fb
Özel İlgi Anaokulu

Özel İlgi Anaokulu

0 212 963 2072
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share
Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 14
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:00/19:30

Özel İlgi Anaokulu Hakkında

İstanbul Esenler 'de 2-6 yaş arası çocuklara okul öncesi eğitim vermekte olan Özel İlgi Anaokulu çocuğa vermiş olduğu değer ile onların sorumluluk sahibi, yetenekli, saygılı, değerlerini bilen, analitik düşünebilen, ve insanlarla iyi iletişim kurabilen bireyler olmalarını amaçlamaktadır. Okul hafta sonu ve dini bayramlar dışında 12 ay eğitim öğretim hizmetleri sunmaktadır. Okulumuz 07:00- 19:30 saatleri arasında eğitim vermekte olup , Özel İlgi Anaokulu 'nda sabah kahvaltısı öğle yemeği ve ikindi yemeği verilmektedir. Gün içerisinde çocuklara verilen 3 öğün yemek okulun yemekhanesinde büyük bir titizlik ile hazırlanmaktadır ve her daim velilerimize açıktır. Esenlerin her noktasına servisimiz mevcuttur çalışan veya çalışmayan annelere uygun saatlerdir. Manevi ve dini ahlaki derslerimiz mevcuttur. Okulda velilerin tercihlerine göre tam gün, yarım gün eğitim seçenekleri mevcuttur Bülten, branş dersler, değerler eğitimi çalışmaları Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun olarak yapılmaktadır. Özel İlgi Anaokulu 'nda çoklu zeka, Montessori, proje tabanlı, değerler eğitimi etkinlikleri yer almaktadır. Okulda velilere yıllık bülten sunulmaktadır. Okulda ayrıca gözlem, gezi, çevre incelemeleri, doğa yürüyüşleri, tiyatro, sinema, oyun, müzik, fen ve doğa etkinlikleri, ilkokula hazırlık eğitimi kapsamında okuma yazmaya hazırlık çalışmaları yapılmaktadır.

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Kapalı Spor Salonu
Laboratuvar
Müzik Odası
Oyun Alanı
Bahçe
Mutfak Atölyesi

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Oyun Grubu
Dini Eğitim

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Jimnastik
Yüzme
Beden Eğitimi

Sanatsal

Dekoratif Sanatlar
Görsel Sanatlar
Tiyatro
Dans
El Sanatları

Kulüpler

Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Ekoloji
Akıl ve Zeka Oyunları
Değerler Eğitimi

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

- Montessori Eğitimi

- Klasik Sistem

- Eklektik Yaklaşım

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- Çoklu Zeka Modeli

- GeniuSpy Düşünme Becerileri Programı

- Gems ve High Scope

- (UbD) Understanding by Design

- (PYP) Primary Years Program - İlk Yıllar Programı

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

- Keçe

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Sınıf Öğretmenleri

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Okulun Kendi Aracı

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Okul Personeli

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Psikolojik Danışman

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Mesleki Rehberlik

Yorumlar

 • m. d.

  3 yıldır oglumu guven içinde bıraktım ve ogretmenlerin ilgisinden ,sabırlarından cok memnun kaldım.Okula başlamadan okumayı öğrenmişti okulun tüm eğitimcilerine teşekkur ederimher yıl kendini geliştiren birkurum zaten

 • h. d.

  Gerçekten özverili çalışanlara sahip bir okul, yemek konusunda, servis konusunda ve eğitim konusunda 5 yıldızı sonuna kadar hakediyorlar. Çocuğumuzun kaliteli bir eğitim alarak ve arkadaşlarıyla eğlenceli vakit geçirerek mutlu olduğunu görmek bizi de mutlu veliler yapıyor. Uzun araştırmalar sonucunda tavsiye üzerine tanıdık bu okulu, evladımızı gözümüz arkada kalmadan teslim edip gidiyoruz. Herkes işini umarım sizler gibi özverili yapar, geleceğe güzel çocuklar yetişir inşallah. Hizmetiniz ve eğitim anlayışınızdan dolayı sizi herkese tavsiye ediyorum

 • S. P.

  Bir anaokulu nasıl olmalı neleri yapmalı neleri yapmamalı tartışmalarına son veren okul. Okulunuzun yönetimini, öğretmenlerini çok yeterli buluyorum. Daha önemlisi çocuklara yaklaşım açısından sıcak, samimi bir aile ortamı yaratılıyor. Çocuğunuzu Ozel Ilgi Anaokulu'na göndermeyi düşünüyorsanız kesinlikle erken yaşta başlatın, çok daha büyük bir fark yarattigini anlayacaksınız. Biz cok memnunuz ve kesinlikle tavsiye ederiz.

 • E. A.

  Uyguladıkları programlar ve sağlam eğitim kadroları ile çocukların dünyalarına sevgiyle dokunuyorlar. Eğitime verdikleri önemin yanısıra, çocuklara renkli bir dünya sunuyorlar. Bir veli olarak ben bile bazen ayrılmak istemiyorum. Yaklaşık üç aydır beraberiz, oğlumda çok önemli değişiklikler gözlemledik. Gönül rahatlığı ile yavruların emanet edilebileceği bir kurum, yönetici ve öğretmenlere teşekkür ediyorum.

 • I. g.

  Geçen sene çocuğum bu okuldan mezun oldu.3 yıl çok severek ve isteyerek gitti.Gözümüz hiç arkada kalmadı.yaş gelişim özelliklerine uygun etkinlikler ve programları var.düzenli olarak bizlere bu etkinlikleri sunuyorlar.beslenme ve eğitim konusunda başarılı ve düzenler. Günün her saati çocuğumuz hakkında bilgi alabilik.sorunlarımız olduğunda kurum psikoloğa bize çok destek verdi.Aldığı eğitim ve özgüven sayesinde İlkokula çok rahat bir geçiş yaptık ve başarılı olduk.Şimdi 2.çocuğumuz ve kuzenimiz başlayacak

 • A. k.

  Tamamen çocuklara odaklanışmış çok yönlü bir eğitimleri var. Çocuklar için gerekli olan her ortam sağlanmış. Beslenme konusuna önem vermeleri oldukça güzel. Yönetimin ve okul psikoloğun sürekli çocuklarla iç içe olması ve her dakika iletişimde olmamız oldukç güzel. gönül rahatlığı ile bırakıyorum kızımı.

 • N. Ö.

  "Güven"le , gözüm arkada kalmadan iki çocuğumu da emanet ettiğim Nazan Hanım,her şey için çok teşekkür ederim! İlk şarkılarını siz söylettiniz,renkleri ilk sizinle tanıdılar, 4 yaşındaki oğlum "Anne bu üçgen " deyince çok şaşırmıştım :))

 • A. E.

  Böyle bir okulu ve değerli işletmecilerini tanıdığımdan ötürü çok memnun oldum. Veliler gönül rahatlığı ile yavrularını bu anaokuluna gönderebilir. Anaokulu gerek eğitim kalitesi gerekse öğretmen kadrosuyla Esenler ilçesi standartları üstünde başarılı bir eğitim sunmaktadır.

 • C. E.

  Her şeyden önce sizinle tanıştığımız için çok mutluyuz. Bize ikinci bir yuva imkanı sundunuz. İlgilenen ailelere tavsiyemdir. Teşekkürler Özel İlgi.

 • G. Ş.

  Sizden iki yildir okadar memnunuz ki her sey icin cok cok tesekkur ederiz. Egitim hayatina sizinle baslamasi fırsatını yakaladik. Emeği geçenlere sonsuz teşekkürler.

"Özel İlgi Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel İlgi Anaokulu İletişim Bilgileri

Davutpaşa Mahallesi Davutpaşa Cad. 63.sokak No:6 Esenler/istanbul
0 212 963 2072
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum