fb
Özel İzci Montessori Anaokulu

Özel İzci Montessori Anaokulu

0216 706 6873
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 2-6
Okul Saatleri: 08:00/18:00
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 13

Özel İzci Montessori Anaokulu Hakkında

Özel İzci Anaokulu, İstanbul’da Bostancı’da eğitim vermektedir. 1999 yılında faaliyete başlayan okul İstanbul’un ilk 3 Montessori okulundan birisidir. Okulda öğrencilerin sağlıklı bir eğitim alabilmesi için; ilk kez okula başlayacak olan çocuğun okula alışma sürecinde, okula sağlıklı bir şekilde uyum sağlaması için Berlin Modeli, çocukların özgüvenini desteklemek amacıyla ana fikri kendim yapabilmem için bana yardım et olan Montessori Programı benimsenmiştir.Okul hafta içi saat 08:00 ila akşam 18:00 saatleri arasında eğitim vermektedir. Okulda öğrencilere yönelik 6 adet program bulunmaktadır. Bu programlar; oyun grubu, 3 yarım gün programı, 3 tam gün programı, 5 yarım gün programı, 5 tam gün programı ve yaz okulu programlarıdır.Öğrencilerin zihinsel, sosyal ve bedensel gelişimleri için okulda birçok ders ve etkinlik bulunmaktadır. Boyama çalışmaları, eğlenceli oyunlar ve videolar eşliğinde İngilizce eğitimi verilmektedir. Bunun haricinde Orff, çizgi çalışmaları, sanat eğitimi, yaratıcı drama, matematik, bale ve modern dans, satranç ile müze, tiyatro, sinema gibi etkinliklerden oluşan dış geziler verilen eğitimler arasındadır. Okul bünyesinde bir psikolog, bir orff öğretmeni, bir İngilizce – Fransızca öğretmeni, bir drama eğitmeni, bir satranç antrenörü, bir modern dans ve bale eğitmeni, bir oyun grubu öğretmeni ve 3 tane de öğretmen eğitim kadrosunda yer almaktadır. Tüm öğrencilerle bire bir ilgilenilip pedagojik destek sağlanmakta olup veli ile okul arasında mobil iletişim etkin şekilde kullanılmaktadır. Yemek ve beslenme düzeni olarak, çocuklara sabah kahvaltısı, meyve saati, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere dört öğün yemek verilmektedir. Kahvaltı öğünü açık büfe açık büfe olarak verilmekte olup çocuklara yemekleri gözetmenler denetiminde yedirilmektedir. Tüm öğünlerçocukların sağlıklı beslenebilmeleri için sebze ve meyvelerinden oluşmakta, organik yiyecekler tercih edilmektedir. Yemek okulda görevli bir aşçı tarafından yerinde hazırlanmaktadır. Okulda çocukların ulaşımı için servis bulunmaktadır. Bostancı, Suadiye, Kozyatağı, Erenköy, Göztepe, Caddesbostan, Küçükyalı, İdealtepe, Maltepe, Nish Adalar, İçerenköy semtlerine ve yakın çevrelerine servis araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir. Servisler çocukları evlerinin kapısından teslim alarak yine apartman kapısına teslim etmektedirler.

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Kütüphane
Oyun Alanı
Bahçe

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Organik Beslenme
Oyun Grubu

Dil Olanakları

Fransızca
İngilizce

Sanatsal

Bale
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
El Sanatları
Orff

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Akıl ve Zeka Oyunları

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Montessori Eğitimi

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Hayır

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Plastik

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Okulun Kendi Aracı

● Haftalık ders programı içerisinde kaç saat oyun saati olarak ayrılmıştır?

- 6

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- Veliler

- İdareciler

- Okul Personeli

● Bir dönemde sanat ve spor faaliyetleri için kaç etkinlik düzenleniyor?

- 3

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- İletişim Becerisi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Yönlendirme

- Psikolojik Danışma

- Aile Görüşmeleri

Yorumlar

 • K. C.

  Ablamızı Bu okuldan mezun ettik. Şimdi kardeşi de gidiyor. Okulda iken de memnunduk ancak ablamız ilk okula başlayınca diğer çocuklardan ne kadar farklı ve bilgili olduğunu gördük İngilizce matematik ve okumada çok iyi. şimdi kardeşimizide güvenle yolluyoruz. Kesinlikle tavsiye ederiz.

 • M. Y.

  Montesorri metodunun gerekliliklerini iyi uyguluyorlar.Okul öncesi dönemde İngilizce eğitimi konusunda EN iyisi olduklarını düşünüyorum.Bahçedeki oyuncaklar yeterli değil.

 • S. .

  İngilizce derslerini çok iyi işliyorlar. Kızım rahatça ingilizce konuşup, iletişim kurabiliyor. Okulun bahçesi yetersiz ve sınıflar yetersiz.

 • T. Ö.

  her şeyinden memnunuz kızımız da mutlu bir sıkıntımız yok.

 • D. G.

  Bahçesi biraz küçük olsa da güzel, temiz bir binası var. Sanatsal derslerde biraz zayıf olduğunu düşünüyorum o konuda biraz kendilerini geliştirebilirler.

 • F. G.

  Rengarenk, cıvıl cıvıl bir okul öğretmenleri tüm çalışanları da bir o kadar sıcak. çocuklar kendilerini evde gibi hissediyor.

 • Veli

  Şimdi dönüp geriye bakıyorum da herşeyin en iyisini hakeden bir kadro çocuklarımıza da herşeyin en iyisini vermeye çalışmış. Bunu çocuklarımızın gelişiminde eve döndükten sonraki gözlerindeki ışıktan farketmemek mümkün değil.

 • Veli

  En kıymetlimiz olan kızımızın okula mutlulukla gittiğini görmek ve orada ilgiyle bekleyen öğretmenlerimizin oluşu, verilen eğitimin kızımda farkedilir bir fayda sağlaması mutluluk verici. Bir anne için çocuğunu okula teslim edip oradan gönül rahatligiyla ayrılmasi orada birşeylerin doğru yapıldığının göstergesidir. işini severek yapanlar olduğu için çocuklarımızda sevgiyle büyüyorlar. tüm ekibe sonsuz teşekkürler

 • Veli

  Kızımız daha küçük yaşta olmasına rağmen, okula başlamasından hemen sonra gelişiminin etkileyici şekilde hızlandığını gözlemledik. Okula her gün severek gidiyor ve öğrendiklerini büyük bir heyecanla çevresindekilerle paylaşabiliyor. Ayrıca okulun geri bildirim/paylaşım sisteminden de çok memnunuz. Tüm öğretmenlerimize ve diğer İzci çalışanlarına buradan tekrar tekrar teşekkür etmek isterim.

"Özel İzci Montessori Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel İzci Montessori Anaokulu İletişim Bilgileri

Bostancı Mh. Emin Ali Paşa Cd. No:86/b, Bostancı, Kadiköy, İstanbul
0216 706 6873
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Bölgenizde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel Özveri Anaokulu Özel Okul
Özel Özveri Anaokulu

hızlı zamanda kulağımıza gelmeye başlayınca çocuğumuzu yazdırmayı tercih ettik. kesinlikle başarılılar ve bu işe öylesin...

Gülay Kışlak Suadiye Anaokulu Özel Okul
Gülay Kışlak Suadiye Anaokulu

Çevrede bunca yerleşim varken bahçesi bu derece büyük ve güzel bir okul olması çok büyük avantaj. Pyp eğitimiyle verilen...

Özel Derin Düşler Anaokulu Özel Okul
Özel Derin Düşler Anaokulu

ders ve oyun konusundaki başarılarının yanında çocukların görgü kurallarınında ki gelişimine de önem veriyorlar

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum