fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Koşuyolu Okyanus Anaokulu

Özel Koşuyolu Okyanus Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 12
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:00/18:30

Özel Koşuyolu Okyanus Anaokulu Hakkında

İstanbul Kadıköy'de bulunan Özel Koşuyolu Okyanus Anaokulu çocukların ezber yoluyla değil yaşayarak, deneyerek, gözlemleyerek ve tecrübe ederek öğrenmelerini amaçlayan bir eğitim kurumudur. Okulda high scope eğitim programı uygulanmaktadır. Bilgi sadece kitaplardan ve derslerden değil, yaşamın içinden alınır. Haftanın beş günü sabah 08.00 ile akşam 18.00 saatleri arasında eğitim gören minikler çıkış saatinde servise binerler. Okuldan eve, evden okula çalışan servis başka bir yerde durmaz. Özel Koşuyolu Okyanus Anaokulu'nda uzman psikolog dahil 12 sınıf öğretmeni görev yapmaktadır. Sınıfların 15 kişilik olduğu okulda ayrıca Almanca, İngilizce, müzik, jimnastik ve dans gibi branşlarda eğitim veren dört branş öğretmeni daha vardır. Yani okul minikleri çift yabancı dil ile tanıştırmaktadır. Servis, güvenlik, temizlik ve mutfak gibi alanlarda çalışan altı yardımcı personelin emeğiyle birlikte okulda her şey düzen içinde yürümektedir. Doğum günü etkinliklerinin düzenlendiği, beslenme konusunda mutfakta katkı malzemelerinin hiç kullanılmadığı, kızartma yerine fırın yemeklerinin tercih edildiği gibi ayrıntılar incelenebilir. Sınıf öğretmenleri tarafından hazırlanan bu hafta neler yaptık ya da gelecek ay bizi neler bekliyor gibi bilgilendirmeler düzenli olarak velilere yollanır. Özellikle okul öncesi çağlarda veli, öğretmen ve öğrenci iletişiminin çok önemli olduğu bilinmektedir. Bu arada veliler için düzenlenen seminerler de yetişkinliklere yönelik bir eğitim faaliyeti olarak düşünülebilir. Uzman psikolog tarafından hazırlanan seminerlerde çocukların zor anları ve zorlanan anne babalar, çocuk gelişimi ve davranışlarıyla ilgili konular işlenmektedir. Özel Koşuyolu Okyanus Anaokulu'nda pazartesi günleri kitap okuma etkinlikleri, perşembe günleri proje çalışmaları ve cuma günleri ise çocuklara paylaşmayı öğretmek amacıyla oyuncak etkinlikleri yapılmaktadır. Okulda haftanın her günü çocuklara İngilizce dil eğitimi verilirken salı, çarşamba, perşembe ve cuma günleri Almanca dil eğitimi verilmektedir.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Gems ve High Scope

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Rehberlik

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Mesleki Rehberlik

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

Yorumlar (4)

 • BT

  Öğretmenlerden, eğitimden ve çocuğun gelişiminden çok memnunum. Rehberlik servisi ile sürekli iletişim halindeyiz.

 • US

  Okulun öğretmenlerinin öğrenci ilgisi çok iyi düzeyde bazen akşamları o kadar çok öğretmenini anlatıyor ki artık susturamıyoruz. bu ilgi ve alakaları umarım asla azalmaz

 • CS

  Her şeyiyle okulumuzdan çok memnunuz. çok fazla aktif alan var. bahçesinden sınıflarına kadar çocuklar dar bir alanda sıkışıp kalmıyor. özellikle bizim oğlumuz gibi hareketli bir çocuk için oldukça iyi oluyor.

 • FE

  çocuğuma anaokulu ararken gidip bizzat gördüm fiziksel şartları çok iyi. İyi bir anaokuluna yakışır tüm şartları yerine getirmişler gibi görünüyor

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Koşuyolu Okyanus Anaokulu İletişim Bilgileri

Koşuyolu Mahallesi, Cevat Paşa Sokak, No:37, Kadiköy/istanbul
0 216 706 6874
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum