fb
Özel Karagözyan Ermeni Anaokulu

Özel Karagözyan Ermeni Anaokulu

0 212 963 2074
Okulu Paylaş!
  • twitter share
  • facebook share
  • google+ share
  • mail share
Psikolojik Danışman: Var
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/15:20
Sabahçı: 09:00/13:30
Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

İdeal okulu seçmek için okulları tek tek gezmeye vaktin yoksa, ücretsiz eğitim danışmanlarımız kriterlerine en uygun 5 okulun seni arayıp bilgi vermesini sağlasın.

Hemen Başla

Özel Karagözyan Ermeni Anaokulu Hakkında

Karagözyan Vakfı altında, Milli Eğitim Bakanlığı’ nın 2007 yılı Ocak ayı tarihli izniyle aynı isim altında açılan Özel Karagözyan Ermeni Anaokulu, 1913 yılından bugüne kadar hizmet veren ilkokuldan sonra açılan ikinci Karagözyan Vakfı okulu olmuştur. Okul 3-6 yaş arasındaki çocukların kaydını yapmakta olup, okul kapasitesi 75 öğrencidir. Okul, İstanbul Şişli semtinde merkezi bir konumda yer almaktadır. Okulda hizmet veren rehberlik ve psikolojik danışman, çocukları serbest etkinlik zamanlarında oyun oynarken gözlemler, notlar alır ve belli aralıklarla veliler ile bir araya gelerek çocukların durumları hakkında bilgi paylaşımında bulunur. Özel Karagözyan Ermeni Anaokulu 'nda çocuklarla pazardan müzeye kadar çok geniş yelpazedeki mekanlara geziler yapılmaktadır. Gezi etkinliklerinin amacı, çocukların gezerek ve görerek yeni şeyler öğrenmelerini desteklemektir. Okulda hijyen koşullarının maksimum düzeyde sağlandığı, çocukların dengeli ve sağlıklı beslenmeleri için özel olarak hazırlanmış menüler, okulun yemekhanesinde hazırlanarak çocuklara sunulmaktadır. Sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısı şeklinde çocuklara üç öğün yemek verilmektedir. Çocukların geleceklerine doğru eğitim yatırımlarının yapılması için özel programlar uygulanan okuldaki eğitim sistemi, ezbere dayanmayan, görsel yollarla, sebep sonuç ilişkisi ile öğreten bir yapıya sahiptir. İnisiyatif kullanma, yaratıcılık yeteneğinin aktif olarak kullanılması, rakamları tanıma, fen ve fizikle ilgili etkinliklerle branş derslerine giriş eğitimleri, zaman ve mekan kavramlarının pekiştirilmesi gibi konularda etkinlikler ile çocukların eğitim ve gelişimlerine destek olunmaktadır. Her öğretmen kendi sınıfında iyi bir gözlemci ve uzman rehberlik hizmeti verebilecek özellikte olup, çocukların doğru bir şekilde yönlendirilmelerinde aktif rol oynamaktadırlar. Fen ve fizik kavramlarının yanında matematik ve İngilizce dersleri ile çocuklar ilkokula hazırlanmaktadırlar. Özel Karagözyan Ermeni Anaokulu içerisinde çocuklar ile yapılacak olan tüm etkinlikler ve oyunlar için onlara her türlü malzeme fazlası ile sunulmakta olup, çocukların malzeme, materyal sıkıntısı çekmelerine engel olunmaktadır. Çocuklar özgürce her şeyi kullanabilmektedirler. Çocukların beden ve kas gelişimlerini desteklemek için onlara her gün düzenli olarak jimnastik yaptırılmaktadır. Tüm faaliyetlerin asıl amacı çocukların görerek, yaparak ve tüm duyularını kullanma koşulu ile öğrenmelerini sağlamaktır. Etkinliklerde kendileri bir şeyler yapan çocuklar hem daha kolay öğrenmekte hem de öğrendikleri çok daha kalıcı olmaktadır.

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Konferans Salonu
Laboratuvar
Sanat Atölyesi
Revir
Bahçe
Akıllı Tahta
Mutfak Atölyesi

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Haftasonu Eğitim
Organik Beslenme
Oyun Grubu

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Jimnastik
Beden Eğitimi
Futbol
Voleybol
Basketbol

Sanatsal

Bale
Dekoratif Sanatlar
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
El Sanatları
Orff
Gitar

Kulüpler

Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Bilişim Kulübü
Akıl ve Zeka Oyunları

Yorumlar

  • P. İ.

    Okulun sağladığı imkanlar ve eğitmenlerin kalitesi gerçekten tartışılmaz durumda.Yalnızca öğretmenlerimizin öğrencilerin biraz daha çocuk olduğunu unutmadan eğitim vermeleri yani sadece ders odaklı değil oyun üzerinden eğitim vermeleri gerekli.

  • A. Ş.

    Çocuklarla gerçeekten ilgilenen eğitmenlere sahip bir okul. Özellikle ilk okula hazırlanma konusunda gerçekten önemli olan sürecin farkındalar.Sadece ders içeriklerini biraz daha genişletirsek eğitim açısından biraz daha fazla verimli olabilir.

"Özel Karagözyan Ermeni Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Karagözyan Ermeni Anaokulu İletişim Bilgileri

Abide-İ Hürriyet Caddesi No:140 Şişli/istanbul
0 212 963 2074
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Bölgede Öne Çıkan Okullar
Özel Şirinler Anaokulu Özel Okul
Özel Şirinler Anaokulu

Geçtiğimiz yıl arkadaşımın önerisi üzerine görüşmeye gittim gerçektende şehir içinde hem ulaşımı bizim için çok kolay he...

Özel Büyüyen Adımlar Anaokulu Özel Okul
Özel Büyüyen Adımlar Anaokulu

Okulun sahipleri çocukları tanıyan ve ihtiyaçlarına yönelik hareket eden insanlar. Okulda çocuklar genel olarak mutlu ve...

Özel Festival Anaokulu Özel Okul
Özel Festival Anaokulu

Okulumuzun eğitiminden çok memnunum sosyal etkinlikler olsun hocalarımızın ilgi ve alakası olsun bana ne kadar doğru bir...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum