fb
Özel Maltepe Yelken Anaokulu

Özel Maltepe Yelken Anaokulu

0216 706 6902
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 3-6
Okul Saatleri: 07:30/18:30
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15

Özel Maltepe Yelken Anaokulu Hakkında

İstanbul da bulunan Özel Maltepe Yelken Anaokulu Maltepe semtinde eğitim veren bir kurumdur. Bir çocuğu tanımada 7 çok geç görüşünü savunan anaokulu erken yaşta yapılan müdahaleler ile aileleri ve çocukları tanımanının, geleceği yönlendirmenin esas olduğunu savunuyor. Çocukların sağlıklı, mutlu, huzurlu olmalarına önem veren anaokulunda profesyonel adımlarla çalışmalar sunmaktadır. Anaokulunda alanında uzmanlaşmış öğretmenler bulunmaktadır. Çocukların periyodik aralıklarla yanında olan pedagog bulunmaktadır. Anaokulunda çocukların güven, arkadaş, sevgi, oyun ihtiyaçları karşılanmaktadır. Hijyene ve sağlık kurallarına önem verilmektedir. Velilerle etkin iletişimler sürdürülmektedir. Sınıflar donanımlı, aydınlık, tertemizdir. Kurumda fen ve doğa deneyleri yapılmaktadır. Bale, dans, müzik, spor, ingilizce, deney-gözlem, mutfak ve bahçe etkinlikleri, görsel sanatlar geniş yer kaplamaktadır. Çocukların dil yeteneklerini ve konuşma becerilerini geliştirmek için kukla ve drama köşeleri, okuma alışkanlığı ve kitap sevgisi kazandırmak için kitap köşeleri, satranç, yoga çalışmaları, Çoklu Zeka Eğitim metodu uygulamaları yapılmaktadır. Özel Maltepe Yelken Anaokulu 'nda tiyatro ve sinema gösterileri, geziler, ilköğretime hazırlık çalışmaları da yapılmaktadır. Çocukların paylaşımcı, çeşitli sorunlara çözüm üretebilen, yaratıcı zekaya sahip, sorumluluk alabilen, hayatı ve sanatı seven bireyler olarak yetişmeleri sağlanmaktadır. Anaokulunda çocukların sağlıklı, ruhsal bakımdan dengeli bireyler olarak yetişmeleri önemsenmektedir. Sağlıklı, başarılı, mutlu, özgüvenli bireyler yetiştirmek kurumun öncelikleri arasındadır. Okul öncesi dönemde çocuklara çeşitli oyunlar eşliğinde, yaş gruplarına uygun eğitimler verilmektedir. Çocukların sağlıklı beslenmeleri, fazla kilodan uzak olmaları, aktif olarak bedensel ve zihinsel aktiviteleri yapmaları hedefleniyor. Yemek listeleri çocukların yaşları, gelişim seviyeleri, ihtiyaç duydukları kalori miktarı dikkate alınarak özenle hazırlanmaktadır. Kurumda sabah ve ikindi kahvaltıları, öğle yemeği verilmektedir. Listeler beslenme uzmanı tarafından verilmektedir. Aylık olarak listeler hazırlanmaktadır. Yemekler hijyen kurallarını uygulama eğitimi almış aşçı tarafından okulda hazırlanır. Sebzeler organik ve günlük olarak tercih edilmektedir. Çocuklar okula tam gün, yarım gün, günlük ya da saatlik seçeneklerle bırakılabiliyor. Özel Maltepe Yelken Anaokulu 'nda beyin jimnastiği, küçük grup, ritim, hikaye zamanı, drama ve oyun çalışmaları, eğitici oyuncak zamanı çalışmaları, bloklarla oynama zamanı çalışmaları, keşfetme zamanı, dokunarak öğrenme, hareket etme, sanat çalışmaları yapılmaktadır. Oyun grubu çalışmaları okulda devam etmektedir. Pazartesi, Çarşamba, Cuma günleri 09:30 ile 11:30 saatlerinde, öğle oyun grupları ise 15:30 ile 17:30 saatleri arasında devam etmektedir.

Duyurular Ve Etkinlikler

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Sanat Atölyesi
Kütüphane
Müzik Odası
Oyun Alanı
Bahçe
Mutfak Atölyesi

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Organik Beslenme
Oyun Grubu

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Jimnastik
Yüzme
Yoga
Beden Eğitimi

Sanatsal

Bale
Dekoratif Sanatlar
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
İngilizce Drama
Koro
Halk Oyunları
Dans
El Sanatları
Ebru

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Proje Kulübü
Gezi Kulübü
Akıl ve Zeka Oyunları
Değerler Eğitimi
Seramik Kulübü
Yabancı Dil Kulübü

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

- Montessori Eğitimi

- Çoklu Zeka Modeli

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Psikolojik Danışman

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Diğer

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

Yorumlar

 • S. Ö.

  Tam bizim zamanimizin şefkatli ögretmenlerinden. Nerdeee o eski öğretmenler diyorsanız mutlaka bu okula gelin. Çünkü iyikileriniz artacak bu okulda. Hem çağımıza uygun modern, aydın, Atatürk'ün izinde pırıl pırıl eğitimciler, hem de çocuk sevgisinin cok ön planda olduğu bir Anaokul. Benim oğlum mezun oldu, kızımın da yaşının gelmesini bekliyoruz. O da abisinin gittiği okula gidecek yaşı gelince.

 • S. Y.

  Çok güler yüzlü bir ekip. İdarecilerinden, öğretmenlerine, yardımcı personeline kadar herkes mutlu, neşeli, enerji dolu. Okula girdiğiniz anda aydınlık, mis gibi temizlik kokusu sarıyor sizi. Karşılıklı kahvenizi içerken bir güven duygusu kaplıyor içinizi. 2 yıldır kızım bu okulda. Hayatımızda herşey düzene girdi. Yemek, uyku, konuşması, ögrendikleri her sey pozitif yonde gelişti. Aile gibi, anne gibi, melek kalpli insanlarin oldugu bir okul.

 • Z. Y.

  Geziler, piknikler, aktiviteler özellikle yazın çok yoğun. Her gün bir bayram sevinciyle okula giden bir kızımız var. Uyum sürecimiz de çok kolay oldu. Öğretmenine çok kolay alıştı. Öğretmenler çocukları bütün gün asla yalnız bırakmıyorlar. Bale, dans, satranç en sevdiğimiz klup derslerimiz. Bizler çalışıyoruz, anneanne de çocuğumuz daha fazla kalsaydı bunların hiç birini öğrenemeyecekti. İyi ki Yelken ailesinin bir üyesi olmuşuz. Kızımız mutlu bir çocukluk yaşıyor. Bizler de huzurlu bir anne babalık yaşıyoruz.

 • H. Y.

  DERSLERE ÇOK ÖNEM VERİYORLAR. OĞLUM BU KÜÇÜCÜK YAŞINDA O KADAR ÇOOK ŞEY ÖĞRENDİ Kİ. BU KADAR ÇOK BİLGİYİ OYUNLA ÇOCUKLARIMIZA NASIL DA KAZANDIRDILAR DOĞRUSU BÜYÜK BAŞARI. BİR ANNE OLARAK ÇOCUĞUM NEREYE GİTMELİ DİYE KARA KARA DÜŞÜNEN ANNELERE SESLENİYORUM. MUTLAKA GİDİN VE TANIŞIN. ZATEN BANA HAK VERECEKSINIZ.ÇOK KORKUYORDUM DAHA ÖNCE GİTTİĞİ OKULLARA UYUM SAĞLAYAMAMIŞTI. AMA BURADA SEVGİ ÖYLESİNE ÇOK Kİ OĞLUM HER GÜN ÖĞRETMENİNE ELİNDE ÇİÇEKLE GİDİYOR. ÖĞRETMENİNE BİR SARILIŞI VAR, VALLAHİ KISKANIYORUM.

 • M. Y.

  IKI ÇOCUĞUMDA YELKEN DEN MEZUN OLDU. ŞİMDİ KİM BANA ANAOKUL SORSA HEMEN YELKEN E YÖNLENDİRİYORUM. HAYIR DUA ALIYORUM. GÖNDERDİĞİM HERKES BANA MİNNETTAR. BENİ HİÇ MAHÇUP ETMEDİ YELKEN ANAOKULU. EĞİTİM, GÜLER YÜZ, SEVGİ, MUTLULUK NE VARSA BU OKULDA VAR.

 • B. Y.

  HER YIL YÜZMEYE GİDİYOR ÇOCUKLARIMIZ. YÜZMEYİ BU OKULLA ÖĞRENDİ. YAZIN KOŞARAK GİTTİĞİMİZ BİR OKUL. AKTİVİTELERİ ÇOK BOL. ÇOCUĞUM EVE ÇOK EĞLENMİŞ OLARAK GELİYOR. MUTLAKA TAVSİYE EDİYORUM.

 • Ö. Y.

  Bütün bir yıl çocuğum bu okula gidiyor. Yılın 12 ayı açık olması çok güzel. Kendilerine çok güveniyorum. Çocuğum ben işteyken hem eğleniyor hem öğreniyor. Özellikle yaz okulu çok eğlenceli ve aktif geçiyor. Emeğine sağlık öğretmenlerimizin. İyi ki varsınız.

 • A. K.

  İNGİLİZCE EĞİTİMİNE ÇOK ÖNEM VERİYORLAR. YIL SONU GÖSTERİSİNDE GÖZLERİME İNANAMADIM. ÇOK GÜZEL ŞEYLER ÖĞRENMİŞLER. ÇOK MEMNUNUM.

 • F. Ç.

  Kapıdan girdiğiniz an içinizi bir güven kaplıyor. O kadar samimi ve güler yüzlü yönetici ve öğretmenler karşılıyor ki sizi kendinizi bile yazdırasınız geliyor. Kızımın mutluluğu en büyük kazancım oldu. İtiraf ediyorum bu devirde birisine güvenmek bu kadar zorken, kızım güvende ve çok seviliyor. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

 • E. ö.

  İkizlerimi 3.yılımızda da gözüm kapalı bırakabildiğim tek kelimeyle harika bir okul

 • A. Y.

  OĞLUM 3 YAŞINDAN BERİ YELKEN E DEVAM EDİYOR. ALDIĞI EĞİTİMDEN ÇOK MEMNUNUM. OKUMA YAZMAYI BİLE ÖĞRENDİ.NASIL OLDU ANLAMADIK BİLE. BİZ EVDE HİÇ DESTEK VERMEDİK. SEVGİYLE, İSTEKLE, MUTLULUKLA GİDİYOR OKULA. VERDİKLERİ EMEK PAHA BİÇİLMEZ.

 • G. Y.

  Eğitiminden çok memnun kaldığımız bir okul. Çocuğumdaki gelişmeler ve bu yaşında öğrendikleri bizleri çok mutlu ediyor. Artık evde zor durduruyorum açık olsa haftasonu da okula gitmek istiyor. Okul ve öğretmen sevgisi çocuğuma çok şey kazandırdı.Keşke ilkokulda açsanız sizden hiç almasam kızımı.

 • S. D.

  OĞLUM MEZUN OLDU, ŞİMDİ KIZIMI YELKEN ANAOKULUNA VERDİM. İÇİM ÇOK RAHAT. ÇOCUKLARIM ÇOK MUTLU, BİR ANNE DAHA NE İSTER Kİ?

 • A. .

  Son derece güleryüzlü eğitimli öğretmenler,muhteşem yemekler,tertemiz güleryüzlü okul

 • A. Ç.

  EĞİTİMİNDEN ÇOK MEMNUN KALDIĞIMIZ BİR OKUL. ÇOCUĞUM HEM SOSYALLEŞTİ, OKUL VE ÖĞRETMEN SEVGİSİNİ ÇOCUĞUMUZDA GÖRMEK BİZİ ÇOK MUTLU EDİYOR. AKADEMİK AÇIDAN ÇOK ŞEY ÖĞRENDİ, İNGİLİZCE EĞİTİMİ ÇOK İYİ.

 • A. Y.

  GÜLER YÜZLÜ ÖĞRETMEN VE İDARECİLER... ANNE ŞEVKATİ İLE YAKLAŞIYORLAR ÇOCUKLARA. OKULA HAZIRLIK, BRANŞ DERSLERİ VE İNGİLİZCESİ ÇOCUKLARI ÇOK DONANIMLI BİR ŞEKİLDE İLKOKULA HAZIRLIYOR. ÇOCUKLAR ÇOK MUTLU GELİP GİDİYOR OKULA: ÇOK SAMİMİ VE SICAK BİR ORTAM. HİJYENE ÇOK ÖNEM VERİYORLAR. SAĞLIKLI ORGANİK BESİNLERLE BESLENİYOR ÇOCUKLAR. ÇOK DOĞAL BİR OKUL....

 • H. K.

  Aktivite ve etkinlikler çok sık yapılıyor çocuklara yeni şeyler öğretiliyor ve eğlendiriliyor. Fakat eğitici ve okula hazırlayıcı dersleri yeterli özende işlemiyorlar

 • B. Ö.

  İlgi ve alakanın çok büyük olduğu, çocuklarla her zaman ilgilenilen, çocukların çok boş vakti olsa da asla başı boş kalmadığı bir okul. Güvenli bir ortamda doya doya oyun oynayabiliyorlar

 • V. K.

  Çok özel yanı bulunmasa da bölgede çok alternatifi olmayani, eğitiminin ve sisteminin bir standartı olan güzel bir okul. Tercih ettik ve memnun kaldık

 • B. Ş.

  Çalışan velileri düşünerek saatleri geniş tutuyorlar ve yaz okulu devam ediyor teşekkür ediyorum tekrar buradan da kendilerine

 • T. D.

  Öğretmenlerden çok memnunum. Çocuğumun sosyalleşmesi, paylaşmayı öğrenmesini ve eğitimine verilen önemi olumlu olarak değerlendiriyorum. Yemek menüleri düzenli olarak rehber öğretmenler tarafından bize ulaştırılıyor.

"Özel Maltepe Yelken Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Maltepe Yelken Anaokulu İletişim Bilgileri

Bağlarbaşi Mahallesi Şahin Sokak No:9 Maltepe /istanbul
0216 706 6902
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Bölgede Öne Çıkan Okullar
Özel Sihirli Gemiler Anaokulu Özel Okul
Özel Sihirli Gemiler Anaokulu

Dans eğitimine verdikleri önem çok güzel. Çocukları hem dans etmeye sevk ediyorlar hem grup halinde ortaya bir şeyler çı...

Özel Maltepe Yaprak Anaokulu Özel Okul
Özel Maltepe Yaprak Anaokulu

Hep daha iyiye, ilerici nesiller için çalışan emektar bir kadroları var.

Özel Maltepe Yetenek Anaokulu Özel Okul
Özel Maltepe Yetenek Anaokulu

Bizim iş imkanımız maalesef pek tatile ve ara vermeye uygun değil. yaz okulu olmasından dolayı tercih etmiştik çok memnu...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum