fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Kartal Geleceğe Umut Anaokulu

Özel Kartal Geleceğe Umut Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 10
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30

Özel Kartal Geleceğe Umut Anaokulu Hakkında

Özel Kartal Geleceğe Umut Anaokulu 2009 yılında Dragos'ta YAPA ile hizmete başlamıştır. Bu sektörün duyduğu ihtiyaçlar ve talepleri sayesinde, 10 yıllık birikimini göz önüne alarak kendini her anlamda geliştirme zorunluluğu içine girmiştir. Bütün bunların sonucunda 2018 yılında 'Özel Kartal Geleceğe Umut Anaokulu 'nu hizmete açmış bulunmaktadırlar.Okulun eğitimi bilimsel değerler ışığında şekillenmiştir. Bu görüş ile çevresine duyarlı , yaratıcı düşünen , empati yetisi gelişmiş olan ,hoşgörülü bir nesil yetiştirmeyi hedeflemektedir. Okulun fiziksel koşulları da çocuklar için özenle ayarlanmıştır. Müstakil binada bulunan okul geniş bir bahçeye , havuza , yemekhaneye ve dersliklere sahiptir. Aynı zamanda çocukların doğa ile olan ilişkilerini geliştirmek için organik tarım alanı bulunmaktadır. Okul vermiş olduğu tüm eğitimleri çocukların gelişimi için vermektedir. Bu gelişimler motor, bilişsel , dil , sosyal ve duygusal , özbakım becerileri gelişimleridir. Özel Kartal Geleceğe Umut Anaokulu 'nda çocukların düzenli olarak gelişimini takip eden ve olası sorunlara aile ve çocuk için sürekli olarak okulda bulunan psikolog bulunmaktadır. Hizmet olarak öğrencilerin rahat edebilmeleri için branş dersleri kapsamında; müzik atölyesi, sanat atölyesi, dil atölyesi, bilim atölyesi, bedensel etkinlikler atölyesi, sosyal yetenek atölyesi açılmıştır. Bedensel etkinlikler atölyesinde yapılan etkinlikler ile çocukların kaba - ince motorların gelişimi , kuvvet ve dengeleri gelişmektedir. Yine aynı atölyede verilen dans eğitimleri ile çocukların bedensel ritim becerisi kazanması sağlanmaktadır. Sosyal yetenekler atölyesinde verilen değerler eğitimi ve yaratıcı drama eğitimi ile çocukların kendilerine olan güvenlerini kazanmaları , güçlü iletişim becerilerine sahip olmaları sağlanmaktadır. Özel Kartal Geleceğe Umut Anaokulu 'ndaki Düşünsel Yetenekleri Geliştirme Programı dahilinde Dikkat ve Bellek Etkinliği ve Satranç Etkinliği yapılmaktadır ve çocukların dikkat , algı ve zihinsel fonksiyonlar ile karar verme , tahmin yürütme ve düşünme gibi becerileri gelişmektedir. Fiziksel gelişime de önem veren Okulun kendisine ait havuzunda çocuklar için yüzme antrenörü ile uygun hava koşullarında yüzme eğitimi vermektedir. Bunların haricinde velilerle iletişime de oldukça önem veren okul SMS , E-posta , mailing , poster gibi araçlarla iletişimini sürdürmektedir.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Montessori Eğitimi

- Çoklu Zeka Modeli

- Oyun Temelli Eğitim

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

Yorumlar

 • MB

  İlk okul deneyimi her ebeveyn için zordur ,umut anaokulu bu zorluklar konusunda size müthiş bir güven sunuyor ,oğlumu 2.5 yaşından bu yana emanet ettiğin güvenli ve sevgi dolu eller için çok teşekkür ederim.Ayrıca bugün bir çok büyük kuruluşa eş değer hatta daha iyi ingilizce temel eğitim felsefesini benimsemiş durumdular eğitin ve öğretim anlamında %100 tavsiye ederim butik ve çok kaliteli bir eğitim yuvası:)Benim ve çocuğumun beklentilerini %100 karşıladı.

 • DC

  Şimdiye kadar pek çok anaokulu/kreş tecrub.oldu. 2 cocuğumu farklı illerde büyüttum. En çok memnun kaldığım ve çocuğumun da hala öğretmenlerini hatırlayıp devam etmek istediği tek okul. Çocuğumu. Şimdi ilkokul 1. Sınıf. Kendi havuzunun olması yazİn da çocukların okuldan keyif almasına neden oluyor. Servisle başka bir yere sitenin havuzuna taşınmıyor çocuklar. Sitelerin havuzunu kullanan çocuklarda idrar yolu enfeksiyonu riski çok büyük. Bahçeleri çok güzel meyve ağaçları küçük bir ekili alanları var. Yazın derslerin çoğu bahçede geçiyor. Aklımda kalan en güzel kare şu çocukların üzerinde mayo öğretmen hortumla suyu fıskiye yapmış çocukları ıslatıyor onlar da kahkaha içinde suyun altında zıplıyor. Çocuk oldukları geleceğe umut anaokulu nda oldukları için çok şanslılar... Başka bir kare elleri yüzleri boya içinde çimlerin üzerinde resim yapıyorlar. Bir diğeri aşağıya doğru sarkan meyve ağacı dallarından meyve topluyorlar. Özlem Hanım ve İnci Hanım başta olmak üzere tüm öğretmenlerimize sonsuz teşekkürlerİlkokul öğrencilerine hitap eden en azından yaz okulu acmalarini talep ediyorum

 • YO

  Özlem Hanımın önderliğindeki okulun yönetimini başarılı buluyorum.Öğretmen kadrosunun pozitif etkisiyle etkinlikler çocuğumuzun gelişimine olumlu yansıdı.

 • NO

  Her ebeveyn gibi İlk okul tecrübemizde tedirgin olduğumuz her konuda Okul kurucumuz Özlem hn bize gerçekten çok destek oldu.Ayrıca güler yüzü ile hem okulu sevdiren hem de arkadaş ilişkilerini öğreten Elif hn. A da teşekkürler.tavsiye ederiz

 • EK

  Geleceğe Umut Anaokulu 4 yaşındaki kızımın ilk günden itibaren severek ve mutlu gittiği bir okul.Gerek öğretmeni Gizem Hanım,gerek diğer çalışanlar ve tabi ki sınıf arkadaşları kızımın okulunu sevmesinin en büyük nedenleri.Aylık olarak düzenlenen ve uygulanan eğitim bültenleri tüm çocukların gelişim yaşlarına uygun,hem bilgilendirici hem de eğlendirici aktivitelerle dolu.İngilizce,spor,drama,dans öğretmenleri ile keyifli vakitler geçirirken çok güzel şeyler de öğreniyorlar.Çocuğumdaki gelişimi görmek çok keyifli.Emeği geçen herkese teşekkürler.

 • D

  Geleceğe Umut gördüğüm okullar arasında en iyisi. Kurucu Özlem Hanım özenle, güvenle çocuklarınızı göndereceğiniz bir okul kurmuş. Fiziksel şartlar, imkanlar çok iyi. Bahçe mükemmel. Yeri çok güzel. Okul, sınıflar tertemiz. Özlem Hanım kendi çocuğu için nasıl özenirse öyle bir okul kurmuş çocuklarımız için. Sevgiyle, huzurla, güvenle gidebilirsiniz. 2 .yılda kızımın çok mutlu olduğu yer. İngilizce mükemmel. Drama, spor, bahçe , öğretmenimiz... Herkese en içten teşekkürlerimi sunarım.

 • P

  Egitim hayatimizin baslangici olan okul tercih surecimizde iyi ki Ozlem Hanim ile yollarimiz kesismis. Kendisi egitime gonul vermis, guler yuzlu, isini severek yapan, son derece titiz ve tecrubeli bir egitimci. Kizimiz icin okul arayisimiz Gelecege Umut Anaokulu’nda son buldu. Gelecege Umut Anaokulu, cocuklarin ozgurce oynayabilecekleri yemyesil kocaman bir bahceye sahip. Dogayla ic ice, cesitli meyve agaclarinin oldugu, cocuklarin her turlu el becerilerini gelistirmek amaciyla dusunulmus sinif ve bahce etkinlik alanlari, yuzme havuzu vb. bircok yeterlilige sahip. Cocuklarimizin akademik ve sosyal yonden gelisimi, hayata hazirlanmalari icin, guvenlikleri de dahil olmak uzere, her seyin en iyisi dusunulmus bir okul. Cocuklari okula yeni baslayacak veliler olarak aklimizdaki bir cok soru ( acaba alisabilecek mi? okula baslamasi icin dogru zaman mi ? Dogru okulu bulduk mu? vb.) Gelecege Umut Anaokulu’nda tamamen pozitif cevaplara donustu. Kizimiz okula basladigi ilk gunden itibaren severek ve isteyerek gidiyor, eve cok mutlu donuyor. Okulunu ve ogretmenlerini cok seviyor. Bu sevginin onun akademik gelisimine buyuk olcude katki saglayacagini dusunuyoruz. Tum bunlarin yaninda, alaninda uzman, guler yuzlu, sevecen, son derece ilgili sinif-brans ogretmenleri ve sicacik ortami ile muhtesem bir okul. Gelecek icin umudumuz olan cocuklarimiz icin var gucuyle calisan Ozlem Hanim ve ekibine sonsuz tesekkurler…

 • EU

  Okulun bulunduğu konum,binası,Profesyonel çalışmaları,güvenli bir ortam olması,müthiş menüsü,çocukların okula severek gelmesi daha bir çok saymakla bitmeyecek kadar çok olumlu tarafları var.Özlem hanımın güler yüzü,öğretmenlerin ve Betül hanımın,İnci hanımın ilgi ve alakası profesyonelliğin tamda karşılığı..İyi ki yollarımız kesişmiş iyi ki geleceğimize Umut olmuş.

 • SK

  Okul Müdürü Özlem Hanım gerçekten çok asil ve tatlı bir insan.İşini severek yaptığı okadar çok belli ki her sabah işinin başında ve kapıda kocaman gülümsemesiyle sizi karşılıyor,kendisini çok seveceksiniz.özlem hanımı tanıdıktan sonra diğer okulların hiçbirine yavrunuzu emanet etmek istemeyeceksiniz.

 • ST

  Güleryüzlü ve ilgili öğretmenleri (İnci öğretmenim, Merve öğretmenim, Tuğçe öğretmenim, Çağla Hanım, her biri çok tatlı

 • Kızım ve bizim için ilk okul tecrübemiz olacaktı.Çok telaşlı,tedirgin bir süreç başlamıştı artık.Anadolu yakasında bir çok okul ziyareti ve araştırması yaptık.Çünkü söz konusu göz bebeğimiz, çocuklarımız.İnsan her şeyin en güzelini istiyor konu onlar olunca.Bu yorumuda bu konuda çok hasas bir anne olarak okul arayışında olan ebeveyinler için yapıyorum.Okulda tüm materyaller ahsap.Sınıfları geniş, tuvaletleri sınıflarının içerisinde ve tüm sınıfları gün ışığı alıyor mutfağıda dahil bina özenle hazırlanmış.Temizliğine önem veren birileri için de kesinlikle ideal bir yer.Tabi ki en önemlisi tanıştığımız günden bu yana okul kurucusu Özlem hanım her konuda mükemmel bir insan keza öğretmenlerimizde..Çocuklarımızın ayrı ayrı özel ilgi ve takiplerini yapıyorlar.Güvenle ve gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bir okul.Özlem hanım planlarımızda var demişti ama umut ediyorum bende:) umarım ilk öğretim okulları gibi bir üst okullarıda devamında olur bizde onlarla oluruz..Bu konuda zaten Özlem hanım işini titizle yürütüyor.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Kartal Geleceğe Umut Anaokulu İletişim Bilgileri

Orhantepe Mah. Çınarlı Sok. No:1 Dragos - Kartal / İstanbul
0 216 706 6873
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum