fb
Özel Özgün Fikirler Anaokulu

Özel Özgün Fikirler Anaokulu

0 216 706 6884
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:00
Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

İdeal okulu seçmek için okulları tek tek gezmeye vaktin yoksa, ücretsiz eğitim danışmanlarımız kriterlerine en uygun 5 okulun seni arayıp bilgi vermesini sağlasın.

Hemen Başla

Özel Özgün Fikirler Anaokulu Hakkında

Özel Özgün Fikirler Anaokulu özgün fikirli, duyarlı bireyler yetiştirmeyi amaçlayan Milli Eğitim Bakanlığı onaylı 2-6 yaş arası çocuklara okul öncesi eğitim veren bir kurumdur. Okul binası deprem yönetmeliğine uygun olup 750 m2 kullanım alanına sahiptir. Aydınlık ve ferah sınıflarda kontrollü uyaranlar eşliğinde eğitim verilmektedir. Binada anaokulu eğitimine uygun olması için tadilat gerçekleşmiş olup bahçe ve iç kullanım alanlarında yeni düzenlemeler yapılmıştır. Bahçe maksimum verim alınabilecek şekilde, geniş oyun alanına sahip, çocuklara doğayı keşfetmeyi sağlayacak etkinlikleri yapabilmeye uygun olarak düzenlenmiştir.Özel Özgün Fikirler Anaokulu 'nun çalışma saatleri 07.30’dan 19.00’a kadardır. Bu süre dahilin de tam gün ve yarım gün uygulamalarımız mevcuttur. Oyun grupları ve etüt sınıfları da velilerin ve öğrencilerin hizmetindedir. Okulda tam gün İngilizce eğitimi ve anadil uygulamaları gerçekleştirilmektedir. Yabancı dil eğitiminin gerekliliğinin bilincinde fakat anadil algılama ve ifade etme becerilerini geri plana atmadan çalışma prensibi benimsenmektedir. Çocuk yogası, klasik yoga pozisyonlarının çocuklar için uygun hareketlere dönüştürülerek uygulandığı eğlence , disiplin, kendine güven ve sorumluluk duygusu ile harmanlandığı bireysel ve eşli egzersizlerden oluşan hareketler bütünüdür. Okulda çocuk yogası ile çocuklar eğlenirken güç, esneklik, gevşeme ve konsantrasyon sağlamasına katkıda bulunulmaktadır. Çocukların büyük ve küçük kas gruplarının, solunum ve dolaşım sistemlerinin, kemikler, eklem yapıları ve tendomların, bağışıklık ve sinir sisteminin gelişmesine katkıda bulunmak, onların özgüvenlerini desteklemek, algılama, yorumlama ve karar verme güçlerini geliştirmek amacıyla jimnastik dersleri uygulanmaktadır. Drama ,kum sanatı, rölyef, ebru, mandala, seramik, ve daha birçok sanat etkinlikler ihaftalık ders programına dahil edilmiştir. Özgün Fikirler Anaokulu akıl oyunları sınıfı ile öğrencilerin gelişimine katkı sağlamaktadır. Özel Özgün Fikirler Anaokulu 'nda okula alışma dönemi için psikolog eşliğinde aile ile teke tek çalışılarak alışma döneminin Çocuk-Aile-Okul üçgeninde başarılı olması sağlanmaktadır. Okulda haftanın 5 günü psikolog bulunmaktadır. Özel Özgün Fikirler Anaokulu 'nda aylık menüler birebir takip edilmekte ve velilerle her öğün ne yediklerinin görseli mobil-veli iletişim uygulamaları aracılığıyla paylaşılmaktadır. Menüler, çocukların yaşına uygun olarak günlük besin, kalori ve vitamin gereksinimlerini karşılayacak şekilde planlanmaktadır.

Fiziksel İmkanlar

Yemekhane
Sanat Atölyesi
Müzik Odası
Oyun Alanı
Revir
Bahçe
Sera

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Servis
Organik Beslenme
Oyun Grubu

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Jimnastik
Yoga
Beden Eğitimi

Sanatsal

Dekoratif Sanatlar
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
El Sanatları
Ebru

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Akıl ve Zeka Oyunları
Seramik Kulübü
Yabancı Dil Kulübü

Yorumlar

 • H. A.

  Okul öncesi eğitim için güvenebileceğiniz bir okul. Çalışan öğretmenler ve yönetim çocuklarla ilgili ve en önemlisi bilgili ve donanımlı insanlar. Hem fiziksel hem mental eğitime gereken önemi verdiklerini düşünüyorum.

 • S. K.

  Çocukların mutluğunu sağlığını ve eğitimini her şeyden önce düşünerek hareket eden harika insanlar. iyi ki tanımışız özgün fikirleri.

 • U. T.

  süper eğlenceli ve çocukların çok mutlu olduğu biricik okulumuz. okula girer girmez herkesin yüzünün gülmesi hem bizim hem çocukların enerjisi inanılmaz gerçekten.

 • Y. Ö.

  Atatürk ilkerine bağlı düzgün bir kurum. Etkinlikleri ve psikolojik rehberlik desteğiyle de hem çocukların hem velilerin her zaman yanımızdalar.

"Özel Özgün Fikirler Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Özgün Fikirler Anaokulu İletişim Bilgileri

Tatlısu Mah.şimşek Cad.vefa Sok No:1 Şerifali - Ümraniye / İstanbul
0 216 706 6884
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Bölgede Öne Çıkan Okullar
Özel Ümraniye Küçük Şeyler Anaokulu Özel Okul
Özel Ümraniye Küçük Şeyler Anaokulu

Umraniye kucuk seyler anaokulu başta kurucu öğretmen olmak üzere tüm öğretmenler güler yüzlü ve saygılı, ticari kaygidan...

Özel Bando Çocuk Evi Özel Okul
Özel Bando Çocuk Evi

oğlumuzun eğitim hayatının temellerini, okulun sevgi dolu tecrübeli kadrosunun kollarında atmış olması geleceğe yapmış...

Özel Özgür Nesiller Anaokulu Özel Okul
Özel Özgür Nesiller Anaokulu

Yenilenmiş, tertemiz, uzman ve sevgi dolu öğretmenleri ile Atatürk'ün izinde özgür nesiller yetiren bir okul...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum