fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel New School Anaokulu

Özel New School Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-5
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 16
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/17:30
Sabahçı: 09:00/13:00

Özel New School Anaokulu Hakkında

İstanbul Ataşehir’de yer alan NEW SCHOOL ATAŞEHİR ANAOKULU müstakil bir binaya sahiptir. Bina içi oldukça geniş, ferah ve aydınlık olarak tasarlanmış, sınıfların ışık alma oranları eşit tutulmaya çalışılmıştır. Sınıf mevcutlarının az olması ile çocuklara rahat hareket edebilecekleri alanlar sağlanmıştır. Okulumuzun bahçesi de içi kadar geniş ve ferah bir ortama sahiptir ve çeşitli ekipmanlar ile donatılmıştır. Eğitim felsefimiz ise HER GÜN MUTLAKA BAHÇE’ dir. Okulun eğitim yöntemi REGGIO EMILIA’dan esinlenerek tasarlanmıştır. Beslenme sistemi besinleri mevsiminde tüketme ile düzenlenmiştir ayrıca yemekler her gün günlük olarak hazırlanmakta ve çocukların beslenme ihtiyaçları dikkate alınmaktadır. 2-5 yaş grubu çocuklara okul öncesi eğitimi veren okulumuzda her gün yarım gün İngilizce programı olan IPC ile yabancı dil eğitimleri öne çıkarılmakta ve çocuklara dil yeteneği kazandırılmaktadır. Drama çalışmaları ve ana dil çalışmaları düzenli olarak tekrarlanmakta ve çocuklara kendini anlatma yetileri kazandırılmaktadır. Tiyatro çalışmaları, el sanatları çalışmaları, görsel sanat çalışmaları ile çocukların sanatsal bakış açıları genişletilmektedir. MATHAZONE ile eğlenceli matematik çalışmaları, MASALLARLA FARKINDALIK, SANAT TERAPİSİ, RİTMİK CİMNASTİK VE MÜZİK ile alanında uzman eğitmenlerle çalışılmaktadır. Güvenlik konusunda hassas davranan okulum çocuklarımızın zarar görmemesi için önlemlerini almaktadır. Sanat eğitmenleri ve eğitimleri ile öne çıkan kurum her zaman alanında uzman bir kadro ile çalışmaktadır. NEW SCHOOL ATAŞEHİR velilerin de çocuklar kadar eğitimde payı olduğunu bilerek veliler ile işbirliği yapmaktadır. Velilerin yapması gerekenler ve ya destek olacakları noktasında sürekli olarak onlara bilgilendirme yapılmaktadır. Çocuklar hem eğlenerek, hem gülerek sıkılmadan yeni şeyler öğrenmekte ve ilköğretim hayatı öncesi önemli adımları okuldaki ikinci aileleri ile birlikte atmaktadır. ANLAŞMALI KURUMLARIMIZ TURKCELL GRUP FLORENCE NIGHTINGALE HASTANELERİ KOÇ ALLİANZ OKUL.COM.TR ÜZERİNDEN İLETİŞİME GEÇEN VELİLER

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- MEB Odaklı Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

- Sınıf Öğretmenleri

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Okul Personeli

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

Yorumlar (7)

 • Kendim de bir okul öncesi öğretmeni olarak Reggio Emilia yaklaşımı zaten üniversite yıllarından beri çok beğendiğim bir eğitim ekolüdür. Başka bir meslektaşımın önerisiyle 2,5 yaşındaki kızımı kayıt ettirdim.Yavrumun ikinci evi.Sadece sınıf öğretmeni değil müdüründen psikoloğuna hepsi her an alakadar.Öğretmenlerinin bilgi birikiminin yüksek olduğu kendini belli ediyor.Yemeklere zaten diyecek bir şey yok her şey organik.Branş derslerinde alanında deneyimli ve son derece uzman kişilerle çalışıyorlar.İşin içinde olunca ne kadar doğru bir yerde olduğunuzu görüyorsunuz.Çok sıcak bir ortamı var okulun.Birde hakikaten çok dinamikler.Kızım çok severek devam ediyor okuluna.O mutlu, ben mutlu:)

 • DF

  İngilizce ve İspanyolca dersleri var. Drama ve pilates eğitimlerinin hem çocuklar için hem veliler için olması çok güzel bir uygulama. Kur kur ilerleyerek bir şeyler başardığınızı hissedebiliyorsunuz. Hem de çocuğunuzdan kopmamış oluyorsunuz.

 • EK

  Yeri bakımından merkezi ve güvenli bir okul. Okul içinde temizliğe önem veriliyor, yemekler organik ürünlerden yapılmaya özen gösteriliyor. Atölyeleri donanımlı ve güvenli çocukların olası kazalar yaşamalarına karşı önlemler alınmış. Eğitim kalitesi iyi güzel bir okul.

 • GO

  İyi bir eğitimi olduğunu duymuştuk başta kızımızı zorlar, sıkar mı diye terettüt ettik çünkü bizimki sabah akşam oyun peşinde. Ancak gördük ki öğretmenler çok ilgili ve oyun oynayarak öğretme metodunu benimsemişler. Kızımız hiç sıkılmadan iyi bir dil eğitiminin ve pek çok dersin temelini aldı. Biz çok memnun kaldık.

 • JG

  Bilgi ve tecrübenin birleştiği bir çalışan kadrosuyla öğrenmenin yaşı olmadığını bize göstermiş olan okul. Oğlumuzla birlikte biz de pek çok şey öğrendik. Şimdi oğlum 1. sınıf gidiyor ve okulunu çok özlüyor biz de öyle. Sayelerinde oğlum 1. sınıfta hiç zorlanmıyor çok iyi bir hazırlık oldu.

 • zI

  Çocuğunuz iyi bir dil eğitimi alsın erken yaşta temellerini atsın ve oynarken, sosyalleşsin, öğrensin istiyorsanız ilk gideceğiniz okul burası olmalı. Biz kızımızı yolladık ve hiç pişman olmadık hatta gelişimini gördükçe iyi ki diyoruz her seferinde. Teşekkürler New School ailesi

 • Donanımlı, geniş, ferah bir binaya sahip. Sanatsal ve sosyal derslerini çok başarılı bulduk çocukların yaratıcılığının gelişmesi için her şey düşünülmüş. Sınıfları rengarenk ve temiz, yemekleri çeşitli ve hijyenik bir şekilde hazırlanıyor. Çok güzel okul herkese tavsiye edebilirim.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel New School Anaokulu İletişim Bilgileri

Atatürk Mah, Ölmez Sok. No:14 Ataşehir- İstanbul
0 216 706 6885
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum