fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel İlke Anaokulu

Özel İlke Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:00

Özel İlke Anaokulu Hakkında

2- 6 yaş aralığındaki çocuklar için eğitim veren Özel İlke Anaokulu, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olup, Özel Türk Okul Öncesi Kurumu kategorisinde yer almaktadır. İstanbul Büyükçekmece’de, müstakil villa tipi bir binada eğitim veren anaokulunda, sınıflar yaş gruplarına göre ayrılmaktadır. Çocukların okula uyumu konusunda destek olmak, gelişimini takip etmek ve yeteneklerine uygun aktivitelere yönlendirmek için psikolojik danışman hizmeti de sunan okulda, 07.30-19:00 saatleri arasında hizmet verilmektedir. Tecrübeli öğretmenleri ile birlikte sıcak ve güvenilir bir ortamda, çocuklara MEB okul öncesi eğitim programı uygulanmaktadır. Hem bahçede hem iç alanda bulunan oyun alanlarında serbest zamanlarında çocuklar eğlenerek vakit geçirebilmektedir. Yemekhane hizmeti ile çocuklara sabah kahvaltısı ve öğle yemeğinin yanı sıra ikindi kahvaltısı ile sağlıklı ve besin değeri yüksek yemekler sunulmaktadır. Çocukların sağlıklı gelişimi için ihtiyacı olan uykuyu alabilmeleri için uyku odası bulunmaktadır. Herhangi bir yaralanma, kaza veya hastalanma durumuna karşın ilk müdahalenin yapılabileceği revir bulunmaktadır. Anaokulu programının bitmesi ile çocuklar için yaz okulu imkanı sunulmaktadır. Temel dil bilgisi ve Türkçe eğitimi ile matematik eğitiminin yanı sıra yabancı dil olarak İngilizce ders verilmektedir. Satranç, drama, bale ve modern dans olarak branş eğitimleri ile gelişimleri ve eğitimleri desteklenmektedir. Gezi kulübü ile çevre etkinlikleri düzenlenmekte ve okul dışında eğitimi destekleyici geziler planlanmaktadır. Büyükçekmece Batıköy’de bulunan Özel İlke Anaokulu 'nda servis ile ulaşım imkanı bulunmaktadır. Emniyet kemerli koltuklarda gözetmen eşliğinde servis ulaşımı sağlanmaktadır. Sınıflar; 2-3 yaş oyun grubu, 3-4 yaş oyun grubu, 4-5 yaş okul öncesi grubu ve 5-6 yaş okul öncesi grubu olarak öğrencilerin bilişsel ve sosyal gelişimlerine göre ayrılmıştır. Okulda öğrencilerin kullanım alanlarındaki mobilya ve eşyalar, güvenlikli olup, çocukların boy ve fiziksel yapılarına uygundur. Köşeleri yuvarlatılmış mobilyalar, duvara sabitlenmiş eşyalar bulunmakta olup, kalorifer peteği, priz gibi tehlike yaratabilecek ev donanımları korunaklı hale getirilmiştir. Tuvalet ve lavabolar çocukların ebatlarına uygun olup, hijyenine son derece önem verilmektedir. Eğitim programında, çocukların bedensel gelişimini ince motor becerilerini geliştireceği eğlenceli aktivitelere ve spor egzersizlerine yer verilmektedir.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

Yorumlar (4)

 • KA

  Güvenliğe çok önem veriyorlar. Okul içinde okul dışında serviste gezide asla aklım çocuğumda kalmıyor çünkü tüm güvenlik önlemlerini almışlar. İşlerini hiçbir konuda şansa bırakmıyorlar. Takdir ediyorum.

 • Çocuğumu başta yarım gün göndermeye başlamıştım. Zamanla çocuğum okulda daha çok vakit geçirmek istedi biz de verilen eğitimden memnun kaldığımız için seneye tam zamanlı devam etmeyi düşünüyoruz. Öğretmenlerine her konuda yanımızda oldukları için teşekkürler.

 • ŞK

  yaz okulu hizmeti de var. Yaz okulunda spor, sosyal faaliyetler ağırlıklı bir program yapıyorlar. Çocuğum yaz okuluna gitti hem senenin yorgunluğunu attı hem de öğrenmeye devam etti. Verdikleri her hizmette çok iyi olduklarını söyleyebilirim

 • KD

  Sırf okulun bahçesi için çocuğunuzu bu okula gönderebilirsiniz yemyeşil ve oyuncaklar çocukların kaza yaşamamasına neden olmayacak şekilde. Sınıfları da geniş ve temiz

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel İlke Anaokulu İletişim Bilgileri

Sinanoba Mahallesi, Billur Caddesi, Villa C 212, Büyükçekmece/istanbul
0 212 963 2087
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum