fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Keşif Anaokulu

Özel Keşif Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 17
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30
Sabahçı: 08:00/12:00
Öğlenci: 12:00/17:00

Özel Keşif Anaokulu Hakkında

Özel Tuzla Keşif Anaokulu, ‘KEŞİF’ ismini her çocuğu keşfedilecek ve yıldız olduğu fikrinden yola çıkarak oluşturmuş ; Eğitim sistemimiz ezberden uzak keşfetme üzerine kurulu bir yapıdadır. Tuzla’ nın siteleri ile ünlü olan yerleşim bölgesi Aydıntepe’ de 3 yıldır eğitim vermektedir. Okulumuzun kurucusu Hilal Koçak, vizyoner ve dinamik bakış açısı ile geleceğin dünyasına nitelikli, hayırlı insanlar yetiştirme sorumluluğu içinde hizmet kalitesini her sene arttırmakta, eğitimde en güncel, modern yaklaşımları araştırmakta ve uygulamaktadır. Okulumuzun 250 m2 bahçe alanı, 350 m2 kapalı alanı bulunmaktadır. Eğitim sistemimizde ana amacımız, kendine güvenen, yeteneklerinin farkında olan, insani değerleri yüksek, akademik olarak çağdaş eğitim modelleri ile desteklenmiş çocuklar yetiştirmektir. Bu amaca ulaşabilmek için okulumuzda Türk ve İngiliz sınıf öğretmenleri, yardımcı öğretmenler, rehberlik öğretmeni tam zamanlı, branş öğretmenleri haftanın her günü eğitim vermektedir. Branş dersleri alanında uzman eğitmenler tarafından dans, müzik, jimnastik, yaratıcı drama, satranç, robotik kodlama, ekolojik tarım, seçmeli olarak değerler ve yüzme alanlarında verilmektedir. Okul öncesi sınıflarımıza özel olarak ses eğitmeni tarafından ses çalışmaları yaptırılmaktadır. Çocuklarımıza stres yönetimini öğretmek için meditasyon, yoga, nefes egzersizleri yaptırılmakta, her gün bahçede oyun saati düzenlenmektedir. Kışın spor okulu kapsamında yüzmeye giden çocuklarımız, yazın at biniciliği ,tenis,kampçılık açık hava doğa sporlarına gitmektedirler. Rehberlik öğretmeniz tarafından çocuklarımız yakından gözlemleniyor, aileler ile periyodik görüşmeler yapılıyor, ana akım pedagojik yaklaşımlar ile birlikte regresyon, recall healing gibi yöntemlerle nokta atışı çalışmalar yapılıp, çocukların ve ailelerin yaşam kalitelerini etkileyen olumsuz davranışlar, rahatsızlıklar kısa zamanda çözülmektedir. Çocuklarımızın yaşayarak öğrenebileceklerinin bilinci ile yerinde keşfetmelerini, görmelerini, incelemelerini, sosyal kuralları deneyimlemeleri için sık sık okul dışında etkinlikler düzenlenmektedir. Özel günler, bayramlar günün anlam ve önemi anlatılarak yaşatılmakta, çeşitli etkinlikler ile desteklenmektedir. Okulumuzda zekanın geliştirilebileceği esasından dolayı sağ ve sol beyni geliştirici, aynı zamanda dengede olmasını sağlayacak çeşitli faaliyetler uygulanmaktadır. Çocukların merak duygusu daima desteklenmekte, keşifleri için olanaklar sağlanmaktadır. Fen bilim deneyleri uygulamalı olarak sıklıkla yapılmaktadır. Okul aile işbirliği çerçevesinde aileler ile aylık olarak etkinlikler düzenlenmekte, çocukları ile ortak projeler üretmelerine, iletişimlerini güçlendirmelerine destek sağlanmaktadır. Her yıl sonunda çocuklarımızın yeteneklerini sergilemelerine olanak vermek için yıl sonu gösterisi yapılmakta, sınıf içi etkinlikleri sergi ile sergilenmektedir.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Montessori Eğitimi

- Çoklu Zeka Modeli

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Keçe

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Yabancı Dil Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

Yorumlar (26)

 • Zg

  Tuzla keşif Anaokulu ile başladığım günden beridir Çalışan anne olarak hep işi bırakıp çocuğuma kendim bakayım kaygısı son buldu teşekkür ederim destekleri ve ilgilerinden dolayı

 • ED

  Son derece sıcak bir aile ortamı gibi. Oğlum her gün severek gidiyor ve zamanın nasıl geçtiğini anlamadığını söylüyor. İstediğiniz zaman çocuğunuzu alabiliyorsunuz. İçeriye girdiğiniz anda kimse tedirgin olmuyor. Tam zamanlı İngilizce eğitimi ve isteyen velilere değerler eğitimi olması da çok güzel. Öğretmenlerin hepsi güler yüzlü. Kendi velileri olmadığım halde selam vermeden geçmiyorlar. Herkesin beklentisi farklıdır tabii ama okul arayışındaysanız mutlaka ziyaret edin derim.

 • SA

  Okul kurucumuz Hilal hanim kendisi Güler yüzlü ilgili her an ulaşıp çocuğumun anlık durumunu bilgilendiriyor . Özellikle sınıf öğretmenimiz güllü hanima oğlumu gönül rahatlığıyla emanet ediyorum . Hepsine teşekkür ederim.

 • Hb

  2 aydır devam ediyoruz. Servisi olsun öğretmenleri olsun çok iyi. Hiç tereddüt etmeden tercih edilebilecek bir okul.

 • Başta tereddütlerim vardı her anne gibi okul arayışlarımda tek adres KEŞİF olarak gösteriliyordu. Ve anladım ki haklılarmış. Artık okul öncesi grubunda önereceğim tek okul sınıfına girdi. Diğer oglumuda burada eğitim görmesi için yazdıracagım.. Teşekkürler Keşif Ailesi. Çünkü siz okul değil Aile oldunuz.

 • Kurucusundan öğretmenlerine mutfak görevlisinden servia görevlisine kadar ilgi ve alakanın eksik olmadığı bir kurum.. Maalesef öğrenim hayatımızın 2.senesinde yolumuz kesişti keşke ilk seneden tanışıp güzel bir başlangıç yapabilseydik.. Kızım severek giderken biz ise gönül rahatlığı ile gönderiyoruz okulumuza.. Yavrularımızın yetişmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.. İyiki tanımışız sizleri..

 • Ys

  Oğlumu okula ilk yazdırdığım da işe gidememiştim acaba nasıl bir yer diye hep tereddüt ettim .evimize okul uzak olmasına rağmen keşif ailesini tercih ettik ... sonrasın da okul aile birliği içerisinde sonsuz güvene kavuştuk. Bugün oğlumun ikinci yılı ve biz iyiki keşif ailesinin içindeyiz . Öncelikle okul müdürümüz Hilal hanım ve değerli öğretmenlerimiz sayesin de okula alışma dönemiz başarılı geçti . Etrafımdaki herkese keşif anaokulunu tavsiye edebilirim.

 • AK

  Bizde bu sene tanıştık keşif ailesiyle başta Hilal Hanım olmak üzere Pedagog Zeynep Hanım olsun sınıf öğretmenimiz Tuğçe öğretmen ve diğer öğretmenlerden gördüğümüz güler yüzlerinden dolayı hepsine teşekkür ederiz.Oğlumu güvenerek gönderebildiğim bir okul olmasından yana çok mutluyum.Herkese tavsiye edebileceğim bir kurum.Keşke daha önceden tanışmış olsaydık.Hepsinden Allah razı olsun.

 • Hb

  Bu sene başladık okulumuza çünkü AYDINTEPE semtinde gıpta ile gösteriliyor ve çok memnunuz gerek dil gerek dini gerek etkknlikleri harika. Öğretmenler ilgili her zaman rahatlıkla iletisime geçip cevap bulunuz okul her kişiye sefaf bir şekilde açıktır. Çok mutluyuz eğitiminden ilgilerinden teskkurler keşif ailesine

 • YA

  2 sene önce kızımla beraber okul okul geziyorduk acaba nereye yazdırsak pişman olurmuyum eğitimi nasıl kafamda deli sorular sonra Kızım (3) anne ben okula yazılmak istiyorum dedi hikayemiz böyle başladı çok memnunum iyi ki yazdırmışız Öğretmenlerine ayrı teşekkür ederim

 • TO

  Okuldaki ikinci yılımız hem velilerin hemde çocukların rahat ettiği ve memnuniyetini sağlayan bir anaokulu. Kesife yazdirmakla çok iyi karar aldim. İyi ki diyorum onlarla karşılaştık. Her konuda yardımcı olmaya odaklı bir ekip harikalar.

 • RB

  Kızım ilk kez okulla tanıştı ve tavsiye üzerine gittiğimiz bir okuldu. Çok memnunuz.. Kızımın alışamayacağını düşündüğüm günlerden ne zaman gideceğiz anne dediği günlere geldik kısa sürede çok şükür. Her yönüyle güvendiğim ve emin olduğum bir yer. Çocuklar ne yapsa sürekli resimlerle bildirimlerle haberdar oluyoruz sanki yanlarındaymışız gibi. En sevdiğim yönlerinden biri de bu inşallah ilkokul hayatına kadar devam edeceğimiz, günden güne bilgilerine bilgi katılacağı güzel günlerimiz olacak inşallah. Keşif ailesine çok teşekkür ediyorum.

 • EB

  Kızımın bu yıl 3. senesi, evime yakin cok fazla alternatif olmasina ve bu konuda cok elestirilmeme ragmen baska bir alternatif hic dusunmedim... Zira mutlu, bilgili ve donanimli cocuklar yetistirmek her seyden once geliyor... Okulumuzdan iki senedir aldigimiz rehberlik hizmetini hic bir okulda gormedim, duymadim... Mutlu anneler mutlu cocuklar yetistirir felsefesini hayata gecirebilmek adina inanilmaz destek aldik... Veli-okul arasinda olmasi gereken en dogru ve guzel iliskiyi kurup, yonetebiliyorlar... Okula istediginiz zaman diliminde gidebilirsiniz, mutfagi ve tum alanlari seffaf... sizden gizlendigini hissettiginiz hic bir sey yok... ( daha once oglumun bir okulunda tecrube ettigimiz) okul kurallari adi altinda ; bos, gostermelik hic bir uygulama ile karsilasmazsiniz... Tum ekip guler yuzlu ve ilgili... Ayni felsefe ile bir ilk okulda acmanizi bekliyorum:)))devam edilebilecek bir ilk okulunun olmamasi...

 • HB

  Biz bu yıl tanıştık keşif ailesiyle. Gerçekten okul bi yana aile gibiyiz oğlum okulunu ve öğretmenleri çok seviyor. Her anlamda çok şey kattığını düşünüyoruz. Çocuklarımız çok değerli güvenerek gönderebilirsiniz çocuklarınızı.

 • DK

  Oğlumu okula verirken çok kararsız kalmıştım kafamda bir sürü soru işaretleri vardı her annede olduğu gibi zamanla okulumuzun ne kadar güvenilir güler yüzlü bir aile ortamı yarattıklarını anladım,Eleştirdiğimiz en ufak ayrıntıyı bile dikkate alıp bu konuda düzeltmeler yapabilen aradığımız her vakit ulaşabildiğim ve çocuğum hakkında en ufak ayrıntıyı bile çekinmeden sorabildiğim bir okul ayrıca Öğretmenimizin ilgisi güler yüzü şevkati çocuklarımıza öğretmenden çok bir anne gibi yaklaşması açıkcası beni çok mutlu ediyor bunun için şevval hocama sonsuz teşekkürlerimi iletmeden geçemem herkez gibi karar vermekte güçlük çekip sonrasında pişman olmadığım Okul herkeze tavsiye ediyorum tüm çalışanlara çok teşekkür ederim iyiki tanıdık sizleri keşif ailesi...

 • BA

  Türkiye'ye yeni geldiğim için çocuğumun hem dil hem de sosyal gelişimi için okul arayışında bulundum,tavsiye üzerine özel keşif anaokuluna kayıt yaptırdım,başta Hilal hanım olmak üzere Öğretmenlerimiz de çok iyi,çok memnunuz, iyi ki tanımışız sizi Teşekkür ederiz.

 • Ga

  Keşif anaokulumuza 2 yıldır gidiyoruz. 2 yıldır aile gibi olduk kurucumuz olsun öğretmenlerimiz olsun hepsini çok seviyoruz. Okula girdiğiniz zaman o kadar güler yüzlerle karşılaşıyosunuz ki içiniz ısınıyor . Okul seçmek çok zordur ama kısmetimizde böyle değerli insanları tanımak varmış. İyi ki keşifliyiz

 • Okulun evimize yakin olması bizim için büyük avantaj. Öğretmenleri, idare ve çalışanları cok iyiler ve guler yüzlüler. Okulda ve sinifta yapilan etkinlerin çocuğum uzerinde ilerleme kaydettiğini görüyorum. Hem eglendiriyorlar hem de öğretiyorlar. Kayitta söyledikleri planlarini ve programlarını kesinlikle yerine getiriyorlar. Her konuda çocuğumun geliştiğini görüyorum. Çocuğumun eğitim ve öğretimi icin dogru tercih yaptik bu okula göndererek.

 • NE

  2 yildir tuzla keşif anaokuluna devam etmekteyiz..okul kurucumuz ögretmenlerimiz psikoloğumuz tum calisanlar güler yüzlü ilgi ve alakalarindan dolayi çok teşekkür ederim iyi ki tanimişim iyiki yolum keşifle kesişti....harikalar herkese tavsiye ediyorummm bnm tuzlanin En iyi anaokuluu

 • Merhaba, okulumuzdan ve öğretmenlerimizden müdüremizden çok memnunuz. Herkese tavsiye ediyorum. Kızım hergün mutlulukla neler yaptıklarını anlatıyor. İçe kapanık tı pek konuşmak istemezdi şimdi susmuyor

 • Bp

  Okulumuzda 2. Yılımız elbetts her anne gibi 2 yaşında olan kızımı ilk verdiğimde soru işaretleri ile verdim fakat çok kısa sürede güvenimi katladılar. Eğitim anlamında çok ciddi ilerleme kaydettik kızım 3 yaşında ve ingilizce alanında çok iyi hem ortam hem eğitim anlamında tecrübe ettiğim keşif anaokulunu tek geçer şiddetle tavsiye ederim. Özellikle öğretmenimizin ilgi ve şefkatini hiçbirşeye değişemem anne şefkatine en yakın bağı kuran kişi Şevval hocamıza sevgilerimi sunarım. Bize aileden gibi ortam sunan bizi çocuklarımızla iletişimimize hiç engel koymayan idare hilal hanım ve zeynep hanıma da çok teşekkür ederiz. Servis şöförümüz cem bey inde çocuklara olan titizliği ve trafikteki kuralcılığını es geçemem kendisine ayrıca teşekkür ederim.

 • Bk

  Herkes gibi zor karar verip ama pişman olmadığım bi okul ikinci yılımız çocuğum okulunu seviyor o mutlu biz mutlu. Beklentileri karşılayan bi okul keşkeler yok iyikiler var

 • ES

  Yakin bolgede bulunan bir anaokulundan öğretmen magduru olarak gelmistik 2 sene önce... Halledebiliriz kelimesi yerine hemen ilgileniyoruzlari duyabileceginiz, seffaf , guleryuzlu , net ve kibar insanlarla karsi karsiyasisiniz... Iki kizimi da guvenle birakabildigim bir okul. Eleştirdiğiniz en ufak ayrintiyi bile gelisimine katki gorup duzeltebilen , geri bildirime onem veren çocuklarinizdan haber alabildiğiniz ve istediginiz zaman rahatca sinif ortaminda bile gorebileceginiz, kapida bekletilmeden ( acma suresi max 7 sn:) ) iceride kendinizi bulabileceginiz , her gun aktivite ve etkinlikten cocugunuzun zevk alacagi , veli iletişimine onem veren workshoplar duzenleyerek kaynasmaya yardimci olan guzel bir okul kisaca ozeti bu. :) Teşekkürler Kesif Ailesi

 • ES

  2 yıldır kızım keşif ailesinin içinde çok memunum öğretmenlerimiz sayesinde konuşmayı ve kaba motor ince motor sıkıntıları yok oldu. Başta kurucusu Hilal hn olmak üzere bütün ogretmenlerimize tesekkurlerimi sunarım.Eksiksiz bir okul

 • Sd

  Kızımı okula verirken çok kararsız kalmıştım kafamda bir sürü acabalar vardı ama zamanla okulun nekadar güvenilir öğretmenlerin anlayışlı güler yüzlü olması kafamızdaki soruları yok etti tek pişmanlığım kızımı daha erken vermemek yemekleri yapan şirin hanım ve şermin hanımada çok teşekkür ederim o lezzetli yemekleri için herkese tavsiye ederim gönül rahatlığıyla çocuklarınızı verebileceğiniz tek adres TUZLA KEŞİF ANAOKULU diyorum. Eğitim kalitesi muhteşem çocuklara eğitimi sevdirerek öğretiyorlar benim kızım ingilizce yi çok iyi öğrendi benim için en önemli şey ve daha birçok şeyi çok iyi öğrendi başta zeynep dağarslan öğretmenimize ve tüm öğretmenlerimize veee güler yüzlü samimiyeti için hilal hocamıza çokkk teşekkür ederimOkulun bence hiç bir eksik yanı yok muhteşem bir okul

 • EE

  İki yıldır ikizlerim tuzla keşif anaokuluna gitmekte oncelikle okul kurucumuz ve öğretmenlerimizin içtenliği çocuklarıma evlerini aratmamakta eğitim sistemi olarak o kadar güzel bir yöntem izliyorlar ki herşey olması gerekenden çok fazla malumunuzdurki bu yaş çocuklarda psikolojik geçişler çok fazla yaşanmakta bununla bire bir ilgilenen pedagog eşliğinde çocuklar devamlı gözlenmekte ben ve eşim içimiz çok rahat bir şekilde çocuklarımızı okula bırakıyoruz iyiki yollarımız kesişmiş

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Keşif Anaokulu İletişim Bilgileri

Aydıntepe Mahallesi Ersin Sokak No:3 Tuzla, İstanbul
0 216 706 6895
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum