fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil
Özel Küçükyalı KidsAcquire 2 Anaokulu

Özel Küçükyalı KidsAcquire 2 Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Sınıf Mevcudu: 15

Özel Küçükyalı KidsAcquire 2 Anaokulu Hakkında

İstanbul Maltepe /Küçükyalı'de bulunan Özel Küçükyalı KidsAcquire 2 Anaokulu çocukların İngilizceyi ana dili gibi konuşmasını sağlayan, mutlu ve kendine yeter şekilde yetişmesini hedefleyen bir eğitim anlayışına sahiptir. Okulda kadrolu çalışan yabancı öğretmenler sınıflarda öğrencilere eğlenceli edinim ortamı sunarlar ve çocuklar İngilizceyi gün içinde yoğun olarak okulun öğretmene sunduğu profesyonel erken İngilizce sistemi sayesinde dili cümle kurarak öğrenirler.

Özel Küçükyalı KidsAcquire 2 Anaokulu'nda İngilizceyi minik devlerimize sunarken öğretmen başarısına terkedilmiş bir yöntem uygulamıyoruz. Yöntemin tek kolu değil her yönden destekleyen materyelleri bulunmaktadır. Neden Kidsacquire İngilizce sistemini tercih etmeliyim?
Kidsacquire puppet Drama System; 60 cm boyundaki 12 adet karakter kuklalarıyla dersler açılır. Kuklaların arasındaki çocukların yaşlarına uygun İngilizce tiyatral diyaloglar eğitmenler tarafından sınıfta uygulanır. Belli bir periyotla öğrenciler kuklaları oynatabilir ve haftanın yine belli günlerinde çocuklara özel dikilmiş kukla kıyafetlerinden giyerek sınıftaki kukla Drama köşelerinde canlandırma yapmalarına fırsat tanınır.

Her yaş grubuna özel farklı kurlar bulunmaktadır. Her kurun yaşa göre artış gösteren yıllık hedefleri vardır. Örneğin 4-5 yaş grubunun yıllık 850 kelime, 25 şarkı ve en az 3-4 kelimelik cümleler kurma yeteneği hedefi vardır. Grameri ve cümleleri yazmadan, okumadan, farkında olmadan edinirler ve Kidsacquire öğrencilerinin kelimeden ibaret bir İngilizceleri olmaz, hedef cümle kurmak ve kendilerini ifade edebilmeleridir.

Öğretmene adım adım ne yapacağını söyleyen acqusition manuel (öğretmen kitapları) okulumuz tarafından eğitmene sunulur ve sistemi adım adım doğru uygulaması için eğitmenler özel eğitimlerden geçerler. Ön mülakatlarda öğretmende aranan özellikler mükemmel telaffuz, çocuk sevgisi ve çocuklar ile iletişim becerisinin yüksek oluşudur.

Kidsacquire Acqusition Book For Little Giants (Minik devler için edinim Kitapları) ; Kidsacquire öğrencilerinin yıllık okulda kullandığı, çantalı olarak teslim edilen İngilizce edinim kitapları bulunmaktadır. Bu kitaplardaki karakterler kukla karakterleri ile aynıdır ve kitaplarda yazı bulunmaz. Öğrencilerimizin edinimlerini hızlandırmak için özel tasarlanmış kitaplar okulda kalır, 2.5 aylık periyotta kitap bittikçe eve gönderilir.

KidsAcrobatics; Fiziksel gelişim amaçlandığı, pilates, yoga, dans dersleri yine özel eğitilmiş eğitmenler tarafından İngilizce olarak verilir.

KidsSTEMatics; İngilizce matematik, Fen, Bilim derslerinin yapıldığı, eğlence ve yaşayarak öğrenmenin hakim olduğu bu derslerimiz yine İngilizce olarak verilmektedir. Çocukların beyinlerindeki sayısal yeteneği merkezini dil merkeziyle eş güdümlü uyarılmasını hedefleyen bir sistemdir.

Eğitmenin kullandığı database materyelleri; Yine okulumuz tarafında eğitmene sunulan, Eğitmenin işini sistematik bir şekilde kolaylaştıran görsel materyellerdir. Bu materyeller Flashcardlar ve yüzlerce oyun içeren aktiviteleri uygulamaya fırsat tanıyan , eğitmenin tasarlamak için vakit kaybetmediği, minik devler ile geçireceği vakti arttırmasına fırsat tanıyan KidsAcquire materyalidir.

KidsAcquire Homecoming; Kidsacquire sisteminin son kolu olan Homecoming sistemi daha çok siz velilerimizin de programı takip ederek, Minik devlerimizle İngilizce paylaşımlarda bulunabilmeniz için tasarlanmış bir sistemdir. Bunun için İngilizce bilmeniz gerekmez. Mükemmel telaffuza sahip değil iseniz konuşmanız tavsiye edilmez. Algıları çok açık olduğu için duyulan yanlış bir telaffuz yanlışı öğrenmeye sevk eder. Minik devlerimizin duyması gereken her şey sizlerle paylaşılacaktır. Bu kolda sizlere dönem başında veriler kuklaların yapıştırılacağı bir pano verilir. Bu panoya iki ayda bir karakter misafir olur. Bu karakterler ile ilgili görevler eğitmenler tarafında minik devlerimize anlatılır. Okulumuzda kullanılan müzikler, şarkılar ve drama diyalogları da sizlerle paylaşılır.
Okulumuz İngilizce ağırlıklıdır haftada 10 ders saati İngilizce Eğitim uygulanmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı her okulda olduğu gibi verilmesi gereken Türkçe müfredatımız da mevcuttur. Okulumuzda istasyon sistemi uygulanmaktadır. İstasyon sistemi minik devlerin gün içinde farklı konseptlerdeki sınıflarda gezerek, değişik atölyeler ile tanışmasına vesile olur. Atölyelerimiz arasında sanat atölyesi, oyun atölyesi, mutfak atölyesi bilim atölyesi ve İngilizce atölyeleri yer almaktadır. öğrenciler gün içinde bu konseptlerin hepsinde bulunur, yaşayarak öğrenirler ve tüm gün aynı sınıfta olmadıkları için daha mutlu ve yüksek motivasyonla eğitimlerine devam ederler. her istasyonda minik devlere mutlaka 2 eğitmen eşlik eder.
Okulda verilen İngilizce sistemin yanı sıra Bale & modern dans, (4 yaş ve üstü) drama , müzik ve orff çalışmaları, kodlama eğitimi (4 yaş ve üstü) ve STEM eğitimi alanında uzman öğretmenler tarafında verilmektedir. Bu eğitimler ile çocuklar insanları, bilgiyi, çevreyi ve aileyi önemseyerek, manevi, fiziksel, zihinsel potansiyellerinin tamamına ulaşabiliyorlar ve daha iyi bir dünya yaratmaya yardımcı olabiliyor. Özel Küçükyalı KidsAcquire 2 Anaokulu'muzun mutfak bölümünde minik devlerin beslenmeleri de eğitimleri kadar önemsenmektedir. Her şey ev yapımı olarak okulumuzun mutfağında taze pişirilmektedir. Kışlık domatesler, fasulyeler, sabah kahvaltılarında hazırladığımız meyve çayları nektariler ve erikler okulumuz için özel kurulmuş olan Kandıra'daki bahçemizden temin edilip özel olarak hazırlanmaktadır. Hazır yoğurt tüketilmez yoğurt çiftlikten temin ettiğimiz sütten mayalanır. Tavuk eti yerine iki haftada bir hindi eti tüketilir ve beyaz ekmek yerine tam buğday ekmeği tüketilmektedir. Alan mezunu, deneyimli sınıf öğretmenlerimiz ile yaş grubuna uygun müfredat dersleri, değerler eğitimi ile yine alanında uzman ve deneyimli öğretmenler eşliğinde haftada birer gün bale-dans, müzik-orff ve drama eğitimleri olacak şekilde sürekli branş derslerimiz bulunmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Çoklu Zeka Modeli

- Oyun Temelli Eğitim

- STEM

- Aktif Öğrenme Sistemi

- SCAMPER Tekniği

- İşbirlikli Öğrenme Modeli

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

- MEB Odaklı Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Okulun Kendi Aracı

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

- Ahlak Gelişimi

- Denge ve Koordinasyon

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Bilgi Verici Danışmanlık

● Okulda Bulunan Eğitim Materyalleri Nelerdir?

- Gems Materyalleri

- Fen ve Matematik Eğitici Materyaller

- Akıl ve Zeka Kutu Oyunları

- Resim Araç ve Gereçleri

- Lego ve Yapı Blokları

- Çocuk Spor Aletleri

- Çocuk Oyun Parkı

- Müzik Aletleri

● Özel gereksinim öğrencisi (kaynaştırma öğrencisi) kabul ediyor musunuz?

- Evet

Yorumlar (17)

 • Çocuğumuzu gönül rahatlığıyla emanet ettik. Öğretmenlerini çok sevdi kızımız. İngilizce eğitimi ve ingilizce öğretmeni çok iyi. Yemek menüsü ve malzemeleri iyiydi, kızımız yemekleri çok beğendiğini söylüyor. Kullandıkları kitaplar da gayet iyi.

 • Td

  Merhabalar kızım buraya gidiyor 2’ci senemiz çok mutluyuz çünkü kızım burda çok mutlu çok teşekkürler

 • SG

  İki yıl önce, kayıtlı olduğumuz başka bir okuldan, okul ücretlerindeki fahiş artışlar dolayısıyla ayrılma kararı aldığımız bir dönemdi. Okul arayışına girmiştik ve her ebeveyn gibi çocuklarımız için en iyisini istiyor ve standartlarımızı çok yüksek tutuyorduk. Bu standartlar sanıldığı gibi okulun veya binanın ihtişamı ya da ne kadar çok faaliyet yapıldığı ile ilgili değildi. Çocuklar için erken çocukluk döneminde bağlanacakları öğretmenin yaklaşımı, destekleyiciliği, çocukların özelliklerini anlayabilip ona uygun beklentiler içinde bir yaklaşım sergileyebilmesi ama en önemlisi de çocukların gerçekten orada sevildiklerini hissedebilmesiydi aradığımız. Kurum sahibi ile irtibata geçtiğimiz zaman bununla başlayan bu yüksek standartların olup olmadığını defalarca sorguladık ve hatta itici ebeveyn/veli profilinde sergilenebilecek her türlü bezdirici soruyu defaatle sorduk. Kurum sahibimiz, var olsun, tüm sabrıyla her sorumuzu tek tek yanıtlamakla kalmadı, bizimle yürekten yakınlık kurdu. Keza, canımız okul müdürümüz Ayşegül öğretmenimiz başta olmak üzere, hem çocuklarımızı çok sevdiler, hem de bizim ailemiz oldular. hem çok kurumsal bir anlayışın hem de aile sıcaklığının, anlayışın, desteğin ve şefkatin olduğu bir yer burası. ve asla yapamayacakları bir vaatte bulunmuyorlar, tersine, verilen her sözü yerine getiriyorlar, bir şey yanlış olduysa da açık yüreklilikle paylaşıyorlar, asla örtbas edilmiyor. bu güveni ebeveyne açık yüreklilikle sağlıyorlar. Öğretmenlerimiz bir harika, hem destekleyici, hem bilgililer. Gerçekten çocuklarınızı kendi evlatları gibi benimsediklerini göreceksiniz. Bizim ebeveyn olarak kusursuzluk gibi bir beklentimiz yoktu, aksine var olan kusurların dürüstçe paylaşılmasını ve birlikte çözüm arayışına gidebilmeyi ummuştuk ve gerçekten bunu bize açık yüreklilikle sağladılar. Kusur dediysem, gündelik yaşam pratiğinde başımıza gelebilecek her şey. Duygusal olarak çok huzurlu bir yer ve çocuklarım her zaman huzur ve keyif içinde oldular burada. Akademik olarak ise, hiç tartışmıyorum bile. Benim 4 yaşındaki hiç durmayan oğullarımı sene sonu gösterisinde dans ettiren müthiş bir balerindir okulumuzun müdürü. canımız Reza Teacher'ımız, akşam yemeklerimizin vazgeçilmez konusu :) Drama hocamız, kodlama hocamız, yüzme hocamız ama herkesten de önce hele ki sınıf öğretmenlerimiz.. Hepsini ayrı ayrı çok seviyoruz, hem çocuklarımız ve hem de ebeveynleri olarak biz. Bu üçüncü ve son yılları olacak, hazırlık sınıfında okuyacaklar, öyle değiştirdi ve geliştirdi ki okulumuz çocuklarımızı, hala inanamıyoruz bu gelişimlerine. okulumuzun, öğretmenlerimizin katkısına müteşekkiriz. candan karşılama, her gün destekleyici bir yaklaşım, samimi paylaşımlar ve çok güzel akademik bir program. hepsi bir arada.--

 • NA

  Biz tüm öğretmen ve yöneticileri çok sevdik, çocuklara gerçekten sevildiklerini hissettiriyorlar, eğitim konusunda ,yemek konusunda ,temizlik konusunda hepsi için tam puan verebiliriz. Çocuğunuzu gönül rahatlığı ile emanet edebilirsiniz.

 • NA

  Biz tüm öğretmen ve yöneticileri çok sevdik, çocuklara gerçekten sevildiklerini hissettiriyorlar, eğitim konusunda ,yemek konusunda ,temizlik konusunda hepsi için tam puan verebiliriz. Çocuğunuzu gönül rahatlığı ile emanet edebilirsiniz.

 • Y

  Her yönüyle çok sevdiğim, oğlumu bırakırken asla gözümün arkada kalmadığı yer

 • it

  Gerek fiziki yapısı,gerek uzman kadrosu,gerek ingilizce eğitimi konusundaki başarısı ve güvenilir mutfağı ile tercih yaparken bir adım önde tutabileceğiniz bir okul..Biz 1 yılı bitirip,2.yıla başlayacağız ama keşke hiç bitmese,ilkokulunuz da olsa istiyoruz...

 • CG

  Öncesinde birkaç anaokuluna başlamama deneyimimizin hüsranla sonlanıp,yavrumuzun asla alışamayacağını düşündüğümüzde karşımıza çıkan mucizenin adıdır Kidsacquire...Deneyimli ve işine hakim yöneticileri,insanın içini rahatlatan ve güven veren öğretmen kadrosu sayesinde asla alışmayacak dediğimiz kızım artık akşamları eve gelmek istemiyor...katkıları da çabası ama öncelikli beklentim olan güven ve sevgi ortamı tam anlamıyla sağlanıyorçTeşekkürler :)

 • R

  KidsAcquire ile tanışalı tam iki yıl oldu Başta bizi her zaman güvende hissettiren Ayşegül hanım ve Öğretmenlerimize çok teşekkür ederim kızım Miranın gelişiminde büyük fayda sağlayan okulunuza minnettarız kızım ingilizce konuşuyor bu bizim için büyük gurur! Tüm emekleriniz İçin çok teşekkür ederim

 • bt

  Bu yıl 3.yılımıza başladığımız okulumuz kelimenin tam anlamıyla bir yuva oldu bize ve evladımıza...Yöneticilerinin profesyonelliği,ilgisi ve güleryüzünden öğretmenlerin işlerine olan aşkı ve tecrübesi bize birgün olsun kararımızı sorgulatmadı.İngilizce ve diğer branş derslerindeki başarılı kadrosu ve çocuğumuzun yaşam becerilerine katkıları beklentimizin çok üstünde oldu.kesinlikle tavsiye eder,burdan da birkez daha iyiki demek isterim.iyiki kidsacquire

 • EA

  Okuldan çok memnunum. Bütün öğretmenler öğrencilere çok ilgili davranıyor.Bahçe nin biraz daha geliştirilmesini ve oyuncakların yenilenmesini düşünüyorum.

 • ZG

  Merhabalar; KidsAcquire anaokulunda biri 5 diğeri 3 yaşında iki oğlum eğitim alıyor okadar memnunumki kelimeler tarif edermi bilmiyorum. Okula girişte müdüre hanımımız karşılıyor sizi öyle bir Güler yüzü varki güven aşılıyor resmen sonra bir adımda öğretmenlerimiz karşılıyor sizi çocuklar kucak açıyor sımsıcak bir yuva, benim çocuklar yemek yemeyi burada öğrendi, İngilizceyi ve okul öncesi eğitimini burası bizim ikinci okulumuz iyiki diyorum bizim en büyük şansımız bu arada bunlarla sınırlı değil iki oğlumda İngilizce konuşabiliyor anlıyor. Teşekkürler KidsAcquire ailesi ilginiz alakanız sevginiz ve sımsıcak yuvanız için..

 • Çocuğumun keyifle gittiği, güzel oyunlar oynadığı, güzel bilgiler edindiği çok güzel bir okul, okulumuz :)

 • EC

  cok memnunuz bu sene 2. senemiz boyle devam ederiz hep beraber daimi basarilara insallah

 • st

  Okul akademik ve sosyal faaliyetlerinin yanı sıra idari personeli, öğretmen kadrosu ve diğer çalışan kadrosu anlamımda çok samimi bir ortama sahip.Çocuğumu her sabah güvenle teslim ediyorum.Çok memnumuz

 • İG

  Harika bir okul olması dışında öğretmenlerimiz çok değerli teşekkürler kids acquireGereğini yaptığınızı düşünüyorum ..

 • Kızımız Duru 2 yaşındayken tanıştık bu okulla . Daha minicik yavrumu emanet ederken çok çekinmiştim ama anne yokluğunu hiçbir zaman kızıma yaşatmadılar . 2. Yılımız bitti ve hala başka bir yere güvenebileceğimi asla düşünmüyorum. Eğitim sistemleri o kadar güzel ki 4 yaşındaki kızım bizlerden iyi ingilizce konuşuyor ve kendine özgüveni olan değerli bir birey haline dönüşüyor. Size ne kadar teşekkür etsek az. Bizim ve en önemlisi kızımızın ailesi olduğunuz için size çok minnettarız.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Küçükyalı KidsAcquire 2 Anaokulu İletişim Bilgileri

Küçükyalı Merkez Mah. Eski Bağdat Cad. No:18, Maltepe / İstanbul
0 216 706 6884
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum