fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel İdeal Çocuk Anaokulu

Özel İdeal Çocuk Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30

Özel İdeal Çocuk Anaokulu Hakkında

İstanbul Ümraniye 'de kayıtlı bulunan, Çekmeköy ilçesine de komşu konumda, Sinpaş Aqua City, İstanbul Palace Evleri gibi bir çok yerleşim yerinin hemen yanında olan Özel İdeal Çocuk Anaokulu merkezi lokasyonu ile ulaşım kolaylığı sağlamaktadır.
Özel İdeal Çocuk Anaokulu 2-6 yaş aralığındaki öğrencilere okul öncesi eğitim vermektedir. 15 kişilik geniş, ferah sınıflarda öğretmenlerin çocuklarla birebir ilgilenmeleri sağlanmaktadır. Her sınıfta sınıf öğretmeni ve yardımcı öğretmen olmak üzere iki öğretmen bulunmaktadır.
Özel İdeal Çocuk Anaokulu, eğitim anlayışında çocuk merkezli bir yaklaşım benimsemekte ve her çocuğun potansiyelini en üst seviyede geliştirecek bir ortam hazırlamaktadır. Ayrıca, modern eğitim metotları ve teknolojik imkanlarla desteklenen eğitim programları ile öğrencilerin akademik, sosyal, duygusal ve fiziksel alanlardaki gelişimlerini sağlamak hedeflenmektedir. Bu sayede öğrenciler, kendilerini ifade etme, problem çözme, işbirliği yapma gibi becerileri geliştirirken, öğrenme süreçlerini de aktif ve keyifli bir şekilde deneyimlemektedirler.
Özel İdeal Çocuk Anaokulu Montessori, Waldorf, Reggio Emilia vb. bir çok eğitim yaklaşımını eklektik bir biçimde uygulamaktadır. Robotik kodlama, İngilizce, Modern Dans, Ritim-Orff Bale, Jimnastik, rehberlik gibi bir çok branş dersimiz alanında uzman eğitmenler tarafından verilmektedir. Bunların yanı sıra Türkçe Dil Etkinlikleri, Matematik Etkinlikleri, Hikaye Sandığı Çalışmaları, İnce motor- kaba motor gelişimi destekleyici çalışmalar yapılmaktadır.
Özel İdeal Çocuk Anaokulu'nda sabah, öğle, ikindi olmak üzere üç öğün yemek verilmektedir. Beslenme programı yaş gelişimine uygun, kalori hesaplamaları yapılmış, sağlıklı menülerden oluşmaktadır. Okulda hazırlanan yemekler hijyen ve aşçılık belgesi olan personeller tarafından günlük olarak okulda pişirilmektedir. Paketli gıda girişine izin verilmemektedir. Özel İdeal Çocuk Anaokulu 07:30-19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Öğrencilerin okul içerisinde bulunduğu sürede kaliteli zaman geçirmesi için çeşitli etkinlik ve aktivite programları hazırlanmaktadır.

Duyurular ve Etkinlikler

Özel İdeal Çocuk Anaokulu Soru - Cevap

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Müzik Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Psikolojik Danışman

- Temel Cimnastik Öğretmeni

- Yoga Öğretmeni

- Bale ve Dans Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- İnce Motor Becerileri

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

- Denge ve Koordinasyon

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Psikolojik Danışma

- Rehberlik

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Montessori Eğitimi

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- Waldorf Pedagojisi

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okulda Bulunan Eğitim Materyalleri Nelerdir?

- Gems Materyalleri

- Fen ve Matematik Eğitici Materyaller

- Akıl ve Zeka Kutu Oyunları

- Robotik Kodlama Materyalleri

- Montessori Materyalleri

- Resim Araç ve Gereçleri

- Lego ve Yapı Blokları

- Çocuk Oyun Parkı

Özel İdeal Çocuk Anaokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel İdeal Çocuk Anaokulu ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  15
 • Özel İdeal Çocuk Anaokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 07:30 - 18:30 şeklindedir.
 • Özel İdeal Çocuk Anaokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel İdeal Çocuk Anaokulu yaş aralığı nedir?
  2-6
 • Özel İdeal Çocuk Anaokulu yaz okulu hizmeti sunuyor mu?
  Kurumda yaz okulu hizmeti bulunmaktadır.
 • Özel İdeal Çocuk Anaokulu psikolojik danışman bulunduruyor mu?
  Kurumda psikolojik danışman bulunmaktadır.

Özel İdeal Çocuk Anaokulu Yorumları (43)

 • Öa

  Okula kayıt esnasında Merve Hanım’ın güler yüzü ve konuşmasıyla güven vermesi en önemli etkendi bizim için, 3 yaşındaki oğlumun ilk deneyimi olması adına uyum sürecinde ve sonrasında kolay adapte olmasını sağlayan sıcakkanlı öğretmenlerimize ve kurum personellerine teşekkür ediyoruz.

 • ŞA

  Çalışan anne baba olarak çocuğunuzu gözünüz kapalı emanet edebileceğiniz öğretici eğitici ilgili ve en önemlisi güler yüzlü bir kurum. Teşekkürlerimi buradan da ayrıyyetten iletiyorum. Bilal Ayaz öğretmenlerini ve okulunu çok seviyor ve katkılarını da çocuğunuz da görüyorsunuz :) Etkinlikleri oldukça fazla ve bu da çok güzel bir özellik çocuğu bırakalım oynasınlar gibi bir mantıkları yok her etkinliğin içerisinde mutlaka ders çıkarılacak öğrenilecek şeyler var iyi ki yollarımız kesişmiş :)

 • ND

  Hepsi ayrı güleryüzlü hoşgörülü insanlardan oluşan sıcak samimi,iyiki tanımışım dediğim bir okul, ayrılık kaygısı yaşarken gün içinde çocuğumun eğlendiği fotorafların gelmesi tüm sorularıma anında cevap veren Ayşegül öğretmenimize çok teşekkür ediyorum, daha ilk haftadan çocuğumda okulun olumlu çok etkisini gördüm gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

 • GP

  Üç yaşındaki oğlum Uraz, okulunu ve öğretmenini çok seviyor. ❤️ Burada mutlu olduğu için ben de memnunum.

 • Sa

  Herşey için çok teşekkür ederiz, verilen eğitim ve güven en önemli tercih sebebim oldu.

 • 2022 yılında uzun araştırmalar sonucu oğlumuzu yazdırdığımız okulumuz. Çevrede bulunabilecek en güzel en ilgili özel anaokulu. Çok kısa sürede gerek öğretmenimizin ilgisiyle gerek ders seçenekleriyle oğlumuz adapte oldu. Sosyalleşme konusunda okuldan önce çok sıkıntılar yaşıyordu oğlum. Öğretmenimizin ilgisi ve tecrübe sayesinde oğlum çok kolay adapte oldu. Yeni eğitim öğretim yılında oğlum her sabah severek okula gidiyor haftasonlarının biran önce geçmesini istiyor:). Özellikle Ayşenur öğretmenimize ilgisi ve katkılarından dolayı çok teşekkür ederiz. İyi ki İdeal Anaokulu:)

 • MK

  Gözünüz kapalı çocuğunuzu emanet edebileceğiniz bir kurum. Çok memnunuz. Diğer çocuğumu da hiç düşünmeden teslim edeceğim. Ayşegül öğretmene emeklerinden ve ilgisinden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum

 • Hi

  Çok temiz güler yüzlü öğretmenlerimiz var müdürümüz merve hanım ayrıca çok ilgili herseyle içimiz bu açıdan çok rahat güvenerek emanet ediyoruz çocuklarımızıBitki dikimi yapılabilir.

 • Fe

  İdeal anaokuluna başka bir kreşteki kötü deneyim sonucu gittik tuvalet eğitimimiz yoktu ve 4 yaş oğlum çok güzel bir eğitimle tuvalet eğitimini tamamladı Ayşenur öğretmen disiplini yanında sevgisi ile oğlumun gelişimine katkıda bulundu teşekkür ederim. 3 yaş oğlum da Ayşegül hoca ile o da çok sevgi dolu güler yüzlü yemeklerini çok güzel yiyorlar Yemekhanede ve destekte Havva ve Rahta Hanım çok güler yüzlü ilgililer gözüm arkada kalmıyor. Bunda Merve hanımın sürekli okulda olup takip etmesi iyi öğretmen seçimi ve sınıflara kadar çıkması da etkili bence. Yaz okulu ile devam ediyoruz

 • BE

  muhteşem ilgili sevgi dolu bir okul kızım severek gidiyor okuluna en önemlisi de bu. çok teşekkür ederiz ideal çocuk anaokulu iyi ki yollarımız kesişti sizleri çok seviyoruz

 • Oğlum 4 aydır orda ben bir anne olarak hiç gözüm arkada değil ve çocuğum için o kadar fayda gördüm ki öğretmenimize burdanda çok çok teşekkür ederim ve özellikle okulun yonetimide çok önemlidir buda Merve hanımın başarısıdır Merve hanımın ilgisi ve duyarlılığı için Çok minnettarım.El sanatları Daha sık olsa çok güzel olur çömlek vs gibi

 • Hi

  Kızım uzun zamandır ideal anaokuluna gidiyor öğretmenlerimiz okul müdürümüz merve hanım çok iyi ve ilgililer her konuda yardımcı oluyorlar iyiki karşıma çıkmış iyiki yollamisim kızımı her anlamda kizima iyi geldiniz teşekkürler ideal cocuk özellikle kızımın birtanecik öğretmeni Aysun hocam teşekkürler sizede.

 • As

  İdeal anaokulundan çok memnunuz.gerek Güleryüzlü müdürümüz Merve hanım gerek öğretmenlerimiz çalışanlar hepsi çok ilgililer.Aysun ögretmenimiz ve diğer öğretmenlerimiz çocuklarimizla çok ilgililer hepsine sonsuz teşekkürler

 • Bg

  Oğluma çok faydalı olduğunu söyleyebilirim tüm öğretmenler çok iyi ve güler yüzlü ❤Çok güzel bir okul ve öğretmenler güler yüzlü

 • Okuldan çok memnunuz oğlum ilk zamanlarda gitmek istemiyordu fakat gün geçtikçe çok alıştı ve tatil günlerinde bile okula gitmek istiyor okul sahibi Merve hn başta olmak üzere öğretmenimiz Ayşenur hndan çok ama çok memnunuz bu okula başlarken bez kullanıyorduk ama öğretmenimiz Ayşenur hn sayesinde bu süreci çok iyi atlattık. Yemek yeme sorunumuz vardı her çocukta olduğu gibi ama artık öyle bir sorunumuzda yok çok şükür gönül rahatlığıyla söyleyebilirim bunu. Anneler bence tereddütsüz gönderebilirsiniz çocuklarınızı.

 • Sb

  Oğlum bu sene kısa süreliğine gitti ama çok sevdi. Seneye inşallah tam gidicek. Özellikle Ayşegül öğretmene çok teşekkür ederim ilgisinden dolayı oğlum çok seviyor onu ve okula severek gitmesinde çok büyük destekçim oldu. Tabiki Merve hanımada çok teşekkür ederim. Tavsiye ederim okulu.

 • İY

  Oğlumuzun, akademik kariyerine ve sosyal gelişimine pozitif olarak katkı sağlayan İdeal Çocuk Anaokuluna teşekkürler.

 • Cs

  Okulumuza sonsuz güveniyorum gezi yapılan etkinlikler ve birçok şey gerçekten her gün daha bi kendini geliştiriyor

 • BE

  “İyiki ideal ,çocuğumuzu yetiştirirken ona vermek istediklerimizin gerçekleşip karşımıza çıkmış halisiniz. Sevgi dolu bir yuvasınız . Tüm ekibinizle uyum ,şefkat içinde duygusal ve zihinsel olarak en doğru şekilde evladımızı besleyen bir ailesiniz; ailemizsiniz ♥️iyi ki varsınız başta Merve hanım olmak üzere saygılarımla sizleri çok seviyorum

 • Kk

  Benim 2 yıldır oğlum okulda ben çok memnunum aile gibi öğretmenlerimiz oğlum okula giderken içim çok rahat ilginiz için çok teşekkürlerDaha büyük ola bilir

 • Sk

  1 aylik kreş deneyimi sonrasi oğlumu bu okula kayit ettirdim . 1 ay boyunca cocugum acmi tokmu agliyormu alti kirlimi diye düşünüyordum psikolojik olarak çöktüm. Cocugumun bu okula başladigi ilk gün en huzurlu olduğum gündü 1 sn bile gözüm arkada kalmadi teşekkürler ideal :)

 • İR

  Oğlumu başka bir okula verdim 1 ay sonra fark ettim bu okulu ve 8-9 ay sonra Merve hanımla tanıştık ve başladık bir yola uzun bir yol alacağız eski okuluna göre daha iyi geliştiğini fark ettik, etkinlikleri olsun eğitimleri olsun 10 yıldızı hak ediyor 5 yıldız az Bahçeye ördek tavuk da alınabilir çocukların daha çok etkisini çeker

 • Sk

  Anlayışlı yenilikçi bir okul arkadaşımın oğlu gidiyor ve çok memnunlarmükemmel bir okul

 • Merhabalar ben çocuğuma uzun bir arayıştan sonra bu okulu buldum güvenlik yemek tuvalet ve verilen egitim benim için çok önemliydi okul müdürü Merve hn herşeyle tek tek ilgili öğretmenimiz Ayşenur hn çok iyiler ve ilgililer öğrenciler ile tek tek ve yakından ilgileniyorlar çok memnunum ve tavsiye ediyorum bütün velilere.

 • NB

  Öğretmenleri ve kurucusu son derece merhametli ve ilgililer. Gözüm kapalı bırakıyorum 3. Yılımız oldu kızım mezun oldu ama oğlum devam ediyor.

 • pb

  iykı de bu okulla vermisim dediğim okul Merve hanim başta olmak üzere tam ideal kızım daha uysal hiç bir yerde uyumuyoken idael anaokullunda uyudu tek başına yemek yemegi öğrendi gözüm hiç arkada kalmıyor öğretmenleri sayesinde

 • B

  Merve hanımın titizlikle, cömertçe paylaştığı sevgi anlatılmaz yaşanır. Bembeyaz bir çarşaftır çocukluk... İlmek ilmek nakış gibi işlediğiniz Vicdanlı, sorumluluk sahibi, kulağı kalbine yakın, çift kanatlı bireyler olmalarını sağlamak. Emeklerinize sağlık müteşekkirim

 • ZB

  Kızım 1 yıldır devam ediyor okul idaresi ve öğretmenlerimiz çok ilgili gitmediği dönemde okulu özlediğini dile getirmesi bir ebeveyn için paha biçilemez severek gidiyor olması bizide mutlu ediyor

 • Fk

  Okula verirken çok terettütlerim vardı öncesindek kötü bir tecrube yaşasakta idael bizim mucizemiz oldu çalışan bir anne olarak içim çok rahat teşekkür ederim iyiki idaelli olduj Havalar ısındı bahçe etkinlikleri çoğalsın

 • Yg

  Çocuğun oryantasyon sürecini çok iyi yontiyorlar, bu bizim 5 ay içinde 3. Kresimiz olmuştu, heralde hazır değil derken sürecin yanlış işlendiğini buradaki öğretmenlerimizin yaklaşımıyla çözdük, çocuk psikolojik hasar görmeden alışıyor. Öğretmenleri çok kaliteli sabırlı ve guleryuzluler bunu sadece bizim yanımızda yapmıyorlar çünkü uzun süre okulda bulundum işini severek yapan insanlarla herşey çok güzel, buarda yemekleri içerde yapılıyor gayet hijyenik, ayrıca güvenlik konularında çok başarılılar hiç kırık bir malzeme ile karşılaşmadım. Guleryuzlu yakın samimi candan eğitimciler. Herşey için buradanda teşekkürler

 • CS

  Zaten okul konusunda bir araştırma içerisindeydim tamamen çocuğumun pskolojisi önemliydi benim için kızım daha 3 gündür gidiyor alışma zamanında kafamda o kadar soru işareti vardıki MERVE HANIM bu konuda tüm sorularımı unutturdu. Bu sırada merak ettiğim an öğretmenimiz hemen bana fotoğraf atarak rahatlatıyor bilmiyorum ama içim bu okula çok ısındı herşey için özellikle ilginiz için çok çok teşekkürler.

 • LG

  Okulumuz çok güzel hersey icin tsk ederız öğretmenleri özenle islerını yapıyo Hersey çok güzel ☺️☺️

 • ŞM

  Birbirinden değerli öğretmenleri , ilgili yardımcıları ile çok iyi bir kurum.bahçe düzenlemesi

 • Kurum temiz, öğretmenler ilgili ve güleryüzlüHerhangi bi eksiklik görmedim.

 • ZB

  Kızım 2021 mart ayında başladı hem uygun hemde donanımlı bir okul çocuklarımız için her aktivite düşünülmüş durumda, öğretmenlerimiz çok cana yakın ve sevecenler cemrenin havva ablası ayrı tabii

 • A

  Ideal cocuk akademiye 2 senedir devam ediyoruz okulu tercih etmemdeki en onemli sebep ogretmenleriydi ve çocuklarım ogretmenlerine bayiliyolar. Kendi cocuklari gibi sahiplenmeleri herseyleriyle ilgilenmeleride cok güzel . Temizlik olsun yemek olsun cok cok memnunum kesinlikle gözüm arkada kalmiyor. Tesekkur ederiz aysenur ogretmen beyza ogretmen yeliz ogretmen ve merve hanım ❤

 • Çç

  Çocuğumuz için güvenilir ilgili öğretmenlerin olması ve okul hijyenine çok önem gösteriyorlar. Daha önce 2 yıl yeğenim gitti 1 yıldırda kızım gidiyor. Okulda jimnastik bale gibi etkinliklerin olması kızımın baleye olan ilgisini arttırdı.

 • Çok ilgililer ve güleryüzlüler kesinlikle işlerini severek yapıyorlar tavsiye ediyorum

 • ŞA

  Merhaba, kızımı 3 yıl önce okula kayıt ettirdiğim de sizler gibi benim de aklımda soru işaretleri vardı fakat gerek idari kadro gerek öğretmenler hepsi çok çok iyiler ve bugün ikinci çocuğumu gözüm kapalı gönderirim. Öğretmen olarak Ayşenur hanım (ayşemiz) bizim öğretmen emeği çok ama diğer bütün öğretmenler içinde aynı şeyi diyebilirim. Merve hanım, Yeliz Hanım, Beyza hanım ve Havva ablamız.. yani demem o ki hiç birini ayırt edemiyorum, yaklaşımları ve içtenlikleriyle her çocuğa ayrı dokunuşları ile kalbimizin en güzel yerindeler. Tam aile sıcaklığı ile her sabah çocukları karşılamaları ile bir kez daha iyi ki “Özel İdeal Çocuk Anaokulu” ile yollarımız kesişmiş diyorum.Herşey için teşekkürler.❤️Merve Hanım ve İclal Hanım herşeyi ile en iyisini yaptığı ve yapmaya çalıştığından, bu şartlar altında geriye şunlar da böyle olsa daha iyi diye bileceğim birşey yok.

 • Ss

  Çok severek geliyoruz haftasonları bile çok özlüyoruz bütün öğretmenler birbirinden muhteşem çok eğitici ve öğreticisiniz iyiki çocuklarımı size emanet ettim. Ve güven herşeyden daha önemli gözümüz hiç arkada depil muhteşemsinizTiyatro, drama vb ekleme yapılabilir diye düşünüyorum

 • AZ

  Gerek yönetici gerek öğretmenlerimiz gerekse mutfak çalışanlarımıza gönül rahatligi ile cocugumu emanet edebilmenin rahatlığını yaşıyorum. İyi ki varlar.

 • NB

  2 çocuğum da ideal anaokulunda. Keşke diyorum bu kadroyla ilkokulda kursalar. Gönlüm cok rahat bırakıyorum. Teşekkür ederim hepsine..Bahçe daha bakımlı olabilir.

 • ŞA

  Okulunuzdan çok memnunum oğlumda sayenizde çok değişiklikler oldu iletişimi güçlendi bir çok şeyi kendi başına yapmayı öğrendi yemek yemek üstüne değişmek vs ingilizce derslerinde bu kadar kısa sürede bir çok kelime öğrendi öğretmenimiz Beyza hanım ve tüm öğretmenler çok güleryüzlü ve ilgili iyiki varsınız

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel İdeal Çocuk Anaokulu İletişim Bilgileri

Parseller Mah.i̇pek Sokak No:18 Aşağı Dudullu / Ümraniye
0 216 706 6874
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum