fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil
Özel Mavi Balon Çocuk Evi

Özel Mavi Balon Çocuk Evi

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 12
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:30
Sabahçı: 09:00/13:00
Öğlenci: 13:00/17:00

Özel Mavi Balon Çocuk Evi Hakkında

İstanbul Ataşehir 'de bulunan anaokulu olarak eğitim veren Özel Mavi Balon Çocuk Evi ‘nde dürüst. çevreye duyarlı, adaletli düşüncelere önem veren, arkadaş canlısı, sorumluluk sahibi, başarılı araştıran ve sorgulayan çocuklar yetiştirmek amaçlanmaktadır.
Özel Mavi Balon Çocuk Evi ‘nde çocukların farklı düşünme yeteneklerini geliştirmek, hayal gücü, sezgi, düşünme ve orijinallik hazinelerini korumak için Scamper yöntemi uygulanmaktadır. Scamper yöntemi, okul öncesinden başlayarak her düzeyde eğlenceli bir şekilde uygulanan, çocukların düşüncelerini geliştirip, onları keşif yapmaları için cesaretlendiren, aynı zamanda esnek düşünmeyi ve kalıplaşmış düşünceleri yıkmayı da hedefleyen bir eğitim modelidir. Çocuğa bu alanlarda üreticilik ile ilgili ne kadar çok çalışma yaptırılırsa, farklı düşünme becerisi de o oranda gelişmektedir.
Özel Mavi Balon Çocuk Evi çocukların sosyal, kişisel ve fiziksel gelişimler için bilgisayar, müzik, resim, tiyatro, folklor, seramik, kil çalışmaları, satranç, jimnastik gibi etkinlikler yapılmaktadır.
Özel Mavi Balon Çocuk Evi'nde müzik çocuklarla iletişimde yararlanılabilecek çok etkili bir teknik olarak görülmektedir.. İletişimde dinleme ve dikkatini yoğunlaştırabilme becerilerinin gelişimi büyük önem tanışmaktadır. Bu yeteneğin gelişiminde ritmik etkinliklerin çok önemli bir rolü vardır. Müzik Eğitimi sayesinde öğrencilerde ritim duygusunun geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Dersin işlenişinde öğrencilerin gelişim düzeylerine uygun etkinlikler belirlemelerdir. İNGİLİZCE dersinde amaç çocukların anadillerinin dışında başka bir dilin varlığından haberdar olmalarını sağlamak, öğrencilerde yabancı dili eğlenceli teknikler kullanarak öğretmeyi hedeflemektedir. Özel Mavi Balon Çocuk Evi'nde halk oyunlarında öğrencilerin ritim ve vücut koordinasyonunu geliştirme ,Türk kültürüne ilgi uyandırmak, farklı yörelerin ve farklı giyim şekillerinin olduğunu kavrayabilmesi ayrıca grupta birlikte hareket edebilmeyi ve bir ürün ortaya koyma zevkini tatmaları amaçlanmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Odaklı Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

Yorumlar (3)

 • CT

  Güvenebileceğiniz ve çocuğunuzu rahatlıkla emanet edebileceğiniz sıcacık bir ev hissi verebilen ender yerlerden. Özelikle okul öncesi eğitimin önemini kavramış ailelerin ilk tercihi olmayı başarmış bir okul olduğu için önü çok açık ve yetişecek çocuklardan umudumuz çok fazla.

 • ND

  Çok fazla söze gerek yok tek kelimeyle süper bir okul herkes çok güler yüzlü ve sevecen yaklaşımlara sahip oğlum için bir çok yuvaya gittik ama sonuç okula küsmesi oldu.ama mavi balonun kapısından girer girmez yavrumuz büyülenmiş gibiydi ve bu şekilde - okul hayatımız başlamış oldu hepsi mükemmel insanlar

 • E

  Mavi Balon Çocukev çalışanlarına minnettarım. Öğretmenimizi de çok seviyorum. Yapılan herşey için tek kelime ile helal olsun demek geliyor içimden iyi çalışmalar

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Mavi Balon Çocuk Evi İletişim Bilgileri

İçerenköy Mah. Şehitler Cami Sok. No:7, Eston Çamlıevler Karşısı, Ataşehir / İstanbul
0 216 706 6880
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum