fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Karlıtepe Renklerin Anaokulu

Özel Karlıtepe Renklerin Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30

Özel Karlıtepe Renklerin Anaokulu Hakkında

İstanbul da bulunan Özel Karlıtepe Renklerin Anaokulu 36 ile 72 ay aralığındaki çocuklara Gaziosmanpaşa ilçesinde eğitim veren bir kurumdur. Kurum 2010 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak kurulmuştur. Anaokulunda uzman eğitim kadrosu ve danışman psikolog bulunmaktadır. Anaokulunda Milli Eğitim Bakanlığının programına uygun olarak eğitim verilmektedir. Kurumda çocukların sosyal, psiko motor, bilişsel, sosyal, duygusal, dil gelişimlerimleri sağlanmakta ve özbakım becerileri geliştirilmektedir. Anaokulu 07:30 ile 18:30 saatleri arasında eğitim vermektedir. Anaokulunda 1 müdür odası, 4 sınıf, 1 mutfak, 1 oyun odası, 1 kız tuvaleti, 1 erkek tuvaleti, 1 uyku odası ve büyük bir bahçe bulunmaktadır. Okulun tamamında kamera sistemleri mevcuttur. Kurum yarım gün, tam gün ve oyun grubu olmak üzere 3 şekilde eğitim vermektedir. Okulda psikolog desteği, İngilizce, halk oyunu, değerler eğitimi, bale, drama, müzik, ritmik jimnastik, akıl oyunları dersi, görsel sanatlar dersi (EBRU DERSİ) ve 4 ile 5 yaş okul öncesi hazırlık gruplarına mental aritmetik dersi verilmektedir. Kurumda 4 sınıf öğretmeni, 1 güzel sanatlar öğretmeni, bale ve halk oyunları öğretmeni bulunmaktadır. Kurumun vizyonu; bugünün küçükleri yarının büyükleri olan çocukları yaratıcı, yapıcı, kendine güvenen, mutlu, sorunsuz bireyler olarak yetiştirmektir. Anaokulunda verilen eğitimin amacı tek tip bireyler oluşturmak yerine farklılıklar yaratmaktır. Okulun misyonu; Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, sorumluluk bilincine sahip, yeniliklere açık, öğrenmeyi seven, özgüven sahibi, işbirlikçi, yaratıcı ve üretken, toplumla barışık, girişken, çocukları ilkokula en iyi şekilde hazırlayan ve örnek alınan bir kurum olmaktır. Kurumda MEB programının yanı sıra, Çoklu Zeka yaklaşımına dayalı, oyuncaklar, mental aritmetik eğitimi, İngilizce eğitimi, değerler eğitimi, resim eğitimi, müzik eğitimi, bale, eğitici drama, halk oyunu, grup oyunları etkinliklerine göre de eğitim vermektedir. Anaokulunda psikologun yardımları ile çocuklar gözlenmekte, aile görüşmeleri yıl boyunca devam etmektedir. Kurumda 2 ile 3 yaş grubu arasındaki bireylerle oyun etkinlikleri yapılmaktadır. Kurumda tam gün, sabah yarım gün, öğlen yarım gün, oyun grubu eğitimleri mevcuttur. Oyun gruplarına haftanın 3 gün veya 5 gün 2 saat şeklinde eğitim verilmektedir. Anaokulunda Fen ve doğa, grup proje, mutfak, günlük yapılan faaliyetler, kaynaştırıcı, dinlendirici oyun, gezi, doğum günü, kutlama ve anma, serbest zaman, zeka, yapboz, müzik etkinliklerine yer verilmektedir.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

- Keçe

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Okul Personeli

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

Yorumlar (16)

 • Şk

  Gerek okul müdüru gerek ciciannemiz ve ögretlenlerimizden çok memnunuz iyiki yollarimiz keşisti ve böyle güzel sicak kanlı insanlarla tanisıp gözü kapali teslim ediyorum çok şükür❤3 yaşindaki oglum konusmuyodu ama ögretmenerimizin üzerine düşmeleri ilgi ve alakaları sayesinde bizimle artik daha güzel iletişime gecip anlasiyo ve iki kelimelik cümleler kurmaya çalisiyo artik onlara minnettarım aslinda ❤ iyiki varsin muzafiye hanim iyiki varsiniz pınar ògretmenimiz ve nihan ablamız sizleri çok seviyoruz

 • NA

  Sevgili Renklerin Anaokulu çocuklarım için yaptığım en ama en iyi tercihsiniz. Sizinle serüvenimiz pandemiden önce başladı ve çocuklarımdaki pozitif değişim harikaydı. Pandemi döneminde mecburi verdiğimiz aranın ardından bir akıl tutulması yaşayarak yakınımızda gönderdiğim başka bir kurumda yaşadığım olağanüstü hayal kırıklığının ardından kısa sürede tekrar sizinle yola devam etmeye başladık ve iyiki başladık

 • Nb

  3.senemiz ve oğlum hiç aglaman gitti okula. Hergun neler yaptiklarini anlatti. Ne zaman bisey sormak istesem guler yuzle karsilastim. neye ihticamiz varsa bilgi verildi. Guven benim icin 1.oncelikti ve bu konuda beni cok rahatlatti.her zaman ulasilabilir ve konusulabilir olmalari.

 • Kurum müdürü Muzaffiye hanım güler yüzünüz ve anne şefkati kesinlikle çok güzel şüphesiz gidip cocuklarınızı emanet ede bilirsiniz. Oğlum daha yeni başladı 2.ayı oldu ve daha ilk günden itibaren severek hatta koşa koşa gidiyor. İlginiz ve alakanızdan dolayı çok teşekkür ederiz. İyi ki var #Renklerinanaokulu

 • S

  Başta Muzaffiye hanım olmak üzere harika kadroya sahip olan mükemmel bir kurum.İyi ki yollarımız sizinle kesişti. 2.yılımızdayız, Aile sıcaklığı gösteren ve sevgisini esirgemeyen kadrosuyla gözünüzün arkada kalmayacağı bir kurum. Oğluma kattığınız tüm bilgiler ve güzellikler için sizlere çok teşekkür ederim.

 • EG

  Başta müdiremiz Muzaffiye hn olmak üzere harika kadroya sahip olan mükemmel bir okul güvenilir temiz titiz bi kadrosu var içim rahat olarak gönderiyorum oğlumu ben çok memnunum tavsiye ederim gözünüz kapalı verebilirsiniz .hocamiz meryem . Mukemel bi hoca tsk ederim..

 • Mp

  Çocuğunuzu seçerken bir kaç okul konusunda kararsız kalmıştık.karlitepe Renkler onaokuku hakkında olumlu bilgiler edindikten sonra tercihimiz bu yönde oldu.ilk başlarda sağdece biz çalışan aileler olarak çocuğumuzu sağdece emin olduğumuz bir yere bıraktığımızı düşünürken dışarıdaki dünyamız dışında burada da pens ve prenseslerinzin olduğu bir dünya olduğunu farkettik.sabahları okul yetkililerimizin bizleri kapıda güler yüzlü ve gözümüzün arkada kalmiycak bir şekilde karşılaması akibinde akşamları geç bile kalsak okul müdürümüzün sınıf öğretmenimiz hatta cici annelerinin bizleri beklemeleri bizleri bir kere daha doğru yerde oldumuzu hatırlattı.kısa bir sürede olsa çocuğunuzda ki değişimin ne kadar olumlu yönde olduğunu zekasının dahada arttığını aldığımız eğitimin nekadar ciddi ve profesyonel olduğunu gördük.hijyen açısından da taktire şayan.buradan birkez daha başta okul müdürümüz Muzaffiye hanıma , Meryem öğretmenimize cici annenize ve diğer görevli arkadaşlara teşekkür ederiz.bizlere sağdece okul saatlerinde değil okul dışında da yapmamız gereken konularda rehber olan ,heleki çocuğumuzun sağlıgı konusunda da gerekli eğitime sahip ve anında müdahale eden Renkler Anaokulu buradan bir kez daha teşekkür ederim.

 • Muzaffiye hanım başta olmak üzere bütün öğretmenler ve cici annelerimizden çok memnunuz her zaman veliler ve öğrenciler ile ilgileniyorlar bir istekte bulunduğumuz zaman seve seve kabul ediyorlar gaziosmanpaşa bölgesindeki en iyi anaokulu diyebilirim yeğenim gidiyor ve uzun sene bunu sürdürmek istiyoruz sizi seviyoruz

 • ME

  Bir kere bile bizleri ACABA mi diye düşündürmeyen,gözüm arkada kalmadan oğlumu yolladığım ikinci evimiz.Basta Muzaffiye Hanım ve kadrodaki herkes güler yüzlü,işlerinde profesyonel.İyiki yolumuz kesişmiş,tanimisiz sizleri.İngilizce yanı sıra okulda Almanca,işaret dili eğitimi dahi verilmekte ayrıca.

 • İD

  Öncelikle çalışan anne ve babaların çocukları ne yazık ki belli bir ölçüde anne-baba destekli şefkat,ahlaki ve sosyal normlardan kısıtlı büyümektedir bu konu bizleri ciddi anlamda üzmektedir. Ancak Evladımızı güvenle teslim ettiğimiz ve biz anne-babaların veremediği yada kısıtlı verebildiği bu değerlerin tamamlanmasında büyük katkısı olduğuna inandığımız, gözümüzün arkada kalmamasını sağlayarak bize her anlamda güven veren ve her türlü övgüye layık olduğunu düşündüğüm ve bu işe profesyönel anlamda el atmış olan Özel Karlıtepe Renklerin Anaokuluna ve bütün çalışanlarına minnet ve şükranlarımı sunuyorum… Önce büyük kızımı ve sonra küçük kızımı hiç tereddütsüz her sabah hiç arkama bakmadan bırakıp işime gittim. Ve tam gün eğitim alıyorlardı, kendilerini o kadar çok seviyoruz ki biz artık bi aile olduk kendi çocukları gibi o kadar güzel ilgileniyorlar ki tatil zamanlarında bile küçük kızım okula gitmek istiyor düşünün artık :)

 • Sadece kızımız değil bizim bile evimiz gibi hissettiğimiz sıcak aile ortamı üzerine inşa edilmiş atmosfere sahip bir okul! Çoklu zeka kuramı yaklaşımını baz alan, "her çocuk biricik" mantığıyla hareket eden tüm çalışanlarının emeklerine ayrı, güleryüzlerine apayrı teşekkür etmek gerek.

 • F

  Okulumuzda ilk senemiz ve çok memnunuz.Aile sıcaklığı gösteren ve sevgisini esirgemeyen kadrosuyla gözünüzün arkada kalmayacağı bir kuruluş.Guler yüzleri ile karşılamaları,ilgileri samimi aktiviteleri son derece iyi herkese tavsiye ederim.

 • H

  Verdikleri eğitim ve ilgileriyle kaliteli bir okul oğlumun 3. Senesi ve her gün yeni şeyler öğrenerek eve geliyor bu da bizi çok memnun ediyor sağladıkları aile ortamı ve samimiyetlerinden çok memnunum güvenilir bir okul ayrıca matematik ve yabancı dil eğitimine çok önem veriyorlar oğluma çok faydalı değerler kazandırdıkları için sn. Muzaffiye hnm ve değerli öğretmenlerine çok teşekkür ederim iyi ki yollarımız kesişmiş

 • NK

  Her gün ingilizce eğitiminin oluşu ve bu derslerin profesyonel koordinatörler tarafından takip edilmesi çok güzel, ayrıca her gün psikolog desteği olması çok iyi, uzman kadro sayesinde eğitimler gayet başarılı, hijyen ve temizliğe de çok önem veriliyor.

 • SK

  Başta müdiremiz Muzaffiye hn olmak üzere harika kadroya sahip olan mükemmel bir okul. Eğitim sistemi, ilgisi alakası ileri seviyede iki yıldır eğitim alan okuluna severek giden oğlum ve biz memnuniyetimizden dolayı Muzaffiye hn teşekkür ediyoruz.

 • OS

  Okuma ve matematik derslerinin yanı sıra sanat derslerine de önem veriyorlar. Çocukların çok yönlü gelişmesini ye yeteneklerini keşfetmesini sağlıyorlar.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Karlıtepe Renklerin Anaokulu İletişim Bilgileri

Karlitepe Mah. Güzel Yol Sok. Murat Apt. No:24 A Gaziosmanpaşa/istanbul
0 212 963 0818
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum