fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Ninni Okulları Kreş ve Anaokulu

Özel Ninni Okulları Kreş ve Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 1,5-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 10
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:00
Öğlenci: 09:00/13:00
Sabahçı: 13:00/17:00

Özel Ninni Okulları Kreş ve Anaokulu Hakkında

İstanbul Maltepe 'de bulunan Özel Ninni Kreş ve Gündüz Bakımevi çocukların kendi becerilerini keşfetmeleri, sorumluluk sahibi olmaları, çevreye duyarlı ve iyi ilişkiler kurabilen bireyler olmalarını amaçlamakta ve bu doğrultuda eğitim vermektedir .Okulumuzun servis lokasyonu İdealtepe, Aydınevler, Bostancı ve Fındıklı mahallesi olarak iki servisle uygulanmaktadır. Serviste hostes değil öğretmenlerimizden biri bulunmaktadır.İngilizce eğitimi 24 ay itibari ile ENGLİSH KIDS ACADEMY tarafindan verilmektedir. İngilizce tam zamanlı olarak ve aktif olarak günde 4 saat uygulanmaktadır. Kaynaştırma öğrencisi kontenjan durumuna göre kabul edilmektedir. Şu an kapasiteden dolayı alınmamaktadır. 150 kontenjanımız bulunmakta ve şu an her grupta yerimiz bulunmaktadır. Eğitimde yaratıcı ve duygusal tecrübelere yer verilmesi çocukların sosyal ve sözel becerilerinin gelişmesini sağlamaktadır. 2-6 yaş gurubu arasına okul öncesi eğitim vermekte olan Özel Ninni Kreş ve Gündüz Bakımevi yaş gruplarına ayırmış olduğu sınıflarda, çocuklarla özel olarak ilgilenmek, kişisel gelişimlerini takip etmek ve bu gelişimlerin velilerle paylaşılması amacıyla rehberlik sistemi bulunmaktadır. Müzik, bilim, bahçe işleri, mutfak etkinlikleri ve çevresel gezileri her yaş grubunun eğitim programı içinde düzenli olarak yer almakta ve çocukların bu alanlarda yeni deneyimler kazanmaları için rehberlik edilmektedir. Okulda günlük eğitim 07:30-19:00 saatleri arasında gerçekleştirilmektedir. Okul öncesi çocuklar için en iyi öğrenme yöntemi oyundur. Bu nedenle Özel Ninni Okulları 'nın sahip olduğu geniş bahçe ile çocukların rahatça bahçede arkadaşlarıyla oynamalarına ve sosyal aktivitelerini gerçekleştirmelerine imkan sağlanmaktadır. Özel Ninni Kreş ve Gündüz Bakımevi olarak her çocuk özeldir anlayışı ile yola çıkarak çoklu zekâ kuramı ve etkin öğrenme (High Scope) yöntem ve gezer eğitim sistemi ile eğitim vermektedir. Okulda okul oyunu, fen-doğa, kütüphane, evcilik, drama, sanat ve müzik sınıfları bulunmaktadır. Okul öncesi eğitimde çocuklar ilköğretim sınıfına hazırlanmaktadır. Bu hazırlıkla çocukların üst sınıfa geçtiklerinde daha rahat etmeleri sağlanmaktadır. Ayrıca okulda masa, yapboz, jimnastik, orf gibi etkinliklerde yapılmaktadır. 0–6 Yaş grubu öğrencilerin, yaz tatillerinde dinlenirken eğlenmeleri, spor ve sanat dallarındaki becerilerini geliştirmeleri amacıyla Özel Ninni Kreş ve Gündüz Bakımevi 'nde yaz eğitim programı uygulanmaktadır. Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında planlanan yaz okulu eğitim programında yakın çevre ve doğa gezilerine önem verilmektedir. Bu programla çocukların sıcak arkadaşlık ortamı içerisinde bedensel, ruhsal, sosyal yönden gelişimlerini desteklerken eğlenceli bir yaz tatili jimnastik, müzik aktiviteleri, drama, bahçe oyunları, sinema gösterileri, dans, sanat çalışmaları, grup oyunları, eğlenceli partiler, geziler gibi çeşitli etkinlikler ile öğrenciler yaz tatilini dinlenerek ve eğlenerek geçirmektedirler.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

- Montessori Eğitimi

- Çoklu Zeka Modeli

- Gems ve High Scope

- Oyun Temelli Eğitim

- STEM

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Mesleki Rehberlik

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

Yorumlar

 • GK

  Biz ebeveyniz. Zorluklarla dünyaya getirdik oğlumuzu. Büyüdü. Uyurken dahi yanıbaşından ayrılmazken daha çok büyüdü. Evin dışında da bir yaşam alanı olması gerektiği kadar büyüdü. Ne yapmalı ne etmeli derken bir yuvaya gitmesi gerektiğine karar verdik. Sanıldığı kadar kolay değil, canını emanet etmek. Araştırdık, düşündük, bazen vazgeçtik! Ama sonunda sizinle yollarımız kesişti. İyi ki kesişti. Her sabah oğlumuzu Sevgili Pelin öğretmene teslim ederken yüzümde bir gülümseme beliriyor. Çünkü biliyoruz ki biz gibi bakacak, koruyacak, sevecek ve sahiplenecek oğlumuzu. Güven bir anne-baba için önemli duygudur. Canımızdan daha kıymetli oğlumuzu gözümüz arkada kalmadan emanet ettiğimiz,eğitimi iş kaynağı, okulu ticarethane olarak görmeyen en önemlisi de evladımızı sevgiyle sarıp sarmalayan sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır. Sevgiler.

 • BG

  Senelerdir komşu olduğumuz ninni ailesi ile bu sene kımızım Zehra'yı göndererek bir de velisi olduk. Okul yönetiminin öğretmenlerinin ve diğer tüm personellerinin her zaman bizlere ve kızıma karşı göstermiş olduğu güleryüzden sevgi ve saygıdan dolayı teşekkür ederim iyiki yollarımız kesişmiş. Okul binası temizdliği, yeniliği, güzelliği görülmeye değer. Çocuğum güvenilir ellerde.

 • RK

  Çok kaliteli bir kreş. Öğretmenler kendi çocukları gibi çocuklarımıza önce sevgi, sonra eğitim veriyorlar. Okul müdürü mehmet bey ve öğretmenimiz sevgi öğretmene çok teşekkür ediyorum. Tayinimiz çıktı diye okuldan ayrlmak durumunda kaldık. Çocuğum ve ben öğretmenlerimizden ağlayarak ayrıldık. Başta sevgi öğretmen olmak üzere tüm öğretmenlerimizi çok seviyoruz. Buradan da tüm velilere güvenebilecekleri bir yer olduğunu öneriyorum. Ninni okullarına çok çok teşekkür ediyoruz.

 • Biri 2 diğeri 3,5 yaşında iki çocuğum var. Eşim ve ben çalışıyorum çocuklar okula tam gün gidiyor. Okuldan çok ama çok memnunum. 2 yaşındaki çocuğumun öğretmeni pelin hanım sayesinde bir haftada bezi bırakıp tuvalete gitmeyi öğrendi. 3 buçuk yaşındaki kızımın öğretmeni Feyza hanım sayesinde eskiden bizim evde kendimizin öğretmeye çalışıp başaramadığımız renkler sayılar rakamları okulda öğrendi. Her güneve bir ingilizce kelime öğrenerek geliyor.Okulda öğrendiği ingilizce kelimeleri evde kullanıyor. İngilizce konusunda çok memnunum. Okul yönetimi yıllardır bu işin içinde olmasına rağmen hala bıkmadan büyük bir motivasyonla dünyada gündemde olan yeni akım çocuk eğitim de disiplin yöntemlerini çok iyi takip ediyor ve kendilerini hiç durmadan her anlamda aldıkları eğitimlerle geliştirmeye devam ediyor görünüyorlar. Çocuklar okulda öğretmenleri ile yemek yapıyor, spor yapıyor, müzik ritim ve dans çalışıyor, ingilizce öğreniyor. Okulun çok güzel harika bir bahçesi var. Her yaşa uygun çok güzel bahçe oyuncakları var. Eğer hava güzelse çocuklara bahçede oyun yeterince zaman veriyorlar. Çocuklarım okula koşa koşa gidiyor. Her şey düşünülmüş. Uzun zamandır çocuklarımızı nasıl bir kreşe göndermeliyiz diye düşünüyorduk ve bu konuda gerek sosyal medyada okuduğum gerek tecrübeli annelerden aldığım tavsiyeler doğrultusunda bir okul öncesi kurumda olması gereken her şey düşünülmüş.

 • GG

  Güler yüzlü öğretmenler ve kurum müdürü sayesinde Çocuğumun gelişimi ile ilgili çok büyük faydaları oldu.Ninni ile karşılaştığım için kendimi çok şanslı hissediyorum

 • SG

  KIZIM 2 YILDIR BU OKULDA VE ÇOK MUTLU. OKULUN ÖĞRETMENLERİNİ VE OKUL YÖNETİMİ ÇOK GÜVENİLİR İLGİLİ GÜLERYÜZLÜ VE ÇOCUKLARIMIZI KENDİ ÇOCUKLARI GİBİ GÖREN MÜKEMMEL İNSANLAR. YOĞUN ÇALIŞAN VELİLER OLARAK EŞİM VE BEN KIZIMIZI HİÇ GÖZÜMÜZ ARKADA KALMADAN OKULDA BIRAKIYORUZ. KIZIM SENEYE DE DEVAM EDECEK VE SONRASI MEZUN OLACAK. OKULDAN AYRILMAK DÜŞÜNCESİ BİLE BİZİ ŞU AN ÜZÜYOR. KEŞKE OKUL YÖNETİMİ İLKOKUL DA AÇSA. TÜM NİNNİ OKULU ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR EDİYORUM. HAKKINIZI HELAL EDİN.SİZLER BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ VE ÖNEMLİSİNİZ. İYİ Kİ VARSINIZ.

 • Rk

  Oğlum bir yıldır bu okula gidiyor halende devam etmekte çok memnunum öğretmenleri çok donanımlı oğlum okul öncesi hazırlık sınıfında çok iyi bir eğitim aldığını düşünüyorum özellikle İngilizce harika tavsiye ederim

 • Pt

  İki oğlum da bu kreş den mezun oldu gayet verimli ve keyifli geçti öğretmenleri çok iyi çok güler yüzlü işlerinde oldukça başarılı.Kurum sürekli kendini geliştirebiliyor ve şuandada son eğitim için çok güzel yenilikler yapmışlar tavsiye ediyorum herkese.

 • DC

  Ninni anaokullarına devam eden biri 3 yaşında diğeri 4,5 yaşında iki çocugum var. Okuldan, öğretmenlerimizden çok memnunum. Okulda psikolog desteği ile sık sık öğretmen veli toplantısı oluyor. İngilizce eğitimi oldukça başarılı. Çocuklar eve sık sık ing bir şarkı kelime cümle öğrenerek geliyor. Arka bahçelerinde meyve sebze yetiştiriliyor. Çocuklarım zeytin toplayıp tuzlayıp küçük kavanozda eve getirdiler. Aşure günlerinde çocuklarla aşure pişirdiler. Bahçede iki tane küçük kablumbağa var. Oğlum tuvalet eğitiminde öğretmeni çok yardımcı oldu. Kısaca diyebilirim ki hayvan sevgisi, doğa sevgisi, müzik dersleri, cimlastik dersleri, ingilizce dersleri, psikolog destekli veli desteği bir okulda beklediğim herşey var. Çocuklarım okula koşa koşa gidiyor

 • AC

  Yöneticisinden öğretmenine yardımcısına kadar hepsine binlerce kez teşekkürler. Oğlum Semih Kaan 3.5 yaşında kreşe başladığında sadece anne baba diyebiliyorken şimdi tüm çocuk şarkılarını söylüyor... Yemek yemesinden tutun da terinin kontrolüne, iletışim kurmasına kadar her şeyiyle ilgilenen başta Sevgi öğretmenimiz , Didem öğretmenimiz ve Şule öğretmenimize sonsuz teşekkürler. İyiki sizi tercih ettim...Emekleriniz ödenmez...Aynur...

 • FO

  İlk kuruldukları yıldan beri tanıdığım ve bildiğim bir okul.Yeni açmış oldukları şube ile kurumsallaşma yolunda büyük bir atmış oldular.Firma müdürü Mehmet Bey ve Şule hanım çok içten samimiler.Öğretmenler de aynı şekilde veliler ve öğrenciler ile iletişimleri çok kuvvetli.Gönül rahatlığı ile gözünüz arkada kalmadan çocuğunuz emanet edebileceğini güvenilir bir okul.Her şey için teşekkür ederim.

 • BK

  Kızımız 1 yıldır Ninni Okulları'na gidiyor. Şimdi yeni okul binasında eğitimine devam etmekte. Gerçekten okula başlamadan önce ve şimdiki durumu arasında dağlar kadar fark var. Konuşmasında gelişme gösterdi, çekingen bir çocukken daha sosyal bir birey haline geldi, beslenme alışkanlıkları ve uykusu düzenli hale geldi. Ninni Okulları'na başladıktan sonra, bir yıllık gelişiminde büyük aşama kaydetti. Özellikle aile sıcaklığındaki eğitim kadrosu, sürekli güler yüzle biz velileri karşılamaları ve tüm sıkıntılarımızda bizle bire bir olarak ilgilenmeleri en büyük artıları. Ninni Okulları'na çok teşekkür ederiz. Bundan sonra da ülkemize ve toplumumuza iyi bireyler yetiştirmelerini temenni ederiz.

 • SK

  Ninni okullarından çok memnunuz. Başta tereddüt ettik tabi , güvenilir mi , çocuğumla yeterli ilgilenirler mi diye ama , onun gelişimini gördükçe içimiz daha da rahatladı. Kızımın eve mutlu gelmesi , okula istekli gitmesi bizi çok memnun etti. Aile sıcaklığı , güler yüzlü ekibiyle, kendi çocukları gibi ilgilenen Ninni okullarına teşekkür ederiz.

 • ZA

  Ninni Çocukevi ile 2 yaşındaki oğlum sayesinde tanıştım , ailece zor bir süreçten geçmişken yaralarımızı sarmaya çalıştığımız dönemde tüm ekibiyle en büyük destekçimiz oldu Ninni Çocukevi. Başta her telefonumda beni çok iyi anladığını hissettiren okulun müdürü Mehmet Bey, hiç şaşmayan doğru tespitleriyle bizi en güzel şekilde yönlendiren pedagog Aylin Hanım ve tabiki hakkını nasıl öderim diye düşündüğüm kocaman sevgi dolu kalbiyle Oğlumu sarılıp sarmalayan Merve öğretmen... Merve öğretmenin sabrına ve bu genç yaştaki birikimine hayran kalmamak elde değil... Ninni çocuk evinde gördümki sınırlar, sabır ve sevgi olduğunda güzel şeyler olur... Gözüm kapalı, hiç tereddütsüz herkese tavsiye ediyorum bu güzel Anaokulu ... Herkese çok teşekkür ederim

 • Ninni okulları karşıma çıktığı için çok şanslı hissediyorum,Maltepe civarında daha önce 1 okul deneyimimiz oldu ama ilk olarak alıştırılan yöntem hiç doğru gelmedi beni okul içine almayıp oğlumu aldılar ve siz bahçede bekleyin dediler çocuğum ağlaya ağlaya girdi aslında tavsiye üzerine gittiğim bir okuldu 5 gün boyunca bu şekilde gittik dayanamayıp aldım oğlumu,1 2 ay sonra ninni okullarına gittim başlangıçta uyguladıkları berlin modelinden bahsettiler çocugumla birlikte 5 gün kurum içine girdim yapılanları gördüm öğretmenlerin öğrencilere kibar davranışlarını her ortamın çocuklar için hazırlandığını, iki psikolog olması oyun terapisti ve aile danışmanı gördüğümde iyi ki gelmişim dedim,çok memnunuz hem öğretmenlerinden hem kurucularından tekrar tekrar teşekkür ediyorum iyi ki varsınız.

 • MN

  kendi çocuğumda dahil bir çok çocuğun inanılmaz değişimine şahit olduğum mucize gibi bir yer. işin açıkçası oğlumu göndermeden önce çok korkuyordum sosyalleşmede okula uyum sürecinde büyük sıkıntılar çıkaracak gibi geliyordu. Ama o da ne! bizim aslan parçası 3. gününde okuladan çıkmak istememeye başladı. Elinize kolunuza sağlık gerçekten .

 • YA

  okul öncesi dönemde çocukların kazanmaları gereken temel becerileri kazandırma konusunda başarısının en büyük referansı okuldan mezun ettiği öğrencilerdir diye düşünüyorum.

 • AG

  oğlumuz kreşe başladığında daha konuşamıyordu bile ve dışardan uyaranlara karşı oldukça tepkisiz kalıyordu, ancak Ninni Kreşle tanıştıktan sonra öğretmenlerimizin çabalarıyla çok büyük gelişmeler gösterdik. yıl sonu gösterine bile harika hazırlandık ve gururlandık sayelerinde :))

 • ES

  Kızımız 2.5 yaşındayken yuvaya başlamıştı.İlk aylarda çok tereddütlüydüm çünkü hiç de kolay olmayan bir durum ufacık yavrunuzu birilerine emanet edebilmek bu yüzden çok okul ve kreş araştırdım ve içime en sineni ve en güven vereni Ninni kreşi tercih ettim.Şimdi iyi ki diyorum. Kızımda pozitif değişimler gözlemlemeye daha ilk dönem bitmeden başlamıştık ..Konuşmasında,yemek yeme düzeninde tavırlarında olumlu gelişmeler gördük.2 sene boyunca yavrumuza göstermiş olduğunuz ilgi ve alaka için tüm Ninni Kreş ailesine teşekkür ederim.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Ninni Okulları Kreş ve Anaokulu İletişim Bilgileri

Çınar Mh. Hafız İsa Sk. No:3-No:5 İdealtepe / Küçükyalı / İstanbul
0 216 706 0124
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum