fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Maltepe Yelken Anaokulu

Özel Maltepe Yelken Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 12
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:45/18:30

Özel Maltepe Yelken Anaokulu Hakkında

İstanbul da bulunan Özel Maltepe Yelken Anaokulu Anadolu Yakası Maltepe semtinde eğitim veren bir kurumdur. Bir çocuğu tanımada 7 çok geç görüşünü savunan anaokulu erken yaşta yapılan müdahaleler ile aileleri ve çocukları tanımanının, geleceği yönlendirmede esas olduğunu savunuyor. Çocukların sağlıklı, mutlu, huzurlu, özgüvenli ve başarılı olmalarına önem veren Yelken Anaokulu profesyonel adımlarla çalışmalar sunmaktadır. Alanında uzmanlaşmış öğretmenler bulunmaktadır. Çocukların periyodik aralıklarla yanında olan pedagog bulunmaktadır. Anaokulunda çocukların güven, arkadaş, sevgi, oyun, bilgiye ulaşma ihtiyaçları karşılanmaktadır. Beyaz Bayrağa sahip Anaokulunda hijyene ve sağlık kurallarına çok önem verilmektedir. Velilerle etkin iletişimler sürdürülmektedir. Sınıflar donanımlı, aydınlık, temizliğe çok önem verilmektedir. Kurumda fen ve doğa deneyleri yapılmaktadır. Branş dersleri, ingilizce, satranç, montessori, bale, dans, müzik, spor, yüzme, deney-gözlem, mutfak ve bahçe etkinlikleri, görsel sanatlar geniş yer kaplamaktadır. Çocukların dil yeteneklerini ve konuşma becerilerini geliştirmek için kukla ve drama köşeleri, okuma alışkanlığı ve kitap sevgisi kazandırmak için kitap köşeleri, jimnastik, yoga çalışmaları, Çoklu Zeka Eğitim metodu uygulamaları yapılmaktadır. Özel Maltepe Yelken Anaokulu 'nda tiyatro ve sinema gösterileri, geziler, ilköğretime hazırlık çalışmaları da yapılmaktadır. Çocukların paylaşımcı, çeşitli sorunlara çözüm üretebilen, yaratıcı zekaya sahip, sorumluluk alabilen, hayatı ve sanatı seven bireyler olarak yetişmeleri sağlanmaktadır. Anaokulunda çocukların sağlıklı, ruhsal bakımdan dengeli bireyler olarak yetişmeleri önemsenmektedir. Sağlıklı, başarılı, mutlu, özgüvenli bireyler yetiştirmek kurumun öncelikleri arasındadır. Okul öncesi dönemde çocuklara çeşitli oyunlar eşliğinde, yaş gruplarına uygun eğitimler verilmektedir. Çocukların sağlıklı beslenmeleri, fazla kilodan uzak olmaları, aktif olarak bedensel ve zihinsel aktiviteleri yapmaları hedefleniyor. Yemek listeleri çocukların yaşları, gelişim seviyeleri, ihtiyaç duydukları kalori miktarı dikkate alınarak özenle hazırlanmaktadır. Kurumda sabah ve ikindi kahvaltıları, öğle yemeği verilmektedir. Listeler beslenme uzmanı tarafından verilmektedir. Aylık olarak listeler hazırlanmaktadır. Yemekler hijyen kurallarını uygulama eğitimi almış sertifikalı aşçı tarafından okulda hazırlanır. Sebzeler organik ve günlük olarak tercih edilmektedir. Çocuklar okula tam gün, yarım gün, günlük ya da saatlik seçeneklerle bırakılabiliyor. Özel Maltepe Yelken Anaokulu 'nda beyin jimnastiği, dikkat oyunları,görsel ve işitsel zekayı geliştirici oyunlar, drama ve oyun çalışmaları, eğitici oyuncak zamanı çalışmaları, bloklarla oynama zamanı çalışmaları, keşfetme zamanı, dokunarak öğrenme, hareket etme, sanat çalışmaları yapılmaktadır. Oyun grupları sabah 09:30 ile 11:30 saatlerinde veya öğleden sonra 15:30 ile 17:30 saatleri arasında devam etmektedir.
Tam gün, yarım gün ve oyun grubu seçenekleri vardır. Bu seçenekler haftanın her günü olabildiği gibi isteyen velilere göre haftanın 3 günü de uygulanabilmektedir.
Ailenin ve çocuğunun konforu Özel Maltepe Yelken Anaokulu için çok önemlidir.
Yelken Anaokulu der ki;
ÇOCUKLAR GÜLSÜN, DÜNYA GÜLSÜN....

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

- Montessori Eğitimi

- Çoklu Zeka Modeli

- Klasik Sistem

- Oyun Temelli Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

- Karton/Mukavva

- Keçe

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Psikolojik Danışman

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Diğer

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

Yorumlar

 • GB

  Pandemi devam ederken sağlığımız için endişeleniyorduk evet ama diğer yandan da oğlumuz büyüyordu. Büyüme sürecinde televizyon ve tablet seyrederek günün büyük bölümü geçiyor hareketsiz bir çocuk büyütüyordum. Komşum tavsiye etti hemen gittim görüştüm. İyi ki gitmişim harika eğitimcilerle tanıştım. Müdüründen öğretmenine sevgi dolu, çocukları çok sever, güven veren kişiler.Öyle neşeli öyle mutlu öyle güler yüzlü ilgilendiler ki oğlumla çocuğum beni burada bırak diye ağladı resmen. Bütün sorularım cevap buldu, nasıl tahatladım. Oğlum öğretmenini çok sevdi. Başladık okula hayırlısıyla. Artık eve gelince benim de enerjim oluyor, işlerim bitmiş ve ona vakit ayıracak gücüm ve zamanım var. Koşuyor oynuyor, aylardır hareketsiz evde kalmak ona hiç yaramamıştı. Şimdi daha çok kelimeyle konuşmaya başladı. Eğitim hemen kendini belli etmeye başladı. Çocukların ruh sağlığı, beden sağlığı kadar önemli bence. Yavrularımız büyüyor zaman geçiyor. Arayış içerisindeyseniz ben bu okulu tavsiye ederim.

 • Oğlum evde çok sıkıldı. Corona virüs dolayısıyla hiç evden çıkamadık. Özellikle park, bahçe ve arkadaş çok istedi. Neden beni okuluma göndermiyorsunuz sorusuyla artık baş edemez olmuştum. Nihayet okulumuz açıldı. Öğretmenimize, arkadaşlarımıza, bahçemize, parkımıza kavuştuk. Doya doya oynuyor ve akşamları eve gelmek bile istemiyor. Zaten okulumuz eskidende çok temiz ve hijyen kurallarına uygundu. Salgın döneminde ekstra önlemler almışlar her şeye çok dikkat ediyorlar. Okul arayışı içerisindeyseniz güven, temizlik, Güler yüzlü eğitim ve bol bol oyun arıyorsanız mutlaka burayı tavsiye ediyorum.

 • Verdikleri eğitim gercekten çocukta hemen farkediliyor. Bir de öğretmenine olan hayranlığı. Herşeyi ögretmeni biliyor, o ne derse doğru o. Gerçekten şunu gördüm ve şahit oldum ki çocuk öğretmenini ve okulunu, arkadaşlarını severse öğrenmeyi de seviyor. Evde olumsuz bir davranışı olduğu zaman hemen öğretmeninden destek istiyorum, her şey yoluna giriyor. İyi ki varlar, iyi ki.

 • Yo

  Yelken Anaokulu bizim ailemiz gibi. Taşınmak zorunda kaldik Pendik'e. Ama çocugumu ayıramadım okulundan. Bir ay baska okula her gün ağlayarak gitti. Baktım çocuğum Yelken Anaokulu na bu kadar çok gitmek istiyor geri geldik. Her gün sen en iyi annesin diyor. İşte bu kadar çok seviyor çocuklar bu okulu.

 • CY

  Kızım hiç konuşamıyordu. Okula ilk gittiğim gün bizi öyle sevgi dolu karşıladılar ki, daha ilk günden güvenimi kazandilar. Ve her geçen gün bu güven arttı. Artık kızım herseyi anlatiyor, meger ne cok kelime biliyormus. Onu çok seven ve ona guvenen ögretmenleri sayesinde kizimın kendine guveni artti. Arkadaslariyla ve cevremizdeki dostlarimizla iletisimi ve sohbetleri bizi cok mutlu ediyor. Bir cocugun basina gelebilecek en guzel sey onu cok seven bir ogretmene denk gelmesiymis. Cocugumun mutlu buyudugunu gormek harika bir duygu.Mutlaka tavsiye wdiyorum.

 • Ey

  Güleryüz samimiyet içtenlik eğitim özellikle öğretmenlerin içtenliği yöneticilerin anaçlığı ilgisi tatlı sohbetleri

 • Üçüzlerimiz bu okula gitti. Belki sizlerin birer çocuk anısı vardır ama benim 3 yavrumunda ayri ayrı güzel anıları var. 3 çocuģumunda yüzü güldü, sağlıkla, mutlulukla, başarılı bir şekilde mezun oldular. Bir gün bile gitmeyeceğim ben okula dediklerini hatırlamıyorum. Keşke hep karşımıza böyle eğitimciler çıksa. Emeklerinize, sabrınıza, sevginize müteşekkiriz.

 • TY

  Siz bizim iyikimizimsiniz. Babası ile ben her gün dua ediyoruz iyi ki sizinle yollarımız kesişti diye. Omuzlarımızdan koca bir yük aldıniz. Hangi okula versek, kime güvensek kaygılarımız sizin ile son buldu çok şükür. Verdıgıniz emek, gösterdiginiz ilgi ve sefkate, okulumuzun egitim sistemine herseye ama herseye cok tesekkur ederiz. Hep var olun. Sizi cok seviyoruz.

 • AY

  Size bir sey diyeyim mi? Güven var ya güven işte en önemlisi bu. O kadar iyi kalpli insanlar ki sonsuz güveniyoruz. Oğlum ilkokula başladı hala Yelken Okulum diyor. Hala anne beni okuluma gotur beni özlemislerdir diyor. Kapıda bir boyunlarina atlayisi var. Insan duygulaniyor. Iste bu denli sevgi dolu bir okul. Mezun olduk ama hala ziyeret ediyoruz, hala danisacağimiz konularimiz oluyor. Hala tatillerde yaz okuluna Yelken' Anaokulu' na gidiyoruz. Bu zamanda bu kadar güvenebilmek bence herseyden onemli. Annelere tavsiyemdir.

 • Tam bizim zamanimizin şefkatli ögretmenlerinden. Nerdeee o eski öğretmenler diyorsanız mutlaka bu okula gelin. Çünkü iyikileriniz artacak bu okulda. Hem çağımıza uygun modern, aydın, Atatürk'ün izinde pırıl pırıl eğitimciler, hem de çocuk sevgisinin cok ön planda olduğu bir Anaokul. Benim oğlum mezun oldu, kızımın da yaşının gelmesini bekliyoruz. O da abisinin gittiği okula gidecek yaşı gelince.

 • SY

  Çok güler yüzlü bir ekip. İdarecilerinden, öğretmenlerine, yardımcı personeline kadar herkes mutlu, neşeli, enerji dolu. Okula girdiğiniz anda aydınlık, mis gibi temizlik kokusu sarıyor sizi. Karşılıklı kahvenizi içerken bir güven duygusu kaplıyor içinizi. 2 yıldır kızım bu okulda. Hayatımızda herşey düzene girdi. Yemek, uyku, konuşması, ögrendikleri her sey pozitif yonde gelişti. Aile gibi, anne gibi, melek kalpli insanlarin oldugu bir okul.

 • ZY

  Geziler, piknikler, aktiviteler özellikle yazın çok yoğun. Her gün bir bayram sevinciyle okula giden bir kızımız var. Uyum sürecimiz de çok kolay oldu. Öğretmenine çok kolay alıştı. Öğretmenler çocukları bütün gün asla yalnız bırakmıyorlar. Bale, dans, satranç en sevdiğimiz klup derslerimiz. Bizler çalışıyoruz, anneanne de çocuğumuz daha fazla kalsaydı bunların hiç birini öğrenemeyecekti. İyi ki Yelken ailesinin bir üyesi olmuşuz. Kızımız mutlu bir çocukluk yaşıyor. Bizler de huzurlu bir anne babalık yaşıyoruz.

 • HY

  DERSLERE ÇOK ÖNEM VERİYORLAR. OĞLUM BU KÜÇÜCÜK YAŞINDA O KADAR ÇOOK ŞEY ÖĞRENDİ Kİ. BU KADAR ÇOK BİLGİYİ OYUNLA ÇOCUKLARIMIZA NASIL DA KAZANDIRDILAR DOĞRUSU BÜYÜK BAŞARI. BİR ANNE OLARAK ÇOCUĞUM NEREYE GİTMELİ DİYE KARA KARA DÜŞÜNEN ANNELERE SESLENİYORUM. MUTLAKA GİDİN VE TANIŞIN. ZATEN BANA HAK VERECEKSINIZ.ÇOK KORKUYORDUM DAHA ÖNCE GİTTİĞİ OKULLARA UYUM SAĞLAYAMAMIŞTI. AMA BURADA SEVGİ ÖYLESİNE ÇOK Kİ OĞLUM HER GÜN ÖĞRETMENİNE ELİNDE ÇİÇEKLE GİDİYOR. ÖĞRETMENİNE BİR SARILIŞI VAR, VALLAHİ KISKANIYORUM.

 • MY

  IKI ÇOCUĞUMDA YELKEN DEN MEZUN OLDU. ŞİMDİ KİM BANA ANAOKUL SORSA HEMEN YELKEN E YÖNLENDİRİYORUM. HAYIR DUA ALIYORUM. GÖNDERDİĞİM HERKES BANA MİNNETTAR. BENİ HİÇ MAHÇUP ETMEDİ YELKEN ANAOKULU. EĞİTİM, GÜLER YÜZ, SEVGİ, MUTLULUK NE VARSA BU OKULDA VAR.

 • BY

  HER YIL YÜZMEYE GİDİYOR ÇOCUKLARIMIZ. YÜZMEYİ BU OKULLA ÖĞRENDİ. YAZIN KOŞARAK GİTTİĞİMİZ BİR OKUL. AKTİVİTELERİ ÇOK BOL. ÇOCUĞUM EVE ÇOK EĞLENMİŞ OLARAK GELİYOR. MUTLAKA TAVSİYE EDİYORUM.

 • ÖY

  Bütün bir yıl çocuğum bu okula gidiyor. Yılın 12 ayı açık olması çok güzel. Kendilerine çok güveniyorum. Çocuğum ben işteyken hem eğleniyor hem öğreniyor. Özellikle yaz okulu çok eğlenceli ve aktif geçiyor. Emeğine sağlık öğretmenlerimizin. İyi ki varsınız.

 • AK

  İNGİLİZCE EĞİTİMİNE ÇOK ÖNEM VERİYORLAR. YIL SONU GÖSTERİSİNDE GÖZLERİME İNANAMADIM. ÇOK GÜZEL ŞEYLER ÖĞRENMİŞLER. ÇOK MEMNUNUM.

 • Kapıdan girdiğiniz an içinizi bir güven kaplıyor. O kadar samimi ve güler yüzlü yönetici ve öğretmenler karşılıyor ki sizi kendinizi bile yazdırasınız geliyor. Kızımın mutluluğu en büyük kazancım oldu. İtiraf ediyorum bu devirde birisine güvenmek bu kadar zorken, kızım güvende ve çok seviliyor. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

 • İkizlerimi 3.yılımızda da gözüm kapalı bırakabildiğim tek kelimeyle harika bir okul

 • AY

  OĞLUM 3 YAŞINDAN BERİ YELKEN E DEVAM EDİYOR. ALDIĞI EĞİTİMDEN ÇOK MEMNUNUM. OKUMA YAZMAYI BİLE ÖĞRENDİ.NASIL OLDU ANLAMADIK BİLE. BİZ EVDE HİÇ DESTEK VERMEDİK. SEVGİYLE, İSTEKLE, MUTLULUKLA GİDİYOR OKULA. VERDİKLERİ EMEK PAHA BİÇİLMEZ.

 • GY

  Eğitiminden çok memnun kaldığımız bir okul. Çocuğumdaki gelişmeler ve bu yaşında öğrendikleri bizleri çok mutlu ediyor. Artık evde zor durduruyorum açık olsa haftasonu da okula gitmek istiyor. Okul ve öğretmen sevgisi çocuğuma çok şey kazandırdı.Keşke ilkokulda açsanız sizden hiç almasam kızımı.

 • SD

  OĞLUM MEZUN OLDU, ŞİMDİ KIZIMI YELKEN ANAOKULUNA VERDİM. İÇİM ÇOK RAHAT. ÇOCUKLARIM ÇOK MUTLU, BİR ANNE DAHA NE İSTER Kİ?

 • A

  Son derece güleryüzlü eğitimli öğretmenler,muhteşem yemekler,tertemiz güleryüzlü okul

 • EĞİTİMİNDEN ÇOK MEMNUN KALDIĞIMIZ BİR OKUL. ÇOCUĞUM HEM SOSYALLEŞTİ, OKUL VE ÖĞRETMEN SEVGİSİNİ ÇOCUĞUMUZDA GÖRMEK BİZİ ÇOK MUTLU EDİYOR. AKADEMİK AÇIDAN ÇOK ŞEY ÖĞRENDİ, İNGİLİZCE EĞİTİMİ ÇOK İYİ.

 • AY

  GÜLER YÜZLÜ ÖĞRETMEN VE İDARECİLER... ANNE ŞEVKATİ İLE YAKLAŞIYORLAR ÇOCUKLARA. OKULA HAZIRLIK, BRANŞ DERSLERİ VE İNGİLİZCESİ ÇOCUKLARI ÇOK DONANIMLI BİR ŞEKİLDE İLKOKULA HAZIRLIYOR. ÇOCUKLAR ÇOK MUTLU GELİP GİDİYOR OKULA: ÇOK SAMİMİ VE SICAK BİR ORTAM. HİJYENE ÇOK ÖNEM VERİYORLAR. SAĞLIKLI ORGANİK BESİNLERLE BESLENİYOR ÇOCUKLAR. ÇOK DOĞAL BİR OKUL....

 • HK

  Aktivite ve etkinlikler çok sık yapılıyor çocuklara yeni şeyler öğretiliyor ve eğlendiriliyor. Fakat eğitici ve okula hazırlayıcı dersleri yeterli özende işlemiyorlar

 • İlgi ve alakanın çok büyük olduğu, çocuklarla her zaman ilgilenilen, çocukların çok boş vakti olsa da asla başı boş kalmadığı bir okul. Güvenli bir ortamda doya doya oyun oynayabiliyorlar

 • VK

  Çok özel yanı bulunmasa da bölgede çok alternatifi olmayani, eğitiminin ve sisteminin bir standartı olan güzel bir okul. Tercih ettik ve memnun kaldık

 • Çalışan velileri düşünerek saatleri geniş tutuyorlar ve yaz okulu devam ediyor teşekkür ediyorum tekrar buradan da kendilerine

 • TD

  Öğretmenlerden çok memnunum. Çocuğumun sosyalleşmesi, paylaşmayı öğrenmesini ve eğitimine verilen önemi olumlu olarak değerlendiriyorum. Yemek menüleri düzenli olarak rehber öğretmenler tarafından bize ulaştırılıyor.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Maltepe Yelken Anaokulu İletişim Bilgileri

Bağlarbaşi Mahallesi Şahin Sokak No:9 Maltepe /istanbul
0 216 706 6902
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum