fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil
Özel ParkTarabya Preschool

Özel ParkTarabya Preschool verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:00

Özel ParkTarabya Preschool Hakkında


Yeşil ve büyük bir bahçeye sahip, 4 kat geniş bir alana kurulu ferah okullardan biridir Özel ParkTarabya Preschool. 25 yıllık deneyimin getirdiği güçlü köklere sahip olmakla birlikte, alanında öncü olmaya devam etmektedir.
Park Tarabya Anaokulu Finlandiya’ dan “En İyi Eğitim Uygulaması” ödülü alan TÜRKİYE'NİN İLK VE TEK OKULUDUR.
Özel ParkTarabya Preschool, her çocuğun parmak izi ve göz bebeğinin bile biricik ve farklı olduğunu bilir, güven ve sevginin, öğrenmek ve gelişmek için en temel ihtiyaç olduğunu kabul eder.

Özel Park Tarabya Anaokulu çocukları;
• “Anlaşılıyorum, görülüyorum, fark ediliyorum, önemseniyorum, değerliyim” gibi temel ihtiyaçları öncelikle göz önüne alınarak yoğun bir İngilizce dil programına dâhil olurlar.
• Başarısı akademik ve bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış tek program olan High Scope ( Yaşayarak öğrenme ) eğitim yaklaşımı ile dokunur, dinler, koklar, tadına bakar, kurgular, deneyimlerler,
• Açık uçlu sorularla düşünmeyi, sorgulamayı, keşfetmeyi, gözlemlemeyi, vazgeçmemeyi öğrenirler,
• Waldorf’tan duyusal ve doğala yakınlık olarak ilham alan bir ortamda olurlar, serbest oyun ve hayal gücünün öneminin farkındalığıyla desteklenirler,
• Reggio Emilia eğitim yaklaşımından ilham alarak projeler üretir, yaratıcılıklarını ortaya koyar, kendilerini yüzlerce farklı şekilde ifade ederler,
• Dans, Doğa ve Bilim, Gems Uygulamarı, Çocuk Yogası, Jimnastik, Yüzme, Binicilik, Resim, Seramik, Sanat Felsefesi, Orff & Ritim, Yaratıcı Drama, Fransızca, İşaret Dili, Dikiş – Nakış, Temel Yaşam Becerileri, Tasarım, Marangozluk, Mutfak, Mindfullness, Okçuluk gibi pek çok atölyeyle zenginleşirler,
• Kimyasallardan uzak, doğal malzemelerle sağlanan hijyenik ortamlarda, City Farm’dan temin edilmiş organik ürünler, doğal ve mevsiminde yetişen meyve ve sebzeler ile sağlıklı beslenirler.


Eğitimde öncü Boğaziçi ve Robert Koleji gibi kurumların da eğitim danışmanlığını yapmış olan, Filiz Atalay Uzuner' in danışmanlığını yaptığı Eğitim Programımız çerçevesinde çocuklarımızın tüm gelişim alanları desteklenir.
Özel ParkTarabya Preschool çocukları yarının duyarlı, düşünen, bağımsız, girişken, sürdürülebilirliği önemseyen, mutlu bireyleri olma yolunda keyif alarak ilerlerler.

Duyurular ve Etkinlikler

Özel ParkTarabya Preschool Soru - Cevap

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- Gems ve High Scope

- MEB Odaklı Eğitim

- Waldorf Pedagojisi

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- Okul Personeli

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

Özel ParkTarabya Preschool Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel ParkTarabya Preschool ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  15
 • Özel ParkTarabya Preschool hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 08:00 - 18:00 şeklindedir.
 • Özel ParkTarabya Preschool hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce, Fransızca dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel ParkTarabya Preschool yaş aralığı nedir?
  2-6
 • Özel ParkTarabya Preschool yaz okulu hizmeti sunuyor mu?
  Kurumda yaz okulu hizmeti bulunmaktadır.
 • Özel ParkTarabya Preschool psikolojik danışman bulunduruyor mu?
  Kurumda psikolojik danışman bulunmaktadır.

Özel ParkTarabya Preschool Yorumları (31)

 • ic

  bebeğimi bir tek size emanet edebilirdim, tüm ilginiz özenininiz için çok çok teşekkürler

 • EA

  Kızımın okula başladığı ve adapte olduğu ilk okulu olması sebebiyle bizdeki yeri her zaman başka olacak. Okula karşı ön yargılı olan kızımı, her biri birbirinden kıymetli ve ilgili öğretmenleri ve yönetimi sayesinde çok kısa sürede okula alıştırdılar. Şuan severek ve isteyerek okula devam ediyor. Okulun müstakil olması, kendi bahçesi, havuzuna sahip olması bir çok aktiviteyi kendi bünyesinde yapma imkanı kılıyor. Okulun konumu itibariyle okul dışı (orman vs) aktivitelerine de çok müsait. Kızımı gönül rahatlığı ile teslim ettiğim bu güzel okulu tanımış olmaktan çok mutluyum.Okulun eksik kalan tarafına ilişkin bir olay yaşamadım.

 • SK

  Okulun genel olarak çocuklara yaklaşımı çok iyi.. kızım çok keyif alıyor.. dil anlamında destekleri güzel.. o gün hangi aktivite uygulanmış ise evde muhakkak tekrarını gerçekleştiriyor. Özellikle ilgilizce derslerinde söyledikleri şarkılar .. onun aklında kalıcı olması bızım ıcın de cok iyi bir sonuç.

 • ÇY

  Oğlum 26 aylık şu anda ve 2 yaş sınıfına devam ediyor. 1 sene boyunca oyun grubuna katıldığımız muhteşem bir kreş. Başta sınıf öğretmenimiz Yeliz Hanım olmak üzere tüm öğretmenlerimiz ve personel çok içten ve güler yüzlü. Kreş döneminde bir çok okul ile görüştükten sonra icimize sinen tek yer olarak Park Tarabya'da karar kıldık. Çocuklarla ev ortamına yakın derecede birebir ve çok güzel ilgileniliyor. Aktiviteler oldukça çeşitli. Bizim için pek çok şeyin önünde olan sevgi ve ilgi anlamında eksik kalmayacağına eminiz. Kafamiz ve kalbimiz rahat olarak işe gidebiliyoruz. Yeliz öğretmenimizin oryantasyon dönemindeki sabrı ve sevgisi sayesinde oğlum çok güzel bir şekilde adapte oldu ve eve geldiğinde çok mutlu olduğunu görüyoruz. Sosyal ve bilişsel anlamda da henüz 2 ay olmasına rağmen ileriye gittiğini görebiliyoruz. Oğlum o kadar iyi bir gelişim gosterdi ki bu süreç bize de kreş için erken bir yaş olabilir diye düşünmenin anlamsız olduğunu hissettirdi. Sorularımıza ve endiselerimize de cok hızlı ve tatmin edici bir sekilde dönüş alabiliyoruz. Kesinlikte tavsiye ediyoruz. Kreş arama sürecinde kafanızda soru işaretleri varsa Park Tarabya Anaokulu ile görüşmenizi tavsiye ederiz.Şu anda geliştirilmesini istediğim bir yön bulunmuyor. Memnunuz.

 • Ç

  Degerli ögretmenlerimiz sayesinde çok şanslıyız okulumuzun imkanları ve çocuklarımıza verilen eğitim için teşekkür ediyoruzHerşeyden gayet memnunum

 • Güven her şeydir. Çocuğunuzu bu aile ortamına bırakıp rahatça işinize bakabilirsiniz.

 • Aa

  Hiç düşünmeden çocuğunuzu Parktarabya'ya gönderebilirsiniz. Gerek konum,gerekse tecrübeli ve profesyonel kadrosu çok başarılılar.

 • YA

  Etkinliğinin ve çocuklara ilginin özenli olduğu bir yuva, size geldiğinden beri çocuğum asla ağlamıyor ve neşeli gidip geliyor. Gerçekten teşekkür ederim.

 • Eğitim sistemi çok güzel öğretmenler çok Güler yüzlü gözüm asla arkada kalmıyor,Eğitim olarak da güvenilir gözünüzün arkada kalmayacağı bir okul

 • Hs

  Konumu itibariyle doğa ile iç içe harika bir ortam.. Deneyimlediğimiz üzere çocukların eğlenirken öğrendikleri bir eğitim sistemi var. Eğitmenler güleryüzlü ve pozitifler

 • Fy

  Söylenebilecek tek şey 2. Evımız çocuğum okula deyıl evime gıdıyorum mutlulugu ile çıkıyor teşekkürler park tarabya

 • ÖY

  Kabul ediyoruz ki biz o çocuğu için fazla titizlenen, her şeyi, her olayı sıkı sıkıya araştırıp takip eden ailelerdeniz ☺️ Park Tarabya’yı yıllarca sürecek disiplinli eğitim hayatına çocuğumuzu hazırlarken, bu yaşlarda daha önemli olan yaşam becerilerini hakkıyla vereceğini, mümkün olan her fırsatta açık havada toprağa, hayvanlara, bitkilere dokunarak merak ve keşfetme duygusunu pekiştireceğini, böylelikle de eğitim hayatına mutlu bir başlangıç yapacağını düşündüğümüz için tercih ettik. Ne şanslıyız ki kısa zamanda doğru tercih yapmış olduğumuzu anladık. Kreşle başlayan birlikteliğimizi anasınıfında devam ettirmeye karar verdik. Başta sevgi dolu sınıf öğretmenlerimiz ve tüm branş öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

 • SE

  Merhaba, Kızımı Özel Park Tarabya Preschool yazdırdıktan kızımında gelişim güzel gelişti. Aktiviteleri, Okul dışı programları, eğitici yerinde öğretici olmaları kızım için çok öğretici olmalarından memnunum. 1 yılımı doldurdum. Yeni yıl dönemi için de kaydımı gerçekleştirdim.

 • Gk

  Kızım yaklaşık bir yıldır bu okula gidiyor. 19 aylıkken başladık. Öğretmenlerin yaklaşımı, sevgisi ve güler yüzü sayesinde gözüm arkada kalmıyor.

 • hb

  2, buçuk yaşından bu yana Çok değerli park tarabya ailesi ve Öğretmenlerimiz çocuğumuzun bizlerin ebeyn olarak gelişmesinde okadar büyük rolu vardır.Çalışan anne olarak çocugumu okula bırakıp gün boyu iş yerimde aklımda çocuğum nasıl güvendemi gibi soruların birini bile düşünmeden günün sonunda mutlu bir şekılde öğrendiği ve yaşayarak öğrendikleri heycanla anlatması ve yaklaşık 3 yıldır hiç gün bugün okula gitmek istemiyorum demediği güvenli sağlıklı ve bilgi ile çocukları geliştiren eğiten örnek okuldur. Park Tarabyanın veliler arasındaki konuşmaları keşke ilkokulu orataokulu lisesi olsa diye konuştuğumuz güzel okul bizim en buyuk şansımız.Başarılı Eğitim ve Öğretim temelinde yer alan tüm Park Tarabya ekibine MİNETTARIZ.Herzaman aylık olarak görüşmelerde gelişimleri için geri bildirime çok önem veren Park Tarabyanın çoğalmasını istiyoruz.Farklı ilçelerde yaşayarak öğrenmeyi çocuklar adına daha çok çocuga dokunmak adına

 • A*

  Oğlum 4 senedir bu kurumda, yollarımız kesiştiği için çok mutluyum oğluma ve bana çok şey kattı.Biricik kuzumun hayata ilk adımlarıyla hazırlanışına destek olan bu kuruma çok teşekkür ederim

 • ME

  Şu anda oğlum bu okulda, gerek öğretmenlerin ve ortamın sıcaklığı gerek deneyimi ile bizi sonuna kadar mutlu ediyor ParkTarabya <3

 • C

  Yeğenim gidiyor inanılmaz sosyal ve bilgi sahibi. Öğretmenler çok ilgili ve okul şahane bir alana, bahçeye sahip. Yüzme dersleri falan alıyorlar harika

 • İki yeğenimde bu okula gitti. Şimdi oğlumda bu okulunda. Biz çok memnunuz kesinlikle tavsiye ediyorum

 • Oi

  Okulun eğitim sistemi gerçekten yerinde oturmuş bir sistem öğretmenler olarak çok iyiler ve çocuğumu bu öğretmenlere ve park tarabyaya emanet ettiğim için için ferah

 • SE

  Oğlum bu okulda okuyor yaz okuluna başlattık etkinleri ve Öğretici faaliyetleri ile çok memnunuz

 • Ad

  Büyük kızım bu okulda okuyodu iyiki bu okulu seçtimişim gerçekten çok güzel bi okul nasip olursa küçük kızımıda yazdırcam

 • A

  İlk çocuğum bu okulda okudu ve gerçekten çok güzel bi okul en kısa zamanda küçük çocuğumuda yazdırcam

 • CD

  Çok titiz ve kafasında soru işaretleri olan birisi olmama ragmen Parktarabya eğitim bilgisi kadrosu ve hijyene verdiği önemle gönlümüzü kazandı uzun süreli birlikteliğimizin temellerini attık.

 • DB

  Eğitim kalitesi ve son derece sıcak, profesyonel yaklaşımı ile çocukların biricikliğini önemseyen ve besleyen nadir okullardandır.Yok

 • a

  merhaba , büyük oğlumun 4. senesi ortanca oğlumun 3. senesi kızımda yeni başladı herşeyiyle dört dörtlük bir okul ne söylesem az tek tek tüm emek verenlere çok teşekkür ediyorum. bebeklerimi bu kadar gönül rahatlığıyla bırakabileceğim bir yer olduğu için çok mutluyum.

 • Ab

  Thank you for all the effort love and patience and the humanity and democracy perception, love for the earthly creatures animals, vegetation .All because of you guys . I had been a real busy mom and you covered it for us. my son is making a great deal now in his school in London that we have moved recently. His self Esteem ,getting along with the new culture, language ability...all made me so happy to witness.Thank you soo much again . Wè want to visit u soon .love

 • Sh

  Oğlum iki senedir park tarabya anaokuluna gidiyor. O da bende çok memnunuz. Çoğu anaokulunda bahçe bulunmazken park tarabyanın kocaman ve renkli bahçesinin olması bu okulu seçme sebeplerimin en başında geliyor. Ayrıca eğitim kadrosu ve eğitim sistemiyle oldukça iyi bir okul. Oğlum mutlu dolayısıyla ben daha çok mutluyum. Sizi seviyoruz park tarabya:)

 • B

  Kuzeyin 2. evi olarak gördüğüm okulumuza her gün büyük bir mutlulukla gitmesi öğretmenlerin ve bütün emek veren ekibin enerjisi, ilgi ve alakası için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Benim anne olarak en büyük beklentim oğlumun sevgi ile büyüyebileceği ,eğlenerek öğreneceği ve mutlu bir çocuk olması.Her şey için teşekkür ederim.Park Tarab ya Ailesi sizi seviyoreeeee :)

 • İS

  Güler yüzlü, ilgili, sorduğunuz her şeye sıkılmadan cevap veren, eğitmen ve öğretmenlerin bir araya geldiği, gözünüz arkada kalmadan çocuklarınızı emanet edebildiğiniz ne güvenliklerinden, ne yediklerinden ne içtiklerinden şüphe etmediğiniz şahane bir okuldur Park Tarabya. Bana, oğluma ve birlikte çıktığımız biz olma yolculuğunda bize kattıkları için sonsuz minnettarım...

 • na

  Yeri, konumu, temizliği, güvenliği, egitimi, ögretmenleri kısacası herseyi ile mükemmel bir okul.Keşke ilkokuluda olsaydı da oğlumu verebilseydim :)

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel ParkTarabya Preschool İletişim Bilgileri

Sümer Korusu / Jale Sokak / No:8 Tarabya / İstanbul
0 212 963 2201
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Okul.com.tr İndirimi

OKUL.COM.TR VELİLERİNE ÖZEL İNDİRİM

Özel ParkTarabya Preschool ile Okul.com.tr üzerinden iletişime geçen velilere 31 Aralık tarihine kadar özel indirim! İndirimden yararlanmak için vakit kaybetmeden okulla iletişime geçin!


31 Aralık'a kadar.

Okul Fiyatı - Tam Gün

Liste fiyatı üzerinden Okul.com.tr indirimini görmek için üye olun

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum