fb
Özel Karlıtepe Renklerin Anaokulu

Özel Karlıtepe Renklerin Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 10
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30

Özel Karlıtepe Renklerin Anaokulu Hakkında

İstanbul da bulunan Özel Karlıtepe Renklerin Anaokulu 36 ile 72 ay aralığındaki çocuklara Gaziosmanpaşa ilçesinde eğitim veren bir kurumdur. Kurum 2010 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak kurulmuştur. Anaokulunda uzman eğitim kadrosu ve danışman psikolog bulunmaktadır. Anaokulunda Milli Eğitim Bakanlığının programına uygun olarak eğitim verilmektedir. Kurumda çocukların sosyal, psiko motor, bilişsel, sosyal, duygusal, dil gelişimlerimleri sağlanmakta ve özbakım becerileri geliştirilmektedir. Anaokulu 07:30 ile 18:30 saatleri arasında eğitim vermektedir. Anaokulunda 1 müdür odası, 4 sınıf, 1 mutfak, 1 oyun odası, 1 kız tuvaleti, 1 erkek tuvaleti, 1 uyku odası ve büyük bir bahçe bulunmaktadır. Okulun tamamında kamera sistemleri mevcuttur. Kurum yarım gün, tam gün ve oyun grubu olmak üzere 3 şekilde eğitim vermektedir. Okulda psikolog desteği, İngilizce, halk oyunu, değerler eğitimi, bale, drama, müzik, ritmik jimnastik, akıl oyunları dersi, görsel sanatlar dersi (EBRU DERSİ) ve 4 ile 5 yaş okul öncesi hazırlık gruplarına mental aritmetik dersi verilmektedir. Kurumda 4 sınıf öğretmeni, 1 güzel sanatlar öğretmeni, bale ve halk oyunları öğretmeni bulunmaktadır. Kurumun vizyonu; bugünün küçükleri yarının büyükleri olan çocukları yaratıcı, yapıcı, kendine güvenen, mutlu, sorunsuz bireyler olarak yetiştirmektir. Anaokulunda verilen eğitimin amacı tek tip bireyler oluşturmak yerine farklılıklar yaratmaktır. Okulun misyonu; Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, sorumluluk bilincine sahip, yeniliklere açık, öğrenmeyi seven, özgüven sahibi, işbirlikçi, yaratıcı ve üretken, toplumla barışık, girişken, çocukları ilkokula en iyi şekilde hazırlayan ve örnek alınan bir kurum olmaktır. Kurumda MEB programının yanı sıra, Çoklu Zeka yaklaşımına dayalı, oyuncaklar, mental aritmetik eğitimi, İngilizce eğitimi, değerler eğitimi, resim eğitimi, müzik eğitimi, bale, eğitici drama, halk oyunu, grup oyunları etkinliklerine göre de eğitim vermektedir. Anaokulunda psikologun yardımları ile çocuklar gözlenmekte, aile görüşmeleri yıl boyunca devam etmektedir. Kurumda 2 ile 3 yaş grubu arasındaki bireylerle oyun etkinlikleri yapılmaktadır. Kurumda tam gün, sabah yarım gün, öğlen yarım gün, oyun grubu eğitimleri mevcuttur. Oyun gruplarına haftanın 3 gün veya 5 gün 2 saat şeklinde eğitim verilmektedir. Anaokulunda Fen ve doğa, grup proje, mutfak, günlük yapılan faaliyetler, kaynaştırıcı, dinlendirici oyun, gezi, doğum günü, kutlama ve anma, serbest zaman, zeka, yapboz, müzik etkinliklerine yer verilmektedir.

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Sanat Atölyesi
Kütüphane
Oyun Alanı
Bahçe

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Oyun Grubu

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Jimnastik

Sanatsal

Bale
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
İngilizce Drama
Halk Oyunları
Dans
El Sanatları
Ebru

Kulüpler

Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Değerler Eğitimi

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

- Keçe

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Okulun Kendi Aracı

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Okul Personeli

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

Yorumlar

 • P. Ç.

  Sadece kızımız değil bizim bile evimiz gibi hissettiğimiz sıcak aile ortamı üzerine inşa edilmiş atmosfere sahip bir okul! Çoklu zeka kuramı yaklaşımını baz alan, "her çocuk biricik" mantığıyla hareket eden tüm çalışanlarının emeklerine ayrı, güleryüzlerine apayrı teşekkür etmek gerek.

 • F. .

  Okulumuzda ilk senemiz ve çok memnunuz.Aile sıcaklığı gösteren ve sevgisini esirgemeyen kadrosuyla gözünüzün arkada kalmayacağı bir kuruluş.Guler yüzleri ile karşılamaları,ilgileri samimi aktiviteleri son derece iyi herkese tavsiye ederim.

 • H. .

  Verdikleri eğitim ve ilgileriyle kaliteli bir okul oğlumun 3. Senesi ve her gün yeni şeyler öğrenerek eve geliyor bu da bizi çok memnun ediyor sağladıkları aile ortamı ve samimiyetlerinden çok memnunum güvenilir bir okul ayrıca matematik ve yabancı dil eğitimine çok önem veriyorlar oğluma çok faydalı değerler kazandırdıkları için sn. Muzaffiye hnm ve değerli öğretmenlerine çok teşekkür ederim iyi ki yollarımız kesişmiş

 • N. K.

  Her gün ingilizce eğitiminin oluşu ve bu derslerin profesyonel koordinatörler tarafından takip edilmesi çok güzel, ayrıca her gün psikolog desteği olması çok iyi, uzman kadro sayesinde eğitimler gayet başarılı, hijyen ve temizliğe de çok önem veriliyor.

 • S. K.

  Başta müdiremiz Muzaffiye hn olmak üzere harika kadroya sahip olan mükemmel bir okul. Eğitim sistemi, ilgisi alakası ileri seviyede iki yıldır eğitim alan okuluna severek giden oğlum ve biz memnuniyetimizden dolayı Muzaffiye hn teşekkür ediyoruz.

 • O. S.

  Okuma ve matematik derslerinin yanı sıra sanat derslerine de önem veriyorlar. Çocukların çok yönlü gelişmesini ye yeteneklerini keşfetmesini sağlıyorlar.

"Özel Karlıtepe Renklerin Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Karlıtepe Renklerin Anaokulu İletişim Bilgileri

Karlitepe Mah. Güzel Yol Sok. Murat Apt. No:24 A Gaziosmanpaşa/istanbul
0 212 963 0818
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum