fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Meşe Palamudu Çocuk Evi

Özel Meşe Palamudu Çocuk Evi

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-5
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/19:00

Özel Meşe Palamudu Çocuk Evi Hakkında

Beşiktaş’ın Ortaköy semtinde yer alan Özel Meşe Palamudu Çocuk Evi müstakil binaya sahip özel bir eğitim kurumudur. Bina içi oldukça geniş, ferah ve aydınlık olarak tasarlanmış sınıfların ışık alma oranları eşit tutulmaya çalışılmıştır. Zaten geniş olan ortamda sınıf mevcutlarının az tutulması ile çocuklara rahat hareket edebilecekleri alanlar sağlanmıştır. Beşiktaş’ta bulunan okulun bahçesi de içi kadar geniş ve ferah bir ortama sahiptir ve çeşitli ekipmanlar ile donatılmıştır. Okulun eğitim yöntemi genellikle atölye çalışmaları üzerine kurulmuştur ve atölyelerde çocuklara da aktif olarak görevler verilmektedir. Özel Meşe Palamudu Çocuk Evi eğitim sisteminde MEB programı tamamen terk edilmemektedir ve çoklu zekâ kuramı kullanılmaktadır. Beslenme sistemi organik besinler ile düzenlenmektedir. Yemekler her gün günlük olarak hazırlanmakta ve çocukların beslenme ihtiyaçları dikkate alınmaktadır. 2-5 yaş grubu çocuklara okul öncesi eğitimi veren okulun branş eğitimleri arasında yabancı dil eğitimleri öne çıkarılmakta ve çocuklara dil yeteneği kazandırılmaktadır. Drama çalışmaları ve ana dil çalışmaları düzenli olarak tekrarlanmakta ve çocuklara kendini anlatma yetileri kazandırılmaktadır. Tiyatro çalışmaları, el sanatları ve görsel sanatlar çalışmaları ile çocukların sanatsal bakış açıları genişletilmektedir. Özel Meşe Palamudu Çocuk Evi düzenlediği eğlenceli matematik çalışmaları, çizgi çalışmaları çocukları ilköğretimde görecekleri işlem ve yazma temelli derslere hazırlamaktadır. Güvenlik konusunda hassas davranan okul çocukların zarar görmemesi için önlemlerini almakta, öğrencilerin okula güvenle ulaşması adına servis imkanı sunmaktadır. Sanat eğitmenleri ve eğitimleri ile öne çıkan kurum her zaman alanında uzman bir kadro ile çalışmaktadır. Özel Meşe Palamudu Çocuk Evi velilerin de çocuklar kadar eğitimde payı olduğunu bilerek veliler ile işbirliği yapmaktadır. Velilerin yapması gerekenler ve ya destek olacakları noktasında sürekli olarak onlara bilgilendirme yapılmaktadır. Çocuklar hem eğlenerek, hem gülerek sıkılmadan yeni şeyler öğrenmekte ve ilköğretim hayatı öncesi önemli adımları okuldaki ikinci aileleri ile birlikte atmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Odaklı Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Bale ve Dans Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

Yorumlar (14)

 • Çocuklarla birebir ilgilenmeleri, doğa ve sanat odaklı bir yaklaşım ile çocukların sanatsal yönlerini geliştirmeleri, doğa sevgisi aşılamaları bu okulu tercih etmeme neden olmuştu. Oğlumun özellikle sanatsal yönleri ciddi anlamda gelişti. Teşekkürler MeşePalamudu !

 • DB

  Oyun, keşfetmek ve merak kelimeleri hiçbir zaman anlamını yitirmiyor bu okulda. Öğretmenler, idare ve diğer tüm çalışanlar her daim güleryüzlü. Sıkça yapılan Yıldız parkı gezileri şehirde çoğunlukla apartman dairelerinde yaşayan çocuklar için büyük bir şans.

 • EZ

  Okulun eğitim ve öğretim yaklaşımı çocuk odaklı ve yaratıcılığı çok destekleyen bir yapıda. Öğretmenler de bu yaklaşımı benimsemiş ve içselleştirmiş durumda. Okul diğer okullar gibi gereksiz iddialarda bulunmuyor ki bana göre çok güzel. Her çocuğu farklılıkları ile kabul edip çocuğa göre bir yaklaşım ile ilerliyorlar.Okulun bahçesi biraz küçük ancak haftanın 2 günü çocukları Yıldız parkına götürdükleri için çok bir önemi kalmıyor.

 • GY

  Özel okul anlayışımızı değiştiren bir eğitim kurumu. Ticari bir yapı fakat asla cocuklara, urun olarak bakmayan bir eğitim kurumu, zaten anne baba olarak farkı yaşayarak anlayacaksınız. Abartısız kabartısız çocuğun doğasına göre şekil veren bir eğitim kurumu iyikilerimin en en başında geliyor...

 • EA

  Mese Palamudu cocuklarin eglenerek ogrenmeyi ve dogada ve sanatla ic ice olmayi hedefleyen bir okul. Buyuk kizimdan sonra kucuk kizimi da gonul rahatligi ile gonderiyorum. Ikisi de cok mutlu:)

 • Aa

  Çocuklara olan ilgileri ve sundukları olanaklar, mumkun olduğunca acik hava aktivitesi yapmalari ile tavsiye edecegim bir okul.

 • zk

  Her yönüyle mükemmel,güvenilir çocuk odaklı harika insanların olduğu sıcacık bir okul

 • ED

  Oğlum 3 yaşını doldurduktan sonra ilk kez Meşepalamudunda kreşe başladı. Kreşe başlaması ile birlikte bilişsel, duyusal ve sözel tüm alanlarda gelişiminin hızlandığını hemen farkettik. 6 ay sonra şu an hayal kurmayı bilen, kendi kendine oyunlar kuran, kendini net bir şekilde ifade eden, hikayeler anlatan bir çocuk var karşımızda. Kreşe başlamadan önce tamamen bize bağımlıydı. Bağımsızlığı ve yaratıcılığı gözle görülür biçimde gelişti.İngilizce öğrenmek konusunda Aras pek ilerleme kaydetmedi. Bunun nedeni okuldaki İngilizce nin yetersizliği midir çocuktan mı kaynaklanıyordur emin değilim ama daha iyi bir İngilizce seviyesine gelmesini beklerdim.

 • BE

  Kızımın birkaç aydaki gelişimini görmek gerçekten mutluluk vericiydi. Okulda yeteneklerini keşfetme motivasyonu ve kendine güven duygusu aşılanıyor.

 • G

  Seneye için bu seneden görüşmeye gittim. Eğer annem bakamayacak durumda olsaydı kesinlikle şimdiden başlatırdım. Yarım gün başlatmayı düşündük ama bir sene daha sadece bizimle zaman geçirdikten sonra mese palamuduna yollayacağız

 • BA

  Okulun sanatsal çalışmaları bizim kalbimizi kazanması için yetti de arttı bile. Kusursuz adeta her gün başka bir aktivite başka bir çalışma var. Bu zamana kadar kapısına gelmediğimize bin pişman olduk. Keşke daha erken yaşta başlasaymışız

 • BM

  Anaokulu ararken öncelikle internette uzun süre araştırma yaptık. Belirli kriterlere göre eleme yaptıktan sonra listemizdeki tüm yuvaları gezdik. Daha önce bir butik yuva tecrübemiz oldu, tamamen sistemsiz bir yuvaydı. Ezgi çok mutsuz oldu ve bunu eve yansıttı. Yuvanın fiziksel ortamı, her etkinlik için ayrı bir odasının olması ve büyüklüğü çocuklar için çok önemli. Öğretmenlerin dalında başarılı olması, çocuklarla iletişimin kuvvetli olduğunu ve çocuklara bir şeyler kazandırabildiklerini düşünüyoruz. Aileye geri bildirimin önemli olduğunu düşünüyoruz. Anaokulu seçiminde diğer kriterleri ayrıntılı değerlendirmiştik, ancak annebaba seminerleri, psikolog önerilerinin önemli olduğunu yaşayarak fark ettik, bunlar bize çok şey kattı. Meşepalamudu Çocukevi'nin Ezgi'ye katkıları sosyalleşme, arkadaşlarla paylaşım oldu; her ayın bir projesinin olması, etkin öğrenmenin gerçekleşmesini sağladı. Gezilerin, etkinliklerin ve sanatsal yaklaşımın eğlenirken bir çok şey öğrenmesini sağladığını düşünüyoruz. Meşepalamudu Çocukevi'nden çok memnunuz ve tavsiye ederiz.

 • ET

  Biz ilk çocuğumuz Alina'yla birlikte bir kaç yuva gezdik. Tabii ki seçmek pek kolay değildi. Alina 2 yaşında, bazı yuvanın kapıdan hemen kaçar, bazı yuvaların girişinden ilerisine gitmek istemezdi. Meşepalamudu Çocukevi'ne girdik ve Alina o güzel kumlu bahçeden ve oyuncaklardan ayrılmak istemedi. Yuvanın sıcak ortamı bizi de etkiledi. Meşepalamudu Çocukevini tercih etme nedenlerim: ilk önce yakınlık. Rahat ve ferah odalar, çocuklara özgürlük tanıyan eğitim tarzı bizi çok etkiledi. İlk senesi zor geçse bile Alina çok güzel faaliyetler öğrendi, hala da güzel heykeller yapıyor. Başlangıçta düşünmediğimiz bir konu sanatın çocuk hayatında ne kadar önemli olduğu; çok rahatlatıcı bu sistemin büyük önemini anladık. Meşepalamudu Çocukevinin katkısı olarak iki çocuğum da, heykel ve diğer sanat etkinliklerinin onlara öğrettiği sabıra sahipler. Ayrıca profesyonel ve sevecen personelin yuva sıcaklığını taşıyorlar, bu da çocuklara güven veriyor. Meşepalamudu Çocukevini arkadaşlarıma tavsiye ederim, modern ve aynı zamanda kendi geleneklerini taşıyan bir yuva. Çocuklarım Türk olmalarının gururunu erken yaşta öğrendiler. Çocuk yuvanın havasını çok iyi sezer ve hisseder. Bence çocuklarımızın içgüdülerine güvenmeliyiz. Bizde zaten öyle oldu. Meşepalamudu Çocukevi çalışanlarına her şey için teşekkür ederiz.

 • Okul arayışında ilk kriterim öğretmenlerin ve yönetim anlayışlarının çocuklara karşı sevgi dolu olmasıydı. Meşe Palamudu'ndaki sevgi, saygı ve kontrollü disiplin; sanat ağırlıklı eğitim, hayal güçleri geliştirici tutum beni ikna etti ve neredeyse hiç bir kuşku duymadan kızımı okula kaydettirdim. Yazgı okulda, bencilliğini bir kenara koyup, grup halinde yapılan aktivitelere katılmayı, sıkılmadan hep birlikte bir şeyler yapabilmeyi öğrendi. Güzel ve düzgün konuşup söylemek istediklerini iyi ifade edebilmeyi, bazı görgü kurallarını öğrendi. Meşe Palamudu Çocukevi'nin çok değerli bulduğum bir politikası var. Bu da sadece çocukları değil, ebeveynleri de bu eğitime ortak etmeleri, hatta onları da eğitmeye çalışmalarıdır. Çocuk büyütmenin ders çalışmak gibi öğrenilmesi gerektiğini düşündüğüm; ve günlük koşuşturma içinde bazı küçük ama önemli ayrıntıların üzerinde düşünmeden hareket ettiğimiz için, psikolog eşliğindeki seminerleri çok önemli buluyorum. Meşe Palamudunu arkadaşlarıma tavsiye ediyorum, tavsiye ettiğim iki arkadaşımın da çocukları Meşe Palamudu Çocukevi'nde zaten. Çocuklarımız okulda en iyi eğitimi alırken bizlerde de elimizden geldiğince sabırla ve özveriyle kendimizi eğitmeliyiz. Okul ve aile eğitimi, çocuk için birbirine paralel doğrultuda, birbirini tamamlayarak yürümeli. Bu nedenle okul araştırırken anne babanın kendilerini de sorgulaması çok önemli. Ayrıca şunu da belirtmeliyim ki Şükran öğretmenin ( sanat eğitmenimiz ) çalışmalarını ve sergi ( resim, heykel ), müze gezilerini çok değerli buluyoruz.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Meşe Palamudu Çocuk Evi İletişim Bilgileri

Palanga Cad. Mütevelli İbrahim Sok. No:8 Ortaköy / Beşiktaş (Yıldız Parkı Üst Kapısı Çaprazı)
0 212 963 2081
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum