fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel İpekböceği Anaokulu

Özel İpekböceği Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:30
Sabahçı: 08:30/12:00
Öğlenci: 13:00/18:30

Özel İpekböceği Anaokulu Hakkında

Özel İpekböceği Anaokulu İstanbul Fatih bölgesinde hizmet vermektedir. Kreş, anaokulu ve oyun grubu hizmetlerini vermektedir. Bu anaokulu içerisinde eğitilen çocuklar 3 farklı programa dahil olabilirler. İsteğe bağlı olarak seçilen eğitim program saatleri 5 tam gün, 5 yarım gün veya 3 tam gün programları olarak sınıflandırılmıştır. Bu programlardan tam günlerin okul saatleri 07.30 ve 19.00 arasındadır. Yarım gün programları ise 08.00 ile 12.00 arası gündüz, 12.30 ve 17.00 arası öğle programı olarak ikiye ayrılmaktadır. Oyun grupları ise minik tırtıl, küçük kozanın adımları, sevimli kelebek, annemin izin günü oyun grupları olarak isimlendirilmiştir. Özel İpekböceği Anaokulu'nun eğitim sistemi olarak dünyaca kabul görmüş Reggio Emilia tarzı yaklaşım sergilenmektedir. Okulun fiziksel imkanları konferans salonu, yemekhane, bahçe, uyku odası, müzik odası, sanat atölyesi ve oyun alanları olarak sıralanmaktadır. Konferans salonu içerisinde çocukların öğrendikleri ve oluşturdukları oyunları sergileme fırsatının yanı sıra ailelere yönelik sunumlar da yapılmaktadır. Çeşitli konferans ve seminerlere ev sahipliği yapmaktadır. Çocukların sergilediği oyunlara velilerin de katılma olanağı bulunmaktadır. Böylece çocuklarının toplum içerisinde kat ettikleri yolu gözlemleme şansını yakalamaktadırlar. Okul öncesi eğitimde yabancı dil üzerinde oldukça hassas bir tutum sergilemekte olan Özel İpekböceği Anaokulu'nda İngilizce eğitim için çeşitlik teknikler uygulamaktadır. Bu teknikler drama tekniği, oyun tekniği ve grup çalışma tekniğidir. Bu teknikler poster, CD, kaset gibi materyallerle desteklenmektedir. Okulun psikolojik danışmanı sayesinde çocukların bedensel gelişim takiplerine psikolojik gelişim takibi de eklenmektedir. Böylece çocukların olası sıkıntıları problem haline dönüşmeden önlenebilmektedir. Ayrıca bu konu üzerinde toplanan bilgiler aylık ve dönemlik raporlar halinde velilere sunulmaktadır. Çocukların bedensel gelişimini desteklemek adına yüzme ve jimnastik dersleri oluşturulmuştur. Sanatsal gelişim konusuna da önem veren okul bale, tiyatro, drama, İngilizce drama, halk oyunları, görsel ve el sanatları dersleri vermektedir. Okul içerisinde çocuklara verilen dersle branşlarında uzman öğretmenler tarafından verilmektedir. Okul aktif olarak eğitimde görev alan kulüplere sahiptir. Bu kulüpler müzik, satranç, gezi, bilişim, seramik, akıl ve zeka oyunları kulübüdür. Hafta sonlarında çocukların doğum günü gibi partiler vermesin uygun müzik ve ışıklı oyun salonu bulunmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

Yorumlar (5)

 • OS

  Okulda büyük bir emek ve özen var. Aynı özeni de çocuklar üzerinde gösteriyorlar bundan dolayı güvenerek emanet ettiğimiz ikinci yuvamız oldular. Şüphesiz çocuklar için bulunmaz bir ortam. Teşekkürler Sevgiler.

 • JD

  Bahçesi, sınıfları her köşesi ferah ve özellikle tertemiz bir anaokulu. Öğretmenleri de bir o kadar işlerini iyi yapıyorlar. Sizlerle iyi ki tanışmışız ve çocuğumuzda öğretmenlerini çok seviyor. Tüm öğretmenlere idare ve personele teşekkürler.

 • BS

  Şimdi artık ilkokuldayız ve sınıftaki başarılı öğrencilerden. Gerçekten İpekböceği Anaokulunun büyük etkisi oldu buna ve bunun için minnettarız. Çocuğunuzu hiç tereddüt etmeden gönderebilirsiniz.

 • SA

  Kızımızı gönderdiğimiz 2 anaokulu. Ne kadar iyi olduğunu böyle tecrübeyle anlayabildim. ilk aydan büyük bir gelişme gösterdi. İletişim gücü arttı. Emeklerinize çok teşekkür ederiz..

 • EA

  Öğretmenleri velilerle her zaman iletişim halinde sık sık toplantılar yapılıyor facebookta güncel fotoğraflar paylaşılıyor. Güvenlik açısından güvenlik kameraları kullanılıyordu ancak velilerin talebi üzerine kaldırdılar. Yemekleri gayet güzel ve çeşitlilik bol.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel İpekböceği Anaokulu İletişim Bilgileri

Molla Gürani Mah. Sarımusa Sok. No:33, Fatih/istanbul
0 212 963 2087
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum