fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Kartal Çiçeğim Anaokulu

Özel Kartal Çiçeğim Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 12
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:00

Özel Kartal Çiçeğim Anaokulu Hakkında

Dört katlı binada bulunan , 152 m2'lik bahçeye sahip ve 272 m2'lik kullanım alanına sahip olan Özel Kartal Çiçeğim Anaokulu çocukların güvenlikleri ön plana alınan binasında Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak 3-6 yaş gruplarındaki çocuklara eğitim vermektedir. İstanbul Kartal'da bulunan okulun amacı Atatürk ilke ve devrimleri ışığında, çağdaş, sorgulayan, yaratıcı nesiller yetiştirmektir. Düzenli olarak çocuklara gelişim testleri (Okulda uygulanan bazı testler ; Denver Gelişimsel Tarama , Gelişimsel Tarama Testi , Agte testi gibi testlerdir)uygulamakta olan rehberlik hizmeti ile çocukların gelişimleri kontrol altında tutulmaktadır. Özel Kartal Çiçeğim Anaokulu çocuklar için kadrosunu özenle deneyimli kişilerden seçmiştir. Okul sabah 07:30 ile 19:00 arası açıktır..Okulda her şey çocuklar için hazırlanmaktadır. Çocukların gelişimlerini destekleyecek öğretim sistemleri esas alınmıştır. Bunlar ; .Çoklu zeka, Aktif Öğrenme, Gems, Scamper teknikleridir. Erken yaşta yabancı dil eğitiminin önemini vurgulayan okul haftada iki gün yabancı bir öğretmenden ders vermenin yanı sıra gün içerisinde de öğrendikleri pekiştirmek maksatlı İngilizce eğitimi desteklenmektedir. Çocukların düşünme yönünün gelişmesi , çok yönlü düşünebilmesi için okulda satranç eğitimi verilmektedir. Bunların yanında çocukların beden dilleri ile de doğru iletişim kurabilmesi için beden dilini doğru kullanabilmesi için drama dersleri verilmektedir. Bu aynı zamanda çocukların yaratıcılık yönünü de geliştirmektedir. Bale de bu özelliklerin gelişmesini destekleyen derslerdendir bale aynı zamanda çocukların estetik yönden ve sanatsal yönden gelişimini desteklemektedir. Aynı zamanda çözüm üretebilen farklı bir yol aramalarını geliştirmek için çocuklara Akıl ve Zeka oyunları oynatılmaktadır. Özel Kartal Çiçeğim Anaokulu çocukların işitsel yönden gelişim gösterebilmesi için müzik eğitimi verilmektedir ve dönem içerisinde koro çalışmaları ile grup halinde çalışma deneyimini de yaşamaları sağlanmaktadır. El sanatları eğitimi ile çocukların el becerileri geliştirilmekte ve yaratıcılıklarını kullanabilmeleri için gerekli ortamın hazırlanması sağlanmaktadır. Bu gelişme oldukça önemlidir çünkü çocukların ilkokula hazır olması için önemli etkenlerden biridir ve böylelikle çocukların ilkokula hazır olarak gitmeleri sağlanmaktadır. Bunlara ek olarak farklı branşlarda da çocukların bilgi sahibi olmasını isteyen okul çocuklar için robotik kodlama eğitimi vermektedir ve böylece çocukların farklı alanlara yönelmesi de sağlanmaktadır. Özel Kartal Çiçeğim Anaokulu birçok fiziksel olanağa da sahiptir bunlar yemekhane , bahçe ve okul binasıdır. Okul binası çocukların güvenliği ve sağlığı için özenle dizayn edilmiştir. Uyku odası ile çocukların günlük uyku ihtiyaçlarını karşılamaları sağlanmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Montessori Eğitimi

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- Çoklu Zeka Modeli

- Gems ve High Scope

- Oyun Temelli Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Bilgi Verici Danışmanlık

Yorumlar (8)

 • Çocuğumu gözü kapalı emanet edebileceğim tek adres. Sizi tanımak hayatımın en güzel anlarından biri. Başarılarınızın her geçen gün artması dileğiyle...

 • ZK

  Okulumuzun müdüründen,sınıf öğretmenimiz den ve diğer sınıf öğretmenlerimizden memnunum. Çocuklarimizla kendi çocuklarıymis gibi ilgileniyorlar

 • Yk

  Okulun yöneticisi Demet hanım hem anne hem öğretmen hem yönetici olarak harika bir insan öğretmenlerimizde kesinlikle güvenilir kişiler çocuğum okul okuldayken gönül rahatlığıyla çalışmaya devam ediyorum

 • FA

  Okul yönetimden, öğretmenlerine kadar hiç düşünmeden seçebileceğiniz bir okul. Çocuğumuz 2 buçuk yıldır gidiyor, hiçbir sorun yaşamadık. İçinde bulunduğumuz bu zorlu günlerle herşeyi çok güzel programlamışlar, önce sağlık ve önce çocuk düşüncesinde olan bir eğitim anlayışı benimsenmiş. Çocuğumu hergün okuldan mutlu alıyorum bu da bize yetiyor.

 • SK

  Çevreye duyarlı, kendisine güvenen bireyler yetiştirmeyi hedeflemiş bir okul. Oyuncak günlerinde çocuklar kendi oyuncaklarını getiriyor ve paylaşıyor böylece çocuklara arkadaşlık, paylaşımcılık gibi kavramlar aşılanıyor. Biz veliler de bundan odukça mutluyuz.

 • UH

  Okulda sosyal beceri saatleri var ve bu saatlerde çocuklara empati kurabilme gibi beceriler kazandırılıyor. Sadece branş dersleriyle eğitim verilmeyeceğini bilen bir okul bu tutumlarını takdir ediyorum.

 • TB

  Tiyatro,dans gibi sanatsal derslerin olması çok güzel. İyi de bir rehberlik hizmeti var çocuklarımızla hatta bizimle çok ilgileniyorlar. Şimdiye kadar hiç bir sorun yaşamadık. Diğer velilerden de olumsuz bir şey duymadım hiç.

 • ZE

  Çok iyi bir eğitim kadrosu var. Sahibinin deneyimli bir pedagog olması ve tüm öğretmenlerinin çocuk gelişimi mezunu olması benim için bir avantajdı.Sistemli giden bir eğitim programları var, çocuğumuzun performansına dair sürekli raporlama yapıyorlar. Herkes çok canayakın ve ilgili, işlerini sevdikleri belli. Oğlumla ilgili içim çok rahatBahçesi keşke biraz daha geniş olsa

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Kartal Çiçeğim Anaokulu İletişim Bilgileri

Karliktepe Mahallesi Havan Sokak No:9 Kartal/istanbul
0 216 706 6896
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

% 10
İndirim

Okul.com.tr Üzerinden Ulaşan Velilerimize %10 İndirim!

Okul.com.tr Üzerinden Ulaşan Velilerimize %10 İndirim!


31 Ekim'a kadar.

Okul Fiyatı - Tam Gün

Aylık Ödeme: 2000 TL - 1800 TL

Veya

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum