fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Mavi Bulutlar Anaokulu

Özel Mavi Bulutlar Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 18
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30

Özel Mavi Bulutlar Anaokulu Hakkında

Özel Mavi Bulutlar Anaokulu İstanbul Küçükçekmece’de bahçeli binasında iç kullanım alanı 800 metre kare olup bina 2000 tarihinde inşa edilmiştir. Okul deprem güvenliği sağlanmış olup onaylı raporu vardır. Okulda 6 etkinlik odası, yaklaşık yüz metre kare kapalı oyun salonu, açık oyun parkı, iki adet yemekhane ve dokuz adet lavabo bulunmaktadır. Okul Isıtma sistemi doğal gaz kalorifer ile sağlanmaktadır. Yer döşeme laminant parke ile kaplanmıştır. Ayrıca okul kamera ve alarm sistemleri mevcuttur.
Özel Mavi Bulutlar Anaokulu çocukların her birinin birer birey olarak farklı öğrenim düzeyi, yeteneği ve gelişim düzeyi olduğunun bilinciyle, özel eğitim ve gelişim programları uygulayan bir okuldur. Çocuklara verilen eğitimlerde Milli Eğitim müfredatının yanında dikkat geliştirme etkinlikleri, Türk Dili etkinlikleri, Matematik çalışmaları, Fen ve Doğa etkinlikleri, yazı çalışmaları yaptırılmaktadır. Özel Mavi Bulutlar Anaokulu'nda tüm öğretici etkinlikler oyunlar ve görsel uygulamalar eşliğinde işlenmekte olup, çocukların konuları sebep-sonuç ilişkisi kurarak kavramaları sağlanmaktadır. Sanat çalışmalarında, drama, tiyatro ve dans gibi sanatsal faaliyetlere yer verilmektedir. Müzik etkinliklerinde ise çocuklara basit müzik aletlerini çalmak öğretilmekte, onların ritim duygularının gelişmesi desteklenmektedir.
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA bağlı olarak eğitim vermekte olan Özel Mavi Bulutlar Anaokulu 'nda çocukların dikkatlerini geliştirmeye yönelik çalışmalara ağırlık verilmektedir. Dikkat geliştirme etkinliklerinin yanında dönem boyunca çocuklarla birlikte matematiksel düşünme, beyin jimnastiği ve dikkat yoğunlaştırma çalışmaları da yapılmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

Yorumlar (5)

 • TS

  Okul içi özellikle çocuklar için dizayn edilmiş ve hiç bir tehlike yaratacak unsur yok diyebilirim. Zaten öğretmenlerin kontrolleri altında güzel vakit geçirdikleri aşikar. Sağolsunlar ilgileri ve sevgileri belli oluyor.

 • AB

  Temiz ferah sınıflar harika öğretmenler. Oğlumun kolay uyum sağlamasından şüphe ediyordum ancak okulda yarattıkları ortam ile bunu çok kolay bir şekilde aştık. Teşekkür ederiz.

 • ÜI

  Bilim ve sanat etkinlikleriyle çocukların çok yönlü gelişmesinde katkı sağlıyorlar. Bu sayede zihinsel gelişimlerine çok yararı oluyor. Ayrıca sportif faaliyetlerle de fiziksel gelişimler destekleniyor. Sosyal bir okulu tercih ettiğimiz için şanslıyız.

 • PS

  Saygıdeğer yönetimi ile deneyimli öğretmenlerine çocuklarımı emanet etmek huzur verici. Çocuklara ilgileri yüksek ve iletişimleri çok iyi. Bu sayede iyi bir okul tanımını Mavi Bulutlar için yapabilir.

 • Pek çok okul araştırdık. Mavi Bulutlar'ı bol etkinliği ve faaliyetleri olması sebebiyle tercih ettik. Bu faaliyetlerde çocuklar çünkü eğlenerek öğreniyor yaşayarak deneyimliyorlar. Ellerinize sağlık.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Mavi Bulutlar Anaokulu İletişim Bilgileri

Cumhuriyet Mahallesi, Yıldız Caddesi, No:3 Küçükçekmece/istanbul
0 212 963 2084
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum