fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Özgün Fikirler Anaokulu

Özel Özgün Fikirler Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 12
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:30
Sabahçı: 08:00/12:30
Öğlenci: 12:00/18:30

Özel Özgün Fikirler Anaokulu Hakkında

Özgün Fikirler Anaokulu, ismi gibi özgün fikirli, duyarlı ve gelişmiş bir nesil yetiştirmeyi amaçlayan kurucular önderliğinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir okul öncesi eğitim kurumu olarak kuruldu. Tam zamanlı psikolog ve uzman hemşire desteğinin sunulduğu okulumuzda her çocuğa “birey” gözüyle bakılmaktadır. Geleceğin özgün çocukları, Atatürk ilke ve inkılapları ışığında, bilimsel testler ve gözlemler doğrultusunda, temel gelişim basamakları desteklenerek, dünya vatandaşı olabilmenin yegane şartı olan İngilizce’yi ezberleyerek değil özümseyerek yetişirler. Eğitime bakış açımız farklıdır; yabancı eğitim yaklaşımları ve uluslararası değişimleri muhakkak takip ederiz. Çocukların duygusal zekalarını geliştirici programlar hazırlarız. Büyük gruplar DNA’yı öğrenirken, 2 yaş itibari ile küçük gruplarla işitsel zekayı geliştirici ve neticesinde konuşma becerilerinin kuvvetlendiği programlar hazırlarız. Bu süreçte kendi kültürümüzün yetiştirdiği örneklerden uzaklaşmadan, Köy Enstitüleri’nde kullanılan “yaşatarak öğrenme” mantığı ile çocuklarımıza değerli bilgileri ezberletmeye değil özümsetmeye çalışırız. Müfredatımız bir çocuğun gelişiminde önemli olan temel alanları destekler nitelikte oluşturulmuştur. Bu alanların gelişimi her çocukta farklı ölçülerde olabilir. Çocukların gelişimsel takibi birbirleri ile kıyaslanarak değil, kendi performansları ölçüsünde ve genel yaş grubu standartlarında değerlendirilir. Takip ettiğimiz temel gelişim basamakları şu şekildedir: Dil Gelişimi Bilişsel Gelişim Öz Bakım Becerileri Sosyal ve Duygusal Gelişim Psikomotor (Fiziksel) Gelişim Her çocuğun öğrenme şekli, hızı ve ilgi alanları birbirinden farklıdır. Bu farklılık onların değeridir. Edindiğimiz tecrübeler ışığında her çocuğun muhakkak daha başarılı olabileceği en az bir alan olduğunun bilincindeyiz. Hedefimiz, temel gelişim basamaklarındaki performansları yükseltmek ancak her çocuğun yatkın olduğu kendine özgü alanı belirleyebilmektir. Bu sebeple, çocuk odaklı yaklaşımın esas alındığı okulumuzda her çocuğun özel olduğunu benimseriz. Çocukların gelişiminin doğru uzmanlar tarafından gözlemlenmesine ve ebeveynlerin yönlendirilmesine önem veririz. Aynı zamanda Aile ve Çift Terapisti olan Psikolog Nil Yamakoğlu önderliğinde hem ebeveynlere hem de çocuklara yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Bilkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunu olan ve Avustralya’nın Sidney Üniversitesi’nde yapmış olduğu yüksek lisans ile çalışmalarını pekiştiren Nil Yamakoğlu, aynı zamanda Oyun Terapisi uygulamaktadır. Okulumuzda ücretsiz gelişim testleri uygulanmakta ve her çocuğun pedagojik takibi yapılmaktadır. En kıymetlinizin yetişmesi adına güven, samimiyet, şeffaflık, sağlıklı beslenme, sevgi, spor, yaratıcılık, duygusal gelişim, İngilizce ve özgün bir eğitim arayışındaysanız Özgün Fikirler Anaokulu’nu görmeden karar vermemenizi isteriz.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Eklektik Yaklaşım

- Oyun Temelli Eğitim

- STEM

- Milli Eğitim Bakanlığı Odaklı Eğitim

- Çoklu Zeka Modeli

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

- Anne-Baba Eğitimleri

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

Yorumlar

 • Oğlum 3 sene gitti.kızımda 3 senedir gidiyor.Nil Hn ve kıymetli ekibi ile asla pişman olmazsınız..olumsuzluk göreceli bir kavramdır.herkes kendince yorumlar.bana göre bir olumsuzluklarını bunca senedir görmedim.

 • Fv

  Özellikle okul müdürümüz Nil hanım ı hem bir veli hem de bir eğitimci olarak takdir ediyom çocuğumun hem akademik gelişimi hem psikolojik gelişimini titizlikle takip edip her adımda bizi öğretmenlerimizi yönlendiriyor iyi ki özgün fikirler anaokulu ile yolumuz kesişmiş...

 • o

  öğrenciye ve veliye değer veren, yemek menusuyle fark yaratan değerli okulumuz

 • Çalışan bir anne olarak aklım kalmadan işe gidebiliyorsam sevgili okulumuz sayesindedir.Gün içerisinde okulumuzdan geçilen sürekli ve en şeffaf bildirimler okulumuzun en önemli tercih sebebidir.

 • Oa

  Tam 3 sezon ve artık mezunuz. Biz tanıştık ve vazgeçilmezimiz oldular. Detay yazmayacağım ama tanışıp araştırdığınızda anlayacaksınız. Güven, güncellik, kaliteli ve etkili eğitim için kesinlikle tafsiye ediyorum. Okul yönetimi ve öğretmenlerimize bize kattıkları her şey için çok teşekkür ediyorum.

 • HA

  Okul öncesi eğitim için güvenebileceğiniz bir okul. Çalışan öğretmenler ve yönetim çocuklarla ilgili ve en önemlisi bilgili ve donanımlı insanlar. Hem fiziksel hem mental eğitime gereken önemi verdiklerini düşünüyorum.

 • SK

  Çocukların mutluğunu sağlığını ve eğitimini her şeyden önce düşünerek hareket eden harika insanlar. iyi ki tanımışız özgün fikirleri.

 • UT

  süper eğlenceli ve çocukların çok mutlu olduğu biricik okulumuz. okula girer girmez herkesin yüzünün gülmesi hem bizim hem çocukların enerjisi inanılmaz gerçekten.

 • Atatürk ilkerine bağlı düzgün bir kurum. Etkinlikleri ve psikolojik rehberlik desteğiyle de hem çocukların hem velilerin her zaman yanımızdalar.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Özgün Fikirler Anaokulu İletişim Bilgileri

Tatlısu Mah.şimşek Cad.vefa Sok No:1 Şerifali - Ümraniye / İstanbul
0 216 706 6884
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum