fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Masal Treni Anaokulu

Özel Masal Treni Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2,5-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:00

Özel Masal Treni Anaokulu Hakkında

Özel Masal Treni Anaokulu 3-6 yaş grubu çocuklara okul öncesi eğitimi sağlayan ve psikolojik danışmanlık hizmetlerinin bulunduğu bir eğitim kurumudur. Okulda verilen eğitimler ile değerlerini bilen, sorumluluk sahibi, mutlu, saygılı, başarılı, doğayı koruyan ve çevresi ile iyi ilişkiler kurabilen bireyler yetiştirilmek amaçlanmaktadır. Okulun giriş saatleri sabah 07.30 olup, okuldan çıkış saatleri 19.00'dır. Uyku odası, yemekhane, revir, bahçe, oyun alanı gibi doğal faaliyetlerin yerine getirilmesini sağlayacak alanlar tam teçhizatlı olarak bulunmaktadır. Okulun güvenlik, servis ve yaz okulu etkinliklerinin yanı sıra yabancı dil eğitimine de büyük önem verilmektedir. Sanatsal faaliyetler tiyatro ve görsel sanat etkinlikleridir. Okulun bir satranç, gezi, müzik kulüpleri mevcuttur. Özel Masal Treni Anaokulu'nda faaliyet sınıfı son derece geniş ve ferah bir alan olarak tercih edilmiş olup bu alanda çocukların rahat hareket edebilmesini sağlamak için çok fazla eşyaya yer verilmemiş. Okul oyun alanı şirin bir yer olması ile birlikte içinde tüm park ve bahçe oyun teçhizatları bulunuyor. Okul iki katlı bir binadan oluşuyor. Okul pencereleri alt ve üst katta da demir parmaklıklar ile çevrili olup, çocukların güvenliği çok yönlü olarak sağlanmış durumda. Okul butik bir okul olma özelliğindedir. Bu sebepten ötürü öğrencilerin eğitim alırken kendilerini evinde gibi sıcak bir ortamda bulması ve güvende hissetmesi doğaldır. Özel Masal Treni Anaokulu'nun tüm alanlarında temizliğe büyük önem verilmekte olup, üç öğün beslenme programı uygulanmaktadır. Okul yemekhanesinde hazırlanan yemekler gün içerisinde çocuklara sunulmaktadır. Sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısından oluşan beslenme saatlerinde genellikle organik besinler tercih edilmektedir. Parmak boyama teknikleri ve çizgi çalışmaları ile çocukların el ve göz koordinasyonu oluşturmalarına yardım edilirken, yabancı dil etkinlikleri için drama dersleri ve İngilizce şarkılar söylenmektedir. Okulda tekvando dersleri de mevcuttur. Okulda yapılan bu tür sporlar sayesinde çocukların beden dillerini daha iyi kullanmaları beden gelişimleri sağlanmaktadır. Değişik alanlara yapılan gezilerde farklı aktiviteler ile çocuklara eğlenceli vakitler geçirmeleri sağlanmaktadır. Örneğin bir çiftlik gezisinde at binme faaliyeti. Kesme ve yapıştırma etkinlikleri ile çocukların küçük kas gelişimleri desteklenmektedir. Haftanın belli günlerinde at binme ve yüzme faaliyetleri de mevcut olmakta. Konsept partiler ve doğum günü partileri ile çocukların eğlenirken sosyalleşmesine fırsat verilmektedir. Ayrıca yaz okulu eğitim programı bulunan Özel Masal Treni Anaokulu'nda çocuklarla birlikte bu dönemde binicilik, buz pateni, yüzme, robotik kodlama, satranç, masa tenisi, akıl oyunları, değer eğitimi, matematik, İngilizce, basketbol ve voleybol aktiviteleri yapılmaktadır.

Yorumlar (6)

 • iu

  oğlumu sizlere emanet ettiğim günden bugüne kadar içim çok rahat ve sizlerinizin göstermiş olduğu vermiş olduğunuz eğitimden ve davranışınızdan çok memnunun. sizlere sonsuz teşekkürler.

 • ST

  Oğlumuz sizin sayenizde artık çok daha iyi iletişim kurabiliyor. Kendini daha iyi ifade edip sosyalleşebiliyor. Bu konuda problem yaşayan aileleri Masal Treni Anaokulunu öneririm. Biz çok gelişme kaydettik. İyi ki varsınız.

 • LS

  Güzel şirin sıcak bir yuva. Adeta ikinci evi diyebiliriz. Cocugunu buraya gönderip memnun olmayan bir aileye rastlamadım. İyi ki sizlerle tanışmışız. Her defasında sizleri tavsiye etmekten alıkoyamıyorum kendimi. Teşekkürler her şey için.

 • PY

  Profesyonel bir ekibe sahip olan sıcak bir yuva. Ellerinize sağlık. 2 yıldır sizlerle çok iyi zaman geçiriyor çok güzel şeyler öğreniyor gelişiyoruz. İlgilenen aileler varsa tavsiye ederim..

 • Veli

  kızımı sizin ellerinize teslim ettiğim içim çok rahat ilk günden beri çocuklarımıza verdiğiniz eğitimin kalitesi sınırsız sevginin için sizlere çok teşekkür ederim Allah iyiki sizleri karşıma çıkartmış

 • Veli

  Öğretmenlerimizi çok seviyoruz. Oğlum okuluna musmutlu gidip geliyor. Bugüne kadar şikayetçi olduğumuz tek bir konu olmadı. Her şey için çok teşekkür ederiz.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Masal Treni Anaokulu İletişim Bilgileri

Atikali Mahallesi, Müezzin Bilal Sokak, No:5, Fatih/istanbul
0 212 963 2074
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum