fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil
Özel Kurallı Belit Anaokulu

Özel Kurallı Belit Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 10
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:00

Özel Kurallı Belit Anaokulu Hakkında

2010 yılında faaliyete geçmiş olan Özel Kurallı Belit Anaokulu 600 metrekarelik bir bahçeye sahiptir. 200 metrekarelik bir alan üzerine kurulu olan anaokulu Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı butik okul statüsünde yer almaktadır. Okulda çocukların özgüvenini geliştirebilmesi ve becerilerini arttırabilmesi için dikiş nakış, ekip biçme, adab-ı muaşeret, hayvanımı besliyorum, dört işlemim, dilbilgisi, ses çalışmaları, hikaye dünyam, montessori ile tanışıyorum, dikkat gelişimi, beyin jimnastik derslerim, scamper, trafik ve ilkyardım derslerim gibi etkinlikler düzenlenmektedir. Anaokulunun hazırlık sınıfında yer alan olan öğrenciler için haftada bir gün Almanca dersi verilmektedir. İngilizcenin bir yaşam stili olarak kabul edildiği okulda İngilizce dersi branş öğretmenler tarafından verilmektedir. Bunun yanı sıra yüzme ve jimnastik dersleri de verilmektedir. Çocukların fiziksel gelişimine katkı sağlayacak olan yüzme ve jimnastik dersleri uzman öğretici vasıtasıyla çocuklara öğretilmektedir. Aynı zamanda drama ve modern dans gibi çeşitli etkinliklere de yer verilmektedir. İstanbul Maltepe’de yer alan Özel Kurallı Belit Anaokulu'nun kurucusu Marmara üniversitesi Almanca ve İngilizce Öğretmenliği ile Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümü mezunudur. Bu nedenle okulun temel eğitim programı yabancı dil eğitimi üzerine kurulmuştur. Çocukların anlama gücünü farklı bir hale getirmek ve beyin fırtınası yaratabilmek için scamper eğitimi verilmektedir. Çocukların düşünce gücünü farklı bir boyuta çevirmenin etkili yolu olan scamper eğitim programı sayesinde çocukların ufku gelişmekte ve hayal gücü farklı bir boyut kazanmaktadır. Eğitim sistemi oluşturulurken büyük kas gelişimi, küçük kas gelişimi, öz bakım becerileri, sosyal, duygusal gelişim ve dil gelişimi altyapıları üzerine inşa edilmiştir. Bu nedenle çocukların kültür düzeylerinin arttırılmasına yönelik şarkılar ve yaşayarak öğrenme teknikleri kullanılmaktadır. Dil programı üzerine kurulu olan eğitim programı çerçevesinde İngilizce temel dil olarak verilirken Almanca dili kulak dolgunluğu olması amacıyla bir gün olarak verilmektedir. Çocukların beslenebilmesi için sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere üç öğün yemek hizmeti sunulmaktadır. Yemekler hazırlanırken bir beslenme uzmanından yardım alınmakta ve doğru kalori miktarları belirlenerek çocuklara yemek öğünleri hazırlanmaktadır. Hijyen kurallarına uygun yemekler sağlıklı ve taze besinlerden meydana gelmektedir.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Hibrit Eğitim Modeli

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

Yorumlar (5)

 • ÖG

  Okulun facebook sayfasından o gün çocuklar ne yaptılarsa görebiliyoruz. Çocukların mutluluğu yüzlerinden okunuyor. Okul yöneticisi tecrübeli ve bilgili işini seven birisi. İletişimde hiç bir sıkıntı yaşamadık. Maltepe civarından anaokulu arayan anne ve babalara tavsiye ederim.

 • Belit anaokulundan mezun olarak ilkokula geçen çocukların uyum problemi diye bir sorunları olmuyor. toplama çıkarma çarpım tablosu dikiş nakış dersleri sayesinde çocuklar hayata bir sıfır önde baslıyorlar diyebilirim.

 • Aktif bir yabancı dil eğitimi var okulun. Ancak çocukları sıkmadan oyunlarla öğretiyorlar. bunun yanında ilkokula başlamadan önce gerekli olan temel bilgileri toplama çıkarma gibi öğreniyor çocuklar. Okuma yazma eğitimi de var ayrıca

 • NS

  tatlı mı tatlı ufacık bir anaokulu. Kayıt yaptırmak isteyenlerin dönem basında biraz acele etmesi gerekıyor kontenjan hemen doluyor cunku. İngilizce eğitimine önem veriyorlar ve çocukların gunluk hayatta kullanabilecekleri dikiş nakış gibi dersleri var. Hayata hazırlayan bir okul anlayacağınız :)

 • GK

  Butik bir anaokulu kapasitesi 50 kişilik. İngilizce ve Almanca dersleri var. Küçük bir anaokulu olmasından dolayı çocukların üzerindeki gözler ve ilgi hiç eksilmiyor diyebilirim. Sınıflar en fazla 10 ar kişilik çünkü

 • Özel Kurallı Belit Anaokulu

  Okulun Cevabı:

  Eğitim Kurumu olarak siz değerli velilerimizin anlayışı talep ve istekleri bizler için çok kıymetlidir. Teşekkürlerimizi sunarız.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Kurallı Belit Anaokulu İletişim Bilgileri

Zümrütevler Tomurcuk Sok. No:13 Maltepe/istanbul
0 216 706 6884
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum