fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Nergis Anaokulu

Özel Nergis Anaokulu

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:00
Sabahçı: 08:00/13:00
Öğlenci: 13:00/18:00

Özel Nergis Anaokulu Hakkında

Temel hedefi Türkiye Cumhuriyeti'nin önemini kavrayan, yenliklere açık, sorgulayan, kendini tanıyıp ifade edebilen bir nesil yetiştirmek olan Özel Nergis Anaokulu çocukların en iyi şekilde eğitim alabilmesi için okul binası ve bahçesi özenle hazırlanmıştır. Özel anaokulunun bahçesi; çocukların güvenle eğlenebilmesi için çeşitli park materyalleri ile dizayn edilmiştir. Okulda 4 sınıf vardır; Afacanlar, Balıklar, Kelebekler ve Şirinlerdir. Çocuklara en iyi şekilde eğitim verebilmek için birçok eğitim modeli benimsenmiştir. High Scope yöntemi; çocukların yaparak ve yaşayarak öğrenmesini temel alan bir sistemdir. Özel Nergis Anaokulu çocukların gelişimi için birçok farklı etkinlik düzenlemektedir. Sohbet saati ile çocukların bilgilerini paylaşarak, anlatarak geliştirmesi sağlanmaktadır. Etkinlik saatlerinde çocukların küçük kas gelişimi, el göz koordinasyonlarının gelişmesi gibi konular geliştirilmeye çalışılır. Hayal odası ise çocukların çıktıkları etkinlik sonrası burada sakinleşip hayal güçlerini geliştirmesine olanak tanınır. Çocukların sıradan bir İngilizce eğitimi almasını istemeyen kurum bu eğitimi çeşitli eğlenceli kitap ve aktiviteler ile destekleyerek kalıcı hale gelmesini sağlamaktadır. Fen ve Doğa etkinlikleri ise çocukların deney yaparak, gözlem yaparak ve sorgulayarak öğrenmesine olanak tanımaktadır. Çocukların fiziksel gelişimlerine de oldukça önem veren okul; çocuklara eğitsel jimnastik, dans, folklor gibi eğitimler vererek çocukların hem zihinsel hem de fiziksel gelişmesi sağlanmaktadır. Çocukların gelişen teknolojiye ayak uydurabilmesi, problemlere farklı yollarda çözüm bulabilmesi için Bilgisayar çalışmaları da yapılmaktadır. Çocukları sanatsal yönden de geliştirmek isteyen Özel Nergis Anaokulu, kesme, boyama, kolaj çalışması, tuz seramiği gibi etkinlikler ile bu sanatsal gelişmeyi desteklemektedir. Okulun aynı zamanda oyun grubu alternatifi de vardır bu grup ile çocukların seviye seviye gelişmesi sağlanmaktadır. Oyun grupları 3 yaş için düzenlenmektedir. Çocukların beslenmesine de oldukça önem veren kurum, okulun mutfağında çocuklar için sabah kahvaltısı, öğle yemeği, ikindi kahvaltısı olmak üzere 3 öğün yemek hazırlamaktadır ve yemek listeleri velilerin erişebilmesi için okul sitesinden yayınlanmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Gems ve High Scope

- Montessori Eğitimi

- Reggio Emilia Yaklaşımı

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

Yorumlar (1)

  • AA

    Çocuğumu güvenle bırakabildiğim İstanbul’daki tek okul diyebilirim.Öğretmenlerinin güler yüzlülüğü, aşçısının güzel yemekleri.Çocuğuma okulu sevdirdi.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Nergis Anaokulu İletişim Bilgileri

Bahçelievler Mah. Şehit Pilot Rasim İşeri Cad. No:32/34, Bahçelievler/istanbul
0 212 963 2072
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum