fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil
Özel Kare Anaokulu

Özel Kare Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 12
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:00
Sabahçı: 08:30/13:00

Özel Kare Anaokulu Hakkında

Ataşehir'de bulunan Özel Kare Anaokulu 2-6 yaş grubu çocuklara okul öncesi eğitimi veren özel bir eğitim kurumudur.
Okulun başlıca amacı öğrencilerin gelişim düzeyleri, ilgi alanları ve ihtiyaçlarına göre hazırlanan eğitim programı ile bilimsel bilgiyi ön plana çıkaran, sanatsal ve kültürel etkinliklere önem veren, yaratıcılığı destekleyen eğitim anlayışı ve aile katılımına olan desteği ile eğitim-öğretim alanında farklılık yaratıp tercih edilen örnek okul olmaktır.

Anaokulu, MEB'e bağlı okul öncesi eğitim alanında deneyimli pedagojik formasyona sahip uzman yöneticinin rehberliğinde özenle seçilmiş öğretmen kadrosu ve uzman gelişim psikoloğuna sahiptir.
Anaokulu, dört katlı ve kalorifer sistemli olup, ayrı etkinlik atölyeleri, oyun odası, dinlenme odası, sinema salonu ve sanat atölyesine sahiptir.

Ayrıca, çocukların özgürce ve güvenle oynayabilecekleri çocuk bahçesi mevcuttur. Okulun eğitim sisteminde ünlü eğitmenlerin hazırlamış olduğu Montessori, Reggio Emilia, Waldorf eğitim yöntemleri kullanılmaktadır. Yabancı dil eğitimi çift ana dil sistemine göre verilmektedir. İstanbul Ataşehir'de bulunan okulun branş eğitimleri arasında drama çalışmaları, İngilizce eğitimleri, müzik ve ORFF çalışmaları, modern dans eğitimleri, çeşitli spor dallarında farklı eğitimler, satranç ve zeka geliştirici oyunlar mevcuttur.
Okulda fen ve doğa çalışmaları, matematik çalışmaları, ana dil çalışmaları, bilimsel ve teknolojik çalışmalar mevcuttur. Sosyal sorumluluk projelerine yer verilmektedir.
Okulda kültürel ve bilimsel alan gezilerine yer verilmektedir. konsept ve doğum günü partileri yapılmaktadır. Çocukların çok yönlü düşünebilmelerine, problem çözme becerileri kazanmalarına, merak duygularını ve yaratıcıklarını geliştirmelerine, yaparak- yaşayarak tüm duyguları ile öğrenerek dünyayı keşfetmelerine olanak sağlamak amacıyla gezi- gözlem, partiler, deneyler, doğum günleri, mutfak çalışmaları, ayın müziği, ayın ünlüsü, inceleme araştırma gibi etkinlikler yapılmaktadır.

Özel Kare Anaokulu'nda günde üç defa çocuklarımıza ateş takibi yapılıp kayıt altına alınmaktadır. Okulumuz pandemi dolayısıyla uzman ekip tarafında 15 gün süre ile dezenfekte edilmektedir. Okulda giriş- çıkışlar kontrollü olarak yapılmakta kameralarla izlenmektedir. Alarm sistemi okul sonrası devreye girmektedir. Çocukların veli dışında bir kişiye veli izni olmaksızın asla teslim edilmemektedir. Okulun Anadolu yakasına servis hizmeti bulunmaktadır. Servislerimizin tüm denetimleri okul tarafından yapılmakta, araçlarda emniyet kemeri ve servis hostesi bulunmaktadır.

Ataşehir, Atatürk Mahallesi'nde bulunan Özel Kare Anaokulunda rehberlik sistemi ile çocukların okula uyum süreçleri hızlandırılmakta, iyi arkadaşlık ilişkisi kurabilmeleri sağlanmakta, dönem içerisindeki performansları izlenmekte ve aile içerisindeki tutumları analiz edilmektedir.
Ayrıca okulda bulunan yemekhanede yemekler çocukların dengeli beslenmeleri, günlük olarak almaları gereken besin değerlerini almaları ve beslenme alışkanlığı edinmeleri göz önüne alınarak hazırlanmaktadır.

Duyurular ve Etkinlikler

Özel Kare Anaokulu Soru - Cevap

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- Çoklu Zeka Modeli

- Oyun Temelli Eğitim

- Aktif Öğrenme Sistemi

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Plastik

- Ahşap

- Metal

- Keçe

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- İdareciler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Psikolojik Danışma

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Bilgi Verici Danışmanlık

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Catering firması tarafından getiriliyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Robotik Kodlama Eğitmeni

- Drama Eğitmeni

- Yoga Öğretmeni

● Okulda Bulunan Eğitim Materyalleri Nelerdir?

- Gems Materyalleri

- Fen ve Matematik Eğitici Materyaller

- Akıl ve Zeka Kutu Oyunları

- Robotik Kodlama Materyalleri

- Sudoku

- Montessori Materyalleri

- Resim Araç ve Gereçleri

- Lego ve Yapı Blokları

- Çocuk Spor Aletleri

- Koordinasyon Aletleri

- Çocuk Oyun Parkı

- Müzik Aletleri

- Akıllı Düğmeler

● Özel gereksinim öğrencisi (kaynaştırma öğrencisi) kabul ediyor musunuz?

- Evet

Özel Kare Anaokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel Kare Anaokulu ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  12
 • Özel Kare Anaokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 08:00 - 18:00 şeklindedir. Kurumda yarım gün eğitim seçeneği de bulunmaktadır. Sabahçı grup 08:30 - 13:00 saatleri arası eğitim görmektedir.
 • Özel Kare Anaokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel Kare Anaokulu yaş aralığı nedir?
  2-6
 • Özel Kare Anaokulu yaz okulu hizmeti sunuyor mu?
  Kurumda yaz okulu hizmeti bulunmaktadır.
 • Özel Kare Anaokulu psikolojik danışman bulunduruyor mu?
  Kurumda psikolojik danışman bulunmaktadır.

Özel Kare Anaokulu Yorumları (34)

 • Zc

  Kare anaokulu sıcacık insanların samimiyetin özverinin olduğu, her çocuğun bu şartlarda okuması gereken bir okul. İyi ki yollarımız kesismiş.

 • NE

  Merhaba, Kare anaokulunu okul.com.tr adresindeki yorumlarıyla tanıdım. Başta çok tereddüt ettim. Fakat ilk izlenimde vermiş oldukları güven beni çok rahatlattı. Buse hanım ve Seda hanımın yapıcı yapısı, şeffaflığı benim içimin çok rahat etmesine sebep oldu. Bir anne olarak ve bir öğretmen olarak ben bu zamana kadar geçen zamanıma üzüldüm. İyi ki sizi tanımışım dedim. Benim ve çocuklarıma çok iyi gelen mükemmel bir okuldur. Büyük oğlumu verdikten sonra bir kaç gün sonra da küçük oğlumu yazdırdım. Öğretmenlerin hepsi de ayrı ayrı ilgili ve güler yüzlüler. Çok teşekkür ediyorum. İlgi ve alakanıza, emeklerinize sağlık Kare anaokulu ailesinin bir bireyi olduğumuz için çok mutluyuz.

 • Lg

  arkadaşımın tavsiyesiyle oğlumu yazdırdım çok memnunum çok ilgili bir kurum buradan önce başka bir okula gidiyordu çocuğumun 1 senesinin boşuna gittiğini anladım çok teşekkür ederim kare anaokulu çalışanları ve öğretmenleri

 • Ak

  Oğlum daha önceden farklı bir kreşdeydi memnun kalmadığımız için farklı bir kreş arayışı içerisine girdik derken Yolumuz Kare Okulu ile kesişti .kare anaokulunun fiziki şartları gerçekten çok iyi tertemiz pırıl pırıl ve hijyenik şartlar Tam yerinde her odasını Ayrı Ayrı Gezme imkanımız oldu ve biz temizlik yönünden değerlendirirsek 5 Yıldızı hak edebilecek bir kalitede .danışmada sizlere yardımcı olabilecek Seda Hanım bulunmakta kendisi gayet Anaç ruhlu bir insan empati yapabilen ve hızlı çözümler üretebilen bir insandır Ondaki o Samimiyeti muhakkak Sizler de alacaksınızdır öğretmenlerimizle bir o kadar çocuklarla birebir ilgilenip çok sevecen insanlardır Biz severek gönderiyoruz çok memnunuz aile ortamı var Biz kara anaokulunda aile ortamını hissettik Ben memnunum gidecek olanlara da tavsiye edebilirim ayrıyeten bir müzik odasının olması da çok güzel bir durum Biz memnunuz herkese tavsiye ederim

 • Ak

  Oğlum farklı kresdeydi daha önceden cok.memnun kalmadığımdam farkli kreş arayışına girdik.yolumuz kare anaokuluyla kesişti gittik gördük bir kere okul tertemiz hijyenik her odasını ayrı ayrı gezme imkanımız oldu ve temizlik yönünden 5 yıldız denilebilir. Danışma da sizi seda hanim karşılıyor kendisi inanılmaz anaç ruhlu empati kurabilen ve hizli çözümler üretebilen , çok samimi bir insandır .öğretmenleride.bir o kadar sevecen ve sizin isteklerinize önem veren insanlar ..çocuklarla bire bir ilgileniyorlar.ayriyeten bir müzik odasının olmasida çok ilgimi çekti.ben memnunum yazdırmak isteyenlere de tavsiye ederim.ben kare de aile sıcaklığını hissettim .o yüzden oğlumu gönül rahatlığıyla gönderiyorum. Teşekkürler kare anaokulu

 • AK

  Değerli kadrosu, eğitim anlayışı ile harika bir okul. Çocuğumu gözüm kapalı emanet edebiliyorum.

 • Bs

  Kızımın minnoş öğretmenleri ile olan bağını gördükçe çok mutlu oluyorum.. bebeğim ile o kadar güzel ilgileniyorlar ki ne kadar doğru bir karar verdiğimi bir kez daha anlamış oldum.. Asla pişman olmayacağınız bir okul.

 • RK

  Kızımı kaydettirdim ve eğitim sisteminden çok memnun kaldım. Çocuğumun gelişimi ve çevreye uyumu ile ilgili olumlu yönde çok ilerleme oldu.

 • Ek

  2 ci senemiz ,başka bir okuldan mutsuz olarak Kare Anaokuluna geldik fakat iyiki de gelmiş ve tanışmışız ,oğlum okuluna çok severek gidiyor.Öğretmenleri inanılmaz ilgili ve severek okuluna gidiyor.Herkes gözü kapalı Kare Anaokulu na çocuğunu göndere bilir. Teşekkürler

 • ST

  Çok memnunuz 2 senedir çocuğum gidiyor görümcemin çocuğuda bu sene başladı. İlgililer hiç bir sorun yaşamadık Özellikle Buse öğretmeni çok seviyorlar

 • A

  Güleryüzlü kadrosu ve kaliteli eğitimi ile oğlumu gönül rahatlığıyla emanet ettiğim okulumuzda bütün öğretmenlerimiz kendi branşların da çok başarılılar. Sınıf öğretmenimiz Yağmur öğretmene de teşekkür ederiz. Oğlum okuldan eve mutlu geliyor ve bütün öğrendiklerini bize aktarıyor. Kare Anaokulu bizim için çok kıymetli.

 • ZC

  Çocuğumu güvenle bıraktığım ikinci ailesinin olduğu okul. İçeri girdiğiniz andan itibaren aile sıcaklığını hissedebileceğiniz bir kurum. İyi ki KARE :)

 • AY

  Öğretmenlerimize çok teşekkür ederim kızımın çok mutlu olduğu okulu.Seda ablamıza ayrıca gülen yüzü ilgi alakası için çok teşekkürler.Okulumuz çok güzel

 • SG

  Kare Anaokulu kızım Mor Okul diyor :) çok memnunuz yönetiminden tutun öğretmenleri herkes çok iyi ve güler yüzlü. İyi ki Mor okul :)

 • GK

  Okulun öğretmenleri o kadar güleryüzlü anaçlar ki okula oğlumu vermenin sebebi bu oldu açıkcası. Girişte bizi karşılayan seda hanım İngilizce öğretmeniydi sanırım Ayşegül öğretmen oğlum çok sevdi öğretmeni. Benim için güler yüz ' güven , hijyen önemliydi hepsi de okulda mevcut. Teşekkürler Kare Anaokulu

 • GB

  Daha önce farklı bir okul deneyimi yaşayıp, oğlumu bir daha okula alıştıramama korkusuyla başladığım ve daha en başında bizi sıcak ortamına çeken ve oğlumu en kısa sürede adapte edip,okul sevgisi kazanmasını sağlayan sevgili okulumuz..Birbirinden ilgili ve sevgi dolu öğretmenlerin,yaratıcı etkinlikleriyle geçen bu sürede, içimiz çok rahat ve mutluyuz..

 • BA

  İlgili ve sevecen öğretmenleri,anımda iletişim kurabildiğimiz yönetim kadrosuyla,güvenilir ve hijyen ortamıyla ,daima güncel olan eğitim sistemiyle ;isteyerek,neşeyle gelen çocuklarımla doğru adresteyiz biz

 • TE

  Sınıf öğretmenlerimizin emeğini sözlerle ifade etmem mumkun degil. Hepsiyle tek tek ilgilenmeleri, her konuda destek olmaları önemli bir ayrıntı. Ayrıca okul mudurumuzun çözum odaklı anlayışı sayesinde evladımızı gözu kapalı emanet edebileceğiniz bir kurum. İyiki bu ekibi tanımışız. İyiki varsınız..

 • Nb

  Kızımı güvenle emanet ettiğim okul.. yönetim kadrosubasta meliha hanım ve çok değerli öğretmenlerimizle gözüm arkada kalmıyor, öğretmenlerimiz gün için etkinliklerden ve çocuğumun durumundan bilgi veriyor ki gün için bu durun veliyi gerçekten rahatlatıyor.. kızımin her sabah severek okula gelmesinde öğretmenlerimizin katkısı çok büyük,iyiki varlar, iyiki böyle değerli öğretmenleri kadrosuna alan değerli bir yoneticimiz var

 • ZK

  Okulumuzu öğretmenlerimizi ve müdürümüzü çok seviyoruz.. 2. Evimiz kare

 • TD

  Yiğenim 3 yaşında çok zeki ve özel bir çocuk ve özelliklerinin farkına varmamızı Bu güzel kuruma borçluyuz. Daha şimdiden yabancı dilinin temeli atılan ve oldukça sosyal olan düzgün cümleler kuran bir aile bireyimiz var artık. Teşekkürler Kare Ana Okulu Doğacak Çocuklarım Bu Okulda yetişecekler daha şimdiden bunun kararını verdim. Mesleğim dolayısı ile bir çok Okul gezdim bir çok kurumla hukuğum vardır. Gönlümün Şampiyonu Kare Anaokuludur. Herşey için evladımızın geleceği için çok teşekkür ederiz.

 • Okula girdiğiniz anda kendinizi daha önce hep gelip gittiğiniz bir evden içeri girer gibi hissediyorsunuz. Sonra sizi güleryüzüyle birlikte personel ve öğretmen karşılıyor. İşte her sey bu noktadan sonra başlıyor. Her türlü bilgi şeffaf bir sekilde sizinle paylaşılıyor. Gelelim en önemli kısma, canımızı emanet ettiğimiz yavrularımızın her seyden önce çok mutlu olduğu,karnının en sağlıklı ve kaliteli yiyeceklerle doyduğu, akademinin her ay bir gezi düzenlenerek çocukların öğrenmesininin desteklendiği bir anaokulu arıyorsanız,burası tam olarak orası. Pişman olmayıp,sizlerinde çevrenize önereceğinizden eminim.

 • CI

  Ataşehir'in merkezinde güvenli sevgi dolu bir eğitim kurumu:)

 • EE

  Kare Anaokulu başta değerli kurucusu Sn. Aydan Gömügen Tuncay, Okul Müdürü Meliha hanım ve değerli öğretmenleri ile çok samimi ve içten bir okul. Oğlumun okul öncesi egitim sürecinde harika dolu dolu bir dönem geçirdik. Yaklaşık 2 sene kadar devam eden bu dönemde bize kalan bir çok keyifli anı oldu. Eğitimden ilgiye hijyenden öğretime çok başarılı bir okul.Eksik bulduğum bir gözlemim olmadı.

 • Ay

  Güvenliği ve öğretmenlerin profsyonel yaklaşımından ötürü çok memnun olarak devam ediyoruz. İçerik ve programlarda çok doğru ve düzgün iyi ki beraberiz

 • MG

  böyle yönetici ve böyle bir eğitim kurumu yok herşeyiyle mükemmel ♥️

 • CY

  Rengarenk yapısıyla güzel eğitim kadrosuyla gayet güzel bir eğitim sunuyor iyi ki bu okula vermişim çocuğumu diyebiliyorum

 • eg

  bu yıl okul daha bir başka yenilenen kadrosuyla herşey yolunda gidiyor

 • DF

  Hijyene ve güvenliğe çok önem veriliyor. Ama Sportif etkinlikler az.

 • ZK

  Akıllı tahtanın okulda bulunması genelde süs olarak bulunur açıkçası. bundan önceli okulumuzda hiç kullanıldığını bilmiyorum. 5 yaşından itibaren Kare anaokuluna geçirdik kızımızı ve çokta memnun kaldık. Keşke daha erken tanışabilseydik. bir çok görsel ders veriliyor ve onların herşeyi daha iyi tanıması sağlanıyor. Bu sayede çocuklarımızın yeni şeylere merakı ve ilgisi de artmış oluyor

 • HH

  Bahçesi tek başına çocuğunuz için doğru okul olduğunu göstermeye yeterli. Hem yeşil bahçeleri ve doğal bahçeleri var, hem de mantar zeminde oyun alanı olarak tasarlanmış bahçeleri. bizim ilk kayıt olduğumuz dönem tam kene hastalıklarının yayıldığı dönemdi. Fakat okul sürekli olarak ilaçlama yaptırıyor ve çocuklara sağlıklı bir ortam sunuyor.

 • HE

  Rengarenk yapısı ve okulun içinde bulunan kendilerine özel parkları ile apayrı bir yerde duruyorlar. Çocuklarınız bahçede oynarken hep onlarla ilgileniliyor. Branş dersi olarak el işi derslerine büyük önem veriyorlar. onlar bir uğraş halinde iken onların hep yanındalar. el kol koordinasyonu konusunda oğlumuz ciddi bir gelişim gösterdi. daha eli bile palazlanmamış bir çocuğun bu derece güzel işler yapmasından kendi yeteneği kadar ilgili öğretmenlerin de payı var

 • MA

  Dürüst olmak gerekirse okulun kapısından ilk girerken doğru adreste miyiz diye düşünerek girdik. sonrasında ise rengarenk bahçesinde ve oyuncakları ile oynayan çocukları görüp aslında dışarıdan görünenden çok daha fazla imkanı olduğunu farkettik. Bir çok ayrıntılı branş dersi var örneğin oyun oynayarak ritim algısı ve işitsel zeka geliştirilrken aynı gün içinde satranç oynatılan çocuklar oyunla öğrenmiş oluyorlar. bu yaşlarda onların asıl ihtiyacı olanda tam olarak bu

 • FA

  Oğlum bu okula gidiyor ve yakında kardeşini de yazdırmayı düşünüyoruz. Rengarenk cıvıl cıvıl, güvenli, temiz bir okul. Oğlum öğretmenini de arkadaşlarını da çok seviyor ve çok mutlu okuldayken her akşam ne yaptıklarını anlata anlata bitiremiyor. Pek çok sosyal etkinlik ve geziler yapılıyor.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Kare Anaokulu İletişim Bilgileri

Atatürk Mah. Şengün Sok. No:7, Ataşehi̇r / İstanbul
0 216 706 6887
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum