fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Küçükyalı Kozmos Eğitim Kurumları Anaokulu

Özel Küçükyalı Kozmos Eğitim Kurumları Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:45/19:00

Özel Küçükyalı Kozmos Eğitim Kurumları Anaokulu Hakkında

İstanbul Maltepe’ de bulunan okulun kurucuları Psikolog Cihan Çelik ve Avukat Yasemin Kayabaşı'dır. Okulun sınıf mevcutları 20 kişilik olarak düşünülmüştür. Özel Küçükyalı Kozmos Eğitim Kurumları Anaokulu tam zamanlı bir eğitim kurumu olup, sınıflarda gerekli tüm aktivite ve oyunlara yer verilmektedir. Oxford yayınları danışmanlığında tam zamanlı İngilizce eğitimi verilen okulda yabancı uyruklu İngilizce öğretmeni tam zamanlı olarak görev yapmaktadır. 3 - 6 yaş arası öğrencilere eğitim sağlayan okulun giriş saatleri sabah yedi kırk beş olup çıkış saati akşam yedidir. Okulun, çocukların bedensel ihtiyaçlarını karşılamak üzere yemekhanesi, bahçesi ve oyun alanı mevcuttur. Okulun servis imkanı vardır. Okulun yaz okulu ve rehberlik hizmetleri de bulunmaktadır. Sanatsal etkinlik olarak vücut dilini en iyi şekilde kullanabilmeyi sağlayan dans dersleri verilmektedir. Çeşitli dersler Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun olarak sağlanmaktadır. Dengeli eğitim sisteminde müzik, spor, sanat faaliyetleri yanında akademik beceri gelişimi ve oyun ile faaliyet dersleri de bulunmaktadır. Okulda temizlik kurallarına büyük önem verilmektedir. Eğitim sürecine çocuklar eğitilirken, tüm okul çalışanları ve velilerden destek beklenmektedir. Okuldaki eğitim sisteminde çocuklara çift dil eğitiminin yanı sıra sıcak ve davetkâr bir öğrenim ortamı, akademik beceri gelişimi, bilim ve sanat etkinlikleri ve pozitif öğrenme ortamı sunulmaktadır. Özel Küçükyalı Kozmos Eğitim Kurumları Anaokulu 'nda küçük yıldızlar, astronotlar, roketler, kuyruk yıldızları ve mucitler olmak üzere beş adet sınıf bulunmaktadır. Her sınıfın yaş aralığı farklıdır. Her yaş grubu için farklı bir eğitim sistemi uygulanmaktadır. Beslenme programlarında genellikle organik besinlere yer verilmekte olup geniş, temiz ve güvenli ortama beslenmelerine olanak tanınmaktadır. Cana yakın eğitmenler ile doğru uyaranlar ile keyifli bir öğrenme sistemi oluşturulmuştur. Eğitim programında öz bakım becerileri öğretimi de mevcuttur. Özetle, yılların verdiği deneyimle belirli bir sisteme oturmuş olan program okulumuzda devam etmektedir.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Çoklu Zeka Modeli

- MEB Odaklı Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Keçe

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Mesleki Rehberlik

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

Yorumlar (18)

 • Sabahları kapıda güleryüzü ve müthiş enerjisiyle bizi karşılayan Güray hanım başta olmak üzere, okulda ki tüm öğretmenilerin ilgisi ve bilgisinden çok memnunuz. Kızım 3 yaştan itibaren bu okulda devam etmekte şuan 4 yaş sınıfında. Pandemi döneminde aldıkları önlemleri de gayet iyi. Okulda geçirdikleri kaliteli zamanlari ve arkadaş ilişkileri açısından çok memnunum. Kısacası bütün gün okulda vakit geçiren çocuğumu gözüm arkada kalmadan onlara emanet edebilecek güvenimiz var. Teşekkür ederiz Kozmos ailesi iyiki sizinle tanışmışız :)

 • HK

  Eğitimi, düzeni, hijyeni, öğretmenlerinin ilgisi her şeyi ile beklentimizi tam karşıladı. Teşekkürler Kozmos ailesi. Kızımı gözüm kapalı emanet ettim.

 • AT

  Kapısından girdiğiniz anda herkesin sizi Güleryüzle ve samimiyetle karşıladığı bir ortam. Önce oğlumu başka bi kuruma verdik bi türlü uyum sağlayamadı şimdi ise okulunu çok seviyor. Yasemin Hanım ve Cihan Bey maddi manevi yardımcı oluyorlar. Her sorunuza samimiyetle cevap veriyorlar. Ayrıca İngilizce eğitimi çok iyi. Çocuğunuzu güvenle emanet edebileceğiniz bir kurum.

 • 3 yaş grubuyla başladığımız okulumuza 4 yaş grubuyla devam ediyor oğlum. Aile sıcaklığını hissettiginiz bir kurum. isletme sahipleri Yasemin Hanım ve Cihan Bey çocuklar için her açıdan her ayrıntıyı düşünmüşler. Maddi kazancı sadece devam ettirebilirligi sağlamak için araç olarak kullanıyor olduklarini çok net gorebilirsiniz. 2 yıldır oğlum hep isteyerek ve mutlu bir şekilde gidiyor okula. Bunda öğretmenlerinin olumlu tutumu ve pozitif enerjisi büyük etmen. Bir gun bile asik suratli enerjisi düşük bir şekilde karsilanmamak bence çok değerli. Aynı tutum vermiş oldukları akademik süreçte de hakım..dolu dolu zaman geçiriyorlar okulda her anlamda.sorgulamaniza bile gerek kalmadan öğretmenlerin bize geri dönüş yapmalari sayesinde ve oluşan güvenle gözümuz asla arkada kalmiyor. Bunun yaninda yemek konusunda da çocuklar acisindan oldukça seçiciler.kullanilan yağdan ekmek tuketimine kadar velilerin dikkat ettiği her konuda hassaslar; Ay lik oluşan yemek listeleriyle hergün ne olduğunu ve ne yediğini görebildiğiniz bir sistem var.cocugunuzun gelişim durumunu görmeniz acısından araliklarla yapılan test sayesinde ne şekilde ilerlemeniz ya da nasıl bir yol izlemeniz acısından büyük bir öneme sahip ve bir çok okulda bunu görmeniz mümkün değil malesef. Bence bölge de en iyi okul diyebilirim.

 • Oğlum büyük bir mutlulukla, keyifle gidiyor. Gerek yönetim kadrosu gerekse bütün çalışanları güleryüzlü, yardımsever, sevgi dolu. Yaptıkları aktiviteler de inanılmaz keyifli, çeşitli ve öğretici. Okulun instagram hesabını takip etmek bile çok hoşumuza gidiyor. Gönül rahatlığıyla çocuğunuzu verebileceğiniz sıcacık bir aile ortamına sahip bir okul. Her şey için teşekkür ederiz.Pandemi dönemi olduğu için spor, dışarıdaki aktivite gibi şeyleri pek değerlendiremiyoruz. Pandemiyi atlattığımızda, normal zamanlarda güne spor ya da yoga gibi bir şeyle başlanabilse çok güzel olabilir.

 • AE

  Küçük kızımda bir yıl sonra başlayacak. Şahane öğretmenlerimiz var. En başta güven anlamında hızlıca ikna oldum, kızım hemen adapte oldu. Pedegog desteği, yetkin öğretmen kadrosu ve tüm ekibin muhteşem güzel yüreği ile iyki karşılaştık dediğim kurum.İngilizce dersler daha da arttırılabilir.

 • ŞÜ

  Her çocuğun gelişimini takip eden,bunları destekleyen,bilgilendiren,özverili ve işini seven kadrosundan çok memnunum.Oğlumda okulunda gayet mutlu.

 • ET

  İkizlerimin anaokulu... Yönetimde bulunan Cihan Bey zaten çok iyi bir psikolog aynı zamanda yine yönetimdeki Yasemin Hanımda oldukça başarılı çözüm odaklı ve güler yüzlü bir eğitimci aslına bakılırsa kurumdaki herkes işini layığı ile yerine getiren insanlar kadro çok iyi gözüm kapalı iki kuzumu da emanet ettiğim ve kesinlikle tavsiye edebileceğim bir anaokulu Küçükyalı civarında oturuyorsanız ve çocuğumun sadece eğitimi değil aynı zamanda psikolojisi ve mutluluğuda benim için önemli diyorsanız başka bir kurum aramayın derim...

 • YS

  Kozmos benim icin bir aile. Oglumu buyuk bir guvenle emanet ettim. Iyi kalpli insanlarin yonettigi iyi kalpli insanlarin calistigi bir kurum. Yasemin hanim, Cihan Bey, Burcu Ogretmenimiz, Dilan Ogretmenimiz, Saadet Ablamiz herkes sevgi dolu. Cocugum orda bir birey, cocugum orda sosyal bir cevrenin parcasi. Pandemiden sonra okula yeniden baslama karari verdigimizde oglumla okula gittik. Ogretmenimiz degismisti. Okuldan iceri girdigimz anda goren herkes aa Uzay gelmis dedi Saadet abla geldi sevdi diger ogretmenler bizim tanimadigimz insanlar Uzayi sevdiler hatrini sordular. Orada cok farkli duygular hissettik. Oglumuzun bir cevresi varmis dedik bizden bagimsiz. Egitim kismina deginmiyorum bile bu yas grubunun ihtiyaci olan hersey var. Kozmos bir veli icin sanstir. Ek olarak bir Burcu ogretmenimiz var ki cocugun ihtiyacini anlar duygularini cozer inanilmaz bag kurar. Onun yeri de bir baska.Sevgiler hepsine.Yok

 • DD

  Hem yöneticileri hem de öğretmenleri çok ilgili ve sıcak. Kızım okulunu çok seviyor, çok severek gidiyor okula, biz de çok olumsuz bir döneme (pandemi) denk gelmemize rağmen okulu çok sevdik. Çünkü okul bu süreci çok iyi yönetti. Çocukların beslenme programı da özenle hazırlanıyor. Kısacası gözümüz arkada kalmıyor.

 • Me

  Okula giris yaptigim andan itibaren guleryuzlu karsilama ve tamamen cocuga adanmis hissi uyandiran rengarenk, emek dolu duvarlari, beni cok etkilemisti, sadece oyuncaklardan olusmayan, ureterek ogretmeyi, paylasarak gozlemlemeyi, severek oynamayi bilen cok degerli ogretmen kadrosu mevcut. Ayrica cocuklarin gelisimi acisindan duzenlenen beslenme ve hijyen konularina da cok ozen gosterildigini gozlemliyoruz, herkesin beklentisi farklidir, o yuzden mutlaka yerinde, iletisim icinde gozlemlemenizi tavsiye ederim. 3. Yilimizi dolduruyoruz ve iyi ki kozmos ailesini tanima firsati bulmusuz.

 • DT

  Bir çok okul gezmiş ikiz velisi olarak Gerek araç gereçleri gerek branş dersleri gerekse eğitim sistemi konusunda memnunuz çocuklarımı güvenle emanet ediyorum. Öğretmenlerinden çalışanlarına servisinden yemeklerimizi hazırlayanlara kadar güvenilir ilgili bir kurumdur .

 • my

  onlarca okul gezip hic tereddütsüz ben cocugumu buraya guvenle emanet ederim dedigim 3 senedir de gönderdiğim bir kurumdur. sahipleri son derece ilgili ve anlayışlı insanlar. verdikleri egitimle ilgili de çok memnunum atölyeler duzenli olarak uygulaniyor ingilizce de yabancı ogretmen tarafindan ogretiliyor okuldaki tüm ogretmenler cocuklarla anne gibi ilgoleniyorlar

 • GN

  Montessori ekipmanları ve özel eğitim setleri ile çocukların yaş gruplarına göre gördükleri dersleri düzenliyorlar. Kabataslak bir sistem değil, kusursuz bir saat gibi 3 yaştan 6 yaşa devam eden bir sistem var. 1 senedir devam ediyoruz ve asla oğlumu başka bir kuruma taşımayı düşünmedim

 • VU

  Büyük kurumların güzel yanı her zaman düzendir. Okulun programı, etkinlikleri, dersleri o kadar düzenli ki neredeyse aksaklık olmuyor. Çocuklar sık sık geziye götürülüyor. Bu da onların öğrendiklerin asla unutmamasına ve kalıcı bilgiler edinmesine yardımcı oluyor

 • ÖU

  Kozmos tecrübeli eğitim kadrosu ile genç ve çocuklarla ilgilenen öğretmenleri bir arada kullanarak çocuklara güzel bir ortam sağlıyor.

 • CA

  Bir kolej mantığında devam ediyor gibi görünse de aslında hem butik okulların özelliklerini hem kolej kalitesini barındırıyorlar. Kesinlikle bizim için daha iyi bir alternatifi yoktu

 • GA

  Maltepe'de bir çok okul gezdik fakat ne binası ve donanımı, ne de eğitim modeliyle bizi daha çok etkileyen olmadı. Sahile yakın konumu, geniş bahçesi ve havadar yapısıyla çocuklardan önce adeta biz velilerin içini açıyorlar. İlkokula da devam etme şansı olunca tercihimiz kozmos oldu

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Küçükyalı Kozmos Eğitim Kurumları Anaokulu İletişim Bilgileri

Süreyya Paşa Sk. No:6 Küçükyali-Maltepe/istanbul
0 216 706 6873
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum