fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Masal Gündüz Bakımevi

Özel Masal Gündüz Bakımevi

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/17:30

Özel Masal Gündüz Bakımevi Hakkında

Özel Masal Gündüz Bakımevi, Silivri’de 2-6 yaş arasındaki çocuklara yaş gruplarına göre okul öncesi eğitimi ve gündüz bakımevi hizmeti veren bir kurumdur. Çocukların yaş dönemlerine göre gerekli tüm becerileri kazanmalarına ve ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik çalışmaktadır.
Çocukların her biri gelişim, ihtiyaç ve yaşam biçimi bakımından birbirinden farklı ve çok değerli bireylerdir. Okulun en büyük hedefi, çocuğun eğlenerek öğrenmesi ve eşsiz yetenekleriyle birlikte bir birey olarak büyümesini desteklemek ve kişisel gelişim ve sağlıklı yaşam için ömür boyu sürecek bir tutku aşılamaktır. Özel Masal Gündüz Bakımevi, okul öncesi eğitimin; yaşam boyu öğrenmenin başlangıcı olmasının yanı sıra çocukların kişilik yapılarını ve yaşama bakışlarını derinden etkileyen bir gelişim süreci olduğuna inanmaktadır.
Sağlıklı beslenme alışkanlıkları erken çocukluk döneminde kazanılmaya başlanır. Bu özellik göz önünde bulundurularak yemek listeleri oluşturulmaktadır. Yemekler günlük olarak anaokulunun mutfağında organik besinler kullanılarak pişirilir. Anaokulunda öğünler sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere belirlenmiştir. Özel Masal Gündüz Bakımevi yaratıcı potansiyelin en üst düzeyde olduğu okul öncesi dönemde çocukların yaratıcılıklarının desteklenmesine önem verir. Yaratıcılığın gelişimine elverişli çevreler, çocukların öğrenmeye karşı olumlu tutumlar geliştirmelerine yardımcı olur ve öğrenmeyi eğlence haline getiren etkili güdüleyiciler niteliğini taşır. Sürekli değişen dünyada, çocukların yeni durumlara uyum gösterecek becerilerle donanmaları gerekmektedir. Yaratıcı sorun çözme deneyimleri, bireyleri hem geleceğin hızlı değişimlerine uyum göstermeye hem de günlük yaşamın artan gereklerine cevap verecek etkin beceriler geliştirmeye daha iyi hazırlayacaktır. Okul için bir çocuğun yaratıcılığı ve hayalleri onun en önemli hazinesidir. Çocuklara bu yönlerini destekleyici ve teşvik edici öğrenme ortamları sunmak merak duygularını geliştirmek, keşfe yaklaşmalarını sağlamak, öğrenmeye karşı duydukları heyecanın sürekliliğini desteklemek bu sürecin bir parçasıdır. Çünkü çocuklardaki merak onların en iyi öğretmenlerinden biri olabilir.
Özel Masal Gündüz Bakımevi, çocukların gelişimsel yeterliliklerini desteklemek , yenilikçi düşünen bireyler olarak ilköğretime hazırlamak, araştırma temelli bir yaklaşım geliştirmek, öğrenmenin verdiği mutluluğu yakalayarak sürdürmelerini sağlamaktır. Okulda akıl ve zeka oyunları ile çocukların bilişsel gelişimleri desteklenir. Ayrıca drama, origami, tiyatro, görsel sanatlar, el sanatları, dekoratif sanatlar gibi sanatsal aktiviteler de yapılmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Odaklı Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Masal Gündüz Bakımevi İletişim Bilgileri

Cumhuriyet Mah. Kınalı Cad. No:9, Parkköy, Silivri / İstanbul
0 212 963 2083
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum