fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Melodi Anaokulu

Özel Melodi Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:00/19:00
Sabahçı: 07:00/13:00
Öğlenci: 13:00/19:00

Özel Melodi Anaokulu Hakkında

Özel Melodi Anaokulu, İstanbul’da Bahçelievler bölgesinde 2011 öğretim yılında okul öncesi eğitim vermek üzere kurulmuştur. Okulun temel hedefi; kendine güvenen, sorumluluk sahibi, kendisi ve sosyal çevresi ile barışık, paylaşma duygusu gelişmiş, kendini doğru bir şekilde ifade edebilen, özgür düşünen bir nesil yetiştirmektir. Okul iki katlı müstakil bir bina olup bahçesi yüksek duvar ve demir parmaklıklar ile çevrilidir. Okul binası depreme dayanıklı olduğu yapı denetim firması tarafından onaylanmış olup ayrıca yangın riskine karşı gerekli önlemler alınmıştır.
Özel Melodi Anaokulu içi fiziksel ortam çocuklara uygun olarak hazırlanılmış ve düşme sonucu yaralanmaları en aza indirecek özel maddeler kullanılmıştır. Sınıflar çocuklar için bölümlere ayrılmıştır ve bu bölümlerde öğrenme merkezleri bulunmaktadır. Bunlar; blok merkezi, dramatik oyun merkezi, sanat merkezi, fen merkezi, müzik merkezi ve kitap merkezidir. Blok merkezinde farklı boyut ve şekillerde figürler bulunmaktadır ve çocukların bunu fark etmesi sağlanmaya çalışmaktadır.
Özel Melodi Anaokulu çocukların mental ve fiziksel olarak gelişimler için birçok branş dersleri verilmektedir. Türkçe Dil etkinlikleri ile çocukların düzgün bir dile ve konuşmaya sahip olması sağlanmaktadır. Okuma yazmaya hazırlık çalışmaları ile çocukların temel oluşturması sağlanmaktadır ve ilkokula hazır olarak gitmesi sağlanmaktadır. Yabancı dil eğitimine önem veren okul İngilizce eğitimi vermektedir. Fiziksel gelişimler için ise jimnastik eğitimleri verilmektedir. Bunların haricinde çocuklara tiyatro ve sinema, seramik ve ebru, modern dans, fen doğa, sanat gibi eğitimler de verilmektedir.
Çocukların beslenme ihtiyaçları için Özel Melodi Anaokulu'nda bir aşçı bulunmakta okulda sabah kahvaltısı , öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere 3 öğün verilmektedir ve yemekler okul içinde sağlıklı koşullarda hazırlanmaktadır. Çocukların ilkokula hazırlık eğitimi olarak da düz ve zig zag şeklinde çizgi çizme alıştırmaları, yazma ve okuma pratikleri, çizgi roman okuma, sayı sayma, nesneleri tanımlama, sayma ve gruplandırma çalışmaları yapılmaktadır. Tam gün ve yarım gün eğitim verilen okulda tam gün öğrencilerinin eğitim saatleri hafta içi sabah 07:00 saatinde başlamakta ve akşam 19:00 saatinde sona ermektedir. Okulda karşılaşılması muhtemel sağlık sorunlarına karşı bir uzman hemşire bulunmaktadır. Okulda görevli pedagog aracılığı ile de öğrenciler sürekli gözlem altında tutulmakta ve ailelerle etkin bir şekilde iletişim kurulmaktadır. Özel Melodi Anaokulu veliler ile olan ilişkilere verdiği önemden dolayı bazı etkinliklere veli katılımı da sağlamaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

Yorumlar

 • DE

  Melodi Anaokulunda çocuğu olan ve şikayet eden bir veliye ben kendi adıma rastlamadı. Kurumun öğretmenleri dinamik ve çocuk aşıkları kişiler olduğu için olsa gerek :)

 • KY

  Anaokulu seçiminde en önemli unsurun gözünüzün arkada kalmaması gerektiğini göz önüne aldığınız zaman tercih edilebilecek ilk okullar arasında gelebilir melodi anaokulu. İçiniz rahat olsun eğer çocuğunuzu gönderecekseniz.

 • ÖZ

  Anaokulu arıyorsanız gönül rahatlığıyla çocuğunuzu melodiye emanet edebilirsiniz arkadaşlar. Süper öğretmenleri var. Annelerini aratmayacak sevgi ve şefkatin gösterildiğinden şüpheniz olmasın.

 • İY

  Melodi anaokulunda konu çocuklar olduğu zaman yapılması gereken neyse yapıldığını gördüğümden beri bu okula karşı olan güvenim bir kez daha arttı. Keşke tüm eğitim kurumları bu okulun gösterdiği hassasiyetleri gösterebilse. Böyle bir okulda çocukların mutsuz olması mümkün değil.

 • İB

  Çocuklara şevkatle yaklaşan, en zor durumlarda bile kırılmalarını istemeyen bizleri aratmayan süper öğretmenlerin olduğu bir yuva düşünün. Tabii ki de ardından getirdiği samimiyeti ve güven ortamını. Bir anaokulunda olması gereken gönlünüzü rahatlatacak ne var hepsini Melodi Anaokulunda bulabilirsiniz.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Melodi Anaokulu İletişim Bilgileri

Şehit Pilot Rasim İşeri Caddesi No:46 Bahçelievler / İstanbul
0 212 963 2081
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum