fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Karagözyan Ermeni Anaokulu

Özel Karagözyan Ermeni Anaokulu

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/15:20
Sabahçı: 09:00/13:30

Özel Karagözyan Ermeni Anaokulu Hakkında

Karagözyan Vakfı altında, Milli Eğitim Bakanlığı’ nın 2007 yılı Ocak ayı tarihli izniyle aynı isim altında açılan Özel Karagözyan Ermeni Anaokulu, 1913 yılından bugüne kadar hizmet veren ilkokuldan sonra açılan ikinci Karagözyan Vakfı okulu olmuştur. Okul 3-6 yaş arasındaki çocukların kaydını yapmakta olup, okul kapasitesi 75 öğrencidir. Okul, İstanbul Şişli semtinde merkezi bir konumda yer almaktadır. Okulda hizmet veren rehberlik ve psikolojik danışman, çocukları serbest etkinlik zamanlarında oyun oynarken gözlemler, notlar alır ve belli aralıklarla veliler ile bir araya gelerek çocukların durumları hakkında bilgi paylaşımında bulunur. Özel Karagözyan Ermeni Anaokulu 'nda çocuklarla pazardan müzeye kadar çok geniş yelpazedeki mekanlara geziler yapılmaktadır. Gezi etkinliklerinin amacı, çocukların gezerek ve görerek yeni şeyler öğrenmelerini desteklemektir. Okulda hijyen koşullarının maksimum düzeyde sağlandığı, çocukların dengeli ve sağlıklı beslenmeleri için özel olarak hazırlanmış menüler, okulun yemekhanesinde hazırlanarak çocuklara sunulmaktadır. Sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısı şeklinde çocuklara üç öğün yemek verilmektedir. Çocukların geleceklerine doğru eğitim yatırımlarının yapılması için özel programlar uygulanan okuldaki eğitim sistemi, ezbere dayanmayan, görsel yollarla, sebep sonuç ilişkisi ile öğreten bir yapıya sahiptir. İnisiyatif kullanma, yaratıcılık yeteneğinin aktif olarak kullanılması, rakamları tanıma, fen ve fizikle ilgili etkinliklerle branş derslerine giriş eğitimleri, zaman ve mekan kavramlarının pekiştirilmesi gibi konularda etkinlikler ile çocukların eğitim ve gelişimlerine destek olunmaktadır. Her öğretmen kendi sınıfında iyi bir gözlemci ve uzman rehberlik hizmeti verebilecek özellikte olup, çocukların doğru bir şekilde yönlendirilmelerinde aktif rol oynamaktadırlar. Fen ve fizik kavramlarının yanında matematik ve İngilizce dersleri ile çocuklar ilkokula hazırlanmaktadırlar. Özel Karagözyan Ermeni Anaokulu içerisinde çocuklar ile yapılacak olan tüm etkinlikler ve oyunlar için onlara her türlü malzeme fazlası ile sunulmakta olup, çocukların malzeme, materyal sıkıntısı çekmelerine engel olunmaktadır. Çocuklar özgürce her şeyi kullanabilmektedirler. Çocukların beden ve kas gelişimlerini desteklemek için onlara her gün düzenli olarak jimnastik yaptırılmaktadır. Tüm faaliyetlerin asıl amacı çocukların görerek, yaparak ve tüm duyularını kullanma koşulu ile öğrenmelerini sağlamaktır. Etkinliklerde kendileri bir şeyler yapan çocuklar hem daha kolay öğrenmekte hem de öğrendikleri çok daha kalıcı olmaktadır.

Yorumlar (2)

  • Okulun sağladığı imkanlar ve eğitmenlerin kalitesi gerçekten tartışılmaz durumda.Yalnızca öğretmenlerimizin öğrencilerin biraz daha çocuk olduğunu unutmadan eğitim vermeleri yani sadece ders odaklı değil oyun üzerinden eğitim vermeleri gerekli.

  • Çocuklarla gerçeekten ilgilenen eğitmenlere sahip bir okul. Özellikle ilk okula hazırlanma konusunda gerçekten önemli olan sürecin farkındalar.Sadece ders içeriklerini biraz daha genişletirsek eğitim açısından biraz daha fazla verimli olabilir.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Karagözyan Ermeni Anaokulu İletişim Bilgileri

Abide-İ Hürriyet Caddesi No:140 Şişli/istanbul
0 212 963 2074
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum