fb
Özel Kartal Geleceğe Umut Anaokulu

Özel Kartal Geleceğe Umut Anaokulu

0 216 706 6873
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30

Özel Kartal Geleceğe Umut Anaokulu Hakkında

Özel Kartal Geleceğe Umut Anaokulu 2009 yılında Dragos'ta YAPA ile hizmete başlamıştır. Bu sektörün duyduğu ihtiyaçlar ve talepleri sayesinde, 10 yıllık birikimini göz önüne alarak kendini her anlamda geliştirme zorunluluğu içine girmiştir. Bütün bunların sonucunda 2018 yılında 'Özel Kartal Geleceğe Umut Anaokulu 'nu hizmete açmış bulunmaktadırlar.Okulun eğitimi bilimsel değerler ışığında şekillenmiştir. Bu görüş ile çevresine duyarlı , yaratıcı düşünen , empati yetisi gelişmiş olan ,hoşgörülü bir nesil yetiştirmeyi hedeflemektedir. Okulun fiziksel koşulları da çocuklar için özenle ayarlanmıştır. Müstakil binada bulunan okul geniş bir bahçeye , havuza , yemekhaneye ve dersliklere sahiptir. Aynı zamanda çocukların doğa ile olan ilişkilerini geliştirmek için organik tarım alanı bulunmaktadır. Okul vermiş olduğu tüm eğitimleri çocukların gelişimi için vermektedir. Bu gelişimler motor, bilişsel , dil , sosyal ve duygusal , özbakım becerileri gelişimleridir. Özel Kartal Geleceğe Umut Anaokulu 'nda çocukların düzenli olarak gelişimini takip eden ve olası sorunlara aile ve çocuk için sürekli olarak okulda bulunan psikolog bulunmaktadır. Hizmet olarak öğrencilerin rahat edebilmeleri için branş dersleri kapsamında; müzik atölyesi, sanat atölyesi, dil atölyesi, bilim atölyesi, bedensel etkinlikler atölyesi, sosyal yetenek atölyesi açılmıştır. Bedensel etkinlikler atölyesinde yapılan etkinlikler ile çocukların kaba - ince motorların gelişimi , kuvvet ve dengeleri gelişmektedir. Yine aynı atölyede verilen dans eğitimleri ile çocukların bedensel ritim becerisi kazanması sağlanmaktadır. Sosyal yetenekler atölyesinde verilen değerler eğitimi ve yaratıcı drama eğitimi ile çocukların kendilerine olan güvenlerini kazanmaları , güçlü iletişim becerilerine sahip olmaları sağlanmaktadır. Özel Kartal Geleceğe Umut Anaokulu 'ndaki Düşünsel Yetenekleri Geliştirme Programı dahilinde Dikkat ve Bellek Etkinliği ve Satranç Etkinliği yapılmaktadır ve çocukların dikkat , algı ve zihinsel fonksiyonlar ile karar verme , tahmin yürütme ve düşünme gibi becerileri gelişmektedir. Fiziksel gelişime de önem veren Okulun kendisine ait havuzunda çocuklar için yüzme antrenörü ile uygun hava koşullarında yüzme eğitimi vermektedir. Bunların haricinde velilerle iletişime de oldukça önem veren okul SMS , E-posta , mailing , poster gibi araçlarla iletişimini sürdürmektedir.

Duyurular Ve Etkinlikler

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Havuz
Sanat Atölyesi
Müzik Odası
Oyun Alanı
Bahçe
Sera
Mutfak Atölyesi

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Organik Beslenme
Oyun Grubu

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Yüzme
Beden Eğitimi

Sanatsal

Drama
Dans

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Akıl ve Zeka Oyunları
Değerler Eğitimi
Yabancı Dil Kulübü

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Bilgi Verici Danışmanlık

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Montessori Eğitimi

- Çoklu Zeka Modeli

- Oyun Temelli Eğitim

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

Yorumlar

 • S. K.

  Okul Müdürü Özlem Hanım gerçekten çok asil ve tatlı bir insan.İşini severek yaptığı okadar çok belli ki her sabah işinin başında ve kapıda kocaman gülümsemesiyle sizi karşılıyor,kendisini çok seveceksiniz.özlem hanımı tanıdıktan sonra diğer okulların hiçbirine yavrunuzu emanet etmek istemeyeceksiniz.

 • S. T.

  Güleryüzlü ve ilgili öğretmenleri (İnci öğretmenim, Merve öğretmenim, Tuğçe öğretmenim, Çağla Hanım, her biri çok tatlı

 • H. Ş.

  Kızım ve bizim için ilk okul tecrübemiz olacaktı.Çok telaşlı,tedirgin bir süreç başlamıştı artık.Anadolu yakasında bir çok okul ziyareti ve araştırması yaptık.Çünkü söz konusu göz bebeğimiz, çocuklarımız.İnsan her şeyin en güzelini istiyor konu onlar olunca.Bu yorumuda bu konuda çok hasas bir anne olarak okul arayışında olan ebeveyinler için yapıyorum.Okulda tüm materyaller ahsap.Sınıfları geniş, tuvaletleri sınıflarının içerisinde ve tüm sınıfları gün ışığı alıyor mutfağıda dahil bina özenle hazırlanmış.Temizliğine önem veren birileri için de kesinlikle ideal bir yer.Tabi ki en önemlisi tanıştığımız günden bu yana okul kurucusu Özlem hanım her konuda mükemmel bir insan keza öğretmenlerimizde..Çocuklarımızın ayrı ayrı özel ilgi ve takiplerini yapıyorlar.Güvenle ve gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bir okul.Özlem hanım planlarımızda var demişti ama umut ediyorum bende:) umarım ilk öğretim okulları gibi bir üst okullarıda devamında olur bizde onlarla oluruz..Bu konuda zaten Özlem hanım işini titizle yürütüyor.

"Özel Kartal Geleceğe Umut Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Kartal Geleceğe Umut Anaokulu İletişim Bilgileri

Orhantepe Mah. Çınarlı Sok. No:1 Dragos - Kartal / İstanbul
0 216 706 6873
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum