulun binası anaokuluna çok uygun, şirin ve yeterli bir bahçesi var. İstanbul 'a göre nufus yoğunluğunun ve trafiğin az olduğu bir bölgede olduğu için çocukları arabaya indirip bindirirken rahat ediyorum. Ormana yakın bir bölgede olduğu için havası temiz. Yemekleri okulda yapılıyor, ikizler de güzel olduğunu söylüyor. Yemekhane ve mutfak birinci katta, havadar, güneş alıyor.

 • ZB

  Kızım 2021 mart ayında başladı hem uygun hemde donanımlı bir okul çocuklarımız için her aktivite düşünülmüş durumda, öğretmenlerimiz çok cana yakın ve sevecenler cemrenin havva ablası ayrı tabii

 • A

  Ideal cocuk akademiye 2 senedir devam ediyoruz okulu tercih etmemdeki en onemli sebep ogretmenleriydi ve çocuklarım ogretmenlerine bayiliyolar. Kendi cocuklari gibi sahiplenmeleri herseyleriyle ilgilenmeleride cok güzel . Temizlik olsun yemek olsun cok cok memnunum kesinlikle gözüm arkada kalmiyor. Tesekkur ederiz aysenur ogretmen beyza ogretmen yeliz ogretmen ve merve hanım ❤

 • Çç

  Çocuğumuz için güvenilir ilgili öğretmenlerin olması ve okul hijyenine çok önem gösteriyorlar. Daha önce 2 yıl yeğenim gitti 1 yıldırda kızım gidiyor. Okulda jimnastik bale gibi etkinliklerin olması kızımın baleye olan ilgisini arttırdı.

 • Çok ilgililer ve güleryüzlüler kesinlikle işlerini severek yapıyorlar tavsiye ediyorum

 • ŞA

  Merhaba, kızımı 3 yıl önce okula kayıt ettirdiğim de sizler gibi benim de aklımda soru işaretleri vardı fakat gerek idari kadro gerek öğretmenler hepsi çok çok iyiler ve bugün ikinci çocuğumu gözüm kapalı gönderirim. Öğretmen olarak Ayşenur hanım (ayşemiz) bizim öğretmen emeği çok ama diğer bütün öğretmenler içinde aynı şeyi diyebilirim. Merve hanım, Yeliz Hanım, Beyza hanım ve Havva ablamız.. yani demem o ki hiç birini ayırt edemiyorum, yaklaşımları ve içtenlikleriyle her çocuğa ayrı dokunuşları ile kalbimizin en güzel yerindeler. Tam aile sıcaklığı ile her sabah çocukları karşılamaları ile bir kez daha iyi ki “Özel İdeal Çocuk Anaokulu” ile yollarımız kesişmiş diyorum.Herşey için teşekkürler.❤️Merve Hanım ve İclal Hanım herşeyi ile en iyisini yaptığı ve yapmaya çalıştığından, bu şartlar altında geriye şunlar da böyle olsa daha iyi diye bileceğim birşey yok.

 • Ss

  Çok severek geliyoruz haftasonları bile çok özlüyoruz bütün öğretmenler birbirinden muhteşem çok eğitici ve öğreticisiniz iyiki çocuklarımı size emanet ettim. Ve güven herşeyden daha önemli gözümüz hiç arkada depil muhteşemsinizTiyatro, drama vb ekleme yapılabilir diye düşünüyorum

 • AZ

  Gerek yönetici gerek öğretmenlerimiz gerekse mutfak çalışanlarımıza gönül rahatligi ile cocugumu emanet edebilmenin rahatlığını yaşıyorum. İyi ki varlar.

 • NB

  2 çocuğum da ideal anaokulunda. Keşke diyorum bu kadroyla ilkokulda kursalar. Gönlüm cok rahat bırakıyorum. Teşekkür ederim hepsine..Bahçe daha bakımlı olabilir.

 • ŞA

  Okulunuzdan çok memnunum oğlumda sayenizde çok değişiklikler oldu iletişimi güçlendi bir çok şeyi kendi başına yapmayı öğrendi yemek yemek üstüne değişmek vs ingilizce derslerinde bu kadar kısa sürede bir çok kelime öğrendi öğretmenimiz Beyza hanım ve tüm öğretmenler çok güleryüzlü ve ilgili iyiki varsınız

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel İdeal Çocuk Anaokulu İletişim Bilgileri

Parseller Mah.ipek Sokak No:18 Aşağı Dudullu / Ümraniye
0 216 706 6874
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum