fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Kartanesi Anaokulu

Özel Kartanesi Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 10
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:00

Özel Kartanesi Anaokulu Hakkında

İstanbul'un Kartal bölgesinde bulunan Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde anaokulu hizmeti veren Özel Kartanesi Anaokulu 100 metrekarelik oyun parkı, kulanışlı sınıfları ve uyku odası gibi fiziksel olanakları ile çalışmaktadır. Devlet teşviki kapsamındaki anaokulu ayrıca; İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İski, İtfaiye, İett çalışanları için kurumlarla anlaşmalıdır. Öğrenmeyi öğretmeyi hedefleyen Özel Kartanesi Anaokulu 'nda , okul öncesi eğitimde oyunlarla eğitimin öneminin farkında olarak, çoğu etkinlik oyun biçiminde sunulmaktadır. Ahlak ve Maneviyat eğitimi, kurumun misyonu ile zenginleştirilerek özgün bir program oluşturulmuştur. Kişilik gelişimi ve genel ahlaki değerlerin yanı sıra; Değerler eğitimi dersleri işlenmektedir. Yabancı dil eğitimi English Kids Academy işbirliği ile tam zamanlı olarak verilmektedir. İngilizce; şarkılar, resimli kartlar, oyunlar ve aktiviteler yoluyla yaşayarak ve eğlenerek öğretilmektedir. İlkokul hazırlık sınıflarında çocukların; zihinsel, bedensel, duygusal ve sosyal açıdan akademik hayatlarına hazır olmaları amaçlanmaktadır. Deney gözlem çalışmalarıyla çocuklara etkili düşünme yollarını öğretmektedir ve problem çözme yeteneklerini geliştirmektedir. Deney ve gözlemler çocukların merak duygularını dürtükleyerek bilgi edinmesini sağlar ve bir süre sonra çocuklar bilgi edinme yolunda araştırmayı alışkanlık haline getirmeye başlamaktadır. Fen-doğa derslerinin yanında drama, müzik, resim gibi sanatsal derslerle çocukların kültürel birikimlerinin gelişmesi sağlanmaktadır. Çeşitli gezi etkinlikleriyle çocukların öğrenme ufku genişletilir, nerde nasıl davranılması gerektiği öğretilir ve çocukların sosyalleşmesine katkıda bulunmaktadır.Özel Kartanesi Anaokulu 'nda temel motor gelişimini destekleyici spor aktiviteleri, çocukların bedensel ve sosyal gelişimlerini destekleyerek var olan enerjilerini olumlu yönde kullanmalarına yardımcı olmak amacıyla verilmektedir. Müzik eşliğinde yapılan jimnastik hareketleri ile çocukların beden dillerini de kullanabilmeleri sağlanmaktadır.Okulda rehberlik hizmeti verilmekte olup, psikolojik destek sağlayarak çocukların okul öncesi dönemde problem çözme becerilerini geliştirmek, zihinsel, sosyal, duygusal ve fiziksel gelişimlerine yardımcı olmak, kendisi ve çevresiyle barışık mutlu bireyler yetiştirmek hedeflenmiştir. Okulda temizliğe önem verilmekte olup yemekler hijyenik koşullarda hazırlanmaktadır ve yemek listeleri Sağlık Bakanlığı Beslenme listesine göre hazırlanmaktadır. Yemek listesinde meyve ve sebzeler mevsimlere göre değişmektedir. Güvenlik konusunda hassas bir tutum sergilenmektedir ve gerekli her şey düşünülmüştür ayrıca çocukların güvenlikleri için aile harici bireylere çocuklar teslim edilmemektedir.
Sınıflarda okul öncesi öğretmenler eğitim vermektedir. Branş dersleri (İngilizce, satranç, drama, robotik kodlama, halk oyunları)kendi dalında hizmet vermektedir. Yemeklerimiz aşçımız tarafından okulumuzda günlük pişmektedir.
Çocuklarımızın bakımıyla ilgilenen ayrı bir yardımcı ablamız bulunmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

- Çoklu Zeka Modeli

- Oyun Temelli Eğitim

- Aktif Öğrenme Sistemi

- Karma Eğitim Sistemi

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Hayır

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

- Ahlak Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

Yorumlar

 • NT

  Çevremizde çok fazla anaokulu vardı fakat 2 yıldır tercih ettiğimiz Tek okul, öğretmenlerinden, yöneticisinden çok memnunuz şimdiye kadar hiçbir sorun yaşamadık. Güler yüzlü, iyi iletişimli öğretmenlerinin olması çocuklarımızın geleceğini düşünüp aile ile etkileşimli davranışları çok çok güzel. Kesinlikle tavsiye ederim.

 • A

  Temizlik ve hijyene önem veriyorlar. Öğrenci ve öğretmen hakkında rahatça konuşabiliyoruz. Güvenli ve çok şirin bir bahçesi var. Etkinlik çok fazla çocuklarınızın sadece vakit geçirmesi değil aynı zamanda bir şeylerde öğrenmesini istiyorsanız burası doğru seçim. Ulaşım rahat ve bakımlı bir bina. Yaz okulları da çok zevkli.Büyük kızım için 3 yıl hizmet aldık küçük kızım halen gitmekte ve henüz eksik bir yan göremedim.

 • AA

  Fen-doğa dersleriyle çocukların gözlemleyerek öğrenmelerini amaçlamışlar. Çocuklar bu dersleri çok seviyor. Öğretmenler tecrübeli ve çok ilgili adeta kendi çocuklarıymış gibi ilgileniyorlar.

 • İşini sevgiyle yapan , yardımsever , temiz ve düzenli en önemlisi benim kızımı gönül rahatlığıyla teslim edebildiğim bir okul. Aynı zamanda velilerin istekleri yönünde grup eğtimi olsun , etkinlikler olsun kısacası eğitim ve programlarının seçenek imkanının çok olması ayrıca bir ayrıcalıktır. Okulumuzun Ekibine ve kurucularina emeklerinden dolayı çok teşekkürler

 • BA

  Çöp ayrımı, kağıt hamuru, atık toplama ve kullanımı organik gübre gibi çevresel faaliyetlerle çevreye duyarlı, doğayı seven bireyler yetiştiriyorlar bunlar bizim için branş derslerinden çok daha değerli. Öğretmenleri ilgili ve yardımcı oluyorlar bir çok konuda.

 • KA

  Gerçek nesne ve objelere dayalı görerek yaşayarak öğrenme yöntemini benimsemişler ve bu sitemi de çok güzel oturtmuşlar Kızım okula başladığından beri bir sürü şey öğrendi ve çok mutlu. Rehberlik servisi de bu gelişimleri takip ederek bize dönüş yapıyor. Gayet güzel bir okul

 • HY

  Fiziksel çok beğeniyoruz okulu sınıflar ferah, geniş ve rengarenk en önemlisi de temiz. Çocukların hastalanmaması için bu konuda çok hassaslar. Okul kendisini eğitim konusunda da kanıtlamış şimdiye kadar hiç olumsuz bir yorum duymadık okulla ilgili.

 • EB

  Sanatsal derslere gereken önemi vermeleri çok güzel. çocuklar bu dersleri çok seviyor. Tabii bu derslerin alanında başarılı öğretmenler tarafından verilmesi çok daha önemli bir detay bizim için. Okulun Öğretmenlerinden, yöneticisinden çok memnunuz şimdiye kadar hiçbir sorun yaşamadık.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Kartanesi Anaokulu İletişim Bilgileri

Atalar Mh. Zeytinlik Cd. Alisu Sokak No:15 Kartal / İstanbul
0 216 706 6896
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum