fb
Özel Pamuk Prenses Anaokulu

Özel Pamuk Prenses Anaokulu

0 216 706 6885
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 2,5-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:00

Özel Pamuk Prenses Anaokulu Hakkında

İstanbul, Ümraniye’de bulunan Özel Pamuk Prenses Anaokulu , çocukların özellikle kendilerini en rahat ifade ettikleri alan olduğu bilinci ile oyun etkinliklerine ağırlık vermektedir. Çocukların kendilerini içinde rahat hissedecekleri 362 metrekarelik, ferah odalarla donanmış üç katlı bir binada hizmet vermektedir. Oyun salonu, uyku odaları, yemekhane ve tabii sınıflar tam olarak çocukların ihtiyacı olduğu biçimde ve onların sevebileceği şekilde dekore edilmiştir. Okul bünyesinde farklı yaş grupları için düzenlenmiş 5 ayrı sınıf bulunmaktadır. Bu sınıflar 2,5 - 3 yaş grubu Mars sınıfı, 3 - 3,5 yaş grubu Uranüs sınıfı, 3,5 - 4 yaş grubu Neptün sınıfı, 4 - 5 yaş grubu Satürn sınıfı ve son olarak 5 - 6 yaş grubu Jüpiter sınıfı olarak organize edilmiştir. Okul bahçesinde bulunan meyve ve sebze bahçesinde çocuklar ile birlikte yetiştirilen ürünler ve elbette Türk gıda kodeksine uygun olarak seçilmiş yiyeceklerle, beslenme uzmanlarına danışılarak, çocukların gelişimini destekleyecek şekilde beslenme listeleri hazırlanmıştır ve uygulanmaktadır. PDR birimi ise çocukların sosyal ve psikolojik gelişimlerinde bilimsel destek sağlamaktadır. Özel Pamuk Prenses Anaokulu çocukların aldıkları satranç, jimnastik ve dans gibi branş dersleri onların bir yandan yaratıcı düşünce sahibi olmalarını sağlamakta, bir yandan stratejik düşünce gelişimini yapılandırmakta ve diğer yandan da çocukların özel ilgi alanları ve yeteneklerinin belirlenmesini kolaylaştırmaktadır. Belirli zamanlarda çocukların hazırladıkları özel günler, doğum günleri gibi etkinliklerde çocukların ebeveynlerine sunum yapma ve başarı duygusunu hissetmeleri hedeflenmektedir. Özel Pamuk Prenses Anaokulu 'nda çocuklar oyun etkinlikleri aracılığı ile hem kendilerini, duygularını, isteklerini ve yaratıcılıklarını ortaya koyarken, hem de kendi yaşıtları ile sosyalleşirler. Oyunların kuralları gereği kural uygulamayı, lider olmayı ya da lidere uymayı öğrenirler. Seçilen oyunlarda el - göz ve el - ayak koordinasyonu çalışmaları yapılmaktadır. Bunun yanı sıra drama derslerinde de çocukların kendi bedenlerini tanıması, vücut dilini doğru kullanması ve estetik açıdan da değerler kazanması amaçlanmaktadır. Tüm bu dersler ve eğitimlerin sürdüğü okulda aynı zamanda hijyen ve güvenlik tedbirleri üst seviyelerde tutulmaya çalışılmıştır. Akademik dersler de aynen etkinlikler gibi oyun ağırlıklı olarak işlenmektedir.

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Sanat Atölyesi
Müzik Odası
Oyun Alanı
Revir
Bahçe
Sera
Mutfak Atölyesi

Hizmetler

Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Organik Beslenme
Oyun Grubu

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Jimnastik
Yüzme
Yoga
Beden Eğitimi

Sanatsal

Dekoratif Sanatlar
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Dans
El Sanatları
Orff
Ebru

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Ekoloji
Akıl ve Zeka Oyunları
Değerler Eğitimi

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

- Montessori Eğitimi

- Çoklu Zeka Modeli

- Gems ve High Scope

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Diğer

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

Yorumlar

 • Y. A.

  İki komşumun çocuğu da buradan mezun oldu, gittikleri süre boyunca hep çok memnunlardı. İlkokulda ikisi de hep öğretmenlerinden övgü aldılar. Yavrum bebekken ben de arkadaşlarımla çocukları almaya gittiğimde kapıdaki öğretmenlerin güleryüzlerinden çok etkilenmiştim, kendi kuzumu da 3 yaşına gelince buraya verdim. Ne kadar doğru bir karar olduğunu her geçen gün daha iyi anlıyorum. 3 yıllık maceramız bu yıl ilköğretime başlayacağımız için bitiyor. İnşallah bir ilköğretim de açarlar diye dua ediyoruz. Emekleri ödenmez.

 • S. D.

  Oğlum 2 yıldır bu okulda. Öğretmenlerini ve okulu inanılmaz seviyor. Öğretmenimizden, aşçımıza herkes çok ilgili. İyi ki hayatımıza girdiniz. Dİkkat problemi olan çocuğum özgüven kazandı sayenizde teşekkür ederim.

 • Y. .

  Öğretmen ve hizmetlilerin çocuklara olan ilgisi beni çok memnun etti ben bir anneanneyim torunum bu okula başladı

 • T. ..

  Öğretmenlerin çocuklara olan ilgi ve alakası beni çok memnun etti

 • S. U.

  Bu civardaki en köklü anaokullarından biri. Anaokulu eğitimi iyi biliyorlar. Çocukların yaklaşımlarını neye tepki vereceklerini ezberlemişler sanki. Kızımızda bizim bile farkedemediğimiz ufak bir kızarıklığı görecek kadar ilgililer çocuklarla. Büyük bir bahçesi var çocukların eğlenebildiği, koşup rahatlayabildiği, sınıflar da geniş ve ferah, İngilizce derslerine yabancı hoca giriyor.

 • H. G.

  Milli Eğitime bağlı aile sıcaklığını gerçekten de yakalayabilmiş güvenilir bir kurum. İlkokula kadar devam ettik. Çevremdeki insaların çocukları da gidiyor ve herkes memnun.

 • b. u.

  İki çocuğumda ilkokula burada hazırlandı. İkisinin de şimdiki eğitimlerinden gurur duymamızı sağlayan bi yer varsa o da pamuk prenses anaokuludur. Teşkkürler emekleriniz ve ilginiz için.

 • B. A.

  Daha ilk günlerden sevgimizi ve saygımızı kazanan çocuklarımızı mutlu etmeyi bilen ve sağlıklarını gelişimlerini önemseyen bir okul olduğu için memnunuz. Okulu merak edenlere tavsiye ederim gidin görüşün ne demek istediğimi anlayacaksınız :)

 • A. Z.

  Okula yeni başladığımız andan itibaren çok öğretmenlerin birebir ilgisiyle karşılaştık. Okula alışma sürecinde ellerinden gelen tüm yardımı bizden esirgemediler. Yavrumuz çok mutlu ve biz de çok memnunuz.

"Özel Pamuk Prenses Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Pamuk Prenses Anaokulu İletişim Bilgileri

Reşitpaşa Cad.bariş Sok.no:1/a Atakent-Ümraniye-İstanbul
0 216 706 6885
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum