fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Mazeret Yok Anaokulu

Özel Mazeret Yok Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:45/18:30
Sabahçı: 07:45/12:30

Özel Mazeret Yok Anaokulu Hakkında

2-6 yaş aralığındaki çocuklara hizmet veren Özel Mazeret Yok Anaokulu, müstakil binası ve geniş bahçe alanıyla çocukların ihtiyaçlarının konforlu bir şekilde karşılandığı çok özel bir okul…

İstanbul Üsküdar’da, merkezi bir konumda bulunan okulun çalışma saatleri sabah 07:45 ile akşam 18:30 saatleri arasındadır. Okulda, çocukların eğitim ve öğretimleri; oyun temelli eğlenceli etkinliklerle sağlanmakta olup, ezbere dayalı olmayan, sebep-sonuç ilişkisi ile bilgilerin pekiştirilmesi ilkeleri göz önünde bulundurularak aktiviteler planlanmaktadır. Çocuklar deneyerek, görerek, yaparak ve uygulayarak öğrenmektedirler.
Uzman Psikolog tarafından rehberlik desteği sağlanmaktadır.
Her bir öğrenci için bir dosya oluşturulmakta ve tüm gelişimleri tek tek izlenerek velilere raporlanmaktadır.
Sınıf gözlemlerinin yanı sıra genel kabul görmüş çocukların iç dünyasını algılamaya yönelik olan projektif testler uygulanarak veliler ile eş güdümlü hareket edilmektedir.
Okul bünyesinde Bilgisayar Mühendisleri tarafından 4,5 ve üzeri yaş çocuklarda algoritmik düşünce yapısını geliştirmeye yönelik “Robotik Kodlama ve Algoritmik Düşünce” dersleri uygulanmaktadır.

Okulda yabancı dil eğitimi “Çift Dillilik” programına uygun olarak planlanmaktadır.
Temel Yabancı Dil olarak İngilizce eğitimi verilmekte olup, %100 İngilizce konuşan native speaker pozisyonundaki öğretmenler ile hafta da 20 saate ulaşan ders planlamaları ile öğrenciler doğrudan yabancı dile maruz bırakılmaktadırlar. Kelime ve dil bilgisini güçlendirmek adına yapılan aktivitelerin yanında öğrencilerin günlük dili etkin bir şekilde anlamaları ve konuşmaları amaçlanmaktadır. Bu bağlamda yabancı dil öğretmenleri okulda tamamıyla İngilizce konuşmaktadırlar.

Okulda çift dil eğitiminin yanı sıra, “Müzik Atölyesi” etkinliklerinde Orff tekniği ile öğrencilerin müzik ve ritm algılarının gelişmesine olanak tanınmaktadır. “İngilizce Drama Atölyesinde” öğrencilerin oyun oynayarak kendi bireyselliğini ve çevresini algılaması, kendini farklı yollar ile ifade etmesi ve öz güven gelişimi desteklenmektedir. Dersin bir diğer amacı yabancı dil derslerinde kazanılan edinimlerin gerçek hayatta drama oluyla içselleştirmeleri ve konuşmalarıdır.
“Halk Oyunları ve Modern Dans Atölyesinde” öğrencilerin kendi kültürel özelliklerinin öğrenilmesi desteklenmektedir. Bunun yanı sıra evrensel dil olan müzik ile hayat bulmasına fırsat sunulmaktadır.

Mazeret Yok Anaokulun'da ikinci dil olarak anadili İspanyolca olan native speaker bir öğretmenimizin eşliğinde “İspanyolca” dersleri verilmektedir.nÇift dil eğitimi ile okulda öğrenim gören öğrencilerin birer dünya vatandaşı olması amaçlanmaktadır.

Okulun geniş bahçesinde yer alan oyun parkı malzemelerinde çocukların sağlığını olumsuz etkileyecek malzemelerin kullanılmamasına özen gösterilmiştir. Okulda sağlığa uygunluk koşullarının maksimum düzeyde sağlanması ve korunması için özel bir çaba gösterilmektedir. Günlük olarak yapılan temizlik işlemlerinin yanı sıra düzenli periyotlar ile “Nano Teknoloji” yolu ile dezenfekte işlemleri yapılmaktadır.

Çocukların dengeli ve sağlıklı beslenme standartlarına uygun Gıda Mühendisi tarafından hazırlanan yemek menüleri günde üç öğün olarak uygulanmaktadır (Sabah, Öğle ve İkindi). Hazır paketli gıdalar kullanılmamaktadır.

Okulun bahçesinde ve bina içerisinde özel güvenlik sistemi bulunmaktadır. Kapalı devre kamera sistemi kurulan okulda iç ve bahçe çevresi gözlemlenebilmektedir.

Okulda ihtiyacınız doğrultusunda profesyonel servis hizmeti sunulmaktadır. Çocukların güvenli bir şekilde yolculuk yapmaları için yönetmelikler çerçevesinde donatılmış olan servislerde, servis hostesleri öğrencilerin sorunsuz bir şekilde yolculuk yapmalarına destek olmaktadır. Şoförler, taşıdıkları yolcularının çocuk olduğunun bilinci ile araç kullanmaktadırlar.

Eğitim programlarının içinde, temel branş atölyelerinin yanı sıra özel “Görsel Sanatlar ve Bale Atölyeleri” yer almaktadır.
Okulda, yerinde eğitim uygulaması ile “Alan Gezileri” planlamaları yapılarak, öğrencilerin yaşayarak öğrenmeleri için olanak sağlanmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Montessori Eğitimi

- Eklektik Yaklaşım

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- Çoklu Zeka Modeli

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Okul Personeli

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Diğer

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Bilgi Verici Danışmanlık

Yorumlar

 • 2018 yılında oğlum 3 yaşındayken tanıştık Mazeret Yok Anaokulu’ yla. Oryantasyon sürecinde yaşanması muhtemel tüm problemlere karşı idare ve öğretmenlerin bizi ayrıntılı bilgilendirmesi ve yine onların bu konudaki deneyimiyle oldukça kısa sürede oğlumuz alıştı okuluna. İlerleyen süreçte okuldaki ilgi ve eğitim süreci de bizi memnun etti. Oğlumun dünyaya gelmek üzere olan kardeşiyle ilgili yaşadığı zorlu kıskançlık sürecinde okulun psikolojik danışmanı Hilal Hanım ın ilgi ve desteği bizi çok rahatlattı. Her yönüyle okuldan memnun olmamız nedeniyle 2019-2020 eğitim öğretim yılında yine Mazeret Yok Anaokulu’ nu tercih ettik. Bu yıl okulun, özellikle öz bakım becerilerinin gelişmesi ve İngilizce-İspanyolca eğitimi konusunda oğluma kattıkları bizi şaşırtacak düzeyde iyi. Sınıf öğretmeni Gizemnur öğretmenimiz çok ilgili ve okul-aile işbirliğimiz sayesinde oğlum okulunu daha çok sevdi. Bu yaş grubunda oldukça rastlanan okula gitmekteki isteksizlik durumunu hiç yaşamadık bu sene. Oğlumuza verdikleri değer ve en önemlisi onun için okulu mutlu bir yuva haline getirdikleri için Mazeret Yok Anaokulu ailesine, özellikle Ayşegül Hanım, Gizemnur Hanım ve Hilal Hanım a gönülden teşekkür ediyoruz.

 • AP

  Kızımın gıda alerjisi nedeni ile okul konusu bizi çok endişelendiriyordur. Fakat daha ilk görüşmede okul müdürünüz Ayşegül Hanım dan inanılmaz bir güven aldım ve bu konud da nekadar doğru karar verdiğimi gördüm. Bunun dışında öncellikle sonsuz güven ile gönderiyorum her sabah kızımı. Sınıf öğretmenizimiz Semra Hanım ın sonsuz şevkati bilgeliği ezberci değil düşünen çocuklar yetiştirmkteki özverisi bile benim için nekadar doğru yerde olduğumuzun kanıtı. Tek üzüntümüz ilkokul için farklı arayışa girmek zorunda olmamız. Gönül rahatlığı iile çocuklarınızı emanet edeceğiniz 2. Eviniz olacak Mazeret Yok.

 • DA

  Bu sene okulda ilk yılımızdı. Her yeni başlayan çocuk ve ailesi gibi biz de sancılı bir süreçten geçtik haliyle. Ancak bu süreçte okulumuzdan adaptasyonu kolaylaştırmak adına her türlü ilgi ve desteği almış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Okul araştırması yaparken bizim için en öncelikli konular Hijyen ve eğitim kalitesi idi. Mazeret Yok ile geçirdiğimiz 6 ay sonrasında ne kadar doğru bir tercih yaptığımızı anladık :) Bir ebeveyn olarak kızımızın okula başladıktan sonraki süreçte eğitim ve disiplin anlamındaki hızlı gelişimini ve yanı sıra gördüğü ilgi ve sevgiyi keyifle takip ediyoruz. Göstermiş oldukları bu ilgi ve sevgi için öncelikle sevgili öğretmenlerimiz Simge ve Elif Hanım ile değerli okul müdiremiz Ayşegül Hanım ve Psikolojik Danışmanımız Hilal Hanım'a çok çok teşekkürlerimizi iletiyoruz.

 • MD

  Güven,sevgi,saygı,tecrübe,kalite..... O kadar çok şey söylenebilir ki. İyi ki sizinle tanıştık sizi tercih ettik okul öncesi egitimimize sizinle kaliteli bir temel attığımız için sanırım çok sansliyiz. Bir okul düşünün sanki okulda tek çocuk sizin cocugunuzmus gibi ilgilenen,değer ve önem veren. Eğitim kalitesi öğretmenlerinin tecrübesi herseyiyle iyi ki...

 • Cf

  Civardaki en iyi okul. Ukbanur ogretmenimiz olmasa ne yapardik bilmiyorum. Kizimin oryantasyon doneminde beni hergun desteklemesi ve yonlendirmesi surekli yanimda ve ulasilabilir oldugunu bilmem paha bicilemezdi. Psikologumuz hilal hanimda bizim vazgecilmezimiz oldu. sadece okulda degil evdeki problemlerimizde de bize cok destek oldu. Yabanci dil egitiminin etkisini bir ay icinde gorduk kizimda. İlgisi asiri artti herseyin ingilizcesini soyler oldu evde. Ozellikle ahsen hanima minnettarim.Yeni kardes ve ayni donemde okula baslama donemimizde hem okul mudurumuz aysegul hanim hem de diger hocalarimiz hep yanimizdaydi. Harikasiniz once aysegul hanimin pozitif ve yuksek enerjisiyle etkilendik sonra ogretmenlerimiz ve calisanlarla memnuniyetimiz her gecen gun dahada artti. İyiki varisiniz.İlk okulda acmalisiniz. Ece bu kadar ilgiden ve yuksek standarttan sonra baska bir okulda mutlu olamaz :(

 • Ek

  Çocuğu 3yıldır anaokula giden bir anne olarak yazıyorum sizlere gerek akademik anlamda gerek kültürel sosyal anlamda herşeyin tam tamına olduğu evladınızı okulun ilk günü dahi aceba ne yapıyor diye düşünmediğiniz gözünüzün arkada kalmadığı okul demek az yuva herşey oldular bize ve yavrularımıza iyi ki ama iyi ki ve keşke daha önce ki yıllardada mazeret yok olsaydı Başta Ayşegül hanım ve Semra hanım başımıza taç olacak kadar değerliler bizler için gözünüz kapalı yavrularınızı emanet edin 1.ayda çocukda ki değişimi fark edecek ve pişman olmayacaksınız. Sevgiler Eda Kırcalı

 • keşke keşke 3 yıldır buraya verseydim diye yanıp tutuştuğum, A’dan Z’ye her anlamda, başta güvenlik, eğitim, dil becerisi, el becerisi, yabancı dili sevdirme, ilkokula hazırlama gibi bir anaokulu ve okul öncesi dönemde çocuğun ihtiyacı olan her şeyi 4 4lük karşılayan bir kurum. Başta Ayşegül hanım olmak üzere, sınıf öğretmeni Semra hanım, ingilizce öğretmenleri, servis şoförü-hostesi herkes sizin çocuğunuza en az siz kadar ilgi ve anlayışla yaklaşıyor. Bu da 5-6 yaşında uykuya çok düşkün olan benim kızımın bir gün bile ‘of’ demeden, hastayken dahi ‘bari 1 saat gideyim anne’ demesinin sebebidir. beklentilerinizin üzerinde bir kurum olacağından, bir öğretmen veli olarak yorum yapıyorum. gözünüz, aklınız arkada kalmayacak, çocuğunuzdaki gelişimi siz değil, tüm çevreniz fark edecektir. Çünkü Mazeret Yok Anaokulu’nda gerçekten hiç bir şeye mazeret yok.eğitim sisteminin düzen ve disiplininden dolayı devamında ilkokulu olan bir kurum olsaydı dünyanın en mutlu velisi ben olabilirdim. çocuğum için de benim için de bir eksikliğini görmedim.

 • YA

  5 yaşındaki oğlukmuz 2 yıldır Mazeret Yok Anaokulu’na gidiyor. Okul memnuniyetimizi zaten oğlumuzun mutluluğu bize anlatıyor. Hem okul yönetimi hem de öğretmenlerin ilgisi bizim için oldukça iyi. Çocuğumuzun gelişimini an be an takip ediyor, geri bildirimlerle de destekleniyoruz. Sosyal faliyetler, geziler, oyun saatleri oldukça fazla ve yararlı. Çocuğumuzun tüm beslenme bilgileri, faaliyet katılım bilgileri bir tık uzağımızda, sürekli bilgilendirmelerle soru sormamıza bile gerek kalmadan takip sağlayabiliyoruz. Oğlum okula gitmediği zamanlarda üzülüyor :) Atatürk sevgisini de çocuklarımıza işlemesinden dolayı ayrıca mutluyum. Son olarak, geçtiğimiz aylarda yaşadığımız depremi de son derece profesyonel olarak yönettiler. Evlatlarımızı güvenle teslim ediyoruz.

 • bd

  Bir tanıdığım vasıtasıyla görüşmeye gittiğimde aslında bambaşka bir okula zaten kayıt yaptırmıştım. Ama okulun yerini ve binasını görüp Ayşegül Hanım'la tanıştıktan sonra ertesi gün gidip diğer okuldan kaydı sildirip buraya aldırdım.bu sene okulda ilk senemizdi. ilk gününden beri bir kez bile keşke demediğim yer. Geçen yıl burdaki yorumlara bakarken tüm okullar için merak ettiğim şey: okul taksitleri dışında çok nadir gezi/tiyatro vb. aktiviteler için ek ücret alınıyor. Okula başladığı ilk günden beri oğlum inanılmaz olumlu gelişim kaydetti. Her gün eve geldiğinde ingilizce dersinde öğrendikleri şarkıları söylüyor evde.İçim çok rahat.Gönül rahatlığıyla çocuğunu emanet edebilirsiniz.

 • EA

  Merhabalar ; 2018-2019/2019-2020 yıllarında 3 yaş ve 4 yaş döneminde oğlumuzun zevkle gittiği, bizim her aşamasında büyük değişim ve gelişimini gözlemlediğimiz , hijyeninden , ilgi ve alakasından asla şüphe duymadığımız ve keşke ilk öğretim bölümleri de olsa dediğimiz canım okulumuz. İdarecileri, öğretmenleri, aşçıları,... hepsi çok alakalı ve sevgi dolular... Ayşegül Öğretmen , Buse Öğretmen , Ahsen Öğretmen ve ismini hatırlayamadığımız öğretmenlerimizin hepsine teşekkürü borç biliriz.

 • EK

  mazeret yok ve ayşegül hanım ile geçen yıl tanışıp bu yıl keşke gecen yılda gitseydi diye bin pişmanlık yaşadığım evladınızı gözünüzün kapalı emanet ettiğiniz binlerce şükrettiğiniz bir yuva bir ev. çok fazla okul gezen ve okullardan neredeyse gözleri yaşlı çıkan bir anne olarak eğitim belki güvenden sonra 2. sırada benim için öncelikle güven... 1 gün dahi ne yapar diye tereddüt etmediğim alıştırma süreci dahi olmadan gidip kızımı emanet ettim kızım ve bizler çok mutluyuz iyi ki mazeret yok! 1 günde cümleleri değişti bir günde farkı gördüm tek bir günde mantıklı cümleler kuran bi ergen benim gözümde.. ve eklemeliyim ki civardaki muhafazakar olmayan tek okul diyebilirim başta ayşegül hanıma oğuz beye ve tüm öğretmenlere çok teşekkürler.

 • BS

  Uzun araştırmalar sonucunda birgün sosyal medyada paylaşılmış bir video ile tanıdım "mazeret yok" okulunu..hemen evimin yakınında olup olmadığını kontrol ettim hemen ardından okula uğradım.Insani cezbeden bi enerjisi vardı daha girer girmez güler yüzlü öğretmenler karşılıyor sizi.Okul müdürü Ayşegül Öğretmene yönlendirdiler beni..Öyle tatlı öyle güler yüzlü pozitif biri olunca karşısında insanın tamam diyorsunuz.Disiplin temizlik hoşgörü yardımseverlik herşey mevcut.Daha ilk anda tamam dedim burası olsun.Kizimi gözüm arka kalmadan gönlüm çok rahat bir şekilde gönderiyorum..Oda bizde mutluyuz.Ve yolda kime rastlasam okulla ilgili harika şeyler söylüyorlar bana.Hic kötü bisey duymadım.Ogretmenlerimiz Yağmur ve Gamze öğretmen bir bir ilgileniyor çocuklarla hepsiyle ilgili tek tek konuşuyorlar..Çok iyi gözlem yapıp ilgileniyorlar..Tereddüt yaşamadan çocuğunuzu teslim edebilirsiniz.Cunku emin ellerde olacaklar..Biz esimle hep şunu diyoruz iyiki Mazaret yok okulu var..Harikasınız tüm ekip.Diger ogretmenlerimiz de dahil..

 • EY

  Oğlum 3 yaşındayken eşimle okul arayışına girdik ve ilk görüşmeye gittiğimiz okul Mazeret Yok Anaokulu oldu. Okul müdürü Ayşegül Hanım okulu bize tanıttıktan sonra bir başka okulu görme ihtiyacı hissetmeden oğlumuzun kaydını yaptırdık. Benim için en önemli olan güvenlik, eğitim ve beslenme hususlarında oldukça memnun kaldığımızdan oğlumuzun bu yıl tekrar aynı okula devamına karar verdik. Okulda çocuklara kesinlikle paketli gıda verilmiyor olması beni çok mutlu ediyor. Gün içerisinde beslenme ve uyku bilgisinin okul uygulaması üzerinden mutlaka bildiriliyor olması da çok rahatlatıcı. Ayrıca oğlumun yeni doğan kardeşine alışma sürecinde yaşadığı problemlerin aşılmasında öğretmenlerinin ve özellikle psikolog Hilal Hanım ın desteği ebeveynler olarak bizi çok rahatlattı. Okulun Atatürk ilkeleri ışığında eğitim veriyor olması da eşim ve benim için diğer bir tercih sebebi oldu. Sınıf öğretmenlerimize, okul müdürümüz Ayşegül Hanıma, psikolog Hilal Hanım a tekrar çok teşekkür ederiz.

 • Başka bir okulda 3 aylık bir deneme sürecimizin ardından Mazeret Yok Anaokulu ile tanıştık. Aradaki farkı Ayşegül Hanım ile ilk görüşmemizde anlamıştık. Bizim için samimiyet çok önemliydi ve aradığımız her şeyi bu okulda bulduk. Özellikle yemek menüleri çok güzel. Okul bakımlı ve temiz, öğretmenlerinin tatlılığını anlatmamıza gerek bile yok, hepsi de pırıl pırıl gençler. Okul psikologumuz Hilal Hanım'ın da sabah problemlerimizi aşmamızda büyük katkısı oldu. Her konuda tam profesyonel bir okul.Okul araştıran velilerin mutlaka gidip görüşmesi gereken bir kurum.

 • ek

  mazeret yok , gerçekten hiçbir mazereti kabul etmeden yoluna devam eden ve devam ederken yavrunuzla beraber sizi büyüten bunu yaparken de sizi her konuda tatmin edecek bir kurum. demir çok değişmiş / ne kadar büyümüş dediklerinde bu eserin sahibinin mazeret yok olduğunu herkese o kadar içten söyleyebiliyorum ki ,tüm sorunlarımızı beraber çözdük asla size dönelim yada bizim değil sizin çabanızın olması lazım gibi bir dönüş almadım ilk günden itibaren acaba nasıl diye düşünmedim çünkü okul müdüründen / tüm çalışanlarına kadar herkes sadece onların biraz daha mutlu olması biraz daha eğitimli olailmesi için sonsuz bir gayret içinde . iyiki yollarımız kesişmiş sonsuz sevgi ve saygılar.

 • TK

  Çocuğumun hem eğlendiği hem bir sürü şey öğrendiğini görmek, üstelik bunların güvenli bir ortamda gerçekleştiğini bilmek çok mutluluk verici. Drama, görsel sanatlar, bale, ingilizce, halk oyunları, müzik orff.. hiç biri sözde değil. Bu dersleri gerçek anlamda ve ne kadar eğlenceli işliyor olmalılar ki oğlumun hepsini evde uyguladığına şahit oluyorum bol bol. Başka bir okul deneyimi olan bir veli olarak aradaki fark uçurumlar diyebilirim. Sabahları okula neşeyle gidiyorsa, iki gün gitmediğinde okulunu özlüyorsa, evde bol bol "öğretmenim böyle yapardı" cümlelerini duyuyorsam ve bütün bunların üstüne gerçekten çok fazla şey öğrendiğini gözlerimle görüyorsam doğru yerdeyim demektir. Okul yönetiminin, öğretmenlerin veli ile iletişimi çok iyi. (Oğlum rahatsızlandığında öğretmeninin arayıp durumunu sorması ve ayrıca okul müdüresinin arayıp sorması :)) Veli bilgilendirmeleri üst düzeyde. (gün içerisindeki rutin yemek, uyku vb bilgilerinin detaylı olarak belirtilmesinin yanında gezi için okuldan ayrıldılar, gezi alanına vardılar, dönüş için servis hareket etti, okula vardılar hepsi tek tek haber veriliyor.) Aylık bültenleri harika, gerçekten özenle hazırlanan birer dergi gibi her biri (şu an tek düşündüğüm 30 sayfalık Mart ayı bültenini nasıl okuyacağım mesela :)) En çok hoşuma giden şeylerden biri, karne dönemlerinde verilen gelişim raporlarının ve karnelerinin objektif olması. (standart kreş karnesi değil, detaylı hazırlanmış bir karne ve pedagog tarafından hazırlanmış çocuğa özel gelişim raporları veriliyor) Küçük çocuk, hepsi "çok iyi" mantığıyla asla hazırlanmamış ve çocuğunuzun gerçek durumunu öğrenebiliyorsunuz. (üşenmeyip ingilizce karnesinde "çoğunlukla biliyor" olan her maddeyi tek tek oğluma sözlü sınav yaptım ve hepsini gerçekten bildi, "bazen biliyor" olanları ise gerçekten bazılarını bildi :)) Sanırım daha çok şey yazabilirim ancak ilk aklıma gelenler bunlar. Biz okulumuzu gerçekten seviyoruz.

 • TE

  Bugün eşimle uzun uzun oğlumuzu konuştuk, "bir günde büyüdü mü dedi bana?", aynı şeyi o kadar çok zamandır ben de hissediyor, dile getirmiyordum, oğlumuz bir günde büyüdü, her gün, okulla birlikte büyüdü, çocukların en erken çağlarında ciddi anlamda okulun faydasını görmek isterseniz hiç düşünmeyin, doğru okulu inceliyorsunuz. Öğretmenlerinden, eğitiminden, yemeklerinden, aklınıza gelebilecek her şeyden çok memnunuz, erken çocukluktan birey olmaya, var olmaya giden yolda eğitimin katkısı büyük ve gerçekten bunu her gün hissediyor olacaksınız. Ebeveyn katılımı, aylık programlar, okul gezileri gerçekten okulu farklı ve özel kılıyor.

 • EY

  Okulun temel değerler sıralamasında Atatürk ilkeleri doğrultusunda yürümek 1.sırada yer alıyor, bu ailemiz için en önemli tercih nedeni. Ardından güven, emniyet, öz değerler ve eğlence takip ediyor. Çalışan anne baba olarak bir gün bile oğlumuz iyi mi, her şey yolunda mı diye sorgulamadık, şüphe etmedik. Bu güven duygusunu okul yönetimi ve öğretmenler size daha ilk günden veriyor. Özgüvenle birbirine karışan süper egonun sınırını net bir şekilde çiziyorlar. Varlıklarını sürdürebilmek veya sayılarını arttırabilmek adına bazı diğer kurumlarda olduğu gibi velilere yapılan yatırımları bu okulda göremiyorsunuz. Tek kanalize oldukları şey olması gerektiği gibi çocuklar. Bu sene oğlumuzun ilk yılı ve seneye de devam etmesi için kaydımızı şimdiden yaptırdık. Oğlumuzun gelişmesinde ve mevcutta üzerinde en çok durduğumuz vicdan ve merhamet duygularının pekişmesinde çok emeği olan değerli öğretmenleri sevgili Gamze Hanım ve Yağmur Hanım'a, değerli okul müdürü sevgili Ayşegül Hanım'a, sevgili nöbetçi öğretmenlere ve emeği geçen tüm ekibe buradan bir kez daha teşekkür ederiz...

 • Sy

  Sevgi dolu bir kurum çocuğumu güvenle gönderiyorum aklım arkada kalmıyor ,verilen eğitimler çok başarılı ,öğretmenler çok ilgili sabah insanları güler yüzle karşılayarak enerji veriyorlar , başarılarinizin devamını diliyorum sevgilerimle.

 • ek

  eğer aklınız yavrunuz da olmasın istiyorsanız en doğru tercih farklıçocuk neden hem eğitim hem duygusal hem fiziksel hem ruhsal tüm ihtiyaçlarını karşılıyor kalmıyor zorlandığınız tüm konularda size ekstra destek veriliyor gerekiyorsa hergün arayıp sizinle iletişimde olup olması gerekn olana kadar uğraşıyorlar . okulda 3 yaşındaki bir çocuk ne öğrenebilir demeyin öğreniyorlar çünkü bunu öğretmeyi biliyorlar . iyiki varsınız tuvaleti sizle çözdük uykuyu sizle çözdük yemeyi sizle çözdük. hep diyorum keşke biz bitirene kadar ilköğretimde de bir adım atarsınızda sizden hiç ayrılmayız :)))

 • R

  Okul egitimim veren degerli ogretmenleri ile, binası ve idaresi ile çok güzel ve kaliteli. İki gün önce aile katili nedeni ile Çocuklarla birlikte katıldığımiz derste de bunu gerçekten gördük. Cocugumuz 3.5 yaşında kisa vede kotu bir okul ve servis tecrübesi yaşamanız rağmen bu yıl çok kolay bir geçişle okula alışıp adapte oldu. Şuan en çok sevdiği şey okul servisi ve sabah okula gitmek. Bunun için özellikle öğretmenlerine -Dilara öğretmen ve Fatma öğretmene çok teşekkür ederiz. Dilerim hep böyle kalır ve kaliteyi koruyup surekliniği sağlarlar.Eğitimi bence çok iyi ve çocuğun gelişiminde bunu görüyoruz. Vede onlarca bu seviyedi okula fark atar. Fakat biraz daha yaraticiliga yonelik, cocuklarin gelistirmeleri etkileyecek ve dikkat uyandıracak şekilde geliştirmeye çalişa bilirler.

 • EY

  Okulun temel değerler sıralamasında Atatürk ilkeleri doğrultusunda yürümek 1.sırada yer alıyor, bu ailemiz için en önemli tercih nedeni. Ardından güven, emniyet, öz değerler ve eğlence takip ediyor.Çalışan anne baba olarak bir gün bile oğlumuz iyi mi, her şey yolunda mı diye sorgulamadık, şüphe etmedik. Bu güven duygusunu okul yönetimi ve öğretmenler size daha ilk günden veriyor. Özgüvenle birbirine karışan süper egonun sınırını net bir şekilde çiziyorlar. Varlıklarını sürdürebilmek veya sayılarını daha da arttırmak adına bazı diğer kurumlarda olduğu gibi velilere yapılan yatırımları bu okulda göremiyorsunuz.Tek kanalize oldukları şey olması gerektiği gibi çocuklar. Bu sene oğlumuzun ilk yılı ve seneye de devam etmesi için kaydımızı yaptırdık. Oğlumun gelişmesinde, mevcutta üzerinde en çok durduğumuz vicdan ve merhamet duygularının pekişmesinde çok emeği olan değerli öğretmenleri sevgili Gamze Hanım ve Yağmur Hanım’a, değerli okul müdürü sevgili Ayşegül Hanım’a, sevgili nöbetçi öğretmenlere ve emeği geçen tüm ekibe burdan bir kez daha teşekkür ederiz.

 • Arkadaşımın 2 yıl dır kızını göndermiş olduğu Mazeret Yok Farklı Çocuk ana okuluna onlardan aldığım memnuniyete güvenerek sene başında çocuğumu kayıt ettirdim ve şimdi doğru seçim yapmış olduğum için çok mutluyum... Özellikle okul müdürümüz Ayşegül Hanım ın her konuda bizlere destek olması ve gerçekten ilk görüşte bile disiplinli bir okul yöneticisi olduğunu anlamak mümkündür kendisinin. Okulda ki öğretmenlerimiz ise güler yüzlü çocuklarımızla birebir ilgilenen ve bizleri her konuda sistem üzerinden ayrı, yüzyüze ayrı bilgilendiren ki ben çok pipirikli bir anneyimdir Gamze öğretmen ve Yağmur öğretmene ilk görüşte çocuğumu güvenerek teslim ettim ve asla gözüm arkada kalmadı. Bunlar dışında Okuldaki Psikoloğumuz her daim çocuklarımızı gözlemleyerek bize her zaman her istediğimizde detaylı bilgilendirme yapıyor. Oğlum yiğit 2,5 yaşında kayıt oldu ve bezimizi öğretmenlerimizin desteği 4 gün gibi kısa bir sürede bıraktık..Konuşmasında ve evdeki davranışlarındaki değişimi iste herşeye bedel..Paylaşmayı hiç sevmeyen çocuğum gayet uyumlu bir hal aldı. Kesinlikle başka okulları dolaştığımızda arada dağlar kadar fark var dı iyi diyorum sadece...

 • S

  Okulumuzda 3. Yılımız. Çalışan bir anne olarak küçücük kızımı bir yere emanet etmek zorundaydım ve karşıma Farklı Çocuk anaokulu çıktı. Öncelikle Üsküdar ve çevresinde sayısı gittikçe azalan nadir Atatürkçü okullardan biri. Her resmi tören şanına yakışır bir şekilde atlanmadan kutlanıyor. Bunun dışında örf ve adetler, gelenekler de okulda çok önemsemiyor ki büyüklerimiz için düzenlenen bir fincan kahve etkinlikleri, kültürümüze ait bazı kutlama ve olayların derslerde yer alması hala aklımda. Öğrenciler bir kitap serisini takip ediyorlar ve bir öğretmen olarak bu seriyi çok başarılı buluyorum. Evde de takibink yaptığımda kızımla o konular üzerinden konuşabiliyorum. Kitapların yanı sıra ekstra verilen çalışmalar da cok güzel ve faydalı. Bu seneki ingilizce öğretmenimiz hiç Türkçe konuşmuyor ve kızımda bunun etkilerini anlıyorum. Robotik ve İspanyolca cok güzel dersler ve ilerisi için faydalı olacağını düşünüyorum. Bazı dersler ek ücrete tabi: bale, görsel sanatlar gibi. Bunlara cocuk isterse gidebiliyor. Gitmediğinde sınıf öğretmeniyle sınıfta oluyor çünkü bu dersler branş öğretmenleri tarafından veriliyor. Yemekler başarılı, bazen sabah veya akşamları yardımcıları ellerinde sebze poşetleriyle marketten gelirken görebilirsiniz. Taze sebzeler kullanılıyor. Bunun dışında her hangi bir olumsuzluk olmuyor mu? Tabiki olabiliyor ama yönetici ve öğretmenler eleştiriye açık ve sorunlara kisa sürede çözüm üretebiliyorlar. Son olarak okulun güzel bir bilgi ağı var. Öğrencinin yoklama, beslenme, ilaç gibi bilgilerinin iletildigi, dersteki aktivitelerden örnek fotoğrafları görebileceğiniz ve öğretmen ve yöneticilerle mesajlasabileceginiz, duyurulara ulaşabileceğiniz bir okul aile uygulamasi.

 • sg

  internetten araştırma yaparken adına ulaştığım gidip gördükten sonra da kayıt için bir an olsun tereddüt etmediğim, öğretmenlerimiz ve okul müdürümüz ile cıvıl cıvıl bir eğitim kurumu.kızıma kattıkları tartışılmaz her konuda çözüme ulaştığım,yanıtsız kalmadığımız yuvamız.emekleriniz için yönetimimizden,öğretmenlerimize,aşçılarımıza herkese sonsuz teşekkürler...

 • Yu

  Yaklaşık 2 yıldır çocuğumuzu gönül rahatlığı ile bıraktığımız bir okul. Bu sene mezun oluyoruz ama inanın bu kurumun ilkokulu olsaydı gözüm kapalı tercih ederdim. İlgi alakaları , eğitime verdiği önem, herşey için çok teşekkür ederim. Yasemin uluşan

 • E

  Öğretmenlerimizden çok memnunuz. Okulun fiziki şartları da diğer okullara göre çok iyi. Bahçeli ve ferah. Çok genç bir okul olsa da gittikçe kendini geliştiren bir yapısı var.

 • so

  Oğlumuz 2 senedir devam ediyor. Yaşadığımız hiçbir sorun yok diyebiliriz. Olan sorunlar da ivedilikle ve samimiyet ile gideriliyor. Icimiz rahat, öğretmenlerimiz çok nazik, kibar ve başarılı. Oğlumuz da çok seviyor hepsini.

 • AS

  Bizim güzel okulumuz. Belki de en çok uğraştıran öğrencilerinden biri oldu Rüzgar. Anneden kopma durumu uzadı da uzadı. Annelik duygusallığını bir kenara bırakıp öğretmenlerimizi dinleyince adım adım her şeyin yoluna girdiği yer bizim için. Çocuklar aynadır, bulundukları ortamı anlatmasalar bile ne hissettiklerini anlarsınız. Bir kez bile gönlü kırılmamış oğlum öğretmenlerinden aşkla bahsediyor. Benim için en zorlu anlarda anne hassasiyetiyle yaklaşmalarıydı. Gerek yemediği dönemler, gerek ayrılık sırasındaki mızmızlanmalar. Gün içinde çocuğum ne yaptı acaba endişesine kapılmadığımı fark edip kendimi sorgulamaya başladım :) Mazeret yok çözüm var diyor Rüzgar. Sloganımız oldu. Her şey için teşekkür ederiz. Yolculuğumuza iyi ki sizinle başladık

 • ZT

  Bu sene okulumuzda 2. yılımız, memnuniyetimi anlatmaya kelimeler yetmez sanırım. Oğlumun gelişiminde etkin ve duygusal artıları olduğu için başta öğretmenimiz Esra Hanım'a, her türlü soru ve sorunlarımıza analitik yaklaşımıyla çözüm yolu gösteren okul müdürümüz Ayşegül Hanım'a, lezzetli ve özenli yemekleriyle evde yediremediğim yemekleri çocuğuma anne ilgisiyle ikram eden Nurcan Hanım'a ve her sabah bizi sonsuz güleryüzle karşılayan tüm öğretmenlere teşekkur ederim. Okul deneyiminin başlangıç ayağında bana ve çocuğuma kattıklarınız çok değerli. Başarılarınızın daim olmasını dilerim.

 • Zt

  Cocugumun 3.yili ve cok cok memnunuz ogretmenlerinden mudure hanimindan ve calisanlardan yana icimiz cok rahat..gonul rahatligiyla Evlatlarinizi gonderebilirsiniz iyiki varlar

 • ÇK

  Yönetiminden, öğretmenlerinden ahçısına kadar güvenilir samimi içinde sevgiyi barındıran bir okul Mazaret Yok Farklı Çocuk Anaokulu oğlumun böyle bir okulla hayata ilk adımı atmasından dolayı çok mutluyum iki yıldır beraberiz eğitimiyle çocukların sosyal ve sevgi dolu yetiştirilmesinde büyük emeklerinden dolayı hepsine teşekkür ederim başarılarının daim olması ve sevgi dolu nice çocukların yetiştirilmesi ümidiyle...

 • SY

  Her yönden kendini çok geliştirmiş, kalitesini kanıtlamış bir anaokulu. Okulun alanı ve günün her saati ışıl ışıl olması çocuklarımızı da daha enerjik ve dinamik hale getiriyor. Öğretmenlerle en ufak bir şey paylaştığınızda konularla çok ilgileniyorlar.

 • GB

  Atatürk ilkelerinden, çağdaş ve nitelikli eğitimden ödün vermeyen, yavrumuzun okul öncesi gelişim sürecini yakından takip ederek bizleri gözü arkada bırakmayan tüm öğretmenlerimize teşekkür ederim. Bu bölgede böyle bir okulun olması gerçekten çok güzel. Okulun yeri, binası, yemekler gibi olanakları çok büyük artı. Her branşa alanında uzman öğretmenlerin girmesi ve ingilizce eğitimine verilen önem kurumun eğitim işini ne kadar ciddiye aldığının göstergesi.

 • TT

  Gelişime açık alanında uzman eğitmenler tarafından oluşturulmuş bir okul öncesi kadrosuna sahip, gerçekten hiç bir konuda mazeret üretmeyerek gönlümüzde taht kurmayı başarmış bir kurum. Okuldaki eğitim sayesinde çocukların içlerindeki işlenmeyi bekleyen cevherler dışarı çıkartılıyor ve işlenerek sanata ve bilime erken yaşta merak uyandırabiliyorlar. Gösterdikleri anne şefkatini unutmamak lazım tabii. Oğlumun bu okulda okuması gerçekten büyük ayrıcalık.

 • EB

  Böyle bir devirde çocuklarımızı emanet edebileceğiniz bir kurum. Yavrumuzun eğitim hayatında ki ilk adımlarını sizlerle atmasından mutluluk duyuyorum. Kısa zamanda kolejinizi açmanızı ve eğitim hayatına birlikte devam etmeyi umuyoruz.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Mazeret Yok Anaokulu İletişim Bilgileri

Bulgurlu Cad. Şekerkaya Sk. No:2 Küçük Çamlıca / Üsküdar / İstanbul
0 216 706 6895
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum