fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Kurtköy Saklambaç Anaokulu

Özel Kurtköy Saklambaç Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 10
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/19:00
Sabahçı: 08:00/12:30
Öğlenci: 12:30/19:00

Özel Kurtköy Saklambaç Anaokulu Hakkında

Özel Kurtköy Saklambaç Anaokulu İstanbul Pendik’te bulunmakta olup 3-6 yaş grubu öğrencilere yirmi kişilik sınıflarda eğitim veren özel bir eğitim kurumu olmasının yanında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak görev yapmaktadır. Okulda çocukların merak ederek, araştırarak ve sorgulayarak öğrenmeleri sağlanmaktadır. Okulda uygulanmakta olan eğitim programları çocukları merkeze koymakta ve çocukların bireysel farklılıklarına göre aktiviteler düzenlemektedir. Özel Kurtköy Saklambaç Anaokulu 'nda çocuklar öğretmenleri ile birlikte görsel sanat, spor, drama, tiyatro, müzik, satranç ve atletizm çalışmaları yapmaktadır. Okulun psikolojik danışmanlık ve rehberlik servisleri birlikte çalışmaktadır. Bu şekilde okula uyum sağlayamayan çocuklara oryantasyon çalışmaları yapılıyor. Okulun güvenlik, servis, yaz okulu hizmetleri mevcuttur. Öğrenciler okul içinde ve gezi etkinliklerinde güvende olması için gerekli önlemler alınmıştır. Öğrencileri öğretmenleri yalnız bırakmazlar. Ayrıca okulda uyku odası, yemekhane, oyun alanı ve oyun bahçesi gibi alanlar tam teçhizatlı olarak bulunuyor. İngilizce yabancı dil eğitimi olarak tercih edilmiş olup, sportif aktivite olarak yüzme dersleri tercih edilmiştir. Okulun bir de gezi kulübü mevcuttur. Okulda temizlik kurallarına çok önem veriliyor ve başta sınıflar olmak üzere tüm alanlar okulun deneyimli personeli tarafından temizlenmektedir. Beslenme şekli ise sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere üç öğün yemek servisi yapılmakta olup yemeklerde kullanılan ürünlerin kaliteli olmasına dikkat edilmektedir. Öğrenciler hastalandığında doktordan rapor alarak hastalık süresince evde dinlenirler ve bulaşıcı bir hastalık geçiriyorlarsa hastalık bittiğinde doktordan tekrar rapor alarak okula devam ederler.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

- Klasik Sistem

- Çoklu Zeka Modeli

- GeniuSpy Düşünme Becerileri Programı

- (UbD) Understanding by Design

- Oyun Temelli Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Sınıf Öğretmenleri

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Okulun Kendi Aracı

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

Yorumlar

 • OB

  Okuldaki öğretmenler tarafından Çocukları ikna etme memnun etme eğlendirme öğretme Kabiliyeti Çok yüksek ve oldukça işinde profesyonel öğretmenler olarak çalışmakta benim oğlum YAĞIZ EREN 4 yaşında oldukça hareketli bir çocuk olmasına rağmen okuldan sonraki davranışlarında yelkenler fora diyebilirim

 • Bir annenin en büyük beklentisi öncelikle çocuğunun güvende olması ve okula severek isteyerek gitmesidir. 3 yaş grubunda olan oğlumun başladığından bu yana özellikle eksik olan dil gelişiminde fayda gördüğümüzü söyleyebilirim. Benim için en önemli şey çocuğumun mutlu gidip mutlu dönmesi. Emeği geçen herkese öncelikle Aslı öğretmenimize, bizi her gün güler yüzüyle karşılayan Nuşeeennn hanıııım'a

 • Ma

  Saklambaç anaokulundan bende çok memnun. Oğlum Hamza yiğit Eylül'de başladı, ve okula çok çabuk alıştı. Okulunu ve öğretmenini çok seviyor. Çok yararlı olduğunu düşünüyorum, oğlum hiç süt içmezdi mesela, süt içmeye başladı. Yemeğini artık kendi yiyiyor, çok güzel şarkılar öğreniyor ☺️ ve bunların hepsi aslı öğretmenimiz sayesinde. Kendisine sevgi ve teşekkürlerimi sunarım...

 • BK

  3 yaşında ki oğlum eylül ayından beri bu okula gidiyor ve çok memnun.Çok severek okuluna gidiyor,çünkü Aslı öğretmenini çokkkk seviyor. Ben bir anne olarak,gönül rahatlığıyla oğlumu emin ellere bırakıyorum.

 • Zk

  Bu yıl oğlum 3 yaş sınıfına başladı. Konuşması çok azdı. Okul başladığı bugun kadar dil gelişimi çok gelişti. Gerek eğitimcilerin kalitesi gerek okulun çocuklarımıza sunduğu zengin duyarlı çevre çok müthiş. Ben çokmemnunum. Herkese de tavsiye ederim.

 • Ue

  Oğlum eylül ayindan beri gidiyor 3 yaşından öğretmenimiz Asli hanımdan çok memnunuz okula severek gidiyor.Her soruma cevap alabiliyorum benim icin buda cok onemli tabikide. her şekilde çevremde ki herkese tavsiye ediyorum. Çünkü en önemlisi çocuğumun severek gitmesi bizim için.egitimi de çok iyi oğluma çok şey kattıgina inaniyorum cok tesekkurler saklambac anaokulu calisanlari ve ogretmenimiz asli hanim

 • C

  2 kizimda eylül ayı itibari ile saklambac anaokulunda gitmektedirler. Gerçekten gönül rahatlığı ile kapıdan bırakabileceğim icim rahat kızlarımdan ayrilabildigim bir eğitim kurumu. Öğretmenlerimiz ile sürekli irtibat halindeyiz. Gün içerisinde fotoğraflar bizlerle paylaşılmaktadır. Saklambac anaokuluna teşekkür ederim.

 • Ze

  Saklambac anaokuluyla bu sene tanistik ve cok memlunuz oglumuz 3 yas grunda olup Sevgili öğretmenimiz Asli hanım sayesinde eğlenerek öğreniyor. Gerek yönetim kadrosu gerekse öğretmenimiz her türlü sorumuza ailemiz gibi davranıyor cok tesekkur ederiz kendisine ...❤

 • NM

  4 yaşındaki kızım İkra eylül ayından beri eğitim görüyor. Sevgili öğretmenimiz Tuğba hanım sayesinde eğlenerek öğreniyor. Gerek yönetim kadrosu gerekse öğretmenimiz her türlü sorumuza ailemiz gibi davranıyor. Uzun yıllar birlikteyiz gibi görünüyor:)

 • Fb

  Oğlum Eylül ayindan beri gidiyor 4 yaşından öğretmenimiz Tuğba hanımdan çok memnunuz okula severek gidiyor çok heyecanlıyız her gün giderek. Her soruma cevap alabiliyorum ilk okul sürecine kadar okulumuzda devam edeceğiz.. her şekilde çevremde ki herkese tavsiye ediyorum. Çünkü en önemlisi çocuğumun severek gitmesi bizi için.egitimi de çok iyi oğluma çok şey kattı... teşekkürler

 • 5 YAŞINDAKİ OĞLUM YAZ AYINDAN BU YANA OKULUNA DEVAM EDİYOR. GİTMEK İÇİN HEVESLİ. HER GÜNÜ DOLU DOLU GEÇİYOR. ÖĞRETMENİMİZ SEVGİLİ AYŞE HANIM SAĞOLSUNLAR ÇOK İLGİLİLER. HER TÜRLÜ SORUMA YANIT ALABİLİYORUM. GÜN İÇİNDE BİZLERLE FOTOĞRAFLAR PAYLAŞIYORLAR VE MERAKIMIZI GİDERİYORLAR. BÜTÜN PLAN VE PROGRAM AY GELMEDEN ELİMİZDE OLUYOR VE TAKİBİNİ YAPABİLİYORUZ. İNGİLİZCE DERSLERİ ÇOK HARİKA GEÇİYOR ANLADIĞIMIZ KADARIYLA. OĞLUM SÜREKLİ EVDE YA ŞARKILAR SÖYLÜYOR YA DA YENİ ÖĞRENDİĞİ KELİMELERİ TEKRAR EDİYOR. HERŞEY ÇOCUKLAR İÇİN HAZIRLANMIŞ. GÜZEL TEMİZ BİR ORTAMDALAR. AİLE ŞEVKATİYLE ÇOCUKLARIMIZI KARŞILIYORLAR. TEŞEKKÜR EDERİZ.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Kurtköy Saklambaç Anaokulu İletişim Bilgileri

Harmandere Mah. Reyhan Cad. Cemre Sok.no:6 Kurtköy Pendik/istanbul
0 216 706 6885
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

%10
İndirim

Okul.com.tr Velilerine Özel İndirim Fırsatı!

Özel Kurtköy Saklambaç Anaokulu ile Okul.com.tr üzerinden iletişime geçen velilere özel indirim! İndirimden yararlanmak için vakit kaybetmeden hemen iletişime geçin!


Okul Fiyatı - Tam Gün

Aylık Ödeme: 1389 TL - 1250.1 TL

Veya

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum