fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Melek Yuvası Anaokulu

Özel Melek Yuvası Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:00
Sabahçı: 08:00/13:00

Özel Melek Yuvası Anaokulu Hakkında

İstanbul Kadıköy bölgesinde eğitim ve öğretim veren Özel Melek Yuvası Anaokulu doğal ortamda matematiksel düşünebilen, fikirleri olan, arkadaşları ile iş birliği içinde çalışabilen, kendine güvenen ve sorumluluklarının bilincinde bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Okulda sınıflar 15 kişiden oluşmaktadır. Okul öncesi eğitimin çocuklarımızın ileri ki hayatlarına bir hazırlık basamağı olarak gören Özel Melek Yuvası Anaokulu 6 yıllık tecrübeye sahiptir. Anaokulu içerisinde programlarla çocukların bireysel yeteneklerinin ve potansiyellerinin saptanması ve bu konular üzerine gidilmesi amaçlanmıştır. Ailelerin çocuklara verdikleri eğitimi desteklemeyi hedefleyen anaokulu bu amacına uygun bir rehberlik servisi anlayışına sahiptir. Ayrıca okul kendi psikolojik danışmanına ve aile danışmanlığına sahiptir. Çocuk yetiştirme konusunda ailelere oldukça faydalı ve tecrübeli bir sistemi bulunmaktadır. Kendini tanıyan, sorumluluk alabilen, hayal gücünü ve özgüvenleri yüksek, paylaşımcı, hoşgörülü bireyler yetiştirmek için sevgi ve saygı ilkelerinden sapmadan eğitim vermektedir. Özel Melek Yuvası Anaokulu 08.00 ve 18.30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Yemekhane, uyku odası, bahçe, kapalı ve açık oyun alanlarına sahiptir. 1000 metrekarelik büyük ve yeşil bahçeye sahip olan anaokulu bahçesinde oyun ve yemek hizmetini kolayca verebilmektedir. Yemek konusunda oldukça özel bir konuma sahiptir. Anaokulunda yemek öğünleri uzmanlar tarafından hazırlanmakta olup tecrübeli aşçılar tarafından pişirilmektedir. Çocuklara sunulan sebze ve meyveler seçilirken organik olup olmadığına ayrıca önem verilmektedir. Kendisini birçok anaokulundan ayıran bu özellik tercih edilmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Yemeklerini yazık bahçesinde, kışın yemekhanesinde vermektedir. Anaokulun diğer hizmetleri de güvenlik ve servis hizmetidir. Servislerinde çocuklarımıza evlerine kadar güvenli bir şekilde ulaşmaları için rehberlik öğretmenleri eşlik etmektedir. Anaokulu içerisinde güvenlik ve temizlik oldukça önem verilen konular arasındadır. Özel Melek Yuvası Anaokulu'nda yaz okulu seçeneğinin de bulunması okul için bir başka tercih sebebidir. Yabancı dil olarak İngilizce dersleri verilmektedir. Yaz okulunda sportif olarak gelişimi destekleyen binicilik ve yüzme derslerine de yer verilmektedir. Sanatsal etkinlerinin de oldukça zengin olduğu anaokulunda bale, modern dans, drama, tiyatro, görsel sanatlar ve müzik dersleri verilmektedir. Aktif olarak çalışan satranç, gezi, müzik ve seramik kulüpleri bulunmaktadır. Eğlenerek öğrenmenin yanı sıra çocukların yaparak ve yaşayarak öğrenmesini amaçlayan gezi kulübüyle müze, doğa gezileri yapılmaktadır. Çocukların kendi oyunlarını sergilemelerine de olanak verilmektedir.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Eklektik Yaklaşım

- MEB Odaklı Eğitim

- Montessori Eğitimi

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

- Metal

- Keçe

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

Yorumlar (12)

 • d

  İkinci çocuğumunda buradan mezun olmak üzere olduğunu düşünürsek ne kadar memnun olduğumu siz anneler anlayabilirsiniz.Bu yıl başlatılan orman günleri ile Eğitim ve çocuk anlayışlarını dört dörtlük hale getirdiklerinide ayrıca belirtmek isterim.Güzel yemekleri ve Hassas temizlik için teşekkürler Melek Yuvası ailesi .

 • DA

  Melek Yuvası kurucusu dahil olmak üzere tüm kadrosunun sevgi dolu olduğu mukemmel bir kreş ...Sevgi sevgi sevgi...Bu okulun ana teması sevgi uzerine kurulu...Herseyi sevgi ile yapıyorlar ve buradaki çocuklar cok mutlular...Çalışmak zorunda olan ve küçücük yavrusunu kime emanet edeceğini bilemeyen endişeli annelerin ilk tercihi...Butik bir okul olması ve özellikle bu sene eğitim koordinatörü Nazli Hnm ile egitime değişik yaklaşımlar getirilmesi okulu diğer kreşlerden çok öteye taşıyor. Ücreti ise eğitim kalitesi her gun yabancı hocadan alınan ingilizce , temizlik ve yemek kalitesi göz önüne alındığında düşük bile diyebilirim...Tek eksik yanı bence okul öncesi ana sınıfı acmamalari...Eger acsalardi bence kura ile ogrenci almak zorunda kalirlardi....

 • P

  Melek Yuvasi, sevginin yoğun olarak hissedildiği , gerçek " samimiyet"in olduğu, temel etik degerlerin korunmaya çalışıldığı okul gibi bir okul...Fiziki şartlar açısından değerlendirecek olursak o civardaki okullar arasında fiziki şartlarıni en verimli sekilde degerlendirmis okul olduğunu söyleyebilirim.Herseyden once hava soguk da olsa gunde 2 defa bahce saati var Diger genis bahceli okullarda cocuklari dışarı çıkarmaktan imtina ediliyor...Ogretmenler genc olabilir ama sevgi dolular ve hepsi eğitimliler ...Ben cok memnunum...Herkese de tavsiye ederim

 • BB

  okulun fiyatını yüksek buluyorum. olanaklarına göre biraz daha esnetme şansları olabilir bence.

 • eb

  Çocukların beslenmelerine önem veren, yemeklerin günlük olarak pişirildiği bir okul. Öğretmenler ilgili ve çocukların güvenliğine önem verilen bir yer. Yumuşak materyaller kullanılmış okulda. Ancak bahçesi kötü. öğretmenler biraz genç.

 • ea

  her anne gibi benimde ilk beklediğim sey çocugumun güvenligi ve egitimden haberdar olmaktı. bunu okulumuzda bulduk. okulda sabit pedagog oluşu veli görüsmeleri yapılıyor. yemekleri günlük ve sağlıklı. satranç,müzik,resim,drama ,ingilizce dersleri var okul guvenli ve güzel genel olarak..tek sorun öğretmenlerin çok genç ve tecrübesiz oluşu.

 • FN

  Okul bu sene harika bir dönüşüm sürecine girdi. Montessori eğitimine dönen eğitim modelleri, doğal ekipman ve eşyalar kullanmaları, ağaç oyuncaklar kullanmaları oldukça mutlu edici. bu eğitim modelinin çocuklardaki etkisi daha da çok gözlenir umarım ve hepimizi daha da mutlu eder.

 • VB

  Kızımızı bu okula yolluyoruz ve çok memnunuz, çalışanlarına ne kadar teşekkür etsek azdır. Yemekler konusunda da son derece titizler organik ürünler kullanılıyor, hijyen üst düzeyde çocuğumuzu güvenle emanet ediyoruz. Bizim ikinci evimiz oldu ve diğer velilerin de böyle düşündüğünü biliyorum. Kesinlikle tavsiye edebileceğim bir okul.

 • BP

  biz ilk kez anaokulu seçtik ve çok düşünerek buraya karar verdik. çocuğumuzun mutluluğu ve öğrendikleri bizi de mutlu ediyor. büyük ihtimal yıllarca burada devam edeceğiz.

 • MU

  Okullarda ahşap kullanılması kesinlikle güzel bir şey fakat bu okulun bu konuda ekstra bir önde olduğunu göz önüne alın. keşke oyuncakları da plastik kullanmasalar hiç, ama maalesef öyle değiller.

 • KT

  Okulun alanı kullanımı çok verimli. bahçenin büyüklüğü ve iç mekandaki odaların fazlalığı ve dağılımı çok güzel. temizliğe de bu düzeyde önem vermeleri ve her gittiğimizde pırıl pırıl görmek bizleri mutlu ediyor

 • AK

  okulun ders çeşitliliği çok güzel. kızımız piyano çalıyordu ve bu eğitimine devam etmesi açısından burayı tercih ettik. onlarla beraber kızım bu konuda kendini daha da geliştirdi.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Melek Yuvası Anaokulu İletişim Bilgileri

Kozyataği Mahallesi, Taç Sokak, No:5/1, Kadiköy/istanbul
0 216 706 6875
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum