fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel İkizler Anaokulu

Özel İkizler Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:45
Sabahçı: 07:30/13:00
Öğlenci: 13:00/18:45

Özel İkizler Anaokulu Hakkında

Temel felsefesi mutlu çocuklarla eğitim sağlamak olan Özel İkizler Anaokulu 15 kişilik sınıflarda yaş gruplarına göre ayırdığı çocukları ile okul öncesi eğitimi yapan özel bir eğitim kurumudur. Okulun eğitim yaşı grubu 2-6 yaş grubudur. Psikolojik danışmanlık hizmetleri ve rehberlik öğretmeni gözlemleri altında eğitim veren Özel İkizler Anaokulu'nun giriş saatleri sabah yedi otuz, çıkış saatleri akşam altı kırkbeşdir. İstanbul Pendik Kurtköy mevkinde bulunan anaokulunda uyku odası, yemekhane, bahçe ve oyun alanları tam teçhizatlı olarak bulunuyor. Bu alanlar dahil olmak üzere okulun her alanında temizliğe büyük önem veriliyor. Ayrıca okulun yaz okulu hizmetleri de mevcuttur. İngilizce eğitiminin dikkatli bir şekilde sağlandığı okulda drama dersleri de verilmektedir. Özel İkizler Anaokulu'nda satranç, zeka oyunları, müzik,folklor, gezi ve spor kulübü olmak üzere 6 adet kulübü mevcut. Okulun bir günlük eğitiminde grup oyunları, sabah sporu, dergi çalışmaları, anadil etkinlikleri, bilgisayar, İngilizce, bale, dans, köşe etkinlikleri, masa faaliyetleri müzik ve dans, fen ve doğa etkinlikleri, hikaye ve drama etkinlikleri, tiyatro ve kukla gösterileri, çizgi çalışmaları yapılmaktadır. Okulda beslenme üç öğün olup, çocukların kesinlikle organik beslenmesine dikkat edilmektedir. Okulun servis aracı kendisine ait olup, servis aracı içinde bir hostes bulundurulmaktadır. Okulda sağlık hizmetleri de sağlanıyor. Özel sağlık poliklinikleri programlı ve düzenli bir şekilde okuldaki çocukları kontrol etmektedir. Okulda güvenlik önlemleri en üst düzeydedir. Kamera, yangın alarmı, hırsız alarmı ve acil çıkış kapıları mevcuttur. Okulda çocukların inan vücudunu öğrenmesi için değişik çalışmalara yer verilmektedir. Çocukların doğayı öğrenmeleri için fen ve doğa etkinliklerine yer verilmektedir. Yaz okulu etkinliklerinde çocuklar hem tatil yapıyor hem de eğlenirken öğrenme yöntemi ile daha zengin birer birey olarak hayatlarına devam ediyor. Günlük yapılan görsel sanat etkinlikleri sayesinde çocukların ince motor becerileri ve küçük kas gelişimleri destekleniyor. Hareketli faaliyetler sayesinde ise çocukların kaba motor becerileri destekleniyor. Bilimsel faaliyetler ile çocuklar soruyor ve çözüm üretiyor.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- İdareciler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Yabancı Dil Öğretmeni

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

- Montessori Eğitimi

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- İletişim Becerisi

- Duygu Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Psikolojik Danışma

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Karton/Mukavva

Yorumlar

 • Ş

  Cik güzel eğiti mi olan temiz güvenilir bir okul tekrar oğlumu vermeyi düşünüyorum idarecilere öğretmenlerimize çok teşekkür ederiz.

 • V

  Gerçekten ahlaklı çocuklar yetiştiren , ilgili , alakalı , anlayışlı yönetimiyle tanıdıklarıma tavsiye ettiğim bir okul...

 • Okulda görüştüğüm her veli memnun sizden. Bizlerde oluşturduğunuz güven paha biçilemez. Çocukları çok yetiştiriyorsunuz. İyi ki varsınız.

 • Veli

  Beyaz Papatyam Anaokulu’nun gelişiminin çok hızlı olduğunu gözlemledim. Beyaz Papatyam Anaokulu her velinin rahatlıkla çocuğunu bir anneanne, babaanne, hala, teyze gibi bir aile bireyine bırakır ve güvenir gibi teslim edilebilecek bir anaokulu. En sıkışık, en yanlız zamanımda siz vardınız. Güvenim yüzde yüz yapan sizin emeklerinizdir inanın buna. Daha başarılı güzel ve mutlu yarınlar çocuklarımızı bekliyor.

 • Veli

  Başarıyı her daim ellerinde tutabilmiş samimi, emeklerine inandığım eğitimciler var. Okul hakkında olumsuz bir düşüncem yok sadece minnet borçluyum 

 • Veli

  Buranın ailemizin 2. Yuvası olmasında anaokulu olarak verilen desteğin, ilginin alakanın payı çok büyük. En büyük başarınız oğlumuzu çok iyi bir şekilde ilkokula hazırlamanız oldu. Küçük oğlumu da ellerinize emanet edeceğiz gibi görünüyor. Yavrularımın her türlü gelişimini kendilerine olan güvenlerini sağladınız, sağlayacağınızdan şüphemiz yok. Sevgi dolu manevi değerlere sahip bireyler olacaklar sayenizde.

 • Veli

  Beklentilerim üstünde bir anaokuluyka karşılaştık. Çocuğumuzu bu kadar geliştirebilmeniz, kendine güvenini sağlayabilmeniz harika. Tavırlarından, davranışlarından gurur duyuyoruz . Herşey için çok teşekürler. Başarılarınızın devamını dileriz.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel İkizler Anaokulu İletişim Bilgileri

Sülüntepe Mahallesi, Safa Cad (G-112. Sk.) No:85, 34000 Pendik/istanbul
0 216 706 6879
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum