fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Maltepe Yaprak Anaokulu

Özel Maltepe Yaprak Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:30

Özel Maltepe Yaprak Anaokulu Hakkında

3 ile 6 yaş arasındaki çocuklara eğitim veren Özel Maltepe Yaprak Anaokulu İstanbul ilinin Maltepe semtinde bulunmaktadır. Kurum çalışan anneler için 07:30 ile 19:30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Kurumda evrensel değerleri sentezleyen, çağdaş ve bilimsel birikimleri esas alan bir eğitim anlayışı hakimdir. MEB Okul Öncesi Eğitim Programı uygulanmaktadır. Okulun amacı öğrencileri ilkokula en donanımlı şekilde hazırlamak ve öğrencilere ömürlerinin sonuna kadar kullanacakları becerileri kazandırmaktır. Hazırlık sınıflarında okuma yazma çalışmalarının yanı sıra düşünme, anlama, sorgulama, ilişki kurma ve değerlendirme becerilerinin geliştirilmesine yardımcı olunmaktadır. Anaokulunda oyunla öğrenme, aktif öğrenme, proje tabanlı öğrenme çalışmaları yapılmaktadır. Portfolyo sunumlarına, aile katılımına, kavram çalışmalarına, sorumluluk ödevlerine, yaprak projelerine, çevre eğitimine, değerler eğitimine, Türkçe dil etkinliklerine, sanat etkinliklerine, müzik etkinliklerine, sosyal ve kültürel etkinliklere yer verilmektedir. Anaokulunda psikomotor gelişim, dil gelişimi, sosyal ve duygusal gelişim alanlarına önem verilmekte ve çocukların öz bakım becerilerini yerine getirmeleri için çalışmalar yapılmaktadır. Kurumda psikolojik danışman hizmet vermektedir. Kurum fiziksel imkanlar bakımından elverişlidir. Okul öncesi dönem çocuklarının en önemli ihtiyaçlarından olan uykuyu tamamlamak için uyku odaları bulunmaktadır. Kurumda yemekhane bulunmakta olup, yemekler doğal gıdalardan ve besin değeri yüksek malzemelerden yapılmaktadır. Kurumun hijyen denetimleri sık periyotlarla yapılmaktadır. Kurumda oyun alanları geniş yer kaplamaktadır. Oyun alanlarında çeşitli oyuncaklar bulunmaktadır. Bahçe ise geniştir. Rehberlik hizmetleri sunulan kurumda ailelere çocukların gelişimi hakkında seminerler verilmektedir. Veliler çocukların akademik gelişimleri hakkında bilgilendirilmektedir. Okulda güvenlik hizmetleri sunulmakta çocukların emniyetli ortamlarda eğitim görmeleri sağlanmaktadır. Kurumda yaz okulu eğitimleri de verilmektedir. Servis bulunan anaokulunda çocuklar ev ile okul arasında konforlu ve emniyetli yolculuk geçirmektedir. İngilizce dil eğitimi erken yaşlardan itibaren verilmektedir. Bale ve dans gibi sanatsal etkinliklere yer verilmektedir. Çocukların kinestetik zekaları ve sanatsal zekaları bu etkinlikler ile gelişecektir. Kurumda müzik kulübü bulunmakta ve çocuklar müzik yeteneklerini geliştirmenin yanı sıra ritim duygusunu da kazanacaklardır. Gezi kulübü ile çocuklar doğrudan yaşantılar elde edecek, gezi ve gözlem yolu ile kalıcı öğrenmeler gerçekleştireceklerdir.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Plastik

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Okulun Kendi Aracı

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- İdareciler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Psikolojik Danışman

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Yönlendirme

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Aile Görüşmeleri

- Rehberlik

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Çoklu Zeka Modeli

- Gems ve High Scope

Yorumlar

 • S

  Daha önce farklı okulda kötü bir deneyim yaşadıktan sonra Maltepe civarındaki neredeyse bütün anaokullarını dolaştım. Hiç biri bana Yaprak Anaokulu’nun verdiği güveni yaşatmadı. Eşim ve ben ilk görüştüğümüz andan itibaren doğru okulu bulduğumuzu hissettik. Maddi kaygılardan uzak, tamamen sevgi ortamı içerisinde çocuğun gelişimi , mutluluğu ve adaptasyonu üzerine çaba gösteren son derece tecrübeli insanlarla dolu bir okul. Diğer okulda yaşadığımız sorunların hiçbiri ile karşılaşmadığımız gibi çocuğumda son derece olumlu gelişmeler yaşanıp 1 ay gibi kısa bir süre içerinde tüm sorunlarımıza çare oldular. Okul kurucuları Sevda Hanım ve Macide Hanım ile Öğretmenlerimiz Tuğba ve Songül Öğretmen’e sonsuz teşekkürler..

 • EA

  Oğlum 4 yaşında başladı kreşe oğlumdak çok ciddi değişimler fark ettim zihinsel fiziksel anaokulunuda yaprakta okuyacak güvenilir hijyenik öğretmenlerimiz 5 yıldız okulumuz 10 numara eksikler olabilir ama güven eğitim sağlık önemli

 • bg

  Ben de okulda güvenliğin iyi sağlandığını eklemek istiyorum.

 • İS

  Öğretmenler çok ilgililer ve binanın içi ferah. Bahçesinde eksiklikler var

 • E

  Öğretmenler iyi ve okulda hijyene dikkat ediliyor. Sosyal etkinlikler az

 • Veli

  Dünyanın en kıymetli insanını emanet ettim size. Gerek yemekleriniz gerek arkadaşlıklarınızla çok iyi sahip çıktınız yavrumuza. İyi ki varsınız.

 • Veli

  Kızımız çok küçükken başladı anaokulunuza, gerek zihinsel gerek de fiziksel gelişiminde büyük katkılarınız oldu. çok teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyoruz

 • Veli

  Büyük emeklerle ve sabırla oğlumuzda inanılmaz değişimler yaratabilen, faaliyetlerleriyle ona pek çok değer katan anaokulumuZ.

 • Veli

  Hep daha iyiye, ilerici nesiller için çalışan emektar bir kadroları var.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Maltepe Yaprak Anaokulu İletişim Bilgileri

Bağlarbaşi Mah. Feyzullah Cad. Karanfil Sok. No:8 Maltepe/istanbul(Zemin+1.kat)
0 216 706 0137
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum