fb
Özel Lider Çocuk Anaokulu

Özel Lider Çocuk Anaokulu

0 216 706 6879
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 18
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:00/19:00

Özel Lider Çocuk Anaokulu Hakkında

Özel Lider Çocuk Anaokulu Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı olarak 1200 M2 lik alan içinde kurulu olup 850m2 bahçeye sahiptir. Bahçede Kiraz, Kırmızı erik, Can eriği, Kayısı, Nar, Yeşil elma, Ayva ağaçları bulunmakta olup meyvelerini öğrenciler toplayıp yemekte ya da daha sonra tüketmek için kullanmaktadırlar. Bahçede sadece meyve veren değil yabani ağaç çeşitleri de bulunmaktadır.. Belirli bir organik tarım alanı öğrenciler için tarım atölyesine ayrılmış olup burada; Domates, Salatalık, Biber, Maydanoz, Fasulye ,Kabak, Çilek… vs..yetiştirilmektedir. Çocuklar içi büyük bir yeşil alan bahçe de bulunmakta oyun saatlerinde özgürlüğün tadını yemyeşil bahçede çıkartmaktadırlar. Anaokulu 2-6 Yaş grubuna eğitim ve öğretim vermektedir. Özel Lider Çocuk Anaokulu 350M2 olup 8 adet sınıf bulunmaktadır. Bunların 5 tanesi derslik , 1 tanesi müzik ve orff,1 tanesi rehberlik ve psikolojik danışmanlık 1 tanesi de oyun ve beceri geliştirme olarak kullanılmaktadır. Özel Lider Çocuk Anaokulu sayesinde öğrenciler uygulamalı faaliyetlerde bulunarak bilgiyi hafızada daha iyi tutabiliyorlar, çocuklar zamanlarının bir kısmını açık havada ,geniş bahçede geçirme imkanı bulabiliyorlar. 5 tam gün İngilizce dersleriyle dil gelişimi desteklenmektedir. Ayrıca çocuklar Lider Çocuk Anaokulu sayesinde Sosyal gelişim,Beden gücünü arttırma ,El becerisini geliştirme, risk değerlendirme ve iyi bir vücut dengesi kurma gibi hayat becerileri de kazanabiliyorlar. Anaokulunun doğal ortamı ve mimari yapısının uygunluğu sayesinde,çocuklar sağlıklı bedenler ve daha güçlü bir bağışıklık sistemi kazanıyorlar. Daha rahat ve stresten uzak bir ortamda eğitim almaları çocukların bilişsel fonksiyonlarının gelişmesine katkı sağlıyor. Özel güvenlikli yüzme havuzunda yüzme eğitim görevlileri ile bire bir eğitim alarak yüzme dersi verilmektedir. Okulumuzda oyun grubu, 3 tam gün, 3 yarım gün, 5 tam gün ve 5 yarım gün şeklinde eğitim hizmeti verilmektedir.

Duyurular Ve Etkinlikler

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Havuz
Kapalı Spor Salonu
Sanat Atölyesi
Müzik Odası
Oyun Alanı
Bahçe
Akıllı Tahta
Sera
Mutfak Atölyesi

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Organik Beslenme
Oyun Grubu
Dini Eğitim

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Jimnastik
Yüzme
Beden Eğitimi

Sanatsal

Bale
Dekoratif Sanatlar
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
Halk Oyunları
Dans
El Sanatları
Orff
Ebru

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Ekoloji
Akıl ve Zeka Oyunları
Değerler Eğitimi
Robotik ve Kodlama
Yabancı Dil Kulübü
Binicilik Kulübü

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

- Montessori Eğitimi

- Çoklu Zeka Modeli

- GeniuSpy Düşünme Becerileri Programı

- Gems ve High Scope

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

Yorumlar

 • P. K.

  Çoğumu Gözüm arkada kalmadan Teslim edebiliyorum.Bahçeciyle , etkinlikleriyle çocuğumun psikolojik ve sosyolojik ihtiyaçlarının çoğu burda karşılanıyor.Okul dışında düzenlenen etkililerle desteklenen eğitim öğretim anlayışları çocuğumun mutlu gelip isteyerek gidiyor olmasın da büyük etken.Temizlikleri ve düzenleri konusun da da içim çok rahat.Teşekkürler Lider Çocuk Anaokulu.

 • F. Ç.

  Okulun Fiziksel Şartları Okul Öncesi Eğitim için çok uygun.Güvenlik anlamında ciddi önlemler alınmış.Öğretmenler güler yüzlü.İstediğiniz her an idareyle iletişim kurabiliyorsunuz.Materyal olarak çok donanımlı.Hijyene ciddi önem veriyorlar.Çocuklarımızı gözümüz arkada kalmadan teslim edebiliyoruz.Hatice Hanım size ve Personelinize çok teşekkür ederiz.

 • S. .

  Cocugumuzu icimiz rahat birakip emanet ederek ise gittigimiz, simdiye kadarki en guvenilir anaokul. Kesinlikle tavsiye ediyorum

 • d. c.

  Sevgili okulumuz, sevgili Hatice öğretmenimiz... Bu yıl sizinle üçüncü yılımız ve de ilkokul öncesi son yılımız... Çocuğumu güvenle teslim ettiğim güzel idealist insanlar... yediği yemeklerin nasıl olduğunu kafama takmadığım, her malzemeyi özenle tek tek elleriyle en iyisini seçerek alan okul sahibimiz Hatice öğretmenimiz, kış sabahları çocuklarımıza yedirdiği ev yapımı pekmez, bitki çayları ile hasta olmamaları için elinden geleni yapar. Tüm öğretmenlerimiz de aynı özveriyle çalışıyor. Oğlumdaki gelişmeleri heyecanla izliyoruz... Doğru bir okul seçimi yaptığımızdan gerçekten eminiz, birlikte yaşadığımız tecrübelerden , kazanımlarımızdan bu sonuca varıyorum. İyi ki varsınız iyi ki karşılaştık...

 • f. a.

  Lider çocuk anaokulunun ortamı çok sıcak ve özenerek yapılmış bir okul.Öğretmenlerin çocuklara yaklaşımları çok güzel ve içten.Özellikle kurum sahibi Hatice hanımın çocukları kendi çocukları gibi benimseyip onları sahiplenmesi harika bir şey.Ayrıca okulun kocaman bahçesinin olması çocukların yaşayarak ,eğlenerek öğrenmelerine fırsat sağlıyor.Çocukların gelişiminde anaokulu önemli bir etken buyüzden lider çocuk anaokulunu bir değerlendirin derin:)

 • ç. m.

  Oğlumu 3 sene boyunca hiç düşünmeden gözüm arkada kalmadan birakabildigim tek yersiniz çevre okullardan birçok olumsuz tecrübe yasayıp çocuğumu mutsuz ettikten sonra sizinle tanışmış olduğum için cok mutluyum.cocukların özel durumlarını beceri ve yeteneklerini bizden daha iyi anlayabilen okul yetkilisi değil aileden biri gibi ilgilenen,öğretmenleri ve çocuklara davranışları ile birebir takip eden okul sahibimiz Hatice hanıma şimdi ilk okula giden oğlum Kayra yi çok iyi hazırladığı için verdiği emekleri için çok çok teşekkür ederim

 • a. o.

  idari ve güler yüzlü eğitim kadrosuyla başarılı bir okul. daha önceki okul deneyimizde okula alışma sürecimizde zorluk yaşamıştık. Lider çocukta 1 hafta da oryantasyon dönemimizi tamamlamış ve 5 aydır lider çocuk ailesi ile eğitime devam etmekteyiz :)

 • D. C.

  Kapinizdan iceri girdigimiz heran bize kendi evimize gelmisiz hissini verdiniz. Hatice Hanim, cok az insan vardir ki islettigi bi isletmeye ekonomi olarak bakmadan o yuva sicakligini versin. Her zaman oglumuzu renasimizi hic cekinmeden sizlere teslim ettik, oglumuz hastalandiginda siz pekmezinizle guzel ogretmenimiz Hulya hanim ayva cayiyla oglumuza cok guzel baktiniz. Ki renas hala sizleri anlatiyor.. Guler yuzunuzu bizden sevginizi ilginizi oglumuzdan hiic eksik etmediginiz icin minettariz.. yureginize emeginize saglik.. ailecek hepinizi cok seviyoruz.. en cokta Bestemizi

"Özel Lider Çocuk Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Lider Çocuk Anaokulu İletişim Bilgileri

Güngören Mahallesi Sultan Nigar Sokak No 8 Taşdelen / Çekmeköy / İstanbul
0 216 706 6879
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum