fb
Özel Mazeret Yok Anaokulu

Özel Mazeret Yok Anaokulu

0216 706 6895
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 2-6
Okul Saatleri: 07:45/18:30
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15

Özel Mazeret Yok Anaokulu Hakkında

2-6 yaş aralığındaki çocuklara hizmet veren Özel Mazeret Yok Farklı Çocuk Anaokulu, müstakil binası ve geniş bahçe alanıyla çocukların ihtiyaçlarının konforlu bir şekilde karşılandığı çok özel bir okul…
İstanbul Üsküdar’da, merkezi bir konumda bulunan okulun çalışma saatleri sabah 07:45 ile akşam 18:30 saatleri arasındadır. Okulda, çocukların eğitim ve öğretimleri; oyun temelli eğlenceli etkinliklerle sağlanmakta olup, ezbere dayalı olmayan, sebep-sonuç ilişkisi ile bilgilerin pekiştirilmesi ilkeleri göz önünde bulundurularak aktiviteler planlanmaktadır. Çocuklar deneyerek, görerek, yaparak ve uygulayarak öğrenmektedirler.
Uzman Psikolog tarafından rehberlik desteği sağlanmaktadır.
Her bir öğrenci için bir dosya oluşturulmakta ve tüm gelişimleri tek tek izlenerek velilere raporlanmaktadır.
Sınıf gözlemlerinin yanı sıra genel kabul görmüş çocukların iç dünyasını algılamaya yönelik olan projektif testler uygulanarak veliler ile eşgüdümlü hareket edilmektedir.
Okul bünyesinde Bilgisayar Mühendisleri tarafından 4,5 ve üzeri yaş çocuklarda algoritmik düşünce yapısını geliştirmeye yönelik “Robotik Kodlama” dersleri uygulanmaktadır.
Okulda yabancı dil eğitimi “Çift Dillilik” programına uygun olarak planlanmaktadır.
Temel Yabancı Dil olarak İngilizce eğitimi verilmekte olup, tam gün planlamalar ile öğrencilerin yabancı dilden kopmamaları sağlanmaktadır. Kelime ve dil bilgisini güçlendirmek adına yapılan aktivitelerin yanında öğrencilerin günlük dili etkin bir şekilde kullanmaları amaçlanmaktadır.
Okulda çift dil eğitiminin yanı sıra, “Müzik Atölyesi” etkinliklerinde Orff tekniği ile öğrencilerin müzik ve ritim algılarının gelişmesine olanak tanınmaktadır. “Yaratıcı Drama Atölyesinde” öğrencilerin oyun oynayarak kendi bireyselliğini ve çevresini algılaması, kendini farklı yollar ile ifade etmesi ve özgüven gelişimi desteklenmektedir.
“Halk Oyunları ve Modern Dans Atölyesinde” öğrencilerin kendi kültürel özelliklerinin öğrenilmesi desteklenmektedir. Bunun yanı sıra evrensel dil olan müzik ile hayat bulmasına fırsat sunulmaktadır.
Mazeret Yok Farklı Çocuk Anaokulu’nda ikinci dil olarak “İspanyolca” dersleri verilmektedir.
Çift dil eğitimi ile okulda öğrenim gören öğrencilerin birer dünya vatandaşı olması amaçlanmaktadır.
Tarım etkinlikleri köşesinin bulunduğu bahçede, çocuklar çevrebilim etkinlikleri ile toprak ile uğraşabilmekte, çiçekler ekip onların gelişimlerini gözlemleyebilmektedir.
Okulun geniş bahçesinde yer alan oyun parkı malzemelerinde çocukların sağlığını olumsuz etkileyecek malzemelerin kullanılmamasına özen gösterilmiştir. Okulda sağlığa uygunluk koşullarının maksimum düzeyde sağlanması ve korunması için özel bir çaba gösterilmektedir. Günlük olarak yapılan temizlik işlemlerinin yanı sıra düzenli periyotlar ile “Nano Teknoloji” yolu ile dezenfeksiyon işlemleri yapılmaktadır.
Çocukların dengeli ve sağlıklı beslenme standartlarına uygun Gıda Mühendisi tarafından hazırlanan yemek menüleri günde üç öğün olarak uygulanmaktadır. (Sabah, Öğle ve İkindi)
Okulun bahçesinde ve bina içerisinde özel güvenlik sistemi bulunmaktadır. Kapalı devre kamera sistemi kurulan okulda iç ve bahçe çevresi gözlemlenebilmektedir.
Okulda ihtiyacınız doğrultusunda profesyonel servis hizmeti sunulmaktadır. Çocukların güvenli bir şekilde yolculuk yapmaları için yönetmelikler çerçevesinde donatılmış olan servislerde, servis hostesleri öğrencilerin sorunsuz bir şekilde yolculuk yapmalarına destek olmaktadır. Şoförler, taşıdıkları yolcularının çocuk olduğunun bilinci ile araç kullanmaktadırlar.
Eğitim programlarının içinde, temel branş atölyelerinin yanı sıra özel “Görsel Sanatlar ve Bale Atölyeleri” yer almaktadır.
Okulda, yerinde eğitim uygulaması ile “Alan Gezileri” planlamaları yapılarak, öğrencilerin yaşayarak öğrenmeleri için olanak sağlanmaktadır.

Duyurular Ve Etkinlikler

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Sanat Atölyesi
Oyun Alanı
Bahçe
Akıllı Tahta

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Oyun Grubu

Dil Olanakları

İngilizce
İspanyolca

Sportif

Jimnastik
Yüzme

Sanatsal

Bale
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
İngilizce Drama
Koro
Halk Oyunları
Dans
El Sanatları
Orff

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Proje Kulübü
Gezi Kulübü
Bilişim Kulübü
Ekoloji
Akıl ve Zeka Oyunları
Seramik Kulübü
Robotik ve Kodlama
Yabancı Dil Kulübü
Binicilik Kulübü

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Montessori Eğitimi

- Eklektik Yaklaşım

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- Çoklu Zeka Modeli

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Okul Personeli

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Diğer

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Bilgi Verici Danışmanlık

Yorumlar

 • Z. T.

  Bu sene okulumuzda 2. yılımız, memnuniyetimi anlatmaya kelimeler yetmez sanırım. Oğlumun gelişiminde etkin ve duygusal artıları olduğu için başta öğretmenimiz Esra Hanım'a, her türlü soru ve sorunlarımıza analitik yaklaşımıyla çözüm yolu gösteren okul müdürümüz Ayşegül Hanım'a, lezzetli ve özenli yemekleriyle evde yediremediğim yemekleri çocuğuma anne ilgisiyle ikram eden Nurcan Hanım'a ve her sabah bizi sonsuz güleryüzle karşılayan tüm öğretmenlere teşekkur ederim. Okul deneyiminin başlangıç ayağında bana ve çocuğuma kattıklarınız çok değerli. Başarılarınızın daim olmasını dilerim.

 • Z. t.

  Cocugumun 3.yili ve cok cok memnunuz ogretmenlerinden mudure hanimindan ve calisanlardan yana icimiz cok rahat..gonul rahatligiyla Evlatlarinizi gonderebilirsiniz iyiki varlar

 • Ç. K.

  Yönetiminden, öğretmenlerinden ahçısına kadar güvenilir samimi içinde sevgiyi barındıran bir okul Mazaret Yok Farklı Çocuk Anaokulu oğlumun böyle bir okulla hayata ilk adımı atmasından dolayı çok mutluyum iki yıldır beraberiz eğitimiyle çocukların sosyal ve sevgi dolu yetiştirilmesinde büyük emeklerinden dolayı hepsine teşekkür ederim başarılarının daim olması ve sevgi dolu nice çocukların yetiştirilmesi ümidiyle...

 • S. Y.

  Her yönden kendini çok geliştirmiş, kalitesini kanıtlamış bir anaokulu. Okulun alanı ve günün her saati ışıl ışıl olması çocuklarımızı da daha enerjik ve dinamik hale getiriyor. Öğretmenlerle en ufak bir şey paylaştığınızda konularla çok ilgileniyorlar.

 • G. B.

  Atatürk ilkelerinden, çağdaş ve nitelikli eğitimden ödün vermeyen, yavrumuzun okul öncesi gelişim sürecini yakından takip ederek bizleri gözü arkada bırakmayan tüm öğretmenlerimize teşekkür ederim. Bu bölgede böyle bir okulun olması gerçekten çok güzel. Okulun yeri, binası, yemekler gibi olanakları çok büyük artı. Her branşa alanında uzman öğretmenlerin girmesi ve ingilizce eğitimine verilen önem kurumun eğitim işini ne kadar ciddiye aldığının göstergesi.

 • T. T.

  Gelişime açık alanında uzman eğitmenler tarafından oluşturulmuş bir okul öncesi kadrosuna sahip, gerçekten hiç bir konuda mazeret üretmeyerek gönlümüzde taht kurmayı başarmış bir kurum. Okuldaki eğitim sayesinde çocukların içlerindeki işlenmeyi bekleyen cevherler dışarı çıkartılıyor ve işlenerek sanata ve bilime erken yaşta merak uyandırabiliyorlar. Gösterdikleri anne şefkatini unutmamak lazım tabii. Oğlumun bu okulda okuması gerçekten büyük ayrıcalık.

 • E. B.

  Böyle bir devirde çocuklarımızı emanet edebileceğiniz bir kurum. Yavrumuzun eğitim hayatında ki ilk adımlarını sizlerle atmasından mutluluk duyuyorum. Kısa zamanda kolejinizi açmanızı ve eğitim hayatına birlikte devam etmeyi umuyoruz.

"Özel Mazeret Yok Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Mazeret Yok Anaokulu İletişim Bilgileri

Bulgurlu Cad. Şekerkaya Sk. No:2 Küçük Çamlıca / Üsküdar / İstanbul
0216 706 6895
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Bölgede Öne Çıkan Okullar
Özel Yavrukuş Anaokulu Özel Okul
Özel Yavrukuş Anaokulu

Çocuğunuzu Yavrukuş anaokuluna gönderiyorsanız artık en iyi eğitim kurumunu bile bulmuş olabilirsiniz. Her şeyi ile kusu...

Özel Dönme Dolap Anaokulu Özel Okul
Özel Dönme Dolap Anaokulu

Hiçbir şeyini paylaşmayan, yemek yemek nedir doğru düzgün bilmeyen büyük bir değişime ihtiyacı olan yavrumuz sizin eller...

Özel Best Tomorrows Anaokulu Özel Okul
Özel Best Tomorrows Anaokulu

Okulda tuvalet, uyku, temizlik alışkanlığı kazandırılıyor. sosyal aktivitelerle okul sevdiriliyor ve okul fobisi olan ço...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum