fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel Maltepe Yaprak Anaokulu

Özel Maltepe Yaprak Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:30

Özel Maltepe Yaprak Anaokulu Hakkında

3 ile 6 yaş arasındaki çocuklara eğitim veren Özel Maltepe Yaprak Anaokulu İstanbul ilinin Maltepe semtinde bulunmaktadır. Kurum çalışan anneler için 07.30 ile 19.30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Kurumda evrensel değerleri sentezleyen, çağdaş ve bilimsel birikimleri esas alan bir eğitim anlayışı hakimdir. MEB Okul Öncesi Eğitim Programı uygulanmaktadır.
Okulun amacı öğrencileri ilkokula en donanımlı şekilde hazırlamak ve öğrencilere ömürlerinin sonuna kadar kullanacakları becerileri kazandırmaktır. Hazırlık sınıflarında okuma yazma çalışmalarının yanı sıra düşünme, anlama, sorgulama, ilişki kurma ve değerlendirme becerilerinin geliştirilmesine yardımcı olunmaktadır. Anaokulunda oyunla öğrenme, aktif öğrenme, proje tabanlı öğrenme çalışmaları yapılmaktadır. Portföy sunumlarına, aile katılımına, kavram çalışmalarına, sorumluluk ödevlerine, yaprak projelerine, çevre eğitimine, değerler eğitimine, Türkçe dil etkinliklerine, sanat etkinliklerine, müzik etkinliklerine, sosyal ve kültürel etkinliklere yer verilmektedir. Anaokulunda psikomotor gelişim, dil gelişimi, sosyal ve duygusal gelişim alanlarına önem verilmekte ve çocukların öz bakım becerilerini yerine getirmeleri için çalışmalar yapılmaktadır.
Özel Maltepe Yaprak Anaokulu'nda psikolojik danışman hizmet vermektedir. Kurum fiziksel imkanlar bakımından elverişlidir. Okul öncesi dönem çocuklarının en önemli ihtiyaçlarından olan uykuyu tamamlamak için uyku odaları bulunmaktadır. Kurumda yemekhane bulunmakta olup, yemekler doğal gıdalardan ve besin değeri yüksek malzemelerden yapılmaktadır. Kurumun hijyen denetimleri sık periyotlarla yapılmaktadır. Kurumda oyun alanları geniş yer kaplamaktadır. Oyun alanlarında çeşitli oyuncaklar bulunmaktadır. Bahçe ise geniştir. Rehberlik hizmetleri sunulan kurumda ailelere çocukların gelişimi hakkında seminerler verilmektedir. Veliler çocukların akademik gelişimleri hakkında bilgilendirilmektedir.
Özel Maltepe Yaprak Anaokulu'nda güvenlik hizmetleri sunulmakta çocukların emniyetli ortamlarda eğitim görmeleri sağlanmaktadır. Kurumda yaz okulu eğitimleri de verilmektedir. Servis bulunan anaokulunda çocuklar ev ile okul arasında konforlu ve emniyetli yolculuk geçirmektedir. İngilizce dil eğitimi erken yaşlardan itibaren verilmektedir. Bale ve dans gibi sanatsal etkinliklere yer verilmektedir. Çocukların kinestetik zekaları ve sanatsal zekaları bu etkinlikler ile gelişecektir. Kurumda müzik kulübü bulunmakta ve çocuklar müzik yeteneklerini geliştirmenin yanı sıra ritim duygusunu da kazanacaklardır. Gezi kulübü ile çocuklar doğrudan yaşantılar elde edecek, gezi ve gözlem yolu ile kalıcı öğrenmeler gerçekleştireceklerdir.

Özel Maltepe Yaprak Anaokulu Soru - Cevap

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Plastik

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- İdareciler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Psikolojik Danışman

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Yönlendirme

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Aile Görüşmeleri

- Rehberlik

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Çoklu Zeka Modeli

- Gems ve High Scope

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Okulun Kendi Aracı

Özel Maltepe Yaprak Anaokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel Maltepe Yaprak Anaokulu ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  15
 • Özel Maltepe Yaprak Anaokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 07:30 - 19:30 şeklindedir.
 • Özel Maltepe Yaprak Anaokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel Maltepe Yaprak Anaokulu yaş aralığı nedir?
  3-6
 • Özel Maltepe Yaprak Anaokulu yaz okulu hizmeti sunuyor mu?
  Kurumda yaz okulu hizmeti bulunmaktadır.
 • Özel Maltepe Yaprak Anaokulu psikolojik danışman bulunduruyor mu?
  Kurumda psikolojik danışman bulunmaktadır.

Özel Maltepe Yaprak Anaokulu Yorumları (34)

 • Kızım 2 sene Yaprak Anaokuluna gitti. Taşınacağımız için konumdan ötürü maalesef bu sene oraya gönderemiycez ama kalbim hep o okulla ve müdürümüz Sevda hanımla beraber olacak. Kızımın fiziksel ve zihinsel gelişmi için yaptıklarına minnettarım.

 • 3 yaşındaki kızımı ilk kez okula verecektim. Oryantasyon dönemini ögretmenlermiz ve müdürümüz ile çok rahat atlattık. Yaklaşımları çok şefkatli ve sevgi doluydu. Çocuğum ağlamadan buı dönemi atlattı, bu durum bizi cok mutlu etti

 • AD

  Öğretmenlerin ilgisi benim için cok onemli bir konuydu. Bu konuda Yaprak Anaokulu üstüne düşeni yapıyor. Oyunlar, aktiviteler, yemek konularında eksik bir yönleri olduğunu düşünmüyorum. Okul müdürüne ulaşmakta ve iletişimde hiç sıkıntı yaşamadım.

 • ed

  evladımıza bir anne şefkati yaklaşan değerli ogretmenlerimiz ve okul müdürümüz sayesinde gözümüz arkada kalmıyor.

 • BT

  Sunduğu imkanlarla maltepe'de fark yaratan bir okul oldugunu düşünüyoum. Daha önce maltepe ve kartal civarı gittiğimiz okullar istediğimiz imkanları sağlayamamıştı. Oglum da cabucak alıştı.

 • BB

  Oğlum okula çok hızlı adapte oldu. Onun mutluluğu ve uyumu her şeyden onemli bizim için. Genel olarak okulun imkanlarından memnunuz gözümüz arkada kalmıyo

 • Eğitimde öncü, yılların tecrübesi dolu, temiz, hijyenik, en önemlisi çocuklarımızı güvenle bıraktığımız aklımızın kalmadığı güvenli bir ev ortamı sağlayan en iyi okul, oğlum çok mutlu ben mutlu, teşekkürler Yaprak anaokulu, iyi ki sizle karşılaştık

 • GD

  Gerek eğitimi,gerek iletişime açık idaresi ve sevgi dolu ogretmenleri ile kızımıza sıcacık bir ortam oluyor. Teşekkürler Yaprak Anaokulu❤️ iyi ki varsiniz❤️

 • Öm

  Eğitimin temeli okul öncesinden geçer iyi bir temel atmamızı sağlayan yaprak anaokulu iyiki siz...

 • Zk

  İkiz yegenlerim iki senedir bu kreşe gidyolar çok memnunuz tavsiye ederim öğretmenler çok ilgili ve alakalı hiç aklınız kalmasın

 • İE

  Yaprak anaokulunda etiğiyim almak bir ayrıcalıktır teşekkür ederiz yaprak anaokulu

 • FE

  Yaprak anaokulunda 10 senedir öğretmenlik yapmaktayım burada okul kurucumuz ,müdürümüz ve öğretmen arkadaşlarımız ile çocuklarımız için en iyisini yapmaya ve gelecekte en güzel yerlede görmeyi diliyorum yaprak ailesinde olmaktan guru duyuyorum

 • AE

  Uzun araştırmalarım sonrasında oğlum bu kurumda okul hayatına başladı. Kendisi de zaten PDR uzmanı olan okul müdürümüz Sevda Sönmez'in çocuklara olan yaklaşımı ve eğitim modelini çok beğeniyorum. Kayıt sırasında benim aklıma bile gelmeyen detayları düşünmüş olmaları bu okula olan güvenimi daha da arttırmıştı ve sonraki süreçte her şeyden cok memnun kaldık. Sevda Hanım'a ve Tuğba öğretmenimize teşekkürlerimi sunuyorum.

 • IS

  Geçen sene aldığımız bir kaç olumlu referans sonrasında okul müdürü Sevda Hanım'la tanışma fırsatı bulduk. Yaklaşımı, samimiyeti ve özgüveni bizim Yaprak Anaokulu'nu tercih etmemizde büyük rol oynadı. Kızımızın burada eğitime devam etmesinden dolayı cok memnunuz ve içimiz çok rahat. Eğitimde tercih ettikleri metotlar, temizlik, beslenme, iletişim gibi konularda son derece başarılı bir kurum.

 • ME

  “Oğlumu bu sene yazdırdım. Daha önce yaşadığımız kötü okul tecrübelerinden sonra Yaprak Anaokulu aradığımız eğitim kalitesini bize verdi diyebilirim. Ayrıca temizlik, hijyen konusunda da son derece başarılı ve ikna edici. Okul müdürü Sevda Hanım ve Özlem öğretmenimiz’e çok teşekkürler.”

 • MB

  İlk tanışma anı itibari ile kalitelerini belli eden güzel bir ekibe sahipler. Okul oyun alanı, etkinlikleri, ders işleme şekilleri ile Maltepede fark yaratan bir eğitim kurumu. Çocuğum okuluna mutlu şekilde gidiyor. Öğretmenini çok seviyor. Bir anne daha ne ister ki. Okul müdürü Sevda Sönmez olmak üzere tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

 • UD

  Ne yaptığını çok iyi bilen ve sürekli velisiyle doğru iletişimde olan bir okulGenel olarak memnunuz

 • HT

  3 yaşına giren ikizlerimin okul serüveni Yaprak Anaokulu ile başladı. Eğitim materyalleri ve içerikleri gayet yeterli. Temizlik ve yemek konusunda güvenebilirsiniz

 • HB

  Okulumuzda başta macide hocamiz ve sevda hanim olmak üzere öğretmenlerimizle birlikte çok güzel yol aldık. Çocuklarım zor çocuklar olmasına rağmen çok güzel ilgilendiler. Ayrıca bana verdikleri manevi destekle dolayı da kendilerine çok çok teşekkür ederim.

 • EE

  İletişim olarak okul müdürü sevda hanıma çok rahat bir şekilde ulaşabiliyorum. Okul dışı çocuk gelişimi ile ilgili sorularıma da aydınlatıcı bilgiler aldım.

 • ÖG

  Okulumuzun müdür Sevda Hanım’ın ve tüm öğretmen arkadaşlarımızın ilgisinden, alakasından , tecrübesinden ve uzmanlığından çok memnunuz. Yemeğinden, temizliğine her şey çok çok içimize siniyor.

 • Yaprak Anaokulu butik okulun tüm özelliklerini taşır. Çocuğunuz her zaman özeldir ve özel ilgi görür, eviniz gibi temizdir, evinizde yapılan özenle yemekleri yapılır. Öğretmenleri ve yöneticileri öğrencilerinin birer birey olarak yetişmesi için ilk adımları atarlar. İlkokula hazırlık konusundaki çalışmaları nı çok beğeniyorum. Okul müdürü Sevda Hanım psikolojik rehber ve danışman olduğu için kızımın okulda yaşayacağı her sorunun psikolojisine uygun şekilde çözülüyor olması da ayrıca güven verici

 • ZS

  Torunum 2 yıldır bu okula devam ediyor. Eğitim kalitesinden cok memnunuz. Okul müdürü de çok iyi

 • OE

  Kızım 2 senedir Yaprak Anaokulu'na devam ediyor. Eğitim kalitesi ve öğretmenlerin çocuklara yaklaşımını çok beğendiğim bir kurum. Okul müdürü Sevda Hanım hem velilere hem çocuklara güven aşılayan ve ve her daim içimizin rahat olmasını saglayan bir yönetici.

 • NK

  Gözüm arkada kalmadan kızımı öğretmenlerine emanet edebiliyorum. Öğretmenlerin cocuklara olan sevgisi ve okul mudürünün ilgisi kızımın okula adapte olma surecini hızlandırdı. Kısa surede yaşıtlarindan cok daha sosyal bir cocuk oldu.

 • S

  Daha önce farklı okulda kötü bir deneyim yaşadıktan sonra Maltepe civarındaki neredeyse bütün anaokullarını dolaştım. Hiç biri bana Yaprak Anaokulu’nun verdiği güveni yaşatmadı. Eşim ve ben ilk görüştüğümüz andan itibaren doğru okulu bulduğumuzu hissettik. Maddi kaygılardan uzak, tamamen sevgi ortamı içerisinde çocuğun gelişimi , mutluluğu ve adaptasyonu üzerine çaba gösteren son derece tecrübeli insanlarla dolu bir okul. Diğer okulda yaşadığımız sorunların hiçbiri ile karşılaşmadığımız gibi çocuğumda son derece olumlu gelişmeler yaşanıp 1 ay gibi kısa bir süre içerinde tüm sorunlarımıza çare oldular. Okul kurucuları Sevda Hanım ve Macide Hanım ile Öğretmenlerimiz Tuğba ve Songül Öğretmen’e sonsuz teşekkürler..

 • EA

  Oğlum 4 yaşında başladı kreşe oğlumdak çok ciddi değişimler fark ettim zihinsel fiziksel anaokulunuda yaprakta okuyacak güvenilir hijyenik öğretmenlerimiz 5 yıldız okulumuz 10 numara eksikler olabilir ama güven eğitim sağlık önemli

 • bg

  Ben de okulda güvenliğin iyi sağlandığını eklemek istiyorum.

 • İS

  Öğretmenler çok ilgililer ve binanın içi ferah. Bahçesinde eksiklikler var

 • E

  Öğretmenler iyi ve okulda hijyene dikkat ediliyor. Sosyal etkinlikler az

 • Veli

  Dünyanın en kıymetli insanını emanet ettim size. Gerek yemekleriniz gerek arkadaşlıklarınızla çok iyi sahip çıktınız yavrumuza. İyi ki varsınız.

 • Veli

  Kızımız çok küçükken başladı anaokulunuza, gerek zihinsel gerek de fiziksel gelişiminde büyük katkılarınız oldu. çok teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyoruz

 • Veli

  Büyük emeklerle ve sabırla oğlumuzda inanılmaz değişimler yaratabilen, faaliyetlerleriyle ona pek çok değer katan anaokulumuZ.

 • Veli

  Hep daha iyiye, ilerici nesiller için çalışan emektar bir kadroları var.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Maltepe Yaprak Anaokulu İletişim Bilgileri

Bağlarbaşi Mah. Feyzullah Cad. Karanfi̇l Sok. No:8, Maltepe / İstanbul
0 216 706 0137
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum