fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel Kemerburgaz Bilgi Kozası Anaokulu

Özel Kemerburgaz Bilgi Kozası Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 16
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/16:30

Özel Kemerburgaz Bilgi Kozası Anaokulu Hakkında

İstanbul Eyüp bölgesinde bulunan Özel Kemerburgaz Bilgi Kozası Anaokulu'nun eğitimdeki amacı, çocukların içinden gelen merakı desteklemek, zenginleştirmek, geliştirmek, ve onlara sorgulamayı öğretmektir. Okul 2 ve 6 yaş arası çocuklara eğitim hizmeti vermektedir. Okulda bir öğretmen 8 öğrenciyle ilgilenmektedir. Çocukların kendilerini daha rahat ve tanıdık bir ortamda hissetmeleri için her sınıfın fiziksel yapısı özel olarak tasarlanmıştır. Okul çocukların hava şartlarına bağlı olarak günde 2 defa bahçede oyun oynamalarına haftada 1 defa ormanda zaman geçirmelerine imkan tanıdığı Orman Anaokulu etkinliği bulunmaktadır. Okul eğitimde etkin öğrenme yöntemini benimsemiştir. Etkin öğrenme yöntemine göre, çocukların öğretmenlerinin anlattığını dinlemeleri yerine, çocukların dokunarak, duyarak, tadarak, tartışarak, keşfederek ve yaşayarak öğrenmeleri sağlanır. Etkin öğrenme yönteminde, çember, pano, yaratıcı sanat etkinlikleri, açık hava faaliyetleri, eğlenceli kavram, planla yap değerlendir döngüsü, mini dünya etkinlikleri, mini tarih etkinlikleri, mini fen etkinlikleri, mini çevre etkinlikleri, mini güvenlik etkinlikleri ve müzik faaliyetleri bulunmaktadır. Çember etkinlikleri ile çocuklar sabah kahvaltısından sonra, bir araya gelerek takvim, hava durumu, mevsim şeridi, sayma zamanı gibi durumları tartışmaktadırlar. Çocuklar mini fen etkinlikleri ile, araştırmayı, sorgulamayı ve bunlar ile bilgilere ulaşmayı öğrenmektedirler. Mini çevre etkinlikleri ile çocuklar günlük bahçede zaman geçirmekteler ayrıca haftada 1 defa orman da zaman geçirmektedirler. Müzik etkinlikleri ile Özel Kemerburgaz Bilgi Kozası Anaokulu çocukların içlerinde bulunan gizli müzik yeteneğini gün yüzüne çıkarmaktadır ve çocukların var olan bu müzik yeteneklerini geliştirmektedir. Türkçe dil eğitimi ile çocuklar temel kavramları öğrenmekte ve dilimizi daha düzgün kullanmaya başlamaktadırlar. Yabancı dil olarak verilen İngilizce eğitimi ile çocuklar küçük yaşta yabancı dil eğitimlerinin temellerini atacaklardır. Yabancı dil eğitiminde, Türkçe dil eğitiminde çocuklara öğretilen kavramlar öğretilmektedir. Böylece çocuklar kendi dilleri dışında başka diller ile de iletişim kurulabileceğini kavramaktadırlar. Çocuklar bilgileri müzik ve ritim yardımı ile öğrenirler ise bu bilginin daha kalıcı olacağına inan okul, bazı derslerde ritim etkinliğini uygulamaktadır. Okul spor aktiviteleri ile çocukların fiziksel gelişimini olumlu yönde etkilemeyi amaçlamıştır. Okulda sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı verilmektedir. Yemekler okulun yemekhanesinde aşçılar tarafından büyük bir titizlikle hazırlanmaktadır. Yemeklerin taze ve mevsime uygun olmasına önem verilmektedir.

Özel Kemerburgaz Bilgi Kozası Anaokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel Kemerburgaz Bilgi Kozası Anaokulu ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  16
 • Özel Kemerburgaz Bilgi Kozası Anaokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 08:00 - 16:30 şeklindedir.
 • Özel Kemerburgaz Bilgi Kozası Anaokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel Kemerburgaz Bilgi Kozası Anaokulu yaş aralığı nedir?
  2-6
 • Özel Kemerburgaz Bilgi Kozası Anaokulu yaz okulu hizmeti sunuyor mu?
  Kurumda yaz okulu hizmeti bulunmaktadır.
 • Özel Kemerburgaz Bilgi Kozası Anaokulu psikolojik danışman bulunduruyor mu?
  Kurumda psikolojik danışman bulunmaktadır.

Özel Kemerburgaz Bilgi Kozası Anaokulu Yorumları (5)

 • ŞK

  Yabancı dil eğitimi çok iyi diyebilirim dersler konuşma odaklı renkli materyallerle işleniyor çocukları boğmadan İngilizceyi sevdirmeleri çok güzel eğitim hayatı boyunca fayda sağlayacak çünkü

 • PE

  Okulda çocuklar doğayla iç içe olabiliyor fiziksel imkanları bakımından dört dörtlük bir okul. Küçük de bir hayvanat bahçesi var çocuklara hayvan sevgisini aşılıyorlar. Kızım zaten doğayı çok seven bir çocuk olduğu için tam bize göre bir okul oldu.

 • HS

  Branş dersleri arasında sanat derslerinin sayısının fazla olması çok büyük bir artı çocuklar erken yaşta yeteneklerini keşfedebilmesi için. Derslere de alanında uzman eğitmenler girdiği için haliyle çocuklar iyi bir eğitim alıyor.

 • ST

  Kızımı başta yarı zamanlı gönderiyordum ancak verilen eğitim ve öğretmenlerin ilgisinden o kadar memnun kaldık ki tabii kızımın da isteği üzerine tam zamanlıya geçirdik çok iyi okul.

 • ŞY

  Çocuğumu oyun grubuna gönderdim kendi çocukları gibi ilgileniyorlar. tuvalet eğitimi de veriliyor. Çok memnun kaldık ve sonsuz güveniyoruz herkese tavsiye ederim özellikle benim gibi çalışan anneler için ilaç gibi bir okul

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Kemerburgaz Bilgi Kozası Anaokulu İletişim Bilgileri

Mithatpaşa Mah. Davutpaşa Cad. No:50-52, Eyüp/İstanbul
0 212 963 2079
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum