fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Kurşun Kalem Anaokulu

Özel Kurşun Kalem Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 10
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:00
Sabahçı: 07:30/13:00
Öğlenci: 13:30/18:00

Özel Kurşun Kalem Anaokulu Hakkında

COVİD 19 tedbirleri gereği 10 kişilik özel sınıflarda 2-6 yaş aralığındaki öğrencilere hizmet vermektedir. UNICEF tarafından en iyi okul öncesi eğitim sistemi ödüllü High Scope eğitim sistemi uygulanmaktadır. High Scope eğitim sisteminin felsefesi kısaca 'yaparak-yaşayarak öğrenme' olarak açıklanabilir. Bununla beraber çocukların bireysel yeteneklerinin keşfedilmesi, potansiyellerinin ve ilgi alanlarının saptanması anaokulunun önem verdiği konuların başında gelmektedir. Eğitim Sistemi doğrultusunda çocukların fiziksel, zihinsel ve bilişsel gelişimlerini desteklemek amacıyla branşlarında uzman öğretmenler tarafından; Bale, Drama, İngilizce Drama, Modern Dans, Yoga, Jimnastik, Orff-Ritim, Satranç ve Yüzme eğitimleri verilmektedir. İngilizce dersi; 2 yaştan itibaren haftada 5 ders, 3 yaşta 7 ders, 4 ve 5 yaş sınıflarında 11 ders saati olarak akıllı tahta eşliğinde verilmektedir. Her sınıfta 2 öğretmen bulunur ve sınıf öğretmenlerinin tamamı 'Çocuk Gelişimi ve Eğitimi' mezunudur ve en az 1 yıl hizmet içi eğitim aldıktan sonra görevlendirilmektedir. Kurumda çocukları gözlemlemek ve öğretmenlere eğitimler vermek üzere Psikolojik danışman görev almaktadır. Yemekler okulun mutfağında hazırlanmakta ve kullanılan ürünlerin büyük çoğunluğu kuruculara ait arazilerde özel olarak yetiştirilmektedir. Okul 07:30 ve 19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Sınıflar kurucu veya öğretmenlerin zevkine göre değil, High Scope eğitim sistemine göre dizayn edilmiştir. Kurumun tamamında 24 saat güvenlik kameralarıyla kayıt alınmaktadır. Okul servislerinde öğrencilere kurumun öğretmenleri eşlik etmektedir. Sene başında güncellenen eğitim programı; velilerin de takip edebilmesi için haftalık olarak mobil uygulama üzerinden ailelere gönderilir. Her ay aylık yemek listeleri, bilgilendirici makaleler ve okuldan haberlerin yer aldığı aylık bülten velilere mobil uygulama üzerinden gönderilir. Dönem sonlarında her öğrenciye anekdotlardan oluşan 10 sayfalık gelişim raporları verilir.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

- Okulun Kendi Aracı

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Yönlendirme

- Rehberlik

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Gems ve High Scope

- MEB odaklı

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

 • As

  Eğitim özellikle 2 yaş grubunda kızımın evde ingilizce şarkı soylemesi beni çok mutlu ediyor bu sizin sayenizde Hijyen bir ortam sağlamanız

 • SC

  kizim 2.5 yasindaydi yaz Okulu arayisindayken bircok Okul bakindim gezdim cocuklarla ilgilenmeleri yemek konusunda AC kalmamalari icin desteklemeleri ve okulun her yaninda Kamera olmasi ve seffaf bir Okul olmasi cok hosuma gitmisti aysun hanim ve Hatice hanimin ilgileri cok icten ve aile sicakliginda kesinlikle gozum kapali icim rahat biraktigim ilk Okul oldu. Okulunuz Sicak rengarenk huzur veren bir yapiya sahip Iyiki varsiniz

 • KM

  Özellikle titizlikle hazırlanmış eğitim programı sayesinde kızımız üç yıl boyunca birbirinden güzel etkinliklerle kalıcı bilgiler edindi. Doğru, profesyonel bir eğitim danışmanı ile eğitim konusunda bağımsız anaokulları arasındaki zirvede olan konumlarını bence hep koruyacaklar. Ne mutlu ilçede doğru bir eğitim programı uygulayan bir okul var :)

 • Öy

  Her yönü ile Çok sevdiğim bir okul, iyiki KURŞUN KALEM ANAOKULU!!!

 • Çy

  Son derece güvenilir bir kurum kızım için kurşun kalem anaokulu gerçekten çok iyi bir şans.Hatice hanımın anlayışı harika bir insan çocuklara destek oldukları gibi annelere destek oluyor çok değerli ve şeffaf bir kurum iyiki varsınız

 • T

  Çok iyi bir kurum cocuklar için bircok sey dusunulmus becerilerini artirmaya yonelik guzel calismalar var

 • B

  Kurumun kurucusu Hatice Hanım ve Aysun öğretmenin içtenliği ile çocukların mutlu bir eğitim olmasında öncü bir kurum olduğunu düşünüyorum. Yaptıkları işi sadece bir çocuk eğitmekten ibaret değil bilinçli bir nesil yetiştirmek bilincinde olan öğretmenlerin çalıştığı çağdaş bir kurum.

 • CT

  2 ay boyunca dolu dolu zamanlar geçirdi oğlumuz. Herşey için teşekkür ederiz ancak ayrılmak zorunda kaldık. Çünkü alerjik bir bünye ye sahip olduğumuz için doktor kararıyla bir kaç ay evde toparlaması uygun görüldü. Tüm kurum öğretmenlerine teşekkürler :)

 • MA

  OKULUNUZ ÇOK BAŞARILI EĞİTİMCİLERE SAHİP. BAŞARILARINIZ DEVAMINI DİLERİM .

 • Tk

  Kapıdan girdiğinizde müthiş bir enerji ile karşılaşıyorsunuz çocuklara olan ilgi muhteşem kızım her sabah okula gitmek için can atıyor. Her akşam geldiginde ögretmelerini yada okulda gördüklerini heyecanla anlatması beni çok mutlu ediyor. Çocuklara herkes birşey öğretebilir ama mutlu ederken ögretmek çok başka ve güzel bir şey.

 • M

  Çocukları müzik aletleriyle tanıştırıyorlar. Bu sayede çocuk hem sesleri tanıyor hem de bir müzik aletine sempati duyuyor. Bu şüphesiz çocuğun bütün yaşamına dokunan bir kazanım...

 • OY

  4 yaşındaki kızımız için bu yaz bölgedeki tüm okulları araştırıp Kurşun Kalem'de karar kıldık. 2 aylık okul deneyiminden sonra iyi ki de bu kararı vermişiz diyoruz. Kızımız her sabah heyecanla okula gidiyor. Öğretmenler son derece ilgili, gözümüz asla arkada kalmıyor. Okulun altyapısı çocukların oynayarak öğrenmeleri için çok uygun. Servis ve beslenme konusunda da içimiz çok rahat. Her anne-baba için çocuğunun sevgi ve ilgiyle iyi bir eğitim alması önemlidir ve biz bu konuda emin ellerde olduğumuzu gördük. Tüm öğretmenlere ve çalışanlara teşekkür ediyoruz.

 • cc

  Bu kreşte hoşuma giden şeylerin başında sürekli kendilerini iyileştirmeleri. Gözüm arkada kalmıyor. Çocuğum burada bir çok farklı kazanımlar edindi. İletişim becerileri gelişti. Ayrıca her konuda iyi niyetli ve yardımcılar.olumsuz bir durumla karşılaşmadım.

 • CN

  İlk görüşmemizdeki samimi yaklaşımları karar vermemizde etkili oldu. Oryantasyon sürecinde okulda oldukça fazla zaman geçirdim. Öğretmenleri ve kurucuları daha yakından tanıma fırsatım oldu. Olumlu olumsuz her konuda bizim yanımızda olduklarından şüphem yok.

 • ve

  kzım 2 yıldır buraya devam ediyor, gayet mutlu. öğretmenlerin ve tüm ekibin özverisini ve şeffaflığını çok takdir ediyorum...ticari bir yaklaşımın ötesinde çağdaş bir eğitim anlayıları var...

 • SC

  Kendim İngilizce öğretmeniyim. Bu yaş grubunda dil öğretmek için doğru metodları kullanmak çok önemli. En başta donanım ve özverinin bir arada olması gerekir. Bunu başardığınız için sizleri tebrik ederim.

 • 2 çocuğumdan biri bu sene mezun oldu. İlkokula başladığında verdiğiniz eğitimin değeri daha net ortaya çıktı. Kızımla birlikte hala devam ediyoruz. İngilizce konusundaki başarınız için de ayrıca bu platformdan teşekkür etmek istedim. Böyle devam :))

 • MY

  Kurucuları ve personelin eğitime bakış açıları ve sevgi odaklı yaklaşımları bizi ilk görüşmede etkiledi. Oğlumda gördüğüm olumlu gelişimlerle de ne kadar doğru bir karar verdiğimizi daha net anladık.

 • BH

  Oğlum her gün neşe ile gidiyor okuluna arkadaşlarını öğretmenlerini çok seviyor. Çocuğum okulunda çok mutlu verilen hizmetler ve öğretmenlerine de güvenimiz sonsuz olduğu için doğru tercih yaptığımızı görüyoruz. Kesinlikle tavsiye edebileceğim bir okul

 • JD

  Uyku saatleri var çocuklar gün içinde dinlenebiliyor. branş dersleri sosyal faaliyetlerin saatleri gayet iyi ayarlanmış hem öğretip hem eğlendiriyorlar. Çocuğumun ufku açıldı okula başladığından beri

 • NT

  Bizim ikinci evimiz oldu artık burası güler yüzlü öğretmenleri özverili bir şekilde çalışan tüm çalışanları ile aile ortamı sunuyorlar. Zaten çocukların mutlu ve huzurlu olmasından anlaşılabiliyor. Kızım okulda kendisini özgürce ifade edebiliyor.

 • Veli

  okulun bahçesinden girmemizle ikna olmamız bir oldu enerjiniz ve kahkahalarınız en sağlam özelliği bence bu okulun. hayırlısıyla başlıyoruz önümüzdeki dönem

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Kurşun Kalem Anaokulu İletişim Bilgileri

Beykent Cumhuriyet Mah. Çoruh Sok. No:10 Beylikdüzü/istanbul
0 212 963 0979
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum