fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel Maltepe Oyun Anaokulu

Özel Maltepe Oyun Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 14
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:00/19:00

Özel Maltepe Oyun Anaokulu Hakkında

On dört kişilik sınıflarında 3-6 yaş grubu öğrencilere okul öncesi eğitimi veren Özel Maltepe Oyun Anaokulu özel bir eğitim kurumudur. Psikolojik danışmanlık hizmetleri bulunan okulun giriş saatleri sabah yedi olup, okuldan çıkış saatleri akşam yedidir. İstanbul Maltepe mevkiinde bulunan okulun fiziksel imkânları sağlamak adına bir uyku odası, yemekhanesi, oyun alanı ve oyun bahçesi mevcuttur. Oyun alanı ve oyun bahçesinde çocukların oyun ihtiyacını karşılayacak her türlü oyun elemanları mevcuttur.
Özel Maltepe Oyun Anaokulu 'nda psikolojik danışmanlık hizmeti ile birlikte hareket eden bir de rehberlik hizmeti mevcuttur. Öğrencilerin ve öğretmenlerin güvenliğini sağlaması için bir güvenlik hizmeti ve tam teçhizat güvenlik önlemleri mevcuttur. Okulun servisi geliş ve gidişleri koordine eder. Ayrıca okulun bir de yaz okulu hizmetleri de mevcuttur. Çocukların beden gelişimlerini sağlamak adına her sabah jimnastik dersleri yapılmaktadır. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce tercih edilmiştir. Okulun drama ve dans gibi sanatsal aktiviteleri de mevcuttur.
Özel Maltepe Oyun Anaokulu'nda satranç ve gezi kulüpleri de vardır. Çocukları çeşitli el sanatları hakkında bilgilendirmek adına her hafta bir meslek eğitimi verilmektedir. Çocuklarla birlikte ebru sanatı, keçe çalışmaları, ahşap boyama, dans ve müzik etkinliklerine de yer verilmektedir. Yaz okulu etkinlikleri arasında yüzme ve at binme gibi hobilere de yer verilmektedir. Çocuklara verilen eğitimde ulaşılmak istenen amaç eğitimde çocuğun ve ailenin etkin katılımı, çocukların Türkçe’ yi doğru ve güzel konuşmasını sağlamak, oyun ile öğrenmelerine olanak tanımak, çocuğun iletişim esnasına tutulmasına ve kekelemesine son vererek, kendini ifadede daha güçlü bir birey olarak yetişmesini sağlamak. Ayrıca en büyük amaç çocukların bağımsız davranışlar geliştirmesine destek olmaktır. Bu sayede çocuklar daha üretken ve sorgulayan bireyler olarak yetişecektir.
Özel Maltepe Oyun Anaokulu'nda çocuklara üç öğün beslenme programı uygulanmaktadır. Bu programa göre beslenme şekli organik besinlerden meydana geliyor. Besinlerin ve okulun temizliğine büyük önem veriliyor. Tuvalet, mutfak ve banyo gibi alanlarda dezenfeksiyon içerikli temizlik maddeleri kullanılıyor. Okul ile birlikte ayda en az iki kere bilimsel ve kültürel gezilere çıkılıyor. Böylece çocuklar birçok şeyi yerinde görüp öğrenme fırsatı bulabiliyor.

Özel Maltepe Oyun Anaokulu Soru - Cevap

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Gems ve High Scope

- MEB Odaklı Eğitim

- Çoklu Zeka Modeli

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Bale ve Dans Öğretmeni

- Robotik Kodlama Eğitmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- El-Göz Koordinasyonu

- İletişim Becerisi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Denge ve Koordinasyon

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- Muhakeme Becerisi

- Zeka Gelişimi

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Okulda Bulunan Eğitim Materyalleri Nelerdir?

- Fen ve Matematik Eğitici Materyaller

- Akıl ve Zeka Kutu Oyunları

- Robotik Kodlama Materyalleri

- Resim Araç ve Gereçleri

- Lego ve Yapı Blokları

- Çocuk Oyun Parkı

- Müzik Aletleri

- Akıllı Düğmeler

- Gems Materyalleri

- Sudoku

● Özel gereksinim öğrencisi (kaynaştırma öğrencisi) kabul ediyor musunuz?

- Evet

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- 2 Haftada 1 kere

Özel Maltepe Oyun Anaokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel Maltepe Oyun Anaokulu ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  14
 • Özel Maltepe Oyun Anaokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 07:00 - 19:00 şeklindedir.
 • Özel Maltepe Oyun Anaokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce, İspanyolca dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel Maltepe Oyun Anaokulu yaş aralığı nedir?
  3-6
 • Özel Maltepe Oyun Anaokulu yaz okulu hizmeti sunuyor mu?
  Kurumda yaz okulu hizmeti bulunmaktadır.
 • Özel Maltepe Oyun Anaokulu psikolojik danışman bulunduruyor mu?
  Kurumda psikolojik danışman bulunmaktadır.

Özel Maltepe Oyun Anaokulu Yorumları (21)

 • HH

  Okulumuzun ve okul yönetimimizin sıcak, yardımsever ve çözüm odaklı olmasından çok memnunuz. Sadece okulumuzun sosyal medya hesaplarının herkese açık olduğunu bilmiyorduk. Fotoğrafların böyle açık oluşu bizi biraz rahatsız etti. Onun dışında çocuğumuz severek okula ve öğretmenlerine gidiyor. Çocuğumuz ayrıca yeni yiyecekler denemeye hazır hale geldi. Mutluyuz.

 • BS

  3 sene önce Yasemin öğretmen ile başladı maceramız. Oğluma verdiğiniz değerle hiçbir zaman gözüm arkada kalmadı. Ufak halsizliklerinde bile gönül rahatligi ile emanet ettiğim kurum. Çalışan anneler için esnek saatleri, öğretmenlerin ilgisi ve hatta Sevim teyzemizin yemekleri hep hatıramızda kalacak. Eğitim hayatına böyle güzel bir kurum ile başladık, umarım yolumuz hep aydınlık olur. Belki tek eklenmesi iyi olur diyebileceğim şey velileri bir araya getirecek organizasyonlar olur. En azından dönemde birkaç kez olacak öğrenci gelişim toplantısı ile bir araya gelilebilir. Sevgilerimizle

 • TA

  idare, öğretmenler ve diğer ilgili personellerin samimi ve çözüm yaklaşımları çocuğumuz ile ilgili bazı kaygı ve tereddütlerinizin zamana îçinde yok olmasına yardımcı olmuştur. Her konudan okula danışabilmemiz, ulaşılabilir olunması gerekli desteklerin sağlanması güvenimizi pekiştirmektedir. Özellikle çocuğumuzun okula gelmekte zorlandığı günlerde sizlerden destek alabilmeniz bizim açımızdan çok değerlidir. Eğitimde kullanılan materyaller, öğünlerde sunulan besinler, faaliyetler, çocukların her yonden gelişim takipleri ve geri bildirimler açısından okulumuzun eğitim yöntemini kaliteli bulmaktayız.

 • DM

  Oğlumuz Ali Ege 3 yaşındayken tanıştık sizlerle. Su an 5 yaşında ve maalesef bu sene son senemiz. Keske ilkokulu da olsaydı dediğim, sonsuz güvendiğim, gözümün arkada kalmadığı koşulsuz sevgi ile çocuklarımızı sarmalayan, öğreten, anlayan ATATÜRK bilinci yüksek çocuklar yetiştiren anaokulumuzu tanıdığım herkese tavsiye ediyor Okul yöneticileri Sinem hanım ve Beytun Bey'e, oğlumun ilk öğretmeni Yasemin Öğretmen'e, findiğim diyerek seven Yaren öğretmene hala eğitim vermekte olan Hilal ögretmenim lezzetli yemekleri ile Ali Ege'nin dilinden düşmeyen Sevim hanımla özveri ve sabırları için sonsuz teşekkür ederim. iyi ki varsınız

 • AD

  Bizim ikinci evimiz Oyun Anaokulu. Verdiğiniz hizmetle değil sizi verdiğiniz emek, sabır ve seygi ile değerlendirmek isteriz. Cocuklarımızın karakterinin oluştuğu, vicdan duygularını kontrol etme becerisini kazandığı yaşlarında sizinle büyümeleri bizim için çok büyük bir sans. Gerek yaptiginiz eğitimler, etkinlikler ve alışmalarla gerek verdiğiniz sosyal becerilerle cocuklarımiz geleceğe ilk adımlarını sizlerle artıyor. Emekleriniz ve çalışmalarınız için teşekkür ederiz. iyi ki varsınız.

 • Okulumuzdan, öğretmenlerimizden ilk başladığımız yıl olan 2022 den beri çok memnunuz. Basta Sinem Hocamız olmak üzere tüm öğretmenlerimize ve çocuklarımıza anne sıcaklığında kucaklayan ilgi gösteren Sevim Ablaya çok teşekkürler. Etkinliklerini çok beğeniyoruz. Sosyal becerilerini, fiziksel becerilerini bu şekilde geliştirdiğini zamanla gözlemliyoruz. Okuldaki etkinlikler ve faaliyetleri yeterli buluyor ve beğeniyoruz. Öneri olarak; okuldaki derslerde (ek ücretle de olabilir) spor derslerinin de (jimnastik vb.) olması iyi olabilirdi.) Genel olarak, okulumuzu öğretmenlerimizi seviyoruz ve çok memnunuz.

 • BY

  Çocuğum anaokuluna başlayalı 6 ay oldu. Açıkçası ilk başlarda biraz tedirgindik. Benim ve eşimin çalışma saatler dolayısıyla Nehir'in neredeyse tüm gün tüm okulda kalacak olması, daha yeni başlayacağı bir deneyim için nasıl tepki vereceğini kestiremiyorduk. Sizlerin de yakından ilgisiyle pek zorlanmadan alışma sürecini gayet güzel atlattık. Son 2 aydır okul girişlerinde meşhur "hiçbirsey yemeyecağim, sınıfa çıkmayacağım" cümlesini bile duymaz olduk. Simdilik hersey yolunda gidiyor. Sevgi dolu yaklaşımınız, sabrınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz.Neyi geliştirebiliriz diye soracak olursanız mobil uygulamada olan öğün takibinde genelde hepsi tam yedi yazıyor. Fakat çocuğuma sorduğumda 1 ya da 2kaşık yediğini soyluyor. Az yediklerinini belirtirseniz akşam biz Olması çok iyi olur diyeceğimiz bir hizmet de servis konusu. Ekstra bir ücretle sabah 8 - 8:30 akşam 17:00 - 17:30 gibi bir hizmet verilse güzel olur.

 • İE

  Okulumuzundan çok memnunuz. Benim için en önemlisi kızımın okulunu sevmesi ve sevgi görmesi. Oyun Anaokulu bunu fazlasıyla karşılıyor. Bir aile ortamı sağlıyor. Bütün herkese bunun için tesekkür ediyorum

 • MB

  Çocuklarımızın bireysel gelişimleri ve yetenek becerileri hakkında güncel bilgi verilmekte. Bu konularla ilgili grup çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz.

 • Oncelikle kızımıza verdiğiniz değer, seftat, sevgi ve emeklerinizden dolayı Sinem hanıma, Beytun beye, tüm öğretmen ve çok teşekkür ediyorum. Sizi tanıdığımız bu kısa sürede hassasiyetinizden ve ciddiyetinizden çok memnun kaldık Kızımızın memnuniyeti herşeyden önemli. Okul gezi ve etkinlerden çok memnun kalıyoruz. Okul gezilerine müzeler eklenebilir. Tiyatro etkinlikler düzenlenebilir. (Hem türkçe hem ingilizce) Geçen seneki gibi at çiftliğine gidilebilir. Tarım, toprak ve çiftlik hayvanları yerinde tanıtılabilir. Etkinlik dönüşü çocuklar bunları resmedip hakkında konuşturulabilir 4-5 yaş grubunda ses çalışmalarına başlanabilir. Sesler ve bu seslerle ilgili tanıtım, etkinlik ve çizim çalışmalarına başlanabilir Sayılar ileri-geri sayma, beşer -10 ar artırma şeklinde öğretilebilir. Aylar, mevsimler, haftanın günleri günlük daire zamanında konuşulabilir. Dün-bugün yarın kavramı görsellerle ve tablo yardımıyla soru - cevap şeklinde günlük rutine eklenebilir. Aynı şekilde ingilizce dersinde karşılıklı iletişim ve dil edinimi sağlanabilir. ingilizce kelimelerin kullanımı teşvik edilebilir. Soru - cevap şeklinde oyunlar yaratılabilir. Satranç ve drama etkinlikleriini görmek çok isteriz. Yüzme etkinliklerini çok severler Kuruyemiş ve muz ara öğün verilebilir.

 • AY

  Çocuğumuzun okulumuza gittiğini görmek ben büyük bir gelişim. Eski okulu çok kötü oldugu için hiç eğitim geçmişi olmadığından çocuğum okulunuzda daha iyi. Sevgi ve anlayış içinde gelişimi hızlı şekilde ve verimli devam ediyor.Eğitim kalitesinin artması amacıyla çocuklarımızın evebeynleri ile birlikte aktivite yapılması için organizasyon yapılmasını talep edebiliriz. Ayrica sadece okul değilen ev yaşantısı genel olarak sosyal alışkanlıklarında kazanılması gereken çeşitli aktiviteler yapılabilir. Bunun dışında aylık gelişim raporu gibi bir takım test mahiyetinde ya da gözlemsel etkinlikler veliler ile paylaşılsa çok seviniriz. Her sey için teşekkür ederim

 • EB

  Daha paylaşımcı oldu. Yabancı dil farkındalığı oluştu. Okulumuzun yaptığı etkinlikleri başarılı buluyoruz. Gruplardan ara bildirimleri olumlu buluyoruz.

 • Okulumuzun güler yüzü ve güven veren kadrosundan çok memnunum. Geribildirimi ve gelişime açık oluşu beni mutlu ediyor. Teşekkürler

 • İe

  Benim için okul güven demek . Kızımı mutlu bırakıp ,mutlu almak en önemlisi .Sinem hanım ve Beytüşşebap bey bunu hep sağladıkları için çok teşekkür ediyorum.eğitim olarak da katkısı çok büyük oldu iyki yolumuz birleşmiş diyoruz .ve oyun anaokulu ailesini çok seviyoruz

 • FY

  İki çocuğum da burada büyüdü anne şefkati merhameti ile gönül rahatlığıyla gözünüz arkada kalmadan bu okula gönderebilirsinizAylık yada 3 ayda bir toplantı yapılıp bilgi verilmesi

 • Dy

  Referans ile gittim, içim rahat gönderiyorum, sinem hanım ve eşi ile birlikte diğer çalışan arkadaşlar ve öğretmenler de gayet ilgili, güven veriyorlar… en önemli özellik güven sonra da hijyen benim içim rahat tavsiye ediyorum :)

 • KN

  Okulumuzdaki öğretmenler çocuklara karşı herşeyi kelime kelime onların anlayacağı dilden ve sakince anlatıyorlar. Bu çocukları soru sormaya sorgulamaya itiyor. Onların sorularına cevap veren olduğu için korkan bireyler değil sorgulayan bireyler oluyorlar. Çocuğuma karşı gösterdikleri ilgi ve sabır için çok teşekkür ediyorum

 • AK

  Tecrübeli öğretmenleri olsun, gelen eğitmenler olsun okulumuzun tüm yetkili ve çalışanları çocuklar konusunda tecrübeli ve onların ihtiyaçlarını çok iyi biliyorlar. Onlara güvenimiz her zaman sonsuz

 • Geziler yapmaları ve bu gezilerle ilgili her bilgi konusunda bizi bilgilendirmeleri ve bize danışmaları çok güzel. Çocuklarımızı biz yoğun iş temposunda gezdiremezken onlar bizim için bunu yapıyorlar

 • FS

  Oyun anaokulu çocukları sıkmadan onları oyunlar oynatarak ve eğlendirerek öğretme yoluna ilerletiyor. Bu çocuklarımızdaki öğrenmenin daha uzun süreli olmasını sağlıyor

 • HU

  Çocuklarla sürekli olarak görüşme yapan öğretmenler var ve çocukların sorunlarıyla hep ilgileniyorlar

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Maltepe Oyun Anaokulu İletişim Bilgileri

Çinar Mah. Eseri̇m Sok. No:6, Maltepe/İstanbul
0 216 706 6895
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum