fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel Neşem Anaokulu

Özel Neşem Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 10
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:00
Sabahçı: 09:00/13:00
Öğlenci: 10:00/17:00

Özel Neşem Anaokulu Hakkında

İstanbul Kadıköy 'de bulunan Özel Neşem Anaokulu, 2010 yılında kurulmuş olup, Bu kurumda: 'Her öğrencinin mutluluğu esastır ve her öğrenci özeldir.’ düşüncesiyle hareket etmekte ve bu doğrultuda yolunu çizmiş bulunmaktadır. Öğretmen seçiminde, alanında uzmanlaşmış ve tecrübeli eğitimciler olması en önemli koşuldur. Okulda sorumluluk sahibi, analiz yapabilen, yeteneklerinin bilincinde, çevresine karşı duyarlı ve arkadaşları ile iyi ilişkiler kurabilen bireyler yetiştirmek amaçlanmaktadır. Özel Neşem Anaokulu dengeli, tutarlı ve yaratıcı bir eğitim programı ortaya koymak: Okulun her yaş grubu için sınıflar arası tutarlı, bağlantılı ve uyumlu bir eğitim programı uygulayarak; eğitim ve öğretimde bütünlüğü gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır. Her öğrencinin kapasitelerinin bir olmadığı bilincinden hareketle, bireysel çalışmaların ışığında öğrencinin kapasitesinin maksimum düzeye ulaştırılabilmesinde ki çalışmalar ağırlıktadır. Çocuklara milli, manevi değerleri aşılayıp, doğayla barışık sosyal ve sevgi dolu birey olabilme yolunda ışık tutmayı kendilerine sorumluluk edinmişlerdir. Sınıflarını akıllı tahta ile dolduran okul, zamanında gereken en üst düzey eğitimi vermeyi her daim ilke olarak edinmiştir. 2-6 yaş arası çocuklara eğitim veren okulda oyun grubu da bulunmaktadır. Oyun alanı, uyku odası, sanat atölyesi, yemekhanesi özel alanlara ayrılmış olan Özel Neşem Anaokulu da yemekler çocuk ihtiyaçlarına uygun ve özenle hazırlanmaktadır. El sanatlarına ve görsel sanatlara da önem veren okulda özellikle tiyatro ve drama en çok öne çıkan branş dersleridir. Çocukların gelişimini ve kendini anlatma yetilerini en üste çıkarmak isteyen okul, bu yolda neredeyse her türlü eğitimi vermektedir. Okul içerisinde bulunan yemekhanede hazırlanan yemeklerin taze olmasına ve günlük olarak tüketilmesine önem verilmektedir. Çocukların günlük olarak almaları gereken besin değerlerini karşılaması göz önüne alınarak hazırlanan yemekler gün içerisinde sabah, öğle ve ikindi kahvaltısı olmak üzere 3 öğün olarak servis edilmektedir.

Özel Neşem Anaokulu Soru - Cevap

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- Çoklu Zeka Modeli

- Gems ve High Scope

- Oyun Temelli Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Plastik

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Muhakeme Becerisi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Psikolojik Danışma

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Okulun Kendi Aracı

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

Özel Neşem Anaokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel Neşem Anaokulu ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  10
 • Özel Neşem Anaokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 07:30 - 18:00 şeklindedir. Kurumda yarım gün eğitim seçeneği de bulunmaktadır. Sabahçı grup 09:00 - 13:00 saatleri arası eğitim görmektedir. Öğlenci grup 10:00 - 17:00 saatleri arası eğitim görmektedir.
 • Özel Neşem Anaokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel Neşem Anaokulu yaş aralığı nedir?
  3-6
 • Özel Neşem Anaokulu yaz okulu hizmeti sunuyor mu?
  Kurumda yaz okulu hizmeti bulunmaktadır.
 • Özel Neşem Anaokulu psikolojik danışman bulunduruyor mu?
  Kurumda psikolojik danışman bulunmaktadır.

Özel Neşem Anaokulu Yorumları (17)

 • EA

  İki torunum da Suadiye Özel Neşem Anaokulu öğrencisi, Okul çok güzel ,temizlik kuralları çok iyi, öğretmenler harika, aldıkları eğitim çok doyurucu, çocuklara milli değerler maksimumda veriliyor. İngilizce eğitim , satranç, bale, piyano, sosyal aktiviteler çok özel , çocuklara verdikleri bilgilere bazen inanamıyorum , iyiki Neşem anaokulunu seçmişiz . Teşekkürler emeği geçen herkese.Bence yeterli herşey

 • TA

  Çocuklarımız en değerlilerimiz, NEŞEM anaokulunda gözüm arkada kalmadan torunumu emanet ediyorum. Aldıkları eğitim çok güzel, öğretmenler sevgi dolu güler yüzlü, okulumuzdan çok memnunuz , iyiki neşemli olmuşuz, teşekkürler.

 • Og

  İki kızımda 4 senesini Neşem anaokulunda geçirdi. 29 aylık başlayan tanışmamız ilkokula başlayana kadar devam etti. Hiçbir zaman aklım kalmadı ev ortamının sıcaklığını yaşadık keşke ilkokulu da kosaydı yola hep beraber devan etseydik. Her zaman herkese gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim bir kurum. Herşeyden önce sevginin çokk hol birbirine aktarıldığı bir kurum.Benim için her zaman eksiksiZ bir okul oldu.

 • Ad

  Kızımın 3 yaşından bu yana tanıdığımız okul. Gerek yönetimi gerek öğretmenleri ve çalışanları olsun son derece ilgili. Öğretmenler 2. Anne gibi. Gözünüz bir an arkada kalmaz. Kapıdan çıkarken tereddütünüz asla olmaz. Anne gibi ilgilenirler çocuğunuzla. Yemekleri özenle hazırlanır, menüleri zaten doyurucu ve sağlıklı. Akademik anlamda çocukların geride kaldığı tek bir konu görmedim ben. Kızımdan dolayı aile gibi hissettiğimiz bir yer. İkizlerimide Neşem’de büyütücez inşallah. Ben seve seve tavsiye ederim...:)inanın hiç göremedim :)

 • Şk

  Kızımın okulda inanılmaz gelişimini gözle gördüm.hem sosyalleşme açısından hem bilgi açısından hem de tatlı disiplin açısından gerçekten başarılı bir okul.okulda bulunan herkes tüm samimiyetiyle güleryüzüyle aile gibi çocuklara kol kanat germiş durumdalar.özellikle de her türlü yemeği yemeye alışkanlık kazanan kızım var artık

 • G

  İngilizceye çok önem veriliyor, çocukları hemen hemen her gün bahçeye çıkarıyorlar, yemekler okulda pişiyor, sağlıklı ve lezzetli.Bahçe biraz küçük,

 • ra

  Okulda 2.yılımızı tamamlarken kızımda gördüğüm kişisel gelişim ve becerilerindeki ilerleme benim için en önemli değerlendirme. Kızım bir gün bile okula isteksiz gitmedi. Evde hiç yemediği,tadına bile bakmadığı sağlıklı besinleri okulda sorgulamadan tüketti. ( Buna okul hayatımıza başlamadan önce hiç inanmamıştım ama gerçekmiş :) ) Etrafımdaki diğer okullu anne ve babalardan aramızda yaptığımız sohbetlerde de gördüğüm şey, Neşem Anaokulu'nun yıl içerisindeki akademik programları, sosyal faaliyetleri ve branş dersleri çok başarılı, çok detaylı. Son olarak da, belki de benim için en önemlisi, tüm öğretmenler o kadar sıcak, ilgili ve samimi ki, her birinin işini seve seve yaptığını, çocuğunuzla zevkle ilgilendiğini çok iyi hissediyorsunuz. Bu okula başlamadan önce çok uzun süre okul araştıran, tek tek okul gezen bir anne olarak yorumumun değerlendirilmesini öneririm. Ben de kızım da okulumuzu çok seviyoruz.

 • Gy

  Çocukların Mutluluğu ilk hedefleri,İlgi ve alakaları hiç azalmayan,grup çalışmasını mükemmel aşılayan, güleryüzlü öğretmenler,Ayrıca çocuklara özel yapılan yemekler günlük,taze..Bu okulun amacı mutlu çocuk yetiştirmek ile birlikte çocuklara katkılarıda büyük ..İyi ki çocuğumu neşem anaokulundan mezun edicem..

 • GB

  Anaokulu olarak beklentinizi fazlasıyla karşılayan bir okul.Temizlik konusunda tituz davranılıyor.Güleryüzlü ve ilgili olunması cok güzel.Branş derslerinin branş öğretmenleri tarafından verilmesi çok güzel bir uygulama.Akademik anlamda da ilkokula hazır olarak mezun ediyor.Çocuklar mutlu olarak okula gidiyor en önemlisi de sanırım bu.Anaokuluyla kalmayıp ilk,orta ögretimlerinin de açılması gerektiğini düsünüyorum.Bu işi hakkıyla yapan bir kurum.Bahçesinin küçük olması biraz eksik kalıyor.

 • EA

  Hem fiziksel koşulları hem de eğitim kalitesi açından güvenilir bir okul. İşlevsel bahçesi, güvenlik ile ferahlığın ön planda tutulduğu sınıflarıyla ortak alanları fiziksel beklentileri karşılıyor. Eğitmen kadrosu ise yetkin olduğu kadar da sevgi dolu. Çocuklara okula gitmeyi sevdiren, öğrenmenin eğlenceli bir iş olduğunu gösteren, öğretirken araştırmanın keşfetmenin önemini vurgulayan ve tüm bunları bir yuva sıcaklığında yapan bir okul. Yemeklerinin güzelliği de unutmayayım…

 • Aa

  Yollarımızın tesadüfen kesiştiği Harika okul...gerçekten de iki çocuğumu gözüm kapalı teslim ettiğim, güvenli,huzurlu bir yuva oldu hep bize..öğretmenlerin sevgisi ilgisi her çocuğu çok çok mutlu edecek ve okula bağlayacak kadar yüksek seviyede..ben kendi adıma herkese gözüm kapalı tavsiye ediyorum Neşem anaokulunu

 • FS

  İlgi ve alaka yüksek seviyede, sanatsal faaliyetler çok dikkatli işleniyor. Çocuklara gösterilen şefkatte gün geçtikçe hiç bir azalma görmüyorsunuzBahçesi küçük

 • UB

  Çocuklara küçük yaşta milli değerleri benimsemeyi, grup çalışmasını, doğa sevgisini aşılıyorlar.

 • Tg

  Çeşitli el sanatları ve oyunlarla çocukların yaratıcılığını geliştiriyor ve öğrenirken eğlenmelerini sağlıyorlar. Çocukların mutluluğu hedef alınmış çok güzel şirin bir okul.

 • ag

  çocuklara bireysel sorumluluk yükleyerek bilinçli bir birey olmalarına katkı sağlıyor.oyun parkı biraz küçük kalıyor

 • ma

  yapılan faaliyetlerde çocuklar çok eğleniyor.sınıfların ortamı çok samimi ve hocalar güler yüzlü

 • Gb

  Eğitim,ögretmenler,güleryüz,ilgi,samimiyet,çocuklar çok mutlu,branş dersler bu işin uzmanları tarafından veriliyor

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Neşem Anaokulu İletişim Bilgileri

Suadi̇ye Mah. Ayşe Çavuş Cad. No:30, İbak Köşkü, Kadiköy/İstanbul
0 216 706 6896
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum