fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Parlak Adımlar Anaokulu 2. Şube

Özel Parlak Adımlar Anaokulu 2. Şube

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 16
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:00/18:30

Özel Parlak Adımlar Anaokulu 2. Şube Hakkında

Akademisyen ve anne kurucular tarafından kurulan, 24 ile 72 ay arasındaki çocuklara eğitim veren Özel Parlak Adımlar Anaokulu 2. Şube İstanbul ilinin Çekmeköy semtinde bulunmaktadır. Kurum her çocuk özeldir anlayışından hareketle yola çıkmıştır. Kurumda çocuklara farklı bakış açıları kazandıracak, entelektüel birikimler oluşturacak, botanik çalışmalar yapabilecek etkinliklere yer verilmektedir. Deneyimli, üniversite mezunu öğretmenlerle çalışmaya önem veren kurum, kendi kültürünü, bakış açısını personeline benimsetmek adına dönem başında ve çeşitli aralıklarla öğretmenlerine eğitim vermekte, kurucuların uzun yıllardır eğitimde olan deneyimlerini, farklı bakış açılarını tüm çalışanlarla paylaşmakta ve bu birikimi okul müfredatına ve öğretmenlerin ders işleyişlerine de yansıtmaktadırlar. Kurumda modern dans, ritim- müzik- orff, seramik, satranç etkinliklerine yer verilmektedir. İngilizce eğitimi ile tüm yaş grupları haftada yaş gruplarına göre 8-10 saat İngilizce dersi almaktadırlar. İngilizce derslerinde amaç çocukların diğer dersleriyle paralel giden temalarla dil edinimlerini mümkün hale getirmek, , dili kullanılır hale getirerek öğrenmeyi kolaylaştırmak ve hızlandırmaktır. Ölçme ve değerlendirme servisince öğrencilerin başarıları ve eğitim programının geçerliliği ölçülerek programda değişiklikler yapılmaktadır. Kurumda sosyal sorumluluk, uluslararası projeler ve ulusal projelere yer verilmektedir. Okul rehberlik hizmeti vermekte olup uzman psikologları gerekli sertifikaları almış ve alanında başarılıdır. Rehberlik programı veliler ve öğretmenler işbirliğinde gelişmektedir ve rehberlik uzmanı çocuklara, velilere ve öğretmenlere danışmanlık eder. Sınıflarda gözlem yaparak öğrencilerin gelişimini öğretmenlerine ve velilere bildirir. Özel Parlak Adımlar Anaokulu 2. Şube 'de Çocuklar okula girdiği anda hissedeceği duygunun sıcaklık ve ev ortamı olmasına çok dikkat edilmektedir ve bunun için her şey düşünülmüştür. Okulda çocukların sağlığının olumsuz yönde etkilenmemesi için uzman firmalar tarafından dezenfekte edilir. Fiziksel aktivitelerle çocukların sindirim, solunum, kalp ve dolaşım sistemlerinin doğru çalışması hedeflenir. Bu sebeple kurum kadrosunda ayrıca bir spor eğitmeni bulundurmaktadır. Hastalanan çocuklar rapor alarak evlerinde dinlenir. Organik ürünler kullanılarak çocukların sağlıklı beslenme alışkanlığı edinmeleri sağlanmaktadır. Tüm meyve ve sebzeler zamanında mevsiminde pazardan alınır. konserve, salça gibi kışlık hazırlık kurum personeli tarafından yapılır. Kurumda oyun bir araçtır, amaçlanan her hedefe ulaşmak için bu araç ve dramalar, canlandırmalar, deneyler, pekiştirici olarak uygulanır, böylelikle çocuklar deneyimleyerek, yaşayarak hedefe ulaşmış olur.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Çoklu Zeka Modeli

- Gems ve High Scope

- Eklektik Yaklaşım

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Psikolojik Danışma

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

Yorumlar (9)

 • DS

  2015 Ağustos ayında kurucu Çİğdem Hanım ve Parlak Adımlar ile tanışmıştık. O zaman henüz 3 yaşında bile olmayan kızım bu sene mezun oldu. Çiğdem Hanım 4 sene boyunca aynı içtenlikle hep bize en samimi şekilde destek oldu. Çocuğumu her sabah oraya bırakırken gözüm asla arkada kalmadı. Hem yönetimden, hem eğitimden, hem ilgiden her zaman emin oldum. Öncelikle Çİğdem Hanım, sonsuz teşekkürler! Meltem Hanım, iyi ki hep oldunuz! Ebru, Buse, Elif Öğretmenim ve daha ismini sayamadığım tüm personel, hepinizi çok sevdik!!!

 • TA

  1 Çocuklarımızı seviyorlar. 2 Eğitim programı 3 Gelişim programı 4 Profesyonel bir kadro 5 Yönetim Pınar Soydan (Bilfen ) ilk okul öğretmeniydi.Disiplinli, başarılı. Her velli için zaman var.Her çocuğu her gün gözü önünde bulunduruyor. Tebrikler!!! 6 Psikolog mevcut hem veli hem de çocukları ile çalışıyor. 7 Tiyatro 8 Dans dersleri 9 Jimnastik 10 İngilizce dersler her gün 11 Çocuklar bir odada takılıp kalmıyorlar 12 Her gün 30 dak. dişarda okulun bahçesinde oynuyorlar (yağmur günleri dişinda) 13 Yemekler çok lezzetli ve çocuklar doymadan kalmıyorlar. Çok yazabilirim...

 • ES

  Oğlumuzu okulun bünyesine katarken ilk düşündüğümüz, koşulsuz sevgi ve ilgi almasıydı, öyle de oldu. Tercihimizden hiç pişman olmadık ve pek çok arkadaşımıza hiç düşünmeden tavsiye ettik. Çocuğumun ihtiyaçlarını en az benim kadar düşünen, sevgi ve güleryüzü hiçbir çocuktan esirgemeden, kurdukları eğitim sistemi ve gerçekleştirdikleri faaliyetlerle, oğlumun hem mutlu hem çevresine ilgili ve meraklı bir birey haline gelmesini izlemek çok keyifli.

 • Parlak Adımlar ailesine bundan yaklaşık 2.5 sene önce katıldık. O zamanlar kurucumuz Çiğdem Hanım’a güvenerek kaydımızı yaptırdık ve o günden beri de asla pişmanlık yaşamadık. Çocuğumuzun mutluluğundan, her anlamda gelişiminden, öğretmenimizin ve idarenin tutumundan hep memnuniyet duyduk. Dileğimiz ilkokulda da böyle özveriyle, itinayla, işini şeffaflıkla yapan eğitimcilerle karşılaşmak.

 • NA

  Sosyal sorumluluk projeleriyle Erken yaşta çocukları bilinçlendirip çevresine ülkesine ve ilesine faydalı bireyler yetiştirmeye çalışan bir okul. Kaliteli bir eğitim hizmeti veriliyor.

 • ÇA

  Okul binası ve bahçesi modern ve temiz bir şekilde düzenlenmiş fiziksel imkanları çok iyi bazı okullar uyku saatlerini kaldırmış olsalar da bu okulda devam ediyor çocukların hele ki büyüme çağında olan bu çocukların dinlenmesi uykuya ihtiyacının fazla olduğunu düşünürsek iyi ki de devam ediyorlar.

 • ÇB

  dil eğitiminden çok memnunuz öğrencileri boğmadan eğlenceli bir şekilde İngilizcenin temellerini attırıyorlar. Branş derslerinin de çeşitliliğinden memnunuz çocukların yaratıcılığının gelişmesi ve yeteneklerini keşfedebilmesi açısından dersler öğrenme odaklı işleniyor ezber odaklı değil.

 • SA

  spor dersleri diğer okullara nazaran çok daha çeşitli ve etkili işleniyor dersler. Sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazanıyor çocuklar ve motor gelişimlerine faydası oluyor. branş derslerinden de gayet memnunuz öğretmenleri tecrübeliler sabırla ilgiyle yaklaşıyorlar.

 • TK

  Parlak Adımlar oğlumun eğitim hayatı için parlak bir adım oldu. Sevecen ilgili öğretmenler sayesinde okul kavramını sevdi. Çeşitli branş dersleriyle iyi bir eğitim alıp yeteneklerini keşfetti.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Parlak Adımlar Anaokulu 2. Şube İletişim Bilgileri

Hamidiye Mahallesi, Kıvrımlı Sokak, No:16, Çekmeköy/istanbul
0 216 706 6891
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum