fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Mutlu Ağaç Anaokulu

Özel Mutlu Ağaç Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 12
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/18:00
Sabahçı: 08:30/13:00
Öğlenci: 13:00/18:00

Özel Mutlu Ağaç Anaokulu Hakkında

İstanbul Sarıyer 'de bulunan Özel Mutlu Ağaç Anaokulu 30 yıllık eğitim tecrübesi ile güvenli ve mutlu bir ortamda çocuklara okul öncesi eğitim vermekte olan bir kurumdur. Okulda çocukların doğal öğrenme sürecini , yaratıcılıklarını destekleyen Reggio Emilia sistemi uygulanmaktadır. Özel Mutlu Ağaç Anaokulu 'nda arkadaş canlısı ve alanında tecrübeli öğretmenler, çocukların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak oluşturulmuş okul imkanları ve en önemlisi donanımlı sınıfları ile çocukların yeteneklerini keşfetmeye yönelik aktiviteler yapılmaktadır. Bunun yanı sıra branş dersleri kendi dalında profesyonel eğitimciler tarafından gerçekleştirilmektedir. Çocuklara doğa ile iç içe sessiz ve sakin bir ortamda , hayvanlar ve bitkilerle etkileşim halinde bilgisayar ve ekrandan uzakta kaliteli bir eğitim ortamı sağlanmaktadır. Doğal ve mevsiminde yetişen meyve ve sebzeleri tüketilmektedir. Bütün bunların yanı sıra çocukların sanat dostu ve donanımına sahip olmalarını sağlayan şartları yerine getirilmektedir. Özel Mutlu Ağaç Anaokulu 'nda çocuklar müzik, drama, sanat, yoga ve atölye aktiviteleri yapmaktadır. Ayrıca çocuklara İngilizce dil eğitimi verilmektedir. Özel Mutlu Ağaç Anaokulu 'na 0-6 yaş arası çocuklar kabul edilmektedir. Okul içerisinde bulunan yemekhanede hazırlanan yemekler çocukların dengeli beslenmelerine yönelik hazırlanmaktadır. Yemeklerin organik ve taze olmasına önem verilmektedir. Gün içerisinde çocuklara sabah, öğle ve ikindi kahvaltısı olmak üzere 3 öğün yemek verilmektedir. Yemek listeleri okulun wep sitesinden veliler ile düzenli olarak paylaşılmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Reggio Emilia Yaklaşımı

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Müzik Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

Yorumlar (10)

 • İC

  ilk okul deneyimi çocukların hayatında çok önemlidir...bu sürecin bir travmaya dönüşmeden geçirilmesini sağlayan Nalan Hanım’ a, Barış Bey’e ve öğretmenlerimize çok teşekkürler..çocuklarımızın oyun oynarak, eğlenerek ve deneyimleyerek yeni beceriler kazanmalarına yardımcı oluyorlar..oğlumdaki gelişmeleri gözlemleyerek ne kadar doğru bir karar verdiğimizi görüyorum..iyi ki varsınız..

 • SE

  Mutlu Ağaç adi Üzerinde Mutluluk saçan bir okul. Tatlı sahipleri Nalan hnm ve Barış bey ögretmenlik tecrubelerini cocuk sevgileriyle harmanlamis bir çift. Oğluma 5 aydır cok sey kattılar. Öğretmenleri de bir o kadar bilincli ve şevkatli. Iyi ki onları bulmuşum.. Basarilariniz daim olsun. Çok teşekkür ederim. Sera Erdoğan

 • MV

  İkiz bebeklerimin ilk anaokulu deneyimleri başka bir okulda oldu ve biraz tatsızdı. Gerçekten çocuklara değer verilen ve onları mutlu eden bir okulun nasıl olabileceğini Mutlu Ağaç ile birlikte öğrendim diyebilirim. Nalan Hanım ve ekibi muhteşemler. Bol bol müzik, aktivite, sanat, doğa ve oyunla dolu dolu geçen , çocukları çok mutlu eden bir program sunuyorlar. Çocukların hepsiyle tek tek ilgileniyorlar ve velileri her konuda haberdar ediyorlar. Çocukların günlük aktiviteleri, neyi sevdikleri, neyi sevmedikleri, nelerden mutlu oldukları gibi konulardan her an haberdar olabiliyorum. Gözüm hiç arkada kalmıyor. Zaten ikizlerimin koşa koşa okula gitmelerinden ve döndüklerinde bayıla bayıla okulda yaptıkları anlatmalarından bile doğru seçim yaptığımızdan emin olabiliyoruz. Özetle Mutlu Ağaç' çok seviyoruz.

 • MK

  Sıcaklık, samimiyet, ustun muzik egitimi. Nalan Parer ve ekibi mahallemize sevgi katti.

 • ŞŞ

  2,5 yaşındaki oğlumun neşeyle gittiği kreş. Her geçen gün kreşte yeni şeyler deneyimlediğini ve öğrendiğini gözlemliyorum. Doğayla ve sanatla iç içe geçen saatler oğlumu çok mutlu ediyor. Gerek kreşin sahibi Nalan hanım, gerekse eğitim kadrosu çocuklarla çok ilgili ve velilerle iletişimleri çok iyi. Ve Deniz ablamızın yemeklerine oğlum bayılıyor.

 • Çok hijyenik bir ortam, Yemekler organik ve çok lezzetli. Her şey çocukların yaratıcılığını geliştirmeye yönelik kurgulanmış. Doğa ile iç içe hayvanlarla etkileşim halindeler. her dersin farklı eğitimcileri var.

 • B

  Doğa ile içi çe olan ' Mutlu Ağaç Anaokulu'nda huzur, bolca sevgi , özgüvenli birey yetiştirmeyi amaçlamış eğitimciler ve Deniz Hanım'ın güzel yemekleri var. Hem çocuklarımız rahat hem biz anne babalar rahat. İstersek gözümüz kapalı çocuklarımızı bırakabiliyoruz istemezsek bir sıcak kahveyi sakin bir şekilde çocuklarımızı beklerken içiyoruz... 2 yaş 2Aylık olan oğlum koşarak gidiyor okuluna. Okulumuzu çok seviyoruz. Nalan Hanım'a Oğluma kattıkları ve katacakları için teşekkür ederiz.Okul tanıtımı az.

 • Kesinlikle güvenilir olması, branş derslerinin ayrı ayrı eğitimciler tarafından gerçekleşmesi, doğa ile iç içe, hayvanlarla etkileşim halinde olması, tüm yemeklerin organik olması, yaratıcılıklarının desteklenmesi ve çok hijyenik olması çok güzel bir şey.

 • PD

  Doğa ile iç içe , enerjileri inanılmaz güzel öğretmenleri , yemek yapanı herkes muhteşem :) ben oğlumla beraber huzurlu mutlu ayrılıyoruz 2 yasındaki oğlum kapısına gelince sevinç çığlıkları atıyor geldimmm diyor :) ismi gibi mutlu çocuklar okuldan ayrılıyor :) kaliteli zaman geçirsin istiyorsanız çocuğunuz şiddetle tavsiye edeceğim bir okul

 • O

  Okulda çocukların doğal öğrenme sürecini , yaratıcılıklarını destekleyen Reggio Emilia sistemi uygulanıyor. Bunun yanı sıra branş dersleri kendi dalında profesyonel eğitimciler tarafından gerçekleşiyor. Doğa ile iç içe sessiz ve sakin bir ortamda , hayvanlar ve bitkilerle etkileşim halinde bilgisayar ve ekrandan uzakta kaliteli bir eğitim ortamı hazırlıyoruz. Doğal ve mevsiminde yetişen meyve ve sebzeleri tüketiyoruz.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Mutlu Ağaç Anaokulu İletişim Bilgileri

Zekeriyaköy Mah. Çitlembik Mevkii Akzambak Sok. No .7 Sarıyer/istanbul
0 212 963 0969
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum