fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Mimaroba Koru Anaokulu

Özel Mimaroba Koru Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 13
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/17:00

Özel Mimaroba Koru Anaokulu Hakkında

36 ile 66 ay aralığındaki çocuklara eğitim veren Özel Mimaroba Koru Anaokulu İstanbul ilinin Büyükçekmece semtinde bulunmaktadır. Kurum 2010 tarihinde hizmete açılmış olup 2015 tarihinde yeni adıyla hizmete geçmiştir. Kurum bina ve bahçesi 1000 metrekare alana yayılmıştır. Kurum 3 kattan oluşmaktadır. Sanat ve drama odası, oyun odası, yemekhane, tuvalet ve müdür odası, oyun ve etkinlik odası, uyku odası bulunmaktadır. Bina doğalgazla ısınmaktadır. Kurumda bulunan sınıflarda her yaş grubunda 1 öğretmen ve 2 yardımcısı bulunmaktadır. 3 ayrı eğitim programı yaş gruplarına göre düzenlenmektedir. Gezi, tiyatro, film, masal günleri etkinlikleri yapılmaktadır. 5 ile 6 yaş grubunda müzik, resim, beden, İngilizce, satranç gibi beceri geliştirme programları uygulanmaktadır. Okulda sosyal faaliyetlere branş dersleri kadar önem verilmektedir. Böylece öğrencilerin sosyalleşmesi, iletişim becerilerinin artması, kültürel birikim elde etmesi amaçlanmaktadır. Okulda verilen hizmetler arasında psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmeti de bulunmaktadır. Rehberlik birimi; öğrencilerin gelişimini destekler, oyun terapileri yapar, grup ve bireysel çalışmalar yapar, onları gözlemleyerek velilere rapor verir. Öğrencilerinin dengeli beslenme alışkanlığı kazanması için günde sabah kahvaltısı, öğle yemeği, ikindi kahvaltısı olmak üzere üç öğün yemek servisi yapılmaktadır. Yemekler hijyen kurallarına bağlı kalınarak, kaliteli ürünlerden hazırlanmaktadır. Özel Mimaroba Koru Anaokulu'nda hijyene sadece yemekhanede değil tüm alanlarda önem verilmektedir. Öğrencilerin güvenliği için gerekli önlemler alınmış olup öğrenciler velileri dışında kimseye teslim edilmemektedir.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Montessori Eğitimi

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

Yorumlar (3)

 • PK

  Yeni bir okul olmasına rağmen düzeni oturmuş sistemli bir okul. Okul yöneticisi çok disiplinli ve işini en iyi şekilde yapmayı hedefliyor her zaman sorunlarımızla ve isteklerimizle her zaman ilgileniyor gelişime yeniliklere açık bir okul

 • Yabancı dil eğitimine önem veriyorlar zaten derslerin sayısından ve işlenişinden anlaşılıyor kendi çocukları gibi ilgileniyorlar özverili çalışıyorlar sonuç da başarılı ve mutlu çocuklar. Sosyal etkinliklere yeterince yer vermiyorlar biraz daha arttırsalar daha iyi olur

 • TA

  Fiziksel yapısı çok güzel okulun çocuk olası geliyor insanın. Verilen yemekler sağlıklı her yer tertemiz verdikleri hizmetleri kusursuz bir şekilde yapmaya çalışıyorlar başarıyorlar da ..

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Mimaroba Koru Anaokulu İletişim Bilgileri

Sinanoba Mahallesi, Semt Mustafa Kemal Bulvari, No:50 C/1, Büyükçekmece/istanbul
0 212 963 2081
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum