fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Mavi Dalga Anaokulu

Özel Mavi Dalga Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 10
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:30
Sabahçı: 08:00/13:00

Özel Mavi Dalga Anaokulu Hakkında

2015 yılında eğitim ve öğretim hayatına başlayan Özel Mavi Dalga Anaokulu çocukların gelişimini destekleyerek onları daha iyi bir geleceğe hazırlamak amacıyla İstanbul ilinin Çekmeköy semtinde kurulmuştur. Kurum felsefesi yaşam için eğitim esasına dayanmaktadır. Kurumda çocuklar için özel olarak hazırlanmış sevgi dolu ve güvenli ortamlar mevcuttur. Çocukların kendi adımlarıyla gelişmesine ve öğrenme faaliyetlerine katılmasına imkan sağlanmaktadır. Kurumda yaparak ve yaşayarak öğrenmeye önem veren Montessori etkinlikleri yapılmaktadır. Montessori Eğitimi konusunda deneyimli öğretmen kadrosuyla ve üçüncü kuşak montesorri danışmanlarıyla erken yaşlarda çocukların gelişim potansiyellerini hayata geçirmelerine yardımcı olunmaktadır. Her çocuğun diğerlerinden farklı özellikleri, öğrenme şekilleri, ihtiyaçları, gelişme dönemleri ve yetenekleri olduğu kabul edilerek kendi hızında öğrenme imkanı sağlamak için gerekli ortam hazırlanır. Eğitimde yararlanılan materyaller çocukların fiziksel gelişimlerini, el ve göz koordinasyonlarını, tüm duyularını, okuma ve yazma becerilerini, yaşam yeteneklerini, sayısal işlem, fen, tarih, biyoloji, coğrafya, müzik, sanat gibi yeteneklerini geliştirmek üzerine tasarlanmıştır. Özel Mavi Dalga Anaokulu'nda temizliğe önem verilmekte olup özellikle çocukların en sık kullandığı yerler her daim temiz tutulmaktadır. Böylece çocukların sağlık açısından olumsuz yönde etkilenmeleri önlenmektedir. Yemekler hijyenik koşullarda hazırlanır ve çocuklara dengeli beslenme alışkanlığı kazandırmak amaçlanır. Okulda güvenlik önlemleri üst seviye olup çocukların velileri dışında kimseye emanet edilmemeleri önemlidir. Rehberlik hizmeti de verilen okulda uzman psikolog çocukların gelişimini takip ederek rutin olarak velilere ve öğretmenlere rapor verir. Öğrencilerin yaşadığı sorunları onlara oyunlarla yaklaşarak çözer. Kurum hem İngilizce hem de İspanyolca dil olanağı saklamaktadır ve bünyelerinde bu alanda zengin bir kadro bulundurmaktadır. Çocukların yaz aylarında arkadaşları ile keyifli vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla yaz okulu eğitim programı da Özel Mavi Dalga Anaokulu 'da bulunmaktadır. Yaz okulunda öğretmenler eşliğinde çocuklarla birlikte yüzme, sanat, spor, drama, tiyatro, dans, binicilik ve survivor gibi eğlenceli aktiviteler yapılmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

Yorumlar

 • Öğretmenler çocuklarla özel olarak ilgileniyor. Güvenlik hizmeti yeterliokulda revir yok maalesef

 • RE

  Çocuk bakmak yerine çocuk eğitmenin farkını anlayabilmişler. Ne yazık ki çoğu anaokulu bunun ayrımını yapamıyor. Ne çocuklara yarış atı gibi bakıyorlar ne de sadece oyun doğum günü partisi gibi etkinliklerle eğitim veriyorlar. Mavi Dalgayla tanıştığımız için çok memnunum.

 • EG

  Çocuklara doğa sevgisini ve çevreye karşı bilinci aşılamak için pek çok aktivite yapılıyor okulda. Eğitime ticari yaklaşmayan kalite anlayışı yüksek sıcak ve samimi binası ve kadrosuyla çocuklarından kopamayan biz velilere onları güvenle bırakabileceğimiz bir imkan.

 • Ra

  Eğitiminden çok memnunuz. montessori eğitimi verdiklerini duyduğumuz için bu okulu seçmiştik zaten ve sonuç gayet güzel. Fiziksel olarak okul çok güzel bahçesi çok geniş ve çocukların doyasıya eğlenmesi için yeterli.

 • MA

  Öğretmen ve yöneticileri çok ilgililer.Eğitime ticari yaklaşmayan kalite anlayışı yüksek sıcak ve samimi binası biz velilerin içine su serpiyor. Gönül rahatlığıyla çocuğunuzu emanet edebilirsiniz.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Mavi Dalga Anaokulu İletişim Bilgileri

Taşdelen Mahallesi, Atabey Caddesi, J Blok, No:2, Çekmeköy/istanbul
0 216 706 6889
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum