fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Parlak Adımlar Anaokulu 1.Şube

Özel Parlak Adımlar Anaokulu 1.Şube

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:00/18:30

Özel Parlak Adımlar Anaokulu 1.Şube Hakkında

Akademisyen ve anne kurucular tarafından kurulan, 36 ile 72 ay arasındaki çocuklara eğitim veren Özel Parlak Adımlar Anaokulu 1.Şube İstanbul ilinin Çekmeköy semtinde bulunmaktadır. Kurum her çocuk özeldir anlayışından hareketle yola çıkmıştır. Kurumda çocuklara farklı bakış açıları kazandıracak, entelektüel birikimler oluşturacak, botanik çalışmalar yapabilecek etkinliklere yer verilmektedir. Deneyimli, üniversite mezunu öğretmenlerle çalışmaya önem veren kurum, kendi kültürünü, bakış açısını personeline benimsetmek adına dönem başında ve çeşitli aralıklarla öğretmenlerine eğitim vermekte, kurucuların uzun yıllardır eğitimde olan deneyimlerini, farklı bakış açılarını tüm çalışanlarla paylaşmakta ve bu birikimi okul müfredatına ve öğretmenlerin ders işleyişlerine de yansıtmaktadırlar. Kurumda modern dans, ritim- müzik- orff, seramik, satranç etkinliklerine yer verilmektedir. İngilizce eğitimi ile tüm yaş grupları haftada yaş gruplarına göre 8-10 saat İngilizce dersi almaktadırlar. İngilizce derslerinde amaç çocukların diğer dersleriyle paralel giden temalarla dil edinimlerini mümkün hale getirmek, , dili kullanılır hale getirerek öğrenmeyi kolaylaştırmak ve hızlandırmaktır. Ölçme ve değerlendirme servisince öğrencilerin başarıları ve eğitim programının geçerliliği ölçülerek programda değişiklikler yapılmaktadır. Kurumda sosyal sorumluluk, uluslararası projeler ve ulusal projelere yer verilmektedir. Okul rehberlik hizmeti vermekte olup uzman psikologları gerekli sertifikaları almış ve alanında başarılıdır. Rehberlik programı veliler ve öğretmenler işbirliğinde gelişmektedir ve rehberlik uzmanı çocuklara, velilere ve öğretmenlere danışmanlık eder. Sınıflarda gözlem yaparak öğrencilerin gelişimini öğretmenlerine ve velilere bildirir. Parlak Adımlar’da Çocuklar okula girdiği anda hissedeceği duygunun sıcaklık ve ev ortamı olmasına çok dikkat edilmektedir ve bunun için her şey düşünülmüştür. Okulda çocukların sağlığının olumsuz yönde etkilenmemesi için uzman firmalar tarafından dezenfekte edilir. Fiziksel aktivitelerle çocukların sindirim, solunum, kalp ve dolaşım sistemlerinin doğru çalışması hedeflenir. Bu sebeple kurum kadrosunda ayrıca bir spor eğitmeni bulundurmaktadır. Hastalanan çocuklar rapor alarak evlerinde dinlenir. Organik ürünler kullanılarak çocukların sağlıklı beslenme alışkanlığı edinmeleri sağlanmaktadır. Tüm meyve ve sebzeler zamanında mevsiminde pazardan alınır. konserve, salça gibi kışlık hazırlık kurum personeli tarafından yapılır. Kurumda oyun bir araçtır, amaçlanan her hedefe ulaşmak için bu araç ve dramalar, canlandırmalar, deneyler, pekiştirici olarak uygulanır, böylelikle çocuklar deneyimleyerek, yaşayarak hedefe ulaşmış olur.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

Yorumlar (5)

 • KA

  Rehberlik hizmetinden gayet memnunuz. Haftanın belli günleri çocuklarla görüşüyor ve bize danışmanlık sağlıyor. Kızımın gelişimi hakkında pek çok bilgiye sahip oldum ve yanlış yaptığım bazı şeyleri görmemi sağladılar.

 • HD

  Öğrencilerine çevreye duyarlı, doğa sevgisi olan ve sağlıklı yaşama alışkanlığı kazanmış bireyler olmalarını amaçlayan bir okul. Jimnastik dersleriyle motor gelişimlerine destek oluyorlar. Sağlıklı ve lezzetli yemeklerle de dengeli beslenme alışkanlığı kazandırılıyor. Branş derslerinden daha önemli bizim için bunlar ve ilgileri için öğretmenlerine ve okul yöneticisine teşekkür ederiz.

 • eA

  Okulda güvenliğe çok önem veriyorlar ayrıca fiziksel koşullarından da çok memnunuz. Yemekleri güzel, ısınma problemi yok çocukların sağlığını olumsuz yönde etkileyebilecek her şeyden kaçmışlar.

 • NA

  Kızımı Parlak Adımlara gönderiyoruz. Öğretmenlerinin ilgisinden çok memnunuz ezberci bir eğitim yerine, merak ederek sorgulayarak, araştırarak öğretmeyi seçmişler ve bu durum da eğitim kalitesini doğrudan arttırıyor. İlkokul öncesi çok güzel bir hazırlık oldu.

 • EA

  Ders çeşitliliği çok atölye dersleri özellikle çocukların yaşayarak, yaparak öğrenmeleri açısından çok fayda sağlıyor ve çocuklar eğlenerek ders işliyor. çocukların mutluluğunu ön planda tutan bir okul.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Parlak Adımlar Anaokulu 1.Şube İletişim Bilgileri

Mehmet Akif Mah. Ulubatlı Hasan Cad. No: 51, Çekmeköy/istanbul
0 216 706 6896
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum