fb
Özel İME Pembe Kule Montessori Anaokulu

Özel İME Pembe Kule Montessori Anaokulu

0 216 706 6884
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 3-6
Sınıf Mevcudu: 25
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/16:00
Sabahçı: 09:00/13:00
Öğlenci: 12:00/16:00
Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

İdeal okulu seçmek için okulları tek tek gezmeye vaktin yoksa, ücretsiz eğitim danışmanlarımız kriterlerine en uygun 5 okulun seni arayıp bilgi vermesini sağlasın.

Hemen Başla

Özel İME Pembe Kule Montessori Anaokulu Hakkında

İstanbul, Ümraniye’de bulunan Özel İME Pembe Kule Montessori Anaokulu, son yıllarda Türkiye’de de sıkça anılmaya ve popüler olmaya başlayan Montessori sistemi ile eğitim vermektedir. Bu eğitim sisteminde birbirini tamamlayan ve destekleyen 5 alan bulunmaktadır.Günlük yaşamdaki masa temizleme, toz alma, düğme ilikleme gibi günlük aktiviteler ile çocuğun el - göz koordinasyonu, el ve parmak gelişimi hedeflenmektedir. Sınıf mantığı ile işlemeyen sistemde her konu için ayrı bölümler düzenlenmiştir ve çocuk istediği faaliyeti gerçekleştirebileceği odayı kendisi seçmektedir. Özel İME Pembe Kule Montessori Anaokulu ’nda eğitim hafta içi her gün saat 9:00’da başlamakta ve 16:00’a kadar devam etmektedir. Ancak ihtiyaç duyan ailelere ek bakım hizmetleri de sunulmaktadır.
Özel İME Pembe Kule Montessori Anaokulu gün içinde sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı verilmektedir. Bu süre içinde ise günlük yaşam, duyu gelişimi, dil becerileri gibi sosyal beceri dersleri yanında sosyal bilimler, matematik, el sanatları gibi akademik dersler de olmaktadır. Tam zamanlı olarak İngilizce verilen dersler yanında, branş dersleri adı altında Müzik Kulübü, Görsel Sanatlar, Ekoloji, El Sanatları gibi çocukların katılabilecekleri çalışmalarda mevcuttur. Bu programa katılmak isteyen çocukların 36. ayını doldurmuş ve tuvalet eğitimini tamamlamış olması gerekmektedir.
Öğrenciler 2, 3, 5 gün tam ya da 2,3,5 yarım gün olarak eğitim alabilmektedirler. Saat 09:30 ile 11:00 arasını Özel İME Pembe Kule Montessori Anaokulu öğrencileri Çember zamanı, bireysel dersler, müzik ve hikaye saati gibi faaliyetlerle geçirirler. Öğle yemeğinden önceki zamanı kapsayan 11:00- 12:00 arası çocuklar bahçeye çıkarak okul hayvanlarının bakımı, bahçecilik, doğadaki değişimlerin gözlemlenmesi gibi çalışmaları yaparlar.
Özel İME Pembe Kule Montessori Anaokulu öğrencilerin, kış ayları dahil olmak üzere her gün temiz hava almalarını sağlamak amacıyla bahçe aktiviteleri düzenlenmektedir. Saat 13:00 ile 15:00 arasında 5 yaşından küçük olan çocuklar 30- 40 dakika dinlendikten sonra hala uyanıklarsa bağımsız çalışma yapmak için sınıflarına dönerler. Daha büyük yaştaki öğrenciler için bu saat diliminde bireysel çalışmalara devam edilmektedir.

Fiziksel İmkanlar

Yemekhane
Sanat Atölyesi
Kütüphane
Oyun Alanı
Bahçe
Hayvanat Bahçesi
Sera
Mutfak Atölyesi

Hizmetler

Yaz Okulu
Servis
Organik Beslenme

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Yoga
Beden Eğitimi

Sanatsal

Dekoratif Sanatlar
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
El Sanatları

Kulüpler

Müzik Kulübü
Ekoloji

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Montessori Eğitimi

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Hayır

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Okulun Kendi Aracı

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Müzik Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Diğer

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

Yorumlar

 • E. Ü.

  Ne kadar özel ve çocukların merkeze alındığı bir okul olduğunu kapısından adım atar atmaz anlıyorsunuz. Çocukların sosyal, fiziksel ve mental gelişimini onların yeteneklerini ortaya çıkartarak geliştirmesini bilen standartların üstünde öğretmenlerle çalışıyorlar. Ümraniye'deki en nitelikli anaokullarından birisi. Bence en niteliklisi :)

 • K. K.

  Geleceğini çok parlak gördüğüm bir okul öncesi kurumu olduğu için tercih ettik. Montessori eğitimi bilerek niteliklerini yerine getirerek uyguluyorlar. İnternette görürsünüz mutlaka Montessori eğitimi anaokulları için bir pazarlama aracı haline geldi neredeyse. Pembe Kule'de işler öyle yürümüyor. Gerekli kuruluşlarla paralel olarak en son yenilikleri ve eğitim sistemlerinin gerekliliklerini birebir yerine getirebiliyorlar.

 • A. G.

  Daha önceki gözlemlerin sonucunda Montessori okulunda hatta Pembe Kule gibi kaliteli ve işini iyi yapan bir Montessori anaokuluna kayıt ettirmek zaten aklımızda vardı. Çocuklara birey gibi yaklaşarak üretimlerini ve yaratıcılıklarını en üst seviyeye çıkaran başka bir sistem daha yok çünkü. Daha öncede bu tarz okulları gezdim ama çoğunun montessori'den haberi bile yok ya da sınıfları küçük ve ellerindeki malzeme vb olanakları yetersizdi. Buraya geldikten sonra öğretmenlerin yaptıkları işin hakkını vermeleri ve sisteme hakim olmalarına hayran kaldım. Ayrıca yabancı dil eğitimlerini anadili ingilizce olan birinin vermesi ingilizce konusunda epey ilerleme kaydettirdi bize. Allah’a şükürler olsun evimize de yakın. Bizim çok büyük bir şans bu kurumla birlikte çalışmak. Başarılarının devamını dilerim.

 • O. Ö.

  Tesadüf eseri karşımıza çıkan bir okul Pembe Kule. Montessori araştırması yaparken tanışmıştık. Oğlunuzun 1 yıllık Pembe Kule macerasından sora rahatlıkla söylebilirim ki klasik sistemde boşu boşuna eğitim görmüşüz. Çocukların üzerinde baskı kurmadan kullanıkları materyaller aracılığıyla çok güzel eğitimler verildi yavrumuza. Öğretmenlerin emeğini de unutmamak gerek. Çok sabırlı ve iyi yürekli insanlar, kendi çocuklarına yaklaşır gibi yaklaşıyorlar her çocuğa.

 • A. .

  Çift dilli ve montessori temelli bir eğitim olduğu için tercih ettik. Az sayıda öğrenci var okulda. Öğretmenler işlerini ve çocukları seven nitelikli insanlar. Sınıflar biraz küçük.

"Özel İME Pembe Kule Montessori Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel İME Pembe Kule Montessori Anaokulu İletişim Bilgileri

Armağanevler Mah.23 Nisan Cad.nenehatun Sokak No:24 Ümraniye/istanbul
0 216 706 6884
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum