fb
Özel Minik Şeyler Anaokulu

Özel Minik Şeyler Anaokulu

0 216 706 6875
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30
Sabahçı: 07:30/12:30
Öğlenci: 12:00/18:30

Özel Minik Şeyler Anaokulu Hakkında

400 m2 oyun alanına sahip, bahçe içinde,ön ve arka bahçe kullanımlı, 3 katlı bir müstakil binada hizmet veren Özel Minik Şeyler Anaokulu, 2-6 yaş grubu çocuklarının tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek fiziksel bir ortam içinde faaliyet göstermektedir.

>Okul öncesi eğitimine gönül vermiş, şefkatli, çocuk gelişimi alanında eğitim almış, deneyimli bir kadro ile hizmet veren Özel Minik Şeyler Anaokulu`nda mutlu ve özgüvenli çocuk yetiştirmek ilk amacımızdır.

Tam gün eğitim verilen okulumuzda 2 yaş, 3 yaş, 4 yaş ve 5-6 yaş olmak üzere 4 sınıf bulunmaktadır. Okulumuzda 1 müdür, 1 İngilizce öğretmeni, 4 sınıf öğretmeni,4 yardımcı öğretmen, 1 değerler eğitimi öğretmeni, 1 drama - ritim öğretmeni, 1 satranç öğretmeni, 1 jimnastik öğretmeni, 1 modern dans öğretmeni, 1 temizlik görevlisi ve 1 aşçı görev yapmaktadır. Okulumızda servis hizmeti bulunmaktadır.

Anaokulumuzun bütün bölümlerinde güvenlik kameraları mevcuttur.

•Hem açık oyun alanımız hem de soğuk havalarda kullanabileceğimiz kapalı oyun alanlarımız mevcutttur.

•Kurumumuzda öğrencilerimizin kendi fidanlarını dikerek büyümelerini takip etmelerine imkan sunan ekoloji alanlarımız vardır.

Öğrencilerimize öğrenme sürecinde yaratıcı düşünme etkinlikleri ve aktif rol alma olanakları sunduğumuzdan; yaparak ve yaşayarak öğrenme fırsatları kazandırmaktayız. Belirli gün ve hafta kutlamaları ve milli - manevi değerler konusunda oldukça hassas ve özverili davranmaktayız.

Öğrencilerimizin okulöncesi dönemde tat duyularının gelişmesi ve sağlıklı bir beslenme alışkanlığı kazanmaları için en doğal ve organik beslenmeye dayalı yöntemler ile çaba göstermekteyiz.

Özel Minik Şeyler Anaokulu, eğitimde maksimum kalitenin, sevgi ve coşku dolu bir ortamın sağlandığı, modern ve butik bir kurum olarak sizleri de aralarında görmekten mutluluk duyar.

Vizyonumuz

Çocuklarımız için en iyiyi amaçlayarak onların becerilerini özgürce ortaya koyabilecekleri,eğlenceli,güvenli bir ortamda,kendine güvenen,sorumluluklarının farkında olan,yaşadığı dünyaya duyarlı bireyler yetiştirmeyi hedeflemekteyiz.

Misyonumuz

Her zaman her şeyin en iyisini hak eden çocuklarımız için güvenli ve mutlu bir ortam oluşturularak; oynarken öğrenen, öğrenmekten zevk alan, düşünen ve sorgulayan, düşüncelerini özgürce ifade edebilen, milli ve manevi değerlerine saygılı bireyler yetiştiren çağdaş bir eğitim kurumu olmak misyonumuzdur.

Eğitim Programlarımız ;

High Scope (Aktif Öğrenme)

Bu yaklaşım “etkin (aktif) öğrenme” kavramını temel alarak, erken çocukluk eğitiminde öğrencilerimizin bütünsel (sosyal, bilimsel, fiziksel, duygusal) gelişimlerini hedefler.

Çocukların kendi tercihlerini yapmalarına, karar alma mekanizmalarının geliştirilmelerine, sorumluluk almayı öğrenmelerine, öz disiplin ve yeteneklerini geliştirilmesine destek verir.

Scamper Tekniği ;

SCAMPER zihinsel kalıplarımızın ötesinde hareket etmemizi sağlar. Çocuklara düşüncelerini değiştirmeleri ya da birleştirmeleri konusunda adım attırarak yaratıcı düşünmelerini sağlar. Her fikir varolan başka bir fikirden doğar ve uygulanır.

Duyurular Ve Etkinlikler

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Konferans Salonu
Sanat Atölyesi
Müzik Odası
Oyun Alanı
Revir
Bahçe
Sera
Mutfak Atölyesi

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Organik Beslenme
Oyun Grubu

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Jimnastik
Yüzme
Beden Eğitimi

Sanatsal

Dekoratif Sanatlar
Origami
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
Dans
El Sanatları
Orff
Ebru

Kulüpler

Satranç
Gezi Kulübü
Akıl ve Zeka Oyunları
Değerler Eğitimi
Robotik ve Kodlama

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- Çoklu Zeka Modeli

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

- Keçe

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Sınıf Öğretmenleri

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

Yorumlar

 • E. M.

  BİRÇOK ANAOKULUNDAN SONRA MİNİK ŞEYLER ANAOKULU İLE TANIŞTIK. GEÇ TANIŞTIK AMA SONUNDA DA OLSA TANIŞMAK GÜZEL OLDU BİZİM İÇİN. ARTIK ÇOCUĞUMUZU EMİN ELLERE TESLİM EDEREK GÖNÜL RAHATLIĞI İLE İŞİMİZE GİDİYORUZ. MUTLU OLDUĞU ORTAMDA GELİŞİMİNİN DAHA HIZLI OLDUĞUNU DA GÖZLEMLEDİK. TEŞEKKÜRLER TÜM MİNİK ŞEYLER ÖĞRETMENLERİ.....

 • Ö. G.

  ÖNCELİKLE ÇOCUĞUMU GÜVEN İÇİNDE BIRAKACAĞIM BİR YER BULDUĞUM İÇİN ÇOK ŞANSLI OLDUĞUMU DÜŞÜNÜYORUM. ONUN DIŞINDA BAHÇESİ, GÜLER YÜZLÜ ÇALIŞANLARI, ALANINA HAKİM EĞİTİMCİLERİ, ÇOCUKLARIN GELİŞİMİNE KATKI SUNAN ETKİNLİKLERİ GİBİ MEMNUN OLDUĞUMUZ BİRÇOK NOKTA VAR.....TEŞEKKÜRLER MİNİK ŞEYLER ANAOKULU.

 • İ. K.

  EĞİTİM ANLAYIŞI, KADROSU VE FİZİKSEL İMKANLARINDAN DOLAYI GEÇEN YIL DEVAM ETTİK, MEMNUN KALDIK , BU YIL DA DEVAM EDECEĞİZ. OKUL ARAYIŞINDA OLANLARA TAVSİYE EDERİM.

 • S. y.

  Tek kelimeyle harika bir okul cok araştirdim ve sonunda minik seyler anaokulunu arkadasimin vasitasiyla tanimis oldum iyiki tanimisim ogretmen kadrosu muhtesem yonetim ayni sekilde iyiki kizimi bu okula vermisim seneye tekrar bu okula gidecek cok memnunum şiddetle tavsiye ediyorum sinif ogretmenimize cok yesekkur ediyorum sabrina şefkatine anlayisina ilgisineEksik yani yok

 • N. G.

  Okulumuzda yapılan etkinlikleri çok başarılı ve etkili buluyorum. Çocuklarımızın gelişimi için sık sık açık havada gözlemler incelemeler yapılmaktadır. Öğretmenlerimizin hepsi güler yüzlü ve anlayışlıdır.

 • G. G.

  Geleceğimizin teminatı evlatlarımızın, emin ellerde, güvenle, eğitim almasını istiyorsanız Minik Şeyler Anaokulu'na uğramayı ununutmayın.. Güler yüzünüz, ilgi ve alakanız, güveniniz, samimiyetiniz için Minik Şeyler Anaokulu Ailesine teşekkür ederiz.. İyiki yollarımız sizinle kesişmiş..

 • n. ö.

  kadrosuyla öğretmenleriyle yöneticileriyle çok güzel bir okul

 • H. Ş.

  Cok sey okudum, cok okul gezdim, okullarin ticari kaygilari ve egitim sistemleriyle ilgili cok fazla terettudum vardi. Anne olarak onceligim cocugumun okulda mutlu olmasiydi cunku butun bir okul hayatini etkileyecek, bu egitimden öte bisey...! O kadar sevgi dolu ve şaşırtıcı bir sekilde de sabirli ogretmen kadrosu varki hepsine minnettarim. Ayrica Cok nadir rastlanan bir sistemle Branş derslerinin cogunlugunun okulda tam zamanli bulunan ogretmenler tarafindan veriliyor olmasi da super, boylece oglum her ogretmenin bilgi beceri tecrube ve egitiminden faydalaniyo resmen buyuk bi aile gibiler okulda. Ve son bir sey, lutfen yemekleri bu kadar guzel yapmayin oglum artik benim yemeklerimi eleştiriyo

 • E. K.

  Herşeyden önce son derece güvendiğim oğlumun mutlu olduğu bir okul ve ilgili temiz eğitimi son derece faydalı her yönden memnuniyetimin cok fazla olduğu bir okul.Mudurumuze öğretmenlerimize okulumuzda emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.Dusunenlere şiddetle tavsiye ederim

 • E. S.

  oğlum 2 yıldır bu okula devam ediyor. bu güne kadar hicbir sorun yaşamadım. her zaman ilgili sevgi dolu ve şefkatli davranan öğretmenlerimiz var. akademik olarak ve etkinlik olarak anaokuluna giden bir öğrencinin alması gerekenden daha fazlasını aldığını soyleyebilirim. güvenle ve huzurla cocugumu birakabilidigim bir okul . oğlum okulda çok mutlu o mutlu olunca bizde mutlu oluyoruz. herzaman iyi ki diyebileceğim bir aile ortamı sundukları için bütün okul çalışanlarına ve kurucularına teşekkür ederiz .

"Özel Minik Şeyler Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Minik Şeyler Anaokulu İletişim Bilgileri

Güzeltepe Mahallesi, Şenay Sk. No:16, 34680 Üsküdar/istanbul
0 216 706 6875
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum