fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Minik Palyaço Anaokulu

Özel Minik Palyaço Anaokulu

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 10
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:00/19:00

Özel Minik Palyaço Anaokulu Hakkında

Bahçeli, 4 katlı müstakil binasında hizmet veren Özel Minik Palyaço Anaokulu kapılarını sabah 07.00’da açmaktadır. 19.00’a kadar 3-6 yaş aralığındaki öğrencilere eğitim hizmeti sunan okul, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı, özel okul öncesi eğitim kurumudur. Yaş gruplarına göre ayrılan sınıflarda ortalama 8-10 öğrenci bulunmaktadır. 600 metrekare kapalı alanda, geniş ve ferah sınıflarda ders verilmektedir. Her yaş grubu için tam gün ve yarım gün eğitim imkanı sunulmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı’nın uygun gördüğü eğitim programı çerçevesinde, High- Scope Programı uygulayarak, etkin öğrenme yöntemi izlenmektedir. Bu yöntem çerçevesinde verilen Türkçe ve dil bilgisi, matematik, fen ve doğa bilimlerinin yanı sıra yabancı dil olarak İngilizce eğitim sunulmaktadır. Satranç, halk oyunları, bale, müzik, drama, jimnastik gibi branş eğitimlerinin yanı sıra, gezi kulübü, seramik kulübü çalışmaları bulunmaktadır. Oldukça geniş olan okul bahçesinde öğrenciler, serbest zamanlarını değerlendirmekte ve öğretmenlerce sosyal aktiviteler düzenlenmektedir. Bahçede ve kapalı alanda oyun parkı bulunmaktadır. Psikolojik danışmanlık hizmeti sunan okulda, çocukların okula adaptasyon, ilköğretim hayatlarına ruhsal hazırlık durumları takip edilirken, sosyal, duygusal, bilişsel ve dil gelişimleri uygulamalı testlerle izlenmektedir. Gün içerisinde öğrencilere, yaratıcılıklarını ve merak duygularını arttıracak sosyal aktivite ve atölye çalışmalarına yer verilmektedir. Tuvalet eğitimini henüz tamamlayamamış ve bez kullanan çocukları kabul eden okulda, psikolojik danışman yardımıyla tuvalet alışkanlığı kazandırılmaktadır. Kurum öğrencilerin gün içerisinde aldıkları eğitim ve aktivitelere katılımlarının detaylarını aileler ile, Aile Mobil İletişim Sistemi ile paylaşmaktadır. Temizlik ve hijyen kurallarına uygun ortamda hazırlanan yemekler, sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere 3 öğün sunulmaktadır. öğrenciler velileri tarafından önceden bilgilendirme yapılmadan, kimseye teslim edilmemektedir. Okul binasında kullanılan materyaller çocuk sağlığına zararsız malzemelerden üretilmiştir. Sınıflarda ve tuvaletlerde kullanılan malzemeler çocukların ebatlarına uygun olup, hijyen ve temizliğine dikkat edilmektedir. İstanbul Beylikdüzü'nde bulunan okula, servis aracı ile Beykent, Beylikdüzü ve Gürpınar bölgelerine ulaşım hizmeti bulunmaktadır. Servis araçlarının düzenli bakım ve kontrolleri yapılmakta, öğrencilere servis hostesi eşlik etmektedir. Tüm araçlarda emniyet kemerleri bulunmakta ve takılması zorunluluk sayılmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Montessori Eğitimi

- Gems ve High Scope

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

Yorumlar (2)

  • MA

    Psikolejik danışmanlık servisi çocuklarla tek tek ilgileniyor onların sadece sorunlarıyla ilgilenmiyor doğru iletişim kurabilmeleri için de çeşitli çalışmalar yapıyor. Çocuğum anaokuluna başladığından beri gelişiminden bunu anlayabiliyoruz zaten Tüm ekibe sonsuz teşekkürler

  • ES

    Oldukça geniş olan okul bahçesinde öğrenciler, serbest zamanlarını değerlendirme imkanı buluyor ve öğretmenlerce sosyal aktiviteler yapılıyor. Eğitime olduğu kadar sosyalleşmeye de önem vermeleri güzel çocuklarımız her açıdan gelişiyor.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Minik Palyaço Anaokulu İletişim Bilgileri

Barış Mah. Çiftlik Cad. No:52, Adakent Villaları, Beylikdüzü/istanbul
0 212 963 2082
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum