fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel İnci Taneleri Anaokulu

Özel İnci Taneleri Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:00
Sabahçı: 08:30/13:00
Öğlenci: 13:00/17:30

Özel İnci Taneleri Anaokulu Hakkında

İstanbul'un Çekmeköy bölgesinde bulunan Özel İnci Taneleri Anaokulu 2 ve 6 yaş arasında ki çocuklara eğitim hizmeti vermektedir. Okulumuzun eğitim anlayışı ile, çocukların bedensel, bilişsel-dil, duygusal, psikomotor ve duygusal gelişimlerini destekleyen eğitim ortamının oluşturulması amaçlanmaktadır. Anaokulumuzda ki eğitim etkinlikleri ile, çocukların yaşları, gelişim özellikleri, öğrenme hızları, ilgi duydukların alanlar ve kişisel özellikleri dikkate alınarak planlanmakta her etkinlikte çocukların sorumluluk, işbirliği, paylaşma ve yardımlaşma duygusunu kazanması sağlanmaktadır. Çocukların uyku, beslenme ve öz bakım konularında doğru ve sağlıklı temel alışkanlıklar kazanmalarına önem verilmekte, çevre ve doğa sevgisinin benimsenmesi için çalışılmaktadır. Bu nedenle okulumuzda uyku odası, yemekhane, oyun alanı ve bahçe bulunmaktadır. Özel İnci Taneleri Anaokulu 'nda her yaş grubunun kendi sınıfı vardır. Sınıflar yaş gruplarına uygun bir şekilde dizayn edilmiştir. Her sınıfta, Atatürk köşesi, evcilik köşesi, kitap köşesi, sanat köşesi bulunmaktadır. Ayrıca sınıflarımız günde 2 kez temizlenmekte ve havalandırılmaktadır. Okulumuzda toplam 8 adet lavabo ve çocuk tuvaleti bulunmaktadır. Lavabolar ve tuvaletler günde 4 defa temizlenmektedir. Musluk kolları ve kapı kolları dezenfektanla gün için de temizlenir. Anaokulumuz da çalışan temizlik ve mutfak görevlileri ayrıdır. Okulumuzda 1 adet revir bulunmaktadır. Revir hemşiresi tam zamanlı olarak hizmet vermektedir. Ayrıca okulumuz öğretmenleri ilk yardım eğitimine sahiptirler. Okulumuz da 1 adet yemekhane bulunmaktadır. Çocukların yaşadıkları problemlerin teşhis edilmesi ve okul hayatına başlamadan bu problemlerin bir an önce çözülmesi için, rehberlik servisimiz kayıt zamanı öğrenciyi yakından tanımak, var olan sorunları belirlemek için birkaç test ve görüşme yapmaktadır. Ayrıca rehberlik servisimiz ile veliler bireysel görüşmelerde gerçekleştirebilirler. Özel İnci Taneleri Anaokulu 'nda yoğun İngilizce eğitimi verilmektedir. Bununla amaçlanan, çocuğun kolay ve eğlenceli bir şekilde yabancı dile yakınlaşması ve dünyada kendi dilinden başka dillerle de iletişim kurulabileceğini kavramalarıdır. Çocukların fiziksel, ruhsal, zihinsel ve sosyal gelişimlerini sağlıklı bir şekilde tamamlamaları için bale eğitimi vermekteyiz. Çocukların kendilerine güvenmeleri, kendilerini daha rahat ifade edebilmeleri, yaratıcı bir kişiliğe sahip olmaları, empati kurabilmeleri ve problem çözebilmeleri için drama eğitimi vermekteyiz. Bunlar dışında, müzik, jimnastik, resim, yoga, halk oyunları, mutfak etkinlikleri, işaret dili ve bale eğitimi vermekteyiz.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- Gems ve High Scope

- Oyun Temelli Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

- Keçe

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

Yorumlar

 • Ss

  Gerek Öğretmenleri gerekse yönetici kadrosuyla bize güven dolu bir ortam sağlayan inci tanesi anaokuluna ve sevgili öğretmenimiz Büşra öğretmene ne kadar teşekkür etsek az... Emeklerinizin hakkı ödenmez Bu geçen üç senenin ardından yollarımızı maalesef Kızımın ilkokula başlaması sebebiyle ayrdık,aşıladığınız sevgi hep bizimle iyi ki inci Taneleri diyorum. Sevgiler...

 • DK

  Oglum 2 bucuk yasindan beri bu okulda. Aktiviteleri olsun , branş dersleri, ögretmenlerinin ilgisi muazzam. Iyiki bu okulu tercih etmisim .

 • AA

  Samimiyeti, ilgisi, çocuklarımıza gösterdiği şevkati ile bizimde gönlümüzü fetheden aynı zamanda eğitime verdiği önemi çocuklarımızda farkedilir şekilde gösterir Bir annenin gözü arkada kalmadan emanet edebileceği nadir ana okullardan biri..

 • H

  Çocukların gelisimi açısından her türlü imkana sahip kaliteli eğitim ve başarılı öğretmenlerle sevgi dolu bir eğitim yuvasıdır. Ici taneleri ailesine teşekkür ederim.

 • Dh

  Çok düzgün bi okul gercekten bu zamanda kaliteli okul bulmak zor incili taneleri tam aradigimiz bi ortam emeği gecen herkese cok tesekur ederimYokkkk

 • Dh

  Basta müdürü olmak üzere ve tüm ögretmen kadrosu ile mükemmel bi okul egitimi cok kaliteli kesinlikle tavsiye ederim

 • Sizin gibi düşünen, sizin gibi hisseden, çocukları ve onların gelişimine verdikleri desteği herşeyin üstünde tutan bir kurum. Kurucularından eğitim kadrosuna kadar herkes; çocuğunuzla başladığınız eğitim ve öğretim serüveninde size en iyi desteği verecektir. İyi ki varsın Taşdelen İnci Taneleri Sanat ve Bilim Anaokulu...

 • Gy

  Taşdelen İnci Taneleri Anaokulu, bizim ilk denememiz, ilk okulumuz ve hiç pişman olmadık. Çocuğunuzun ve sizin ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyi bünyesinde barındırmak dışında hissettirdiği samimiyet ve güven duygusu her şeyin üzerinde... İçiniz rahat, gözünüz arkada kalmıyor... Bu durum ebeveyn olarak sizi de özgür kılıyor... İlgileri, özenli tavırları, anlayış ve nezaketleri ve ayrıca; işini düzgünce yapmaya çalışan insanları biraraya toplayıp bizimle buluşturdukları için tüm İnci taneleri Taşdelen kadrosuna teşekkür ederim... Taşdelen inci taneleri güzel yürekli insanların mekanı...

 • ÖE

  Aile ortamında arkadaşlık, yardımlaşma gibi kavramları öğrenirken branş dersleriyle iyi bir eğitim alsın çocuğum diyorsanız İnci Tanelerini seçmenizi öneririm. Kızımı gönderdik hiç pişman olmadık. iyi kötü pek çok tecrübemiz oldu.

 • MT

  Okulda yapılan sosyal etkinlikler ağırlıklı olarak çevre ve doğa sevgisinin benimsenmesi yolunda seçilmiş. biz veliler de bu durumu takdir ediyoruz. erken yaşta yavrularımızın bilinçlenmesi ve bunu arkadaşlarıyla kendi yaşıtlrıyla yaşayarak öğrenmesi çok daha kalıcı ve zevkli onlar için.

 • JT

  Okuldaki oyuncaklar ve diğer materyaller çocukların sağlığını etkilemeyecek ve olası bir kaza yaşamalarına sebebiyet vermeyecek şekilde düşünülmüş. Temizlik olsun yemekler olsun her açıdan çocukların güvenliğini ve sağlığını düşünerek hareket etmişler.

 • YA

  Çocuklarımızın geleceği için eğitimi gerçek eğitmenlerin verdiği bir ortam. Yemekleri lezzetli çocuğum benim yemeklerimle kıyasliyor. Tabi işlenmiş ürün kullanmamalarını özellikle belirtmişlerdi.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel İnci Taneleri Anaokulu İletişim Bilgileri

Taşdelen Mah. Hürriyet Cad. No:10 Çekmeköy-Taşdelen
0 216 706 6892
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

%15
İndirim

ERKEN KAYIT FIRSATI

Özel İnci Taneleri Anaokulu ile Okul.com.tr üzerinden iletişime geçen velilere 30 Haziran tarihine kadar özel indirim! İndirimden yararlanmak için vakit kaybetmeden okulla iletişime geçin!


30 Haziran 'a kadar.

Okul Fiyatı - Yarım Gün

Aylık Ödeme: 1300 TL - 1105 TL

Veya

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum