fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel Mia Mutlu İlk Adımlar Anaokulu

Özel Mia Mutlu İlk Adımlar Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 16
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:00
Sabahçı: 08:00/13:00
Öğlenci: 13:00/18:00

Özel Mia Mutlu İlk Adımlar Anaokulu Hakkında

Özel Mia Mutlu İlk Adımlar Anaokulu, Atatürk Mahallesi merkezi bir konumda olmakla beraber şehrin gürültüsü ve karmaşasından uzakta, küçük bir vahadır. Toplamda 300 metre kare olan üç ayrı bahçemiz; çocukların bilişsel ve motor becerilerinin gelişimini destekleyecek şekilde tasarlanmış ve nitelikli oyuncaklarla donatılmıştır.

Atölye, sınıflar, anasınıfı ve yemekhanelerin bulunduğu üç katlı binamız 2014 yılında deprem yönetmeliğine uygun bir şekilde inşa edilmiştir ve İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından hazırlanmış depreme dayanıklılık raporuna sahiptir. Binanın içindeki ve dışındaki tüm yaşam alanları Reggio Emilia yaklaşımından ilham alan iç mimarlar tarafından pedagojik danışmanlarımız denetiminde tasarlamıştır. Genellikle şehrin merkezinde temiz hava ve bol güneşten mahrum büyüyen çocuklara ev sahipliği eden Özel Mia Mutlu İlk Adımlar Anaokulu'nda tüm sınıflar geniştir ve bol güneş alır.

Özel Mia Mutlu İlk Adımlar Anaokulu; çocukların fiziksel, zihinsel ve duygusal gelişimlerinin çok büyük bir kısmını tamamladıkları okul öncesi eğitim çağlarında; hak ettikleri gibi huzurlu, şehrin içinde de olsa doğanın farkında, kent kültürüne hakim, içinde yaşadıkları şehrin olanaklarından faydalanarak büyümesini amaçlar. Çünkü bir çocuğun büyüdüğü çevre okul öncesi eğitimde Reggio Emilia yaklaşımını benimseyen MİA Anaokulları felsefesine göre, en büyük öğretmendir. Ancak MİA Ataşehir Anaokulu kadrosu olarak bir okulu “okul” yapan en temel bileşenin her biri ayrı birer birey olan çocuklar ve öğretmenler olduğunun da bilincindeyiz.

MİA Ataşehir Anaokulu’nda tüm öğretmenlerimiz, Okul Öncesi Öğretmeliği Lisans ve Çocuk Gelişimi mezunudur. Aynı zamanda Rehberlik ve Psikolojik danışmanlık Lisans ve Lisansüstü mezunu tam zamanlı psikologlarımız gözlem ve uygulamaları ile MİA Ataşehir Anaokulu yaşamının ayrılmaz bir parçasıdır.
Doğadan ilham alan kentli bir okul olma hayaliyle yola devam eden MİA Ataşehir Anaokulu okul öncesi eğitim anlayışıyla ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için anasayfamızı ziyaret ediniz.

Özel Mia Mutlu İlk Adımlar Anaokulu Soru - Cevap

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Eklektik Yaklaşım

- Çoklu Zeka Modeli

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Mesleki Rehberlik

Özel Mia Mutlu İlk Adımlar Anaokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel Mia Mutlu İlk Adımlar Anaokulu ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  16
 • Özel Mia Mutlu İlk Adımlar Anaokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 08:00 - 18:00 şeklindedir. Kurumda yarım gün eğitim seçeneği de bulunmaktadır. Sabahçı grup 08:00 - 13:00 saatleri arası eğitim görmektedir. Öğlenci grup 13:00 - 18:00 saatleri arası eğitim görmektedir.
 • Özel Mia Mutlu İlk Adımlar Anaokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce, İspanyolca dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel Mia Mutlu İlk Adımlar Anaokulu yaş aralığı nedir?
  2-6
 • Özel Mia Mutlu İlk Adımlar Anaokulu yaz okulu hizmeti sunuyor mu?
  Kurumda yaz okulu hizmeti bulunmaktadır.
 • Özel Mia Mutlu İlk Adımlar Anaokulu psikolojik danışman bulunduruyor mu?
  Kurumda psikolojik danışman bulunmaktadır.

Özel Mia Mutlu İlk Adımlar Anaokulu Yorumları (21)

 • dt

  Sayesinde gün içinde bir kere bile oğlum ne yapıyor acaba diye endişelenmediğim okulumuz. Beslenme, hijyen, eğitim ve yabancı dil konusunda çok başarılı ve kendilerini geliştirmek için her zaman çalışıyorlar. Ayrıca veli değil öğrenci odaklı bir okul. Bu da başarılı ve objektif olmalarının bir diğer sebebi. Kurucu Arif Bey'e müdürümüz Aysun Hanım'a ve biricik öğretmenimiz Nihal Hanım'a buradan da ayrıca teşekkür ederim...

 • TY

  Uzun süre araştırmalarımız sonucunda , oğlumuzun ilk gideceği okul için (3,5 yaş)Mia Anaokuluna karar verdik . Başta çok fazla tereddüt vardı çünkü zor bir çocuğum vardı ev dışında uymayı reddeden , kendi kuralları olan ve kuralları dışına çıkmaktan hoşlanmayan... nasıl olacak derken başladık öğretmenlerimizin Aylin öğretmen ve yardımcısı Hazal öğretmenin inanılmaz ilgisi oğlumu okula bağladı , oryantasyonda sadece 1 gün ayrılırken ağladı onun dışında beni hep öperek yolcu etti , yemek zamanı yemekhaneye girmeyi reddettiğinde öğretmen yemeği bahçede yemeyi düşünüp onu okula bağladı . Artık tabiki yemekhanede yiyor

 • DS

  Mia okulumuz gerçek bir sevgi yuvası, ikinci senemiz ve okulumuzu çok seviyoruz. Branş derslerindeki uzmanlık (İngilizce, kindermusic, mathazone,dino ...) ve çocuklara olan etkisi çok başarılı. Öğretmenlerin çocuklarımıza olan ilgisi ve sevgisi yaklaşımlarını çok güzel. Resimlerde bile çocuklara bakışlarından nasıl oyun oynadıklarını nasıl özverili hizmet verdiklerini görebiliyorsunuz. Okul değil gerçekten yuva sıcaklığında kreş herkes gönül rahatlığı ile gönderebilirsiniz.

 • SB

  iyiki isiminin anlamını fazlasıyla veren okulumuzla yollarımız kesişmiş. Eğitimci bir anne olarak okul seçiminde fazlasıyla zorlanacağımızı düşünürken, Mia'nın kapısından ilk girdiğimiz gün; oğlumu gönül rahatlığıyla çok değerli öğretmenlerimizin ve Aysun Hocamızın ellerine bıraktım. Oğlumla ilgili gözlemlerim doğrultusunda uygulanan özgün programın gelişimine çok büyük katkısı olduğunu düşünüyorum. Özellikle yaratıcılığı destekleyen scamper dersleri, inanılmaz eğlenceli kindermusik ve kidfit dersleri, kişisel gelişimlerine büyük destek veren dino saatleri bizim favorilerimiz :) Emekleri için bütün öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Tüm annelerin benim gibi gülen gözlerle çocuğunu okuldan alması dileğiyle

 • YH

  Okulun bakış açısı çocuklara verdiği değer ve kültürel olarak kattığı tüm değerler için mia ya çok minnetarım.cocugumun sizin gibi aydın ve değerli insanlar ile beraber büyümesi tek dileğim

 • DK

  Merhabalar, Öncelikle çalışan annelerin akıllarında tek bir düşünce bile kalmadan emanet ettiğimiz bir kurumsunuz teşekkür ederim , ve en önemlisi eğitime önem veriyorsunuz ve kendinizi bu konuda ileri düzeye taşıyorsunuz eğitiminize verdiğiniz önem ve sorumluluklarla çok iyi bir yerdesiniz, eğitiminiz ve çocuklara olan bağlılığınız için teşekkür ediyorum.

 • DT

  Geçen sene bu zamanlar dahil olduk MİA ailesine. Okul müdürümüzle gorüştükten sonra başka bir okulla görüşme gereği duymadan oğlumu başlattım. Hijyen ve beslenmeye gösterdikleri özen o kadar belirgin ki; alerjik oğlum hiç hasta olmadı bu süreçte. Ayrıca söylemeden geçemeyeceğim, dün farkettim; oğlumun okul içinde giydiği ayakkabısının altı bembeyaz

 • EY

  Mia ana okulunda oğlumla birlikte 2.yılımız.Cem ve biz mia ailesiyle birlikte olmaktan çok mutluyuz.Çünkü mia oğlumu büyütürken sıcak ortamı ile güler yüzlü ekibiyle,oğluma ve bana kattıkları ile yol arkadaşı oldu.Mia ailesini çok seviyoruz.

 • SE

  Sevgili Mia :) Profesyonel ve sevgi dolu, genelde sıfır hata ile çalışan, en ufak sorunlar için bile hızlı çözümler üreten kadro. Çocuklarımızın sosyalleşmesine, eğlenmesine, öğrenmesine önem veren çağdaş bir kurum. Kısaca iyiki varsınız :)

 • EA

  İlk günden beri gözümüz arkada kalmadan oğlumuzu emanet ettiğimiz yer. Miada 3.yılımız ve kesinlikle herkese tavsiye ettiğim bir kurum. Tüm çalışanlarına, Aysun hanima, Arif beye, Deniz hanima, Nihan hanima çok teşekkür ediyorum, okulu bırakmak zorunda olmak-ilkokul icin- çok üzücü gerçekten. Siz görüşmeye gidin zaten neden Miayi seçmeniz gerektiğini anlayacaksınız...

 • MY

  Kızım geçen dönemin sonlarına doğru MİA'ya başladı. sonradan katılmasına rağmen, okuldaki öğretmenlerimizin ilgisi ve desteğiyle çabucak uyum sağladı. Müdürümüz Aysun Hanım'la konuştuktan sonra hijyen ve beslenme konusunda aklımda soru işareti kalmamıştı, daha sonraki süreçte de gözlemleyerek söz konusu öğrenci olduğunda ne kadar titiz ve duyarlı olduklarına defalarca şahit oldum. Benim için en spesifik değerlendirme daima çocuğumdan gelen yorumlar olduğu için hafta sonu 'anne ben okulumu özledim' demesi beni ayrıca sevindirdi.

 • Ataşehir de okul ararken Mia dan öteye gitmediğim güzel okulumuz... Oğlum ve ben okulumuz çok seviyoruz. Müdürümüz Aysun Hanım ve çalışanların Güler yüzlülüğü olumlu düşünmek için ilk sebeplerimizden biridir. Verdikleri eğitim sayesinde oğluma neler kattıklarını yakından görmek beni çok mutlu ediyor. Evde İngilizce şarkılar söylemesi, “ bugün naptık biliyo musun “ diye heyecanla anlatması, paha biçilemez. Okul ararken yorumlara bakan velilere tavsiyemdir, kesinlikle tereddüt etmeyin derim :)

 • YK

  Kızım MİA Anaokullarında büyüdü ve onun her türlü gelişimine sonsuz katkıda bulundular. MİA Anaokullarını benim gibi tüm titiz annelere tavsiye ediyorum.

 • HK

  Torunumun şirin mi şirin okulu. Çocuklar çalıştığı için bazen okula ben giderdim almaya. Her seferinde sıcak, güler yüzlü bir tavırla karşılandım . Torunum da okuldan her seferinde mutlu bir şekilde çıkıyordu. Çok çeşitli faaliyetlerin yapıldığı ve ilgili bir ekibin olduğu güvenli bir kurum. Tüm yavrularımızı emanet edebileceğiniz ve benim çevreme önerdiğim güzel okulumuz.

 • Dünya’nın belli başlı eğitim programlarını kullanan profesyonel bir kurum. Tam zamanlı yabancı İngilizce öğretmenleri var. İlgi ve alaka tam kıvamında. Ataşehir bölgesinde bulunan tüm ailelere öneriyorum.

 • GD

  Kızımı iki yaşından beri MİA Anaokulana gönderiyorum.. şu an dört yaşında...okulumuz hijyen beslenme alışkanlığı kazandırma konusunda son derece iyi... uygulanan eğitim sistemi çocukların kişiliklerini kazanmasına ve özgüvenlerinin oluşmasına önemli katkı sağlamaktadır...en önemlisi çocukların en çok ihtiyacı olan "SEVGİ" yi vermeleri... tüm öğretmenlere ve okul müdürümüz değerli hocamız Aysun hn.a emeklerinden dolayı teşekkür ederim...

 • RB

  Ben oğlumu okula gönderirken iki konuda çok hassastım birincisi bahçelerinin büyük olmasıydı. diğeri ise beslenme konusuydu. Beslenme konusuna dikkat ediyorlar ve oldukça özenliler ama bahçelerinde bence daha çok oyuncak olmalı ve öğretmenler çocukları bahçede bu düzeyde serbest bırakmamalı.

 • MG

  Çocuğumu 1 2 ay boyunca sürekli ağlayarak bıraktım okula çünkü 5 yaşına kadar bir gün dahi benden ayrı geçirmemişti. Fakat artık çalışmaya başlayınca mecbur ayrıldık. bu uzun süreçte öğretmenler hiç şikayet etmeden onunla ilgilendiler. şimdi 4.ayımız doluyor ve her gün ama her gün bana gelip okulda yaptığı şeyleri anlatıyor. onu mutlu gördükçe bizde daha mutlu oluyoruz

 • EK

  Güzel bir okul eğitimi başarılı, öğretmenler ilgili. Hijyen konusunda hssaslar Gayet memnunuz ama bahçesi daha büyük ve daha yeşil olsaymış keşke.

 • Veli

  Yemeklere, temizliğe önem verilen, çocuklar için her ayrıntının düşünüldüğü okuldaki herkesin çocukların üzerine titrediği köklü bir anaokulu.

 • Veli

  Çocuklara değer veren, kendi ayakları üstünde durmalarını öğreten , psikolog ve okul müdürünün bile çocuklarla birebir ilgilendiği tüm aradıklarınıza cevap olacak herkese tavsiye ettiğim anaokulumuz

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Mia Mutlu İlk Adımlar Anaokulu İletişim Bilgileri

Atatürk Mahallesi, Ataşehir Bulvarı No:23/C Ataşehir/ İst
0 216 706 0157
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum